Şimdi Ara

Yüksek Lisans ve Askerlik Tecil (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
471
Cevap
10
Favori
92.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tecilinin ne zaman bittiğine göre değişir. Yüksek lisansa kayıt olduğunda üniversite 3 sene 3 ay dı sanırsam tecilini gerçekleştirir. O tarihi öğren ya da askerlik şubesini ara onlara tecilin hakkında bilgi istediğini söyle.
    Tecilin bitmeden mezun olursan yüksek lisanstan 1 sene daha gidip tecil yapabilirsin ama tecilin bittiği halde hala okumaya devam ediyor olursan bakaya durumuna düşersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevecen_86

Tecilinin ne zaman bittiğine göre değişir. Yüksek lisansa kayıt olduğunda üniversite 3 sene 3 ay dı sanırsam tecilini gerçekleştirir. O tarihi öğren ya da askerlik şubesini ara onlara tecilin hakkında bilgi istediğini söyle.
    Tecilin bitmeden mezun olursan yüksek lisanstan 1 sene daha gidip tecil yapabilirsin ama tecilin bittiği halde hala okumaya devam ediyor olursan bakaya durumuna düşersin.

Tamamdır hocam cok tesekkur ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 93 doğumluyum bu Haziran'da lisansi tamamladim , yuksek lisans kaydi icin istedikleri askerlik durum belgesi (bu belge e devlet sistemiyle verilmektedir yaziyor) ,fakat e devlete girince şubeye gitmeniz gerekmektedir yaziyor.
    Benim simdi subeye gidip gecici mezuniyet belgesiyle yuksek lisansa kayit olacagim diyip tecil mi yaptirmam gerekiyor ve bu islem icin gerekli seyler nelerdir nasil olur hic bir bilgim yok birisi cevaplarsa sevinirim .

• oguzhan932 O kullanıcısına yanıt
    Hocam lisans diplomasi ile askerlik subeye giderseniz mezuniyet tarihinden itibaren 2 yil tecil yapiliyor diye biliyorum.

• KARACABEYY K kullanıcısına yanıt
    Yüksek lisans için kayıta giderken tecilli olmasını mı istiyorlar yoksa askerlik şubesine gidip askerliğini yapmadı belgesi alıp(tabii böyle veriyorlarsa) okul mu tecil ettiriyor burda kafam karıstı benim
    yani her halükarda askerlik şubesine gideceğim anlaşılan da yapılacak işlem ne olacak ben onu merak ediyorum
    eğer şubede tecil yapmak gerekiyorsa hangi belgeleri istiyorlar başka neler gerekiyor uzun sürüyor mu bunları da bilmiyorum.
    hocam okula askerlikle alakalı sorunuz olmadığı yazısını vermelisiniz, önce askerlik şubesine gidin bence, zaten sizin 2 yıl tecilinizi yapacaklar gerekli belgeler ne dersiniz diploma olsun, diploma fotokopisi olsun, fotoğraf olsun, ve nufus cüzdan fotokopiniz olsun, ayrıca hocam üstte yazdıklarım kesin doğru olmayabilir bende yıllar önce mezun olduktan sonra yüksek lisans için prosüdör o şekildeydi...
  • KARACABEYY K kullanıcısına yanıt
    tamamdır hocam teşekkürler cevaplar için
    ben yine de öğrenci işlerine bi danışayım büyük ihtimal sizin dediğiniz gibi 2 yıl tecil edilecek heralde
    Rica hocam ne demek, dediginiz gibi en net bilgi ogrenci islerinden alinir.

• Benim de bir sorum var. 93 doğumluyum hiç dönem kaybım yok. Lisanstan yeni mezun oldum. Ve yüksek lisansa başlıyorum. Askerlik durum belgesi için ne yapmalıyım. Önce tecil mi etmem gerek?

• Benim de bir sorum var. 93 doğumluyum hiç dönem kaybım yok. Lisanstan yeni mezun oldum. Ve yüksek lisansa başlıyorum. Askerlik durum belgesi için ne yapmalıyım. Önce tecil mi etmem gerek?

• quote:

Orijinalden alıntı: Firatt47

Benim de bir sorum var. 93 doğumluyum hiç dönem kaybım yok. Lisanstan yeni mezun oldum. Ve yüksek lisansa başlıyorum. Askerlik durum belgesi için ne yapmalıyım. Önce tecil mi etmem gerek?

Askerlik şubesine gidip tecil yapacaksın.Askerlik durum belgesi alacaksın .Kayıt olacaksın.
  • arkadaşlar tezsiz yüksek lisans yapıyorum marmara üniversitesinde..

bir dönem kayıt yaptırdım tecilimi aldım 2017 ye kadar.. bu yılın başında kayıtlanmıştım.. bahar dönemi kayıt yaptırmadım. ders almadığım için tecilimi iptal etme gibi durum olabilir mi?

ben öğrenci işleriyle konuştum ama kayıt silinme olmadığı için 2017 ye kadar sorun olmaz dediler ama emin olamıyorum ne dersiniz?
  • mltfeyzo M kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim..

• Yarin öğleden sonra haliciogluna gitmeyi düşünüyorum universite sonrasi tecil icin mezuniyet belgesi disinda ne istiyorlar ve kisa surede biter mi islem? Saglik kontrolu falan yapiliyormu askere alimlarda ki gibi ?

diploma 3 adet fotokopi VEYA geçici mezuniyet. muayene olacaksın.
  • Arkadaşlar merhaba,

konuyu baştan aşağı okudum. benim durumum hepsinden farklı.
    Lisansı bitirdikten hemen sonra yükseğe başladım.yüksek lisanstan hakkım olan tecilimin yapılmadığını öğrendim. yapılmama sebebi ise lisans tecilimi yaptırmadığımdanmış. yüksekte 3. yılımda iken şubat 2015 te lisans tecilimi yaptırdım 31.12.2015 tarihine kadar verdiler. yani şuanda lisanstan tecilim yapıldı yüksekten yapılmadı. yüksekte 3. yılım dolduğundan tecil ettirme hakkım kalmadı bu sebeple başka üniversitede yükseğe başlayacağım. tecil alabilmem için 3. yılı dolan yükseğin kaydını sildirmeniz lazım dediler.
    sorum şu ben 3. yılı dolan yüksekten askerliği tecil ettirmedim hiç. bu sebeple kaydımı sildirmesem başlayacağım yüksek tecilimi yapabilir mi? bir sıkıntı çıkar mı?
  • farukyukselytu F kullanıcısına yanıt
    Yüksek lisans tecilini yapması gerek sor yapmadıysan sen tecil ettireceksin.
  • beyler şu an yüksek lisans yapıyorum, 2017 eylül'e kadar tecilli askerliğim. 2. bir yüksek lisansa girersem tecil edilir mi?
  • Mezun olmadan ikinci yüksek lisansa başlayıp, şuan ki yüksek lisansından kaydını aldırırsan oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevecen_86

Mezun olmadan ikinci yüksek lisansa başlayıp, şuan ki yüksek lisansından kaydını aldırırsan oluyor.

Mezun olursam olmuyor mu? Peki tekrar bi universiteye kaydolsam?

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.