Şimdi Ara

YENİ! ŞOK MARKET 399 TL IPS EKRAN 9.7 ÇİFT ÇEKİRDEK (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
166
Cevap
6
Favori
22.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Asıl önemli olan kullanılan bataryanın kalitesi sanırım. Arkadaşımda ipad mini var, bataryası kaç mAh bilmiyorum ama 8 saat kadar kullanıyor.. 7 inç çin tabletlerinde işlemci gücü ne olursa olsun, 3000 mAh batarya kullanılıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ottmn

quote:

Orijinalden alıntı: Litminov

Arkadaşlar bataryanın mah değerine göre değerlendirmek çok yanlış bir davranış.. Mesela bende Acer A211 var 3260 mah pili ancak 8 saat kullanım ömrü var ya da xperia s'de 6000 mah batarya var ama 12 saat kullanım ömrü var çünkü tegra 3 çipsetine sahip ve bu çipsetin cpu, gpu'su çok düşük güç tüketiyor. Pil 10 000 mah da olsa donanımı çok güç tüketiyorsa o tablet 6 saat de dayanmaz. Rockchip 3066 pil konusunda nasıl bilmiyorum ama bu tabletlerde kullanılan ürünlerin batarya sürelerine ve mah değerlerine bakarak fikir sahibi olabilirsiniz. Tabi çözünürlük gibi diğer etmenler de önemli pil konusunda..

Acer A211 in pili 7.4 V 3260 mA

Codegen in pili 3.7 V 7000 mA (ne kadar doğrudur bilinmez)

Yani 7.4 Volt luk 3260 mA bi pil 3.7 Volt luk 6520 mA e denk geliyor diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin.

Diğer söylediklerine katılıyorum pil istediği kadar yüksek kapasiteli olsun donanım enerji tüketimi konusunda cimri değlse istenilen sürelere ulaşılamaz

Ben baktım ancak bir bilgi bulamadım bu Acer A211 çift pil hakkında bir link varsa gösterebilir misiniz? Bu arada piller seri bağlanınca uzun pil ömrü olmaz voltajı artar. 6520 mah olmaz ve ona denk gelmez voltajı artar ve 7.4 V olmuş. Paralel olunca mah değeri artar voltajı aynı kalır. Ancak yine de dediğiniz gibi voltaj artışı pil ömrünü uzatıyor çünkü tegra 3 düşük güçte çalışabiliyor.

• Merhaba
    Ultimix 94 model Tablet, PIPO M8 Tabletin TR versiyonu.

web sayfası ;
    http://www.pipo.cn/En/index.php?m=Product&a=show1&type=2&id=244

özellikleri ;
    ● Display: 9.4", 1280*800 IPS (16:10)
    ● Touch Panel: Capacitive 10 points touch
    ● CPU: Rockchip 3066 Cortex A9,1.6GHz,Dual-core CPU+Quad-core GPU
    ● RAM: 1GB DDR3
    ● Operation System: Android 4.1
    ● Camera: Front 2M, back 5M auto zoom, with flash light, can scan QR code
    ● WiFi: 802.11/b/g/n
    ● Internal 3G built-in: Optional (data only)
    ● External 3G support: Yes
    ● Bluetooth 2.1+EDR: Yes
    ● Sensors: G-sensor, Gyro sensor, light sensor
    ● E-compass
    ● Speakers: dual front speakers
    ● Others: Micro SD slot, mic, , mini HDMI output
    ● Multimedia:Audio, Video(1080P), Photo,ebook,game, email, internet…
    ● Battery capacity: 3250mAh by 7.4V (equal to 6500mAh by 3.7V)
    ● Housing material: plastic+ metal back

Kullanma kitabı;
    http://www.pipo.cn/Public/Upload/day_130104/201301040619202376.pdf

Firmware english version
    http://pan.baidu.com/share/link?shareid=192423&uk=1811948349

Çince Bilenler için video
    http://static.youku.com/v1.0.0303/v/swf/loader.swf?VideoIDS=XNTAzNjY3MTE2&embedid=ODUuMTAwLjIwNy4xNTQCMTI1OTE2Nzc5AgI%3D&wd=&vext=pid%3D%26emb%3DODUuMTAwLjIwNy4xNTQCMTI1OTE2Nzc5AgI%3D%26bc%3D%26type%3D0

Merak ettim, (can scan QR code) QR kot tarama özelliği ayrı bir yazılım olmadan nasıl yapılıyor? deneyeniniz var mı?

• Ultimix 99 model Tablet de sanırım PIPO M1
    Ultimix 95 de bluetooth var mı? bilmiyorum.
    Ayrıca M1 e göre bataryalarda da farklılık olabilir.

● Display: 9.7" digital TFT, resolution 1024*768(4:3),IPS technology with wide
    viewing angle and low power consumption , capacitive touch screen( 10- touch)
    ● CPU: Rockchip 3066 ,1.6Ghz , Dual-core CPU + Quad-core GPU
    ● SDRAM: 1GB DDR3
    ● Internal storage: 16GB
    ● External storage: with Micro SD slot to support external memory up to 32GB
    ● OS: Android 4.1 Jelly Bean
    ●With Bluetooth built-in
    ● Built-in 2M pixel front Camera ,2M pixel back camera
    ● With WiFi 802.11b/g/n
    ● With voice recording,G-sensor,speaker
    ● With USB host, supports USB device directly, such as keyboard/mouse/USB drive/Lan...
    ● Supports external USB 3G dangle (support some 3G dangles, not all)
    ● Battery: 8000mAh by 3.7V
    ● With HDMI output
    Multimedia functions:
    ● Audio: MP3,WMA,WAV, APE, FLAC, AAC, OGG
    ● Video format: AVI,WMV,MP4,MKV,RM, RMVB, FLV, MOV,3GP.. up to 1080P, supports WebM VP8 decoding
    ● Supports Flash player 11.1
    ● Photo: JPEG, BMP, GIF
    ● Ebook reader: ANSI/UNICODE TXT, PBD, PDF, Epub,FB2, HTML, or more format by 3rd party software
    ● Internet browser,Online chat,Game and etc

• arkadaşlar dns ayarları kurmaya çalışanınız oldu mu? birde ttnet in verdiği modemle air 5341 kullanananınız var mı?? Ve esas soru. laptopla tablet arasında bağlantı kuranınız var mı??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksa_ -- 6 Şubat 2013; 19:23:05 >
  • video formatını küçültüp büyültme yapabilirsun gayet başarılı olmuş
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ottmn

quote:

Arkadaşlar bataryanın mah değerine göre değerlendirmek çok yanlış bir davranış.. Mesela bende Acer A211 var 3260 mah pili ancak 8 saat kullanım ömrü var ya da xperia s'de 6000 mah batarya var ama 12 saat kullanım ömrü var çünkü tegra 3 çipsetine sahip ve bu çipsetin cpu, gpu'su çok düşük güç tüketiyor. Pil 10 000 mah da olsa donanımı çok güç tüketiyorsa o tablet 6 saat de dayanmaz. Rockchip 3066 pil konusunda nasıl bilmiyorum ama bu tabletlerde kullanılan ürünlerin batarya sürelerine ve mah değerlerine bakarak fikir sahibi olabilirsiniz. Tabi çözünürlük gibi diğer etmenler de önemli pil konusunda..

Acer A211 in pili 7.4 V 3260 mA

Codegen in pili 3.7 V 7000 mA (ne kadar doğrudur bilinmez)

Yani 7.4 Volt luk 3260 mA bi pil 3.7 Volt luk 6520 mA e denk geliyor diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin.

Diğer söylediklerine katılıyorum pil istediği kadar yüksek kapasiteli olsun donanım enerji tüketimi konusunda cimri değlse istenilen sürelere ulaşılamaz

Ben baktım ancak bir bilgi bulamadım bu Acer A211 çift pil hakkında bir link varsa gösterebilir misiniz? Bu arada piller seri bağlanınca uzun pil ömrü olmaz voltajı artar. 6520 mah olmaz ve ona denk gelmez voltajı artar ve 7.4 V olmuş. Paralel olunca mah değeri artar voltajı aynı kalır. Ancak yine de dediğiniz gibi voltaj artışı pil ömrünü uzatıyor çünkü tegra 3 düşük güçte çalışabiliyor.

Acer A211 ile ilgili bi konuda kullanan birisi yazmıştı pilinin 7.4 V olduğunu ordan aklımda kalmış.Bulabilirsem yine link atarım hocam

• Burada sokta 10 tane kadar var
    . e-book okumak ve mailime bakmak vs.. icin bir tablet dusunuyorum. ainol hero almayi planliyordum yurt disindan. fakat bu urun de oldukca kaliteli gorunuyor. yoksa ipad mi almaliyim. e-book okumak icin fikir verirseniz sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

Burada sokta 10 tane kadar var
    . e-book okumak ve mailime bakmak vs.. icin bir tablet dusunuyorum. ainol hero almayi planliyordum yurt disindan. fakat bu urun de oldukca kaliteli gorunuyor. yoksa ipad mi almaliyim. e-book okumak icin fikir verirseniz sevinirim.

Hazir PAndawill`de indirim varken Ramos W30 HD almanizi tavsiye edrim.

İndirimle 270 dolar civari bir fiyata denk geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: adonise

quote:

yurtdışı işi hem zaman açısından hemde risk açısından biraz can sıkıcı...daha önce volar tablet kullandım şimdide bundan aldım.ses seviyesi oldukça iyi.parlaklığından da memnunum.Biraz wifi noktasında sıkıntı yaşıyorum.Onuda farklı yerlerde denedikten sonra tam anlamıyla yorum yapabilirim.400 tl ye garantili bir ürün bence gayet mantıklı. Üstteki yorumlarda bir arkadaş google play de cihazın pipo olarak göründüğünden bahsetmişti ki almamda oldukça etkili oldu...Dahili hafızayı ayırmışlar bu arada.512 mb dahili geri kalanı sdcart gibi görüyor.Uygulama yüklerken 512 mb dolduğunda yükleme yapmıyor.Uygulamaları sdcarta aktarıp 512 mb lık kısmı boşaltmak gerekiyor.Böyle acayip şeylerde yapmışlar.şimdi tekrar test ettim.10 nokta diye sattılar ama cihaz 5 nokta dokunmatiğe sahip.böyle şeylere de kıl oluyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksa_ -- 7 Şubat 2013; 0:37:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aksa_

quote:

Orijinalden alıntı: adonise

quote:

yurtdışı işi hem zaman açısından hemde risk açısından biraz can sıkıcı...daha önce volar tablet kullandım şimdide bundan aldım.ses seviyesi oldukça iyi.parlaklığından da memnunum.Biraz wifi noktasında sıkıntı yaşıyorum.Onuda farklı yerlerde denedikten sonra tam anlamıyla yorum yapabilirim.400 tl ye garantili bir ürün bence gayet mantıklı. Üstteki yorumlarda bir arkadaş google play de cihazın pipo olarak göründüğünden bahsetmişti ki almamda oldukça etkili oldu...Dahili hafızayı ayırmışlar bu arada.512 mb dahili geri kalanı sdcart gibi görüyor.Uygulama yüklerken 512 mb dolduğunda yükleme yapmıyor.Uygulamaları sdcarta aktarıp 512 mb lık kısmı boşaltmak gerekiyor.Böyle acayip şeylerde yapmışlar.şimdilik memnunum...

Ben de kendi kullanmış olduğum cihazı tavsiye ettim zaten kullanmadığım bir ürünü tevsiye etmedim ki.

Arkadaşa tavsiye edecekseniz onun mesajını alıntılayıp tavsiyede bulunabilirsiniz.

Yurtdışından alırken öncelikle cihazı sonra da alcağınız siteyi iyi seçerseniz sorun yaşama riskini azaltmış olursunuz.

Ben tabletimden çok memnunum incelemek isteyenler imzamdan ulaşabilirler.

• quote:

arkadaşlar dns ayarları kurmaya çalışanınız oldu mu? birde ttnet in verdiği modemle air 5341 kullanananınız var mı?? Ve esas soru. laptopla tablet arasında bağlantı kuranınız var mı??

YENİ! ŞOK MARKET 399 TL IPS EKRAN 9.7  ÇİFT ÇEKİRDEK

ilk olarak tabletin modem bağlantısını kes.

gelişmiş seçeneklere tıkla ve statik seç.

geçit için modeminin adresini yaz ve ip adresine 255 e kadar olan bir değer gir.ben 154 girdim.
    ağ örnek 24 olarak kalsın.google dns ler hazır geliyor zaten.istersen open dns ile değiştirebilirsin.
    Bağlana tıklayabilirsin.Şifreni girmeyi unutma bu arada.

air 5341 kullanmadığımdan cevap veremeyeceğim.Yüklediğim resimleri tabletten ekran görüntüsü aldıktan sonra laptobuma bağladım.saat simgesinden tıklayarak usb belleği aç seçeneğini aktif edip açılan menüden bağlan tıklıyorsun.Bu arada 5 noktadan dokunmatik olduğunu nasıl test ettin? Cahilliğime verBazen basit şeyleri anlayamıyorum.Özel bir program mı dokunarak mı?

quote:

Bence Codegen ultimix 94 cihaz halâ bulabiliyorsanız çekinmeden alabilirsiniz.HDMI bağlantısı var,bluetooth cabası.Auto focuslu 5 MP Rear kamera.Diğer özelliklerini zaten biliyorsunuz.Video oynatma,rom bekleme video oynatabilmek için ek yazılım yükleme zorunluluğu yok.Yurtdışı beklemek,gümrükten geçti geçmedi 75 Euro ~100$ üstü gümrüğe takılma derdi, geri gitti,param döndü dönecek stresine girmeye kişisel fikrim olarak hiç gerek yok.Almayı düşündüğün cihazdan hiç eksiği yok.Pil kullanımı 8 saat civarı.Sıkıştırırsan 4 - 6 saat civarı.Sesi ilk yorumlarımda eleştirmiştim fakat izlediğim filmin kodlanmasından düşük çıkıyormuş.Diğer dosyalarda sesi gayet yeterli olarak çıkıyor.Bu arada pil şarj süresine 2,5 saat civarı ulaşıyor fakat %99 da kalıyor.5 saate kadar fişi çekmediğiniz takdirde %100 doluluğa ulaşıyor.Kullanım kitapçığında da zaten şarj süresi olarak 5 saat denmiş.

Dip Not: şarj esnasında ekranda titreme,donma,kilitlenme v.b sorunlar da yaşamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f@tih -- 7 Şubat 2013; 3:22:50 >

• Fruit ninja programında denedim.5 parmak görüyor.antutu programında da bir yerde görmüştüm test sonuçlarında.

• Dokunmatik testi için bu programı deneyebilirsiniz tablet 10 noktadan dokunmatiği desdekliyor.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.the511plus.MultiTouchTester

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: leren

Dokunmatik testi için bu programı deneyebilirsiniz tablet 10 noktadan dokunmatiği desdekliyor.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.the511plus.MultiTouchTester

Benim 95 modeli desteklemiyor hocam.verdigin programla da denedim.maksimum 5 cikti

• @aksa

Benim model 94.

• Codegen 94 veya 95 modellerin wireless çekim güçleri nasıl? Ben piranha ultra 10.1 düşünüyordum fakat kullananlar wireless çekiminin pek iyi olmadığını söylüyorlar. Onun için, Codegen veya yeni çıkacak inca tabletleri araştırıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: f@tih

quote:

arkadaşlar dns ayarları kurmaya çalışanınız oldu mu? birde ttnet in verdiği modemle air 5341 kullanananınız var mı?? Ve esas soru. laptopla tablet arasında bağlantı kuranınız var mı??

ilk olarak tabletin modem bağlantısını kes.

gelişmiş seçeneklere tıkla ve statik seç.

geçit için modeminin adresini yaz ve ip adresine 255 e kadar olan bir değer gir.ben 154 girdim.
    ağ örnek 24 olarak kalsın.google dns ler hazır geliyor zaten.istersen open dns ile değiştirebilirsin.

air 5341 kullanmadığımdan cevap veremeyeceğim.Yüklediğim resimleri tabletten ekran görüntüsü aldıktan sonra laptobuma bağladım.saat simgesinden tıklayarak usb belleği aç seçeneğini aktif edip açılan menüden bağlan tıklıyorsun.Bu arada 5 noktadan dokunmatik olduğunu nasıl test ettin? Cahilliğime verBazen basit şeyleri anlayamıyorum.Özel bir program mı dokunarak mı?

quote:

Bence Codegen ultimix 94 cihaz halâ bulabiliyorsanız çekinmeden alabilirsiniz.HDMI bağlantısı var,bluetooth cabası.Auto focuslu 5 MP Rear kamera.Diğer özelliklerini zaten biliyorsunuz.Video oynatma,rom bekleme video oynatabilmek için ek yazılım yükleme zorunluluğu yok.Yurtdışı beklemek,gümrükten geçti geçmedi 75 Euro ~100$ üstü gümrüğe takılma derdi, geri gitti,param döndü dönecek stresine girmeye kişisel fikrim olarak hiç gerek yok.Almayı düşündüğün cihazdan hiç eksiği yok.Pil kullanımı 8 saat civarı.Sıkıştırırsan 4 - 6 saat civarı.Sesi ilk yorumlarımda eleştirmiştim fakat izlediğim filmin kodlanmasından düşük çıkıyormuş.Diğer dosyalarda sesi gayet yeterli olarak çıkıyor.Bu arada pil şarj süresine 2,5 saat civarı ulaşıyor fakat %99 da kalıyor.5 saate kadar fişi çekmediğiniz takdirde %100 doluluğa ulaşıyor.Kullanım kitapçığında da zaten şarj süresi olarak 5 saat denmiş.

Dip Not: şarj esnasında ekranda titreme,donma,kilitlenme v.b sorunlar da yaşamadım.

Alıntıları Göster

Bende öyle bir ayar çıkmıyor... Ne icatmış ya...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksa_ -- 7 Şubat 2013; 10:50:43 >

• Merhaba arkadaşlar,

Bende dün akşam kampanya bitmiş olmasına rağmen şansımı deneyim dedim ve semtimizdeki Şok markete gittim. Ellerinde iki adet codegon 95 görünümlü 94 tablet kalmış. Kutuyu inceledim, kutu üzerinde 94 modelinin özellikleri yazmasına rağmen etiketle 95 yazmışlar. Önceki sayfalardaki arkadaşların yazdıklarına güvenerek bir tane aldım ve eve gidince hemen kutuyu açtım. Aynen kutunun içinden 94 modeli çıktı. Şimdilik alet gerçekten beklentilerimin üzerinde. Antutudan 10850 puan aldı. Dead trigger kurdum en ufak bir kasma donma yok, gayet akıcı. Wi-fi performansı yeterli. Telefonumun internetini kullanıyorum arada bir duvar olmasına rağmen full çekiyor. Ses performansı çok kötü değil idare eder seviyede. En çok korktuğum konu pildi. Tableti ilk açtığımda şarj %90 gösteriyordu. Gece yatasıya kadar sürekli wi-fi açık, oyun, uygulama vs sürekli kurcuklamayla geçti ve 5 saatin sonunda pil bitti. Daha önceden almayı düşündüğüm Ainol Flame ve Hero da görülen %30-20 lerde kapanma problemi gibi bir şey görmedim. Göstergeye en son baktığımda %2 gösteriyordu ve sonra kapandı. Birde tabletin plastik malzemeden yapılmış çerçevesi çok kaliteli değil. Şarj olurken ışık sızdırıyor. Tabletin üzerinde gelen ekran koruyucu jelatin çok kötü, bunu değiştirmek lazım.

Kullanım sırasında şöyle bir problem gördüm, bazen ekranı otomatik döndür seçeneği açık olmasına rağmen çalışmadığı oluyor. Cihazı kapatıp açınca düzeliyor. Henüz nasıl olduğunu anlayamadım bulursam paylaşırım. Aynı problemi yaşayan var mı arkadaşlar?

• @ayyıldız45
    Ben otomatik döndürme ile ilgili bir problem yaşamadım.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.