Şimdi Ara

Çiğ Yumurta İçmek Zararlımı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
1
Favori
9.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhabalar ben son 1 aydır body ile uğraşıyorum ve her gece yatmadan önce süt+bal+yumurtanın sarısını karıştırıp içiyorum. Biliyorum kuş gribi falan tarih oldu ama insanın içi rahat etmıyor işte sizce herhangi bir mikrop kapma şansım varmı ? öğlenleride aynı şeyi yapıyorum.. Günde ortalama 2-3 tane çiğ yumurta sarısı içtiğim oluyor...

• Salmonella bakterisi bulaşır
  • Biz Rocky ile büyüdük 9 lu yumurta kutusunu bitirmeden güne başlamazdık be hey gidi günler hey

Yeni nesil her şeyden korkar oldu
  • çiğ yumurta içilirmi tavuğun götünden çıkıyor .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thecaliph16

Biz Rocky ile büyüdük 9 lu yumurta kutusunu bitirmeden güne başlamazdık be hey gidi günler hey

• sut bal iyide o yumurtayi cig cig icme bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yengec1907

Herkese merhabalar ben son 1 aydır body ile uğraşıyorum ve her gece yatmadan önce süt+bal+yumurtanın sarısını karıştırıp içiyorum. Biliyorum kuş gribi falan tarih oldu ama insanın içi rahat etmıyor işte sizce herhangi bir mikrop kapma şansım varmı ? öğlenleride aynı şeyi yapıyorum.. Günde ortalama 2-3 tane çiğ yumurta sarısı içtiğim oluyor...

Bildiğim kadarıyla bu sporla uğraşanlar yumurtanın beyazını yerler, sarısı en fazla 1 ya da 2 tanedir. 8-9 tane beyazı yiyenler var ama.

Senin zevkine kalmış bir şey haşlayarak da tüketebilirsin çok bir şey fark etmez protein konusunda fakat haşlamak daha sağlıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6D5F6704F -- 27 Ocak 2013; 0:21:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rocky Balboa®

quote:

Biz Rocky ile büyüdük 9 lu yumurta kutusunu bitirmeden güne başlamazdık be hey gidi günler hey

Hoşgeldin Abi gerisini sana bırakıyorum
  • Çiğ yumurta proteinin hazmı daha zordur. En iyisi pişirmek veya haşlamak. Salmonella tehlikesine girmeyeceğim bile.
    3 yıldır vücut geliştiriyorum, hiç çiğ yumurta içmedim, içemem de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ABSOLUT

Çiğ yumurta proteinin hazmı daha zordur. En iyisi pişirmek veya haşlamak. Salmonella tehlikesine girmeyeceğim bile.
    3 yıldır vücut geliştiriyorum, hiç çiğ yumurta içmedim, içemem de.

teşekkurler hocam dediğiniz gibi haşlayarak yiyeceğim hata yapıyormuşum iyikide açmışım konuyu...
  • Çiğ yumurta biyotin emilimini engeller. Biyotin de çok çok çok önemlidir. Hele spor yapanlar için gelişmeyi durdurabilir.
  • quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: WindWild

Çiğ yumurta biyotin emilimini engeller. Biyotin de çok çok çok önemlidir. Hele spor yapanlar için gelişmeyi durdurabilir.

Yanlış hatırlamıyorsam, beyazını sarısıyla birlikte yemenin önemini vurgulayan bir bilimsel makale okumuştum. Sanırım biyotin emilimi ile alakalı idi.
    Yani 10 tane yumurta beyazı yenecek olsa bile içine en azından 2-3 tane de sarısından katmak önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABSOLUT -- 27 Ocak 2013; 2:20:47 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.