DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Galaxy S2 Wifi sorunu :'(
22
Cevap
2
Favori
15.698
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> Galaxy S2 Wifi sorunu :'(
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      22 Mesaj
      26 Ocak 2013 16:36:38
      Arkadaşlar hepinize merhaba,
      Telefonumda Orjinal kernel sürümü Jell Bean 4.1.2 sürümü yüklü. Telefonumdan wifi üzerinden bağlanırken yaşadığım sorunlar var. Bilgili arkadaşların yardımını istiyorum.
      1-Arada sırada bazen 1gün bazen 1haftada vs. Zaman aralıklarında wifi ile evimdeki internete baglanirken bağlantı yapmıyor ve şu hatayı veriyor. "Kimlik denetim hatası oluştu." Modemi aç kapa yapmassam internete bağlanamıyorum. Bu sorunumun çözümü var mı.?
      2-Telefondan gene wifi uzerinden internete giriyorum çok hızlı bir şekilde sayfalar yükleniyor ama an geliyor şebeke internetimin edge bağlantısından bile yavaş bir bağlantı hızına düşüyor ve wifiyi aç kapa yaptığımda bazen düzeliyor bazen düzelmiyor. Internet yok denecek kadar yavaşlıyor. Sayfayı yüklüyor gösteriyor ama yüklemiyor. Evimdeki bilgisayarımdan ayni internete baglandigimda hic bukadar sık ve düşük hız sıkıntısı yaşamadım. Bu sorunumun çözümü var mı?
      3-Wifi uzerinden internete bagliyim telefonumdan internette dolasirken mesaj yazarken vs.. ekrana belli araliklarda bilgilendirme yazisi geliyor "(Modem adı) ile internete baglandi." Bu normal mi?
      Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar
      Iyi forumlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Onbaşı
      22 Mesaj
      27 Ocak 2013 09:53:06
      Yardım edicek kimse yok mu?

• Çavuş
      56 Mesaj
      29 Ocak 2013 20:03:13
      quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

telefonunuza wipe yaparsanız düzelebilir. Wipe ın nasıl yapıldığı s2 sss konumda anlatılıyor.

Başlık sahibinin affına sıgınarak..
      dostum Pm e kapalısın buraya mesaj atacagım.
      5800 için http://forum.donanimhaber.com/m_42917419/tm.htm buradaki linkler ölmüş yeniden canlandırırmısın.

• Teğmen
      101 Mesaj
      21 Şubat 2013 09:51:07
      quote:

Orijinalden alıntı: afyy

Arkadaşlar hepinize merhaba,
      Telefonumda Orjinal kernel sürümü Jell Bean 4.1.2 sürümü yüklü. Telefonumdan wifi üzerinden bağlanırken yaşadığım sorunlar var. Bilgili arkadaşların yardımını istiyorum.
      1-Arada sırada bazen 1gün bazen 1haftada vs. Zaman aralıklarında wifi ile evimdeki internete baglanirken bağlantı yapmıyor ve şu hatayı veriyor. "Kimlik denetim hatası oluştu." Modemi aç kapa yapmassam internete bağlanamıyorum. Bu sorunumun çözümü var mı.?
      2-Telefondan gene wifi uzerinden internete giriyorum çok hızlı bir şekilde sayfalar yükleniyor ama an geliyor şebeke internetimin edge bağlantısından bile yavaş bir bağlantı hızına düşüyor ve wifiyi aç kapa yaptığımda bazen düzeliyor bazen düzelmiyor. Internet yok denecek kadar yavaşlıyor. Sayfayı yüklüyor gösteriyor ama yüklemiyor. Evimdeki bilgisayarımdan ayni internete baglandigimda hic bukadar sık ve düşük hız sıkıntısı yaşamadım. Bu sorunumun çözümü var mı?
      3-Wifi uzerinden internete bagliyim telefonumdan internette dolasirken mesaj yazarken vs.. ekrana belli araliklarda bilgilendirme yazisi geliyor "(Modem adı) ile internete baglandi." Bu normal mi?
      Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar
      Iyi forumlar

arkadaşım senin sorunun tamemen modemle alakalı olabilir. Bende de airties5343 modem var. Kimlik denetimi hatası veriyordu. Müşteri hizmetlerini arayıp modem arayüzünden kanal sayısını 11 e çıkarınca sorun çözüldü. diğer hatalar da modem kaynaklı olabilir.

• DH Yönetici
      8227 Mesaj
      21 Şubat 2013 09:56:59
      quote:

Orijinalden alıntı: backir28

Alıntıları Göster

arkadaşım senin sorunun tamemen modemle alakalı olabilir. Bende de airties5343 modem var. Kimlik denetimi hatası veriyordu. Müşteri hizmetlerini arayıp modem arayüzünden kanal sayısını 11 e çıkarınca sorun çözüldü. diğer hatalar da modem kaynaklı olabilir.

Modemlik değil. JB de sorun var. Çözümü bende bilmiyorum şu anda.

Siemens S55-Nokia N73-Samsung Galaxy S2-Huawei P7
    • Teğmen
      101 Mesaj
      21 Şubat 2013 11:03:46
      quote:

Orijinalden alıntı: lazloo

Alıntıları Göster

Modemlik değil. JB de sorun var. Çözümü bende bilmiyorum şu anda.

1. sorun kesinlikle modemle alakalıdır. Tecrübemle sabittir.

• Onbaşı
      27 Mesaj
      03 Mart 2013 17:48:54
      Galaxy s2 telefonuma jb 4.1.2 kurduktan sonra wifi sorunu yasamaya basladim. Baglanti ayarlarindan uykudayken daima acik secenegini aktif yaptim. Degisen birsey olmadi. Bagli gorunuyorum fakat sayfa acilmiyor. Whatsapp mesajlari ulasmiyor ya da cok gec geliyor.
      Manuel wifi ac kapa yapiyorum duzeliyor ama bir sure sonra yine ayni oluyor. Jelly Bean ile ilgili bir sorun oldugu asikar. Cozum bulabilirsek mutlaka paylasalim.

• Onbaşı
      27 Mesaj
      03 Mart 2013 17:51:16
      Hatta yukardaki mesajimi yazmaya baslarken wifi vardi. Gonder deyince baglanti gorundugu halde gondermedi. Bence telefonun belli suren islem yapmamasindan dolayi beklemeye aliyor. Sonra duzelmiyor.

• DH Yönetici
      8227 Mesaj
      03 Mart 2013 17:54:03
      WİFİ sorunu var JB de. Wipe ile düzelmiyor.

• Onbaşı
      27 Mesaj
      03 Mart 2013 18:01:36

quote:

Orijinalden alıntı: lazloo

WİFİ sorunu var JB de. Wipe ile düzelmiyor.

Factory reset bile yaptim yine ayni :( yok mu derdimize care.

• DH Yönetici
      8227 Mesaj
      03 Mart 2013 18:02:18
      quote:

Orijinalden alıntı: unluceyhun

Alıntıları Göster

Factory reset bile yaptim yine ayni :( yok mu derdimize care.

Varsa da bilmiyorum malesef.

• Onbaşı
      39 Mesaj
      03 Mayıs 2013 04:02:38
      quote:

Orijinalden alıntı: unluceyhun

Galaxy s2 telefonuma jb 4.1.2 kurduktan sonra wifi sorunu yasamaya basladim. Baglanti ayarlarindan uykudayken daima acik secenegini aktif yaptim. Degisen birsey olmadi. Bagli gorunuyorum fakat sayfa acilmiyor. Whatsapp mesajlari ulasmiyor ya da cok gec geliyor.
      Manuel wifi ac kapa yapiyorum duzeliyor ama bir sure sonra yine ayni oluyor. Jelly Bean ile ilgili bir sorun oldugu asikar. Cozum bulabilirsek mutlaka paylasalim.

Aynı sorunu yaşamaktayım, herhangi bir çözüm bulana benden 100bin Tl.

• Onbaşı
      27 Mesaj
      03 Mayıs 2013 16:57:53
      Telefon ekranına
      *#232338# bas
      çıkan menude
      disable PS mode seçerseniz sorun çözülür :)
      en azından bende çözüldü :)

• Onbaşı
      39 Mesaj
      03 Mayıs 2013 23:37:53
      Birtek airtes modemlerde bu sıkıntı oluyor.Evdeki modem airtes telefonu eline aldığım zaman hep wifi kapatıp açıyorum. Başka biyerde modem farklı bu tür sorunla karşılaşmıyorum.airtes modemlerde ping tavan yapıyor.

• Er
      2 Mesaj
      06 Mayıs 2013 21:53:26
      en kesin çözüm
      Telefon ekranına
      *#232338# bas
      çıkan menude
      valla bende çözüldü :))))tşk unluceyhun

• Kurmay Yarbay
      6160 Mesaj
      06 Haziran 2013 12:41:27
      quote:

Orijinalden alıntı: ayel32

en kesin çözüm
      Telefon ekranına
      *#232338# bas
      çıkan menude
      valla bende çözüldü :))))tşk unluceyhun

sağol dostum güzel bilgi

• Er
      4 Mesaj
      12 Haziran 2013 15:33:27

S3 kimlik denetimi hatası çözümü(airties modem kullananlar için) : Telefondan *#232338# tuşlayarak gelen ekrandaki sayılar ve harflerden oluşan MAC Adresini bir yere kaydet. Pc nin modem ile bağlantısını kur. internet adres çubuğuna 192.168.2.1 yazarak modem arayüzüne gir.Girerken şifreyi yazmadan direk tamam'a bas.Soldaki menüden KABLOSUZ,daha sonrada mac filtreleme kısmına gir.Sadece Listedeki MAC Adreslerini Kabul Et düğmesini seç."Yeni mac adresi" kısmına kaydettiğin mac adresini gir ve ekleye tıkla.Sorunun çözülmesi gerek.

afyykullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      3988 Mesaj
      13 Temmuz 2013 16:00:59
      quote:

Orijinalden alıntı: JimmyHopkins

Alıntıları Göster

Aynı sorunu yaşamaktayım, herhangi bir çözüm bulana benden 100bin Tl.

Teşekkürler bilgi için :)

İkinci el almıştım telefonu kurcalarken wi-fi nin sorunlu olduğunu farkettim. Acaba telefon arızalamı diye düşündüm.

Araştırayım dedim bu konuyu buldum. Önermiş olduğunuz ayarı yapınca sorun düzeldi gibi

Tekrar teşekkürler

Ek : Şimdi de çok sık kopmaya başladı. Kopup tekrar bağlanıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cdemir -- 13 Temmuz 2013; 21:15:46 >

• DH Yönetici
      8227 Mesaj
      19 Eylül 2013 21:47:05
      Güncel: WiFi ayarlarından bağlı olduğunuz wifi nin üzerine basılı tutarag gelişmiş ayarları gösterin ve statik ip işaretleyin.Bende düzeldi.

• Er
      6 Mesaj
      26 Eylül 2013 20:57:47
      *#232338# kodunu girdigimde telefon hiçbir tepki vermiyor android 2.3.6 dan 4.2.2 ye yükselttim telefonumu bana da yardımcı olurmusunuz

• Binbaşı
      1126 Mesaj
      08 Kasım 2013 01:12:03
      hort.

modem wifi ayarlarında wpayı wpa2-aes yapın düzeliyor.

• Onbaşı
      19 Mesaj
      10 Eylül 2014 23:19:12
      Daha önce çalışan wifi şimdi bağlanmıyor bu sorunu veriyor tel s5 mini fakat galaxy ace 2de denedigimde yine baglanamiyorum

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> Galaxy S2 Wifi sorunu :'(
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.