Şimdi Ara

Laptop donma problemi ...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
0
Favori
55.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • MERHABA ARKADAŞLAR HEMEN HEMEN YENİ SAYILCAK Bİ ALETİM VAR.. YANİ ALALI 8-9AY OLUYOR..

ACER ASPIRE 5755G

İNTEL CORE İ5
    NVIDIA GT540M
    4GB RAM
    500GB HDD
    LAPTOP VAR...

BAŞIMA GELEN OLAYDA... NEDENİNİ HİÇ ANLAMADIĞIM DONMA OLAYI... AMA ÖLE İKİ SANİYE FİLAN DEĞİL... BİR DONUYOR HİÇ BİR ŞEY ETKİ ETMİYOR... HİÇ BİR KOMUT... HATTA LAPTOPUN KAPAĞINI KAPIORUM HALA ÖLE KALIO... SADECE POWER TUŞUNA BASILI TUTARAK KAPATIP YENİDEN AÇINCA ÇALIŞIR HALE GELİYOR..
    ONDA DA EN BAŞTA WİNDOWS KAPATILAMADI İŞTE OLAĞAN ŞEKİLDE BAŞLATIN GÜVENLİ MOD FİLAN SAYFASI GELİYOR...

AMA BELLİ BİŞE AÇINCA FİLAN OLMUYOR BU İŞ... İNTERNETTE DİZİ İZLERKEN BİR ANDA DONDU... BİRAZ ÖNCEDE MÜZİK DİNLERKEN DONDU... VE HOPARLÖRDEN VIZZ ŞEKLİNDE Bİ SES GELİYOR HİÇ DURMADAN DONDUĞU ANDA... ANİDEN TAK DİE DONUYOR... BU SON AY OLMAYA BAŞLADI... 3-4 DEFA BAŞIMA GELDİ.. YA VİDEO İZLERKEN YA DA MÜZİK DİNLERKEN.. DOSYALARIMI TARATTIM VİRÜS BULUNAMADI.. HDD DE 130GB BOŞ YER VAR... NEDİR SORUN ? ISINDIĞI İÇİN OLABİLİR DERSENİZ DONDUPU SIRALARDA HİÇ ISINMIYOR ... DİZİ SONUÇTA SADECE.. BİDE BUTUN BU ANİ DONLAMARDA ORTAK TEK ŞEY BİTTORRENT.. AMA FARKLI DOWNLOADLAR..

LÜTFEN YARDIM EDİN ???
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Laptoplarda donma sorunu genel olarak beraberinde eşlik eden bir çok durumla tanılanabilir ama başlıcaları ..

laptop donduğunda makina bir süre beklediğinizde kendi kendine kapanıyormu eğer kapanmıyorsa ısı ile alakalı bir donma değildir söz konusu donma durumu ...!!!

Laptopun donması internete girdiğinizde veya işlem gerektiren işler yaptığınızda çoğalıyorsa eğer ram bellek üzerinde yoğunlaşın ve garantiye başvurun garanti yoksa bir bilgisayarcıdan yardım alın ..

laptopun donması ekran kartı ve harddiskdende yoğun olarak yaşanabilir bunun için bilgisayarınıza hddtune adlı programı yukleyin ve harddiskinizi kontrol edin eğer onda problem yoksawww.lavalys.com adresinden aida64 adlı programı yukleyin ve sistem kararlılık testi yazan kısımdan işlemci diyotu ve ekran kartı sıcaklıklarını olçun yuksek sıcaklıklar gormuyorsanız sağlam bir format atın ....

• quote:

Orijinalden alıntı: Echeyakee

quote:

Orijinalden alıntı: LongTurk

quote:

ne kusuru hocam ayıpsın :)

ancak hocam yani wireless kartı ürün ile birlikte içinde var.. eğer böle bir hataya sebebiyet vericekse acer bunu öngörebilir düzeltme durumlarına gidebilir.. sonuçta yepyeni bi marka değil.. ve 8-9 ay sonra böle bi sorun göstermesi yani donanım çakışması bana biraz şüpheli geldi hocam kusura bakma :D onca ay hiç bi sorun yaşamadan (donanım eskimesinden bahsetmiorum.. çakışma durumundan bahsediorum) giderken sonraları böle bir sorun ... bilmiorum ama hiç bi sebep doğru değil gibi geliyor :D

valla hocam benim pc çok ısınıyor. özelliklede oyunlarda ... sen nasıl başa çıkıosun ? soğutucu filan mı aldın yoksa macun mu çok kaliteli filan nedir ? :D

oyun oynarken normal ısınma yapıyo aşırı bi ısınma yok
    macun 5 liralık lardan normal yani :D
    makine piyasaya çıktıktan sonra 10 tane bios update geldi zaten 1.21 de şuan ama derdime derman olmadı son bios sürümüde
    wıreless dan da değilse neden diye düşünmeye başladım şimdi

bios update işine nerden bakılıyor hocam :S ?

hocam sayfayı veriyorum http://www.acer.com.tr/ac/tr/TR/content/drivers
    senin model tıkla indirhttp://global-download.acer.com/GDFiles/BIOS/BIOS/BIOS_Acer_1.21_A_A.zip?acerid=634883809430577449&Step1=Notebook,%20Ultrabook&Step2=Aspire&Step3=Aspire%205755G&OS=701&LC=en&BC=Acer&SC=EMEA_25
    aman hocam dikkat makina elektriğe bağlı olsun işlem bitene kadar makina kapanmamalı

• oradan türkçe sürüm indirilir yani eğerwww.lavalys.com adresine girip yukardan support kısmının uzerine gidip orda download yazan yere basarak devam ederseniz direk türkçe sürüm inecektir türkçe sürümdende en ustte araçlar yazan yerden girip sistem kararlılık testi yazan yere girin yada bunların hiç biri yoksa google amcanın çevirisine başvurun daha ne diyim :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: sysleus

Laptoplarda donma sorunu genel olarak beraberinde eşlik eden bir çok durumla tanılanabilir ama başlıcaları ..

laptop donduğunda makina bir süre beklediğinizde kendi kendine kapanıyormu eğer kapanmıyorsa ısı ile alakalı bir donma değildir söz konusu donma durumu ...!!!

Laptopun donması internete girdiğinizde veya işlem gerektiren işler yaptığınızda çoğalıyorsa eğer ram bellek üzerinde yoğunlaşın ve garantiye başvurun garanti yoksa bir bilgisayarcıdan yardım alın ..

laptopun donması ekran kartı ve harddiskdende yoğun olarak yaşanabilir bunun için bilgisayarınıza hddtune adlı programı yukleyin ve harddiskinizi kontrol edin eğer onda problem yoksawww.lavalys.com adresinden aida64 adlı programı yukleyin ve sistem kararlılık testi yazan kısımdan işlemci diyotu ve ekran kartı sıcaklıklarını olçun yuksek sıcaklıklar gormuyorsanız sağlam bir format atın ....

hocam kapanmıyordu... öle bekliyordu sadece... hiç bişe kıpırdamıyor ekranda sadece beklior... ben kapatma tuşuna basılı tutunca kapanıyordu.. :( sıcaklıkta mı değil yani pf nedir bu

• quote:

Orijinalden alıntı: lose_yourself

quote:

Orijinalden alıntı: Karanlık Ülke

quote:

acer ne ya uzak durun o markadan

Bir işe yaramayacaksan ne s*ke faydan var Allah'ım g*tünün oturduğu yerden sallaması kolay tabi...3 yıldır kullandığım makine GIK bile etmedi.(Acer 5739G)

-------------------------------

Link :http://s2.dosya.tc/server25/ptDWR3/AA1FanControl.zip.html

İlk "TVicPortInstall41.exe" yükle.Sonra bilgisayarını yeniden başlattıktan sonra "AA1FanControl.exe" yükle.
    Resimdeki gibi ayarları yap.

sakin ol küfürlerinide kendine sakla

bu işlem ne işe yarıcak ?

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Karanlık Ülke

quote:

acer ne ya uzak durun o markadan

Bir işe yaramayacaksan ne s*ke faydan var Allah'ım g*tünün oturduğu yerden sallaması kolay tabi...3 yıldır kullandığım makine GIK bile etmedi.(Acer 5739G)

-------------------------------

Link :http://s2.dosya.tc/server25/ptDWR3/AA1FanControl.zip.html

İlk "TVicPortInstall41.exe" yükle.Sonra bilgisayarını yeniden başlattıktan sonra "AA1FanControl.exe" yükle.
    Resimdeki gibi ayarları yap.

sakin ol küfürlerinide kendine sakla

bu işlem ne işe yarıcak ?

Deneyip niye görmüyorsun?, Donmalar azalacaktır.Birde BIOS güncellemeside iyi olacaktır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.