Şimdi Ara

kombi sirkülasyon pompanız sürekli çalışıyormu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
6
Favori
136.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cevap için teşekkür ederim. Bu servis menüsüne nasıl girebilirim? Sıcak suyun ön ısıtma ayarı açık mı onu da kontrol etmek istiyorum.

Ben Siemens rew 24 almayı planlıyorum aslında; ama ekran ve yazılarının boyutunu merak ediyorum. Ekranı aydınlatmalı mı acaba? Ben görme engelli olduğumdan bu hususlar benim için önemli. Kendi kullanabileceğim bir ürün almak istiyorum.
  • basyigit B kullanıcısına yanıt
    Bence servis menüsüne girme yerine termostat almanız çok daha mantıklı. Siemens rew 24 ün inceleme yazıları var. Okumanızı tavsiye ederim. Ama bir tavsiyem daha var. Bir arkadaşınızdan varsa klasik bir on off termostat alıp deneyin.
  • İnternette bir türlü bulamadım. Bir inceleme hinki atabilir misinz? Videolar hep yabancı. Türkçe yazılı bir kaynağa da rastlamadım.
  • alperenxxx kullanıcısına yanıt
    Termostati servis aldi gitti.test ediyoruz dediler.bakalim nolcak.sorunu çözemezlerse ne yapmaliyim.servisdekilerde pompanin 3-5 dkika çalışıp durmasi lazim dediler..
    Termostati servis aldı gitti.problem çözülürse haberdar edrim
    https://forum.donanimhaber.com/m_73073309/tm.htm kullanıcı yorumları var ,az çok fikir sahibi olursunuz..
  • Bayraktar84sedat B kullanıcısına yanıt
    Servistekiler doğru söylemiş.Sorunu çözemezlerse aynı cihazı garanti kapsamında yenileyip size vermeyecekler mi? Şayet garanti süresi dolmuşsa yeni bir termostat alacaksınız mecburen. Ben 0.2 c. hassasiyetli bir on off termostat öneririm.. Yada illaki modülasyonlu düşünürseniz bir araştırma yapın,yanlız 0.1. - 0.2 c. hassasiyetli olmasını konforlu ısınma adına araştırırken göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim...
    Biz daha yeni gectik doğalgaza hersey sıfır.termostat arızalı çıkarsa değiştirecekler.eğer termostatta arıza yoksa kombi arizali yoksa. Bu işe moralim çok bozuldu.
    İn-therm mrl - 300 TM Programlanabilir Oda Termostatı bir bakın isterseniz ,fiyatı da uygunmuş..
    Bu termostat ne olacak dünya para verdik buna.
    Şansınız var mış ki soğuklar tam başlamadan olay ortaya çıkmış.. Kombi durup dururken neden arızalansın ki? Üstelik buderus türkiye şartlarında ,yani voltaj dalgalanmaları vs. ile kolay kolay arıza yapmayan cihazlar üretiyor..
    Durup Dururken termostat arızalanmaz ,zannetmiyorum.Sensörleri ile ilgili bir üretim hatası,yada yazılım hatası söz konusu ise düzeltir size verirler.Yoksa yenisi ile değişmeleri gerekiyor. Buderus müşteri memnuniyetine önme veren bir firma. Sıkıntı olacağını zannetmiyorum..
  • Havalar tam soğumadığı için evin derecesi kolay kolay düşmüyor.bu sebepten dolayı kombinin boş yere suyu ısıtmadan sürekli çalıştığını farkettim.hatta yanında sürekli bekledim hiç durmuyor.
    İnşaallah düzelir.
  • Evet arkadaşlar sirkülasyon pompası sorunu çözüldü.servis termostatta sıkıntı yok dedi.kombinin servis ayarlarından yanma durduktan sonra pompanın 3-5 dakika çalışıp duracak şekilde ayarini yapti.şimdi kombim boş yere sürekli çalışmaktan kurtuldu.
  • wiesmann 50 w kullanıyorum. yazılanları okudum.

40 a ayarlı şu an 47 ye kadar çıkıp yanma kapanıyor.
    34-35 de tekrar yanıyor. ama pompanın durduğunu görmedim.

haklısınız devridaim yapan su daha çabuk soğur. Ama sıcaklık nereye gidiyor ? Su soğuduğuna göre sıcaklığını mekana aktarmıyormu. Kombinin çalışma prensibi de asıl dönen suyun sıcaklığını ölçerek karar verdiğine göre zaten pompanın çalışması gerekmiyormu .

pompa Ömrü olarak derseniz .pompa kaliteliyse hiç bir şey olmaz eski kombimi 25 yıl tık demeden kullandım.
  • ALTILIM A kullanıcısına yanıt
    Hocam nasıl kombiden memnun musun?
  • ALTILIM A kullanıcısına yanıt
    Evet arkadaşım benim asıl sorumda şuydu.pompa hiç durmuyor ve saatlerce soğuk suyu döndürüyor.bu sence normal mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALTILIM

wiesmann 50 w kullanıyorum. yazılanları okudum.

40 a ayarlı şu an 47 ye kadar çıkıp yanma kapanıyor.
    34-35 de tekrar yanıyor. ama pompanın durduğunu görmedim.

haklısınız devridaim yapan su daha çabuk soğur. Ama sıcaklık nereye gidiyor ? Su soğuduğuna göre sıcaklığını mekana aktarmıyormu. Kombinin çalışma prensibi de asıl dönen suyun sıcaklığını ölçerek karar verdiğine göre zaten pompanın çalışması gerekmiyormu .

pompa Ömrü olarak derseniz .pompa kaliteliyse hiç bir şey olmaz eski kombimi 25 yıl tık demeden kullandım.

suyun devamlı devir daim yapması gerekliki ısıyı ortama verecek. evde devamlı sıcak su dolaşmış olacak ..soğuyan su kombiye girecek sıcak su eve...benim kombi pompası arzalandı yenisi takıldı ev eskisinden daha iyi ve daha kısa sürede ısınıyor. Pompada soğuk havalarda devamlı çalışıyor.

• Benim kombi buderus u052. Rc10 model modülasyonlu termostat taktım. Ancak devir daim pompası devamlı çalışıyor hiç durmuyor. Bunun bir çözümü varmı acaba?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.