Şimdi Ara

NOTE 2 İLK ŞARJ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
8.773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • henüz açılmamış note 2 'nin şarjı nasıl yapılmalı ? eski sistem gibi 12-15 saat uzun bi şarjda kalma falan var mı bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz ?

• yok mu bilen ?
  • Normal şarj süresi(2.5 saat) yeterli olmakla birlikte, aldığım zaman forumdaki arkadaşların tavsiyesi üzerine 12 saat şarj etmiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iztuzu

Normal şarj süresi(2.5 saat) yeterli olmakla birlikte, aldığım zaman forumdaki arkadaşların tavsiyesi üzerine 12 saat şarj etmiştim.

tavsiyeye uymak iyidir ben de 12saat şarj ediyim teşekkürler. peki bu şarj olurken cihaz kapalı mı olmalı açık mı ? yani telefonu hiç açmadan direk bataryayı takıp şarja mı takıyım?
  • kardeş tak normal bir şekilde şarja dolunca çek kullan gerek yok uzun süre şarjda tutmaya aksine zarar verirsin bataryaya
  • ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Multe

kardeş tak normal bir şekilde şarja dolunca çek kullan gerek yok uzun süre şarjda tutmaya aksine zarar verirsin bataryaya

emin misiniz? yukarıdaki arkadaş da 12 saat diyor .ayrıca telefonu açıp ilk şarjı bitirip mi takıyım yoksa direk şarja mı takıyım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkscreamm -- 19 Ocak 2013; 20:03:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkscreamm

quote:

kardeş tak normal bir şekilde şarja dolunca çek kullan gerek yok uzun süre şarjda tutmaya aksine zarar verirsin bataryaya

emin misiniz? yukarıdaki arkadaş da 12 saat diyor .ayrıca telefonu açık ilk şarjı bitirip mi takıyım direk şarja mı takıyım ?

Valla kardeş ben öyle yaptım bana verilen bilgi o şekildeydi biraz araştırırsın yeni bataryaların özelliklerini nette açıklamalarda bunu görürsün sende ben genel olarak %15 civarında takıyorum şarja 2.5 aydan beri tamamen bitirmeninde bataryaya zarar olduğunu okumuştum ondan dolayı bunu yapıyorum....
  • quote:

quote:

quote:

emin misiniz? yukarıdaki arkadaş da 12 saat diyor .ayrıca telefonu açık ilk şarjı bitirip mi takıyım direk şarja mı takıyım ?

Valla kardeş ben öyle yaptım bana verilen bilgi o şekildeydi biraz araştırırsın yeni bataryaların özelliklerini nette açıklamalarda bunu görürsün sende ben genel olarak %15 civarında takıyorum şarja 2.5 aydan beri tamamen bitirmeninde bataryaya zarar olduğunu okumuştum ondan dolayı bunu yapıyorum....

yok li-on bataryaların eski tip uzun şarj istemediklerini biliyorum da diğer cevap yazan arkadaş kafamı karıştırdı . peki ilk şarjı dolana kadar yap diyorsunuz bu şarjı yaparken telefon kapalı mı olsun açık mı ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

yok li-on bataryaların eski tip uzun şarj istemediklerini biliyorum da diğer cevap yazan arkadaş kafamı karıştırdı . peki ilk şarjı dolana kadar yap diyorsunuz bu şarjı yaparken telefon kapalı mı olsun açık mı ?

Ben vatandan almıştım oradaki arkadaş kapalı olarak yapmamım daha sağlıklı olacağını söylemişti ilk şarjda onu uyguladım ben yaklaşık olarak pil durumu %15 gibiydi telefonu kapattım ve şarja taktım 2.5 saat civarında oldu.
    Diğer tavsiyem ise 3'lü priz yerine direk normal prizden şarj etmeni öneririm benim ve bi arkadaşım başına gelmişti bir olay 3'lü prizde akım bazen tam sağlıklı olmuyor 7 saat civarında sürmüştü şarj olması telefondan şüphe etmeye başlamıştım

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben vatandan almıştım oradaki arkadaş kapalı olarak yapmamım daha sağlıklı olacağını söylemişti ilk şarjda onu uyguladım ben yaklaşık olarak pil durumu %15 gibiydi telefonu kapattım ve şarja taktım 2.5 saat civarında oldu.
    Diğer tavsiyem ise 3'lü priz yerine direk normal prizden şarj etmeni öneririm benim ve bi arkadaşım başına gelmişti bir olay 3'lü prizde akım bazen tam sağlıklı olmuyor 7 saat civarında sürmüştü şarj olması telefondan şüphe etmeye başlamıştım

tamam kapalı şarj edicez . %15 gibi taktım dedin ya ilk önce açıp biraz kullanıyım mı?

• kullan kardeş çabuk bitirmek istiyorsan güç tasarrufunu kapat ve erkan parlaklılığını en sona getir
  • quote:

kullan kardeş çabuk bitirmek istiyorsan güç tasarrufunu kapat ve erkan parlaklılığını en sona getir

biliyorum çok oldu ama , şarj yüzde kaç olana kadar kullanıyım ???? çünkü bitiremeyedebilirim şarjı efsane biliyosun
  • quote:

quote:

kullan kardeş çabuk bitirmek istiyorsan güç tasarrufunu kapat ve erkan parlaklılığını en sona getir

biliyorum çok oldu ama , şarj yüzde kaç olana kadar kullanıyım ???? çünkü bitiremeyedebilirim şarjı efsane biliyosun

kardeş %20 ye gelince telefon zaten uyarı verir cihazı şarja takın diye o yazı çıktıktan sonra takabilirsin şarja
  • quote:

quote:

quote:

kardeş %20 ye gelince telefon zaten uyarı verir cihazı şarja takın diye o yazı çıktıktan sonra takabilirsin şarja

teşekkürler
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: iztuzu

Normal şarj süresi(2.5 saat) yeterli olmakla birlikte, aldığım zaman forumdaki arkadaşların tavsiyesi üzerine 12 saat şarj etmiştim.

tavsiyeye uymak iyidir ben de 12saat şarj ediyim teşekkürler. peki bu şarj olurken cihaz kapalı mı olmalı açık mı ? yani telefonu hiç açmadan direk bataryayı takıp şarja mı takıyım?

Arkadaşın dediği gibi 2.5 saat doldurmanız da yeterli olur, neticede yeni nesil piller olduğu için sıkıntı olmaz. Telefonu aldığımda forumdan Note 2 kullanan 3-5 kişiye pm ile sorduğumda 10-12 civarında ilk kez doldurduklarını söylediler, ben de 10 saat doldurdum. Kısaca içiniz rahat edecekse siz de o civarda doldurabilirsiniz.

Şarj ve diğer konularda bilgilenmek için şu linke bakınız, sağ olsunlar zahmet edip epey ayrıntılı yazmışlar. Okumadan geçmeyin.
    http://forum.donanimhaber.com/m_65197472/mpage_333/f_/key_//tm.htm#70031573

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iztuzu -- 19 Ocak 2013; 21:17:11 >

• artık ona gerek yok şarj olunca elektriği kesiyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.