Şimdi Ara

Clio III sahipleri ve sevenleri bilgi paylaşım platformu (367. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.466
Cevap
47
Favori
929.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 365366367368369
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • camlara yarin film cektirecem ...filmden once ve filmden sonra diye resimlerde koyarım arkadaslar .....

fiyat 120 ytl...olacak .....aslinda 140-150 civarida ben 120ye yaptıracam hatta yarın 110 verecem dahada yok diyecem ....en açığınımı yaptırayım yoksa en açığın bi ton koyusunumu ...

bunlarda nımara yada söylenen bi sey varmı ......bilen varsa yazabilirmi ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: sporcu22

camlara yarin film cektirecem ...filmden once ve filmden sonra diye resimlerde koyarım arkadaslar .....

fiyat 120 ytl...olacak .....aslinda 140-150 civarida ben 120ye yaptıracam hatta yarın 110 verecem dahada yok diyecem ....en açığınımı yaptırayım yoksa en açığın bi ton koyusunumu ...

bunlarda nımara yada söylenen bi sey varmı ......bilen varsa yazabilirmi ...

kardeş filmden pek anlamam ama madem açık taktıracaksın ne gereği var diyorum.zaten bizim araçlar renkli cam değil mi? ne kadar fark eder ki?
  • tamam o zaman en açığı bi koyusunu kullanacam .......

varmı başka yorumu olan arkadaşalr ...dükkan kapanıyo...son yorumları yorumlatın ...yarın çok geç olabilir ...........

geçenlerde yeni honda civiceeeeeeeeeee bindim..aman aman camlarda filmli önde bile film vardı....felaket bişey yaaaaa.yılan gibi araba valla ama bana gelmez ....çok büyük ...hiç spor değil .....

en büyük clio ııı
  • ya dafkanat tıklıyorum sayfan hata veriyor , daha bugün yeni girdim nete , herkes izlemiş bize kısmet olmadı , sitedemi sorun vardır nedir
  • sporcu22, sesleri, tıkırtıları çok umursuyorsan kapıları söktürmemen iyi olacaktır. Arka (bagaj) cama tek parça halinde film çektirmen de iyi olur, 2-3 parça çekersen temizlerken film yırtılabilir/kopabilir.

Bugün hava Adana'da 40 derecenin üstündeydi, arabanın içini ılıtmak için camları açmam doğru olmazdı sanırım.
  • sarslan kapıları söktürmedende bu işlem yeterince iyi denebilecek kadar başsrılı oluyormu.....ayrıca arka camı tek parça yapacaklar onu konuştum .....
  • evet arkadaşlar ses konusunda biraz pinpirikliyim. o kadar para verdik neden ses gelsinki arabamdan. ben de elimden geldiğince amatörce çözümler buldum.

bazı arkadaşların aklımda kaldığınca sorularını cevaplayayım.

kapı içinden gelen seslerden bahsetmiş arkadaşımızın biri. inanın içini açabilsem ona da bi çözüm bulurum. ama o kadar anlamam arabadan . kesin kapının içinde bir şeyler bir yerlere değiyordur. bence servise gidip gözünün önünde kapıyı açtırıp olası tıkırtı yapan yerleri usta ile birlikte halletmek. sallanan gevşek ne varsa sıkıştırmak izole etmek lazım.

bütün sesler kesildimi diye bir soru gelmiş. evet bu işlemlerimden sonra inanılmaz bir şekilde sesler kesildi. sadece çukurlarda süspansion sesleri geliyor çok şükür şu an sadece. ona da çözüm beni aşar.özellikle benim gitttiğim yolda (hergün) aşırı bir titreşim var malum köy yolu. o yüzden ne kadar gevşek parça varsa oynuyor bu işlemlerimden sonra hiç bir ses kalmadı.

siyah süngeri sormuş arkadaşın biri: valla evde bir microfon kutusu vardı microfona zarar vermesin diye koymuşlar onu kullandım bir yerden satın almadım yani. bu konuda ne yapılabilir bilemiyorum. belki renkli süngerler de siyah vardır bakkala pazara bakmak lazım.

renaulta hakkaten göndersek mi ne yapsak bu videoyu. ne dersiniz.

başka soru soran varsa hatırlayamadım kusura bakmasın artık tekrar sorarsa cevap veririm. herkese kazasız belasız sürüşler.

ve de ttttttııııııııkkkkkkkkıııııııııırrrrrrrrrrttttttttttııııııııııısssssssssssıııııııııızzzzzzzzzzz.

• valla dostum şimdi denedim sorun yok. imzamdaki linke tıkla

quote:

Orjinalden alıntı: _ahmet_

ya dafkanat tıklıyorum sayfan hata veriyor , daha bugün yeni girdim nete , herkes izlemiş bize kısmet olmadı , sitedemi sorun vardır nedir
  • dafkanat ellerine sağlık yararlı bir video olmus.
  • Hocam arka cama yapacağın filmi herhangi bir sebepten dolayı sökmen gerekirse camdaki resistanslar zarar görebilir. Filmle birlikte resistanslarda kopuyor. Deneyen arkadaşlardan biliyorum. Arka cam film işini tekrar bi düşün derim.

quote:

Orjinalden alıntı: sporcu22

sarslan kapıları söktürmedende bu işlem yeterince iyi denebilecek kadar başsrılı oluyormu.....ayrıca arka camı tek parça yapacaklar onu konuştum .....
  • film çektıreceksen nıye açık yada onun bır ustunuu çektıreceksın bence hiç gerek yok oyle yaptırmana koyu yada koyunun bır altını yaptır.kapıları sökmedende yapıyorlar cokta guzel oluyoryanı oyle her adam kapı sokup takamayabılırayrıca film bıraz pahalı gıbı geldı bana 70ytl ye yaptırdı bızım bır arkadas stilo su na onun camları daha buyuk bızımkınden tabii kalıtelıyse senınkı o fılmden iş degısır 40 ytl fılm 30da el emeği 70 kağıt işlem tamam süper oldu hazır elın değmişken plakayıda kestır kalınlaştır derım.ben başlarsam oyle yapmayı dusunuyorum.bırde kırmızılı tr super olacak...

• @Erim arkadaşın aracın hayırlı olsun. İyi sürüşler. ClioIII alman yerinde bi karar.
  • Erim kardeş bendede 1.5 dinamiquesi var kesinlikle hızlanma durmalarda sana katılıyorum. Benim o plastik kokusunu çekeli 4 ay oldu hala her binişimde çekiyorum içime o kokuyu bir soludumu birdaha kullanan iflah olmuyor.

Dinamik aldığına memnun oldum, isabetli bir tercih, sonradan pişmanlık duymayacaksın. hayırlı olsun kazasız günlerde kullanman dileğiyle.
  • Selamlar,

2 gün önce Clio Symbol almayı düşünürken, Clio III e yöneldim.. Okuduğum ve incelediğim kadarıyla gayet iyi bir araç.. Ancak bazı sorularım olacak,

Başlığı baya bir inceledim, bir yerlerde "siyah renkli araba 2. elde satarken sorun yaratır" gibi bir cümle gördüm.. Sebebini merak ettim. Bir de siyah renk yazın çok fazla ısınma sorunu çıkartır mı? (doğal olarak diğer renklerden daha emici olduğundan daha fazla klima kullanımı gibi sonuçlar?)

Dün Clio III HB Aut. fiyatlarına Renault anasayfasından baktığımda baz ve ABS şeklinde 2 secenek vardı.. Bugün baktığımda ise ;

Authentique 1.4 16V Baz 17,726 29,860 27,610
    Authentique 1.4 16V Stil Paketi 18,266 30,730 28,480
    Authentique 1.4 16V Baz 17,542 29,560 27,310
    Authentique 1.4 16V Stil Paketi 18,082 30,430 28,180

Şeklinde bir tablo var, sanırım ABS standart olmuş, ancak aynı tip 2 seçenek neden farklı fiyatlarda anlayamadım. Düne göre ortalama 800 ytl fark var fiyatlarda ayrıca.

3-4 sayfa evvel ise, torpido soğutmasının kalkması, beyaz krom yerine iç döşemede tamamen koyu krom kullanılması v.b. özelliklerin kalkması gibi durumlardan sonra araç ne hale geldi, hala eskisi gibi albenisi var mı bilmiyorum, merak ediyorum..

Açıkçası aracı alırsam ki %90 alıcam, herhangi bir modifiye yapmayı düşünmüyorum. Orjinal kullanmak bana daha uygun geliyor.. Bu arada almayı düşündüğüm araç Clio III Hb Authentique 1.4 16V . Tavsiye ve cevaplarınızı bekliyorum..

Saygılar.

• quote:

Orjinalden alıntı: Zafer KURTULUŞ

Selamlar,

2 gün önce Clio Symbol almayı düşünürken, Clio III e yöneldim.. Okuduğum ve incelediğim kadarıyla gayet iyi bir araç.. Ancak bazı sorularım olacak,

Başlığı baya bir inceledim, bir yerlerde "siyah renkli araba 2. elde satarken sorun yaratır" gibi bir cümle gördüm.. Sebebini merak ettim. Bir de siyah renk yazın çok fazla ısınma sorunu çıkartır mı? (doğal olarak diğer renklerden daha emici olduğundan daha fazla klima kullanımı gibi sonuçlar?)

Dün Clio III HB Aut. fiyatlarına Renault anasayfasından baktığımda baz ve ABS şeklinde 2 secenek vardı.. Bugün baktığımda ise ;

Authentique 1.4 16V Baz 17,726 29,860 27,610
    Authentique 1.4 16V Stil Paketi 18,266 30,730 28,480
    Authentique 1.4 16V Baz 17,542 29,560 27,310
    Authentique 1.4 16V Stil Paketi 18,082 30,430 28,180

Şeklinde bir tablo var, sanırım ABS standart olmuş, ancak aynı tip 2 seçenek neden farklı fiyatlarda anlayamadım. Düne göre ortalama 800 ytl fark var fiyatlarda ayrıca.

3-4 sayfa evvel ise, torpido soğutmasının kalkması, beyaz krom yerine iç döşemede tamamen koyu krom kullanılması v.b. özelliklerin kalkması gibi durumlardan sonra araç ne hale geldi, hala eskisi gibi albenisi var mı bilmiyorum, merak ediyorum..

Açıkçası aracı alırsam ki %90 alıcam, herhangi bir modifiye yapmayı düşünmüyorum. Orjinal kullanmak bana daha uygun geliyor.. Bu arada almayı düşündüğüm araç Clio III Hb Authentique 1.4 16V . Tavsiye ve cevaplarınızı bekliyorum..

Saygılar.

Kardeş ilk olarak alırsan hayırlı olsun demek düşüyor bize.

Zannedersem yine paraya bağlıyacağız sonunda, Clio III isabetli tercih tüm karşılaştırmalarda lider çıkıyor clio III müz, yalnız şunu söyleyim bulunduğun ili belirtmemişsin ama araştır biraz fiyat konusunu senin verdiğin fiyatlardan 3 000 ytl aşağıya alanları biliyorum. 3000 olmazda 2000 olur,

Son olarak 1.4 kullanan arkadaşlarda bir iki kelam edeceklerdir ama bence yukardaki fiyatlara 1.5 65 bg dci düşünsen bence sonunda pişman olmazsın, gerçekten çok ekonomik. 2 yıl civarında motor kendini amorti ediyor. Bakım masraflarında çok küçük oranda fark var.

Alırsan şimdiden hayırlı olsun.

• Evet şu an hala bayileri araştırıyorum, en son 26.5 a kadar inen oldu, istanbuldayım bu arada.. Açıkçası performans konusunda dizelden çekiniyorum, bir de çok fazla yol yapmayacağım için yakıt tasarrufu beni çok fazla düşündürmüyor :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: asilx

dafkanat eline sağlık

turhank geçmiş olsun..

bende bugün arabayı servise bıraktım.. teyp ekranının çizgilerinde piksel hatası oluyordu.. Çizgiler ton ton gözüküyordu.. Henüz teşhis koyamadılar Yarına yapılır inşallah

Arkadaşlar dynamique model Clio III lerde aracınızın dashboard panelinde (teyp, saat ve sıcaklık bilgilerinin olduğu ekranda) özellikle güneş vurunca alttaki çizgide (Traffic gibi özellikleri radyo bilgilerinden ayıran çizgi) ton farkı oluyorsa servise göstermenizde fayda var.. Ben gösterdim o ekran komple değişecek Fransa'dan parça bekleniyor. 15 gün içinde gelicekmiş

• quote:

Evet şu an hala bayileri araştırıyorum, en son 26.5 a kadar inen oldu, istanbuldayım bu arada.. Açıkçası performans konusunda dizelden çekiniyorum, bir de çok fazla yol yapmayacağım için yakıt tasarrufu beni çok fazla düşündürmüyor :)

biraz acele etmenizi tavsiye ederim zira Authentique 1.4 lerin üretimi durdu onun yerine expression 1.4 üretimine başlandı
  • quote:

biraz acele etmenizi tavsiye ederim zira Authentique 1.4 lerin üretimi durdu onun yerine expression 1.4 üretimine başlandı

Keşke bu uyarıyı 1 hafta önce alsaydım, hiçbiryerde kalmamış :( O kadar da şartlandırdım kendimi.. :(
  • quote:

quote:

Keşke bu uyarıyı 1 hafta önce alsaydım, hiçbiryerde kalmamış :( O kadar da şartlandırdım kendimi.. :(

kardeş 27 bin ytl ye dizel alabilirsin. bence memnunda kalırsın malum benzin fiyatları
    ayrıca performansını hiç düşünme alan arkadaşlar çok memnun çünkü tork gücü yüksek bu aracın benim 4 bin ytl daha param olsaydı dizeli almak isterdim. görüyorsun zırt pırt zam yapıyorlar. Şubatta 2,62 olan benzin şu an 3 ytl

• 
Sayfa: önceki 365366367368369
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.