Şimdi Ara

Clio III sahipleri ve sevenleri bilgi paylaşım platformu (352. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
11.466
Cevap
47
Favori
929.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 350351352353354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kardeş sana hayırlı yolculuklar.sağlıcakla git gel.

birde cd olayı için şunu söyleyeyim.aracında cd çalar var sanırım. cd çalar dvd cdsini çalıştırmaz hiç boşuna deneme.
    ben o işi sony gt30rn alarak hallettim. takıyorum mp3 cd sini dinliyorum.ses kalitesi süpper tavsiye ederim.
  • Ya valla en sevmediğim şey bu etiket olayı ,sanki poşetli koltuk kullanır gibi onun için hemen çıkardım bide çok ayrıntıya kçıyorum ondan herhalde ,bende iz falan olmadı ,hemen kir tutmadan çıkardığımdandır.

Bu yeni symbollerdeki su püskürtücüleri daha değişik ,daha öncede sordum ama cevap alamadım onlarınkini cliolara takamazmıyız ,sanki yıkamaya girmiş gibi tüm cama suyu fışkırtmadan etrafa sıçratmadan seriyo resmen.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metheen -- 14 Nisan 2007; 12:51:38 >

• http://img141.imageshack.us/img141/9602/07hdren2005clioiiizf7.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguz1 -- 14 Nisan 2007; 13:23:24 >
  • arkadaşlar geçen forumda çok güzel bir arkadaşlarımızın yazılarını derledim sizlerle paylaşmak isterim ( kazasız, sinirlerinize hakim olarak araçlarımızı kullanmanız dileklerimle.
    *TRAFİKTE NELERE KIZIYORUZ Arkadaşlar malumunuz üzere siz ne kadar dikkatli bir şoförde olsanız,hiç hata yapmasanız da aynı yolu paylaştığınız kişilerin hatası sizi ciddi olarak etkileyebilir. Bazen kişi bazı trafik kurallarını bilmeyebilir, doğrusunu öğrenince davranışını düzeltir.Bazen de bize gayet normal gelen bir davranış trafikte bazı hassas sürücüleri ziyadesiyle rahatsız ediyor olabilir.Bu TOPİC'İ açmamın nedeni acaba şu ana kadar yapa geldiğimiz,bizde alışkanlık peyda etmiş olan bazı sürüş alışkanlıkları acaba başkalarını rahatsız eden davranışlardan biri olabilirmi? bunu paylaşmak istedim.
    Fakat daha da acısı adam yanlış olan şeyi doğru zannediyorsa ve doğru olanı söylediğiniz halde ''doğrusu benim yaptığımdır'' diyorsa bu tipler de başlarına bir musibet gelmeden yola gelmiyor. Beni rahatsız eden durumlar;
    1-Arkadaşlar araçlarımızın gözükmeleri için neden gündüz farlarımızı yakmayız??? Öndeki araç dalgın olabilir bence en güzeli farlarımızı yakmamız. Mahalle arası,dar sokaklarda, ş.içinde hız limitleri içinde gittiğim halde arkamdaki adamın habire yol istemesi (zaten yolda vermem, acelesi varsa veya ölüm kalım meselesinde 4'lüleri yakması hariç)
    2-Şehirlerarası yollarda bir sollamaya kalkarken arkamdaki aracın benden önce davranması (motor gücü,markası,modeli ne olursa olsun fark etmez, benim aracımda RENAULT, traktör değil.Aynı şekilde ben eğer önümdeki sollamaya niyetli ise asla hem onu, hem de önündeki aracı sollamaya kalkmam,sollamasını beklerim.Bu yüzden 2 arkadaşımı kaybettim,çok sakat bir davranış)
    3-Arkamdaki aracın yokuş tırmanırken,viraj dönerken veya sollama yasağı olan yerlerde önünü görmeden beni sollamaya kalkması, malum kendini olduğu kadar beni de tehlikeye atıyor)
    4-Hepinizi çok rahatsız ettiğini tahmin ettiğim uzun far düşkünleri, özelliklede arkamda ise...
    5-Farı ayarsız veya standart dışı far kullanarak önündekinin veya karşıdan gelen araçları gözünü alanlar
    6-Taşlı çakıllı yolda hız limitlerini umursamayıp hızla sollayarak taş sıçratan tipler (2 kere ön camım kırıldı, kaporta çizildi, klima radyatörüm delindi v.s...)
    7-Çift şeritli yolda yavaş gittiği halde sağa geçmeyip sol şeridi işgal edenler,
    8-Sinyal vermeden sollama,dönüş v.s yapanlar,
    * Bayanların %90'ı adamı kanser eder trafikte.sağa sinyal verirken sola dönenler,2 araba arasından geçerken defalarca sağa sola bakıp 'acaba çarpmadan geçebilecek miyim' durumları,seyir halindeyken ortada hiçbir şey yokken aniden frene asılmaları ve dolayısıyla tampona yapışmanız vs...vs...
    * ÖNÜMDEKİ ARABAYLA ARAMDAKİ MESAFE ÇOK AZ OLMASINA RAĞMEN ARKADAN GELENİN SELLEKTÖR YAKMASI...... SANKİ ÖNDEKİ ARABANIN ÜZERİNE ÇIKMAM LAZIMMIŞ GİBİ .... TRAFİKTE ARIZALI İNSAN COK
    *Yeni ehliyetli olmama rağmen bayanların sürüşü beni illet ediyor. hele ki sol şeritte 70 le gidenleri görünce iyice fıtık oluyorum..
    *Benim en sinir olduğum konu ise bazı kendini uyanık sanan şahsiyetlerin açıkgözlülük yaparak önüme geçmesi. Herkes yeşil ışığın yanmasını beklerken karşı yöne girerek aradan burnunu sokmaya çalışanlara özellikle sinir oluyorum. araba kullananlar bilir karşı yönden ters şeride giren dolmuşçuları. Ben gördüğüm zaman kaza yapmak uğruna yol vermiyorum.Böylece biraz rahatlıyorum. (Üç kuruşluk adama beş kuruşluk değer verirsen
    Aradaki iki kuruşa seni satar)
    *Ya bide sol şeridin tapusuna sahip arkadaşlar var. Abi Adam dünyayla alakasını kesmiş yol babasının yolu hiç bi şey umurunda diil. özelliklede bayan şoförler yapıyor bunu. Bunun sebebide bence şu Kursta ilk öğretilen şeylerden biride şu sen önüne bak arkadan geleni boş ver çünkü arkadan vuran her zaman suçludur muhabbeti.
    *1. maddeye ben de sinir oluyorum, semt caddesinde 50 ile gidiyorsam arkamdaki araç kendini yırtsa yol vermem, gereken her türlü kıllığı da yaparım... Takip mesafeme girmeye çalışana hayatta yol vermem, iki şeritli yolda bile gerekirse ters şeritte kalsın umurumda değil... Tek yönlü sokaklara tersten girmeye çalışanlara sinir olurum, sokak bile olsa kural kuraldır... Caddeden gelen kişiye sokaktan caddeye çıkan kişinin "geri çık" demesine sinir olurum, geri geri caddeye çıkmak hangi mantığa uyar? Yolun ortasında durup dörtlüleri yakarak aracı bırakanlar var bide, kendince önlemini de almış dörtlüleri yakmış ya tamam, yol artık onun park yeri... Işık yeşilden sarıya döndüğünde fren yerine daha çok gaza asılanlara sinir olurum, geberecekseniz tek başınıza geberin, başkasının da başını yakmayın... Bide hızım yeterli olduğu halde sırf arabam Renault 12 diye küçümseyip sollamaya çalışan ama gazı köklediği halde geçemeyince kabahati bana bulan (sonradan hızlandığımı sanan) kamyoncu ve minibüsçülere de gıcığım, zeka fukaraları önünüzdeki aracın modeline bakarak değil o anda yaptığınız hıza bakarak sollayıp sollamamaya karar verin...
    * Trafiktekilere alıştık ama daha babamın yanımda otururken daha 150 metre öteki aracı görmediğimi sanıp "yavaşşş,yavaşşş..." diye tekrarlamasından bıktım. artık o varken yanımda bırakıyorum ona o kullansın.yeter ya insanda dikkat bişey kalmıyor
    *Benim en gıcık kaptığım şey sol şeridi ihlali..sanki babası yaptırmış sol şeridi gidiyor adamcağız hiç başta selektör yapıyorum tık yok düdüğe asılıyor herif aynadan baktığı halde bana aynadan artistlik yapıyor bende yan camı açıyor sol şeridi baban mı yaptırdı diyom...en gıcık bu bi de park sorunu şehirde par edilecek yer yok otopark 10 dakikalığına 3 YTL alıyor cadde üzerine yasak trafikler cirit atıyor şaşırdım kaldım...
    *1- Sinyal vermeden sağa sola dönenler ya da şerit değiştirenler,
    2- Uzun farları gereksiz durumlarda kullananlar,
    3- Otobanda sağdan sollayanlar,
    4- Kırmızı ışıkta hemen korna çalanlar,
    5- Şehir içinde, camlar açık başkalarını rahatsız edecek şekilde yüksek sesle müzik dinleyenler,
    6- Arabasını sanki dünyada tek araba kendininmiş gibi rastgele park edenler,
    7- Seyir halinde iken yola çöp atanlar.
    8- Minibüs şoförlerinin tamamına yakınının yolu babası yaptırmış havasında olmalarından. Kısacası bencil sürücülerden hiç hoşlanmam. Ayrıca güzel bir konu açmışsın, teşekkürler...
    * Şehir içi trafiğinin içine eden münübüsleri kaldırabilecek yöneticiler aranıyor
    * Sinyaller vermeden dönüş yapanlar şerit değiştirenler çok uyuz olurum. Bir de uzun yolda yavaş gidip ben geçerken ya da ben geçince gaza basması beni geçmesi [tabi bende gazlıyorum] .
    *Bi kere kendini bir şey sanan sürat tutkunu kullanıcılarımız var, hepimiz zaman zaman basıyoruzdur ben bundan bahsetmiyorum.. mesela her gün kullandığım güzergah da, fsm yi geçim sapaklara gelene kadar ki uzun mesafe de makasa giren girene.. hele denk geldim arkamı kollayan biri olmayıp direksiyonu ters yöne kırmasam makasa girerken bana vuracak, bu kadar da kör insanlarımız var.. 4 şeritli yol, turizm otobüsleri en sağdan bir başlıyor sollamaya, bi sola Geçtiği gibi direk 3. şeride atlıyor ordan araba geliyomu gelmiyomu aynaya bile bakmıyor nasılsa altına giremicemizi biliyor.. istifini bile bozmuyor, içi de dolu.. e be adam otobüs bu bişi olsa tekerleğe napcak acaba? ondan sonra neden kazalar fazla.. yokuş çıkıyoruz kamyon önümüzde ben 3. sıradayım arkamızda kuyruk 2 şeritli yol, kamyon 20 ile çıkıyor, yürüyerek geçebilirsiniz.. ben demiyorum ki patlatsın motoru herkes kornaya basıyor adam istifini bozmuyor çeksin sağ şeride biraz daha yavaşlasın kalabalık dağılsın.. yok.. 1 km yolu öyle gidiyor.. insaf
    * Virajda dış açıdaki aracı aynaya bakmadığından ötürü sıkıştıran insan dışı mahluklardan.. (İç açı da aynen geçerli) %95 Bayan sürücülerden.. Ayna kullanmasını bilmeyen her cinsten her türden insan müsvettelerinden Sol şeritte giderken yan aynalara bakmadan arkasında kim var kim yok umursamadan yol alanlara.. Aniden makasa girip sürücülerin hayatını tehlikeye atanlardan.. %90 Motosiklet sürücülerinden.. Kendisini hattındaki tüm otomobillerden üstün gören minibüs ve dolmuş şoförlerinden.. Maaşıyla çalışan İETT otobüslerini sollayarak müşteri kapmaya çalışan fakat etraftaki bi çok insanın hayatını tehlikeye atan ÖZEL HALK OTOBÜSÜ şoför ve bi işe yaradığını sanıp sağa sola küfreden muavinlerinden.. Hatasını; gülüp, karşısındaki insanı etkileyeceğini zanneden aptal bayanlardan.. Önden çekişli yüksek torklu otomobillerde tek tekerin çukura girmesinden ötürü direksiyonun o tekerin olduğu yöne çekmesinden.. Taciz ve sıkıştırma yapmadığınız halde; potansiyel zavallı ezik ve bilumum durumda kalmışçasına ifade ve azarlama şeklindeki üslubuyla saldıran bayan sürücülerden.. Onları gerçekten taciz ve sıkıştırmakla hayatlarını tehlikeye atan insanlardan.. İçki içip, sağa sola sataşan; bayan sürücülere sarkıntılık eden erkek şoförlerden.. Önemli olan şeyin deneyim ve yetenek olduğunu değil, sadece ehliyet yaşı olduğunu savunanlardan.. (Ben 50 yaşındayım vb.) İstanbul un tekstil dükkanlarına sahip olan sokaklarında indirme bindirme olmasına rağmen klaksiyonla tüm sokağı rahatsız edip üstüne dayak yiyenlerden.. Ve öncelikli olarak karşısındaki insana saygı sevgi, sonra kendi otomobili içersindekilere hayati tehlike yaşatmadan otomobil kullanmayı bilmeyen insanlardan TİKSİNİYORUM
    * Kırmızı ışıklarda etrafı şavullayıp yavaş yavaş geçmeye çalışan uyanıklar,sinyal vermeden sağa sola dönüş yapan tipler(ulan münecimmiyim senin nereye döneceğini nerden bileyim)la şirket arabası nasıl olsa diye ayı gibi ticari araç kullanan 18-20 yaşındaki bebeler
    * Kırmızı ışıkta beklerken,sarı yanar yanmaz kornaya asılanlara, Ben yolumda giderken,tersten tek yöne girenlere gıcık oluyorum..
    * Ama bunların dışında en çok uyuz olduğum evimin olduğu sokağa dönerken(tek yön) tam dönüşte yaya sürüsü ve arkasından ters yönden geldiği yetmiyormuş gibi pişkin pişkin yol isteyenler ha yayalar için duruyorum ama bıktım,sanki beni bekleyip caddede görünce geliyor saldırın yola der gibiler,ben de duruyorum,ama durduktan sonra arabayı kükretiyorum o başka yol isteyen de her zamanki gibi avucunu yaladığıyla kalıyor,milim kıpratmam kılımı ters yönden gelip de yol isteyen için
    * En çok ayar olduğum şeylerden biri de sağa dönüş lambası olmayan yerlerde, kırmızı ışıkta dururken, sanki sağa dönüş orada serbestmiş gibi ışık yapan, korna çalan, el kol yapan ve bağıran araç ŞÖFÖRCÜKLERİ.
    *Birden sağınızdan solunuzdan ani bir şekilde eşek arısı gibi vızlayıp çıkan motosikletler, yol tıkandığı zaman yaya kaldırımına çıkmaları gereksiz yere şekil yapmak için yakılan arka sis farları yolda olmuş bir kazayı durup izleyerek trafiği felç eden mahluklar kendilerini geçiş üstünlüğü olan kişiler olarak gören minibüsçüler........... hepinize kocaman AFERİM!!!
    *Park halindeyken dikiz aynasını kontrol etmeden trafıge bir anda dalan soferler. daha gecen gün bir kadın şoför sağ ön kapıdan içeri giriyordu bu yüzden nasıl sinirlendim anlatamam yaptığı hata yetmezmiş gibi bir de benle daracık trafikte yarışmaya kalktı manyak ardından olur olmadık yerde trafikte arabanın arkasına yapışıp habire selektör yapmıyorlar mı alllllaaaaaahhhh deli oluyorum
    *Kebapçıların 20 yaş altı motorcularının sağdan deli gibi hızlı geçmesine, kaldırıma çıkmasına ve kaldırımdaki insanlar çekilsin diye korkutmak için gaza basmalarına gıcık oluyorum, bugün yine aynı şeyi yapan birini motorun üstünden alıp karpuz gibi yere patlatacam ama bakalım ne zaman...
    * Motosikletlerden daha kötüsü sağdan geçmeyi alışkanlık hale getirmiş araç sürücüleri.
    1. Bizim mahalledeki trafik lambalarında kırmızı ışıkta geçmek sanki serbestmiş gibi ışıklara hiç bakmayanlar.(Bir gün adamın biri kırmızı da geçti ben de zor durdum neyse kafaya koydum adama dalaşacağım indim arabadan gidemesin diye arabasının önüne arabamı koydum adama bu ışıklar senin gibi .........ler kullanılmasın diye mi imal ediliyor dedim adamın cevabı sen de hızlı gelmeseydin dedi.hızım 70 di yalana gerek yok Orda küçük bir arbede yaşandı ama ben rahatladım ama kulağım iki gün ağrıdı demek ki o arbede de kulağıma bişey ler gelmiş
    2. Ana yoldan gelirken tali yola girmek için sinyal vermeyenler dolayısıyla tali yoldaki adamı gereksiz yere bekletenler.
    3. Arabasının gücüyle kendini bir anda ralli pilotu sanalar.
    4. Ankarada'kiler bilir İstanbul yolunda trafik hızlı akar orda sol şeritte giderken önümde biri olmasına rağmen selektör yapanlar.
    5. Alkollü ve uykusuz araç kullananlar.
    6. Sinyal kullanmayanlara.
    7. Akan trafikte yolcu indirmek veya almak için yolda aniden duran durduktan sonra dörtlüleri yakmayla iş bitiyormuş gibi hareket eden minibüs sürücülerinden.(Bari durmadan önce yak arkandaki de ona göre şerit değiştirsin ya da hız azaltsın).
    8. Abartı egzoz kullanalar.
    9. Gereksiz yere sis farı kullanalar.
    10. Far ayrını yaptırmayanlar.
    11. Şirket aracıyla hava yapmaya çalışanlar.
    12. Aracının kaç mt. mesafede durabileceğini bilmeyenler.
    13. Ve belki de en kötüsü BAYANLAR Bunların hepsine uyuz oluyorum. Ya da kısaca uyuzlara uyuz oluyorum.
    * Arkadaşlar soğolsun sıkıntılarımızı dile getirmişler. dolmuşçular varya tam bir felaket.
    bide yokuş yukarı (ışıkta vesaire) aracı durup ta geri kaçırmadan kaldıramayanlar.
    bugün başıma geldi hafif eğimli bi yolda ışıkta durdum. önümde bi brodway bi baktım sürücü bayan hemen arkama bakıp boşta geri aldım arabayı. eşim yanımda napıyon dedi bende bak dedim. yeşil yandı geçecem öndeki geri kaçırmazmı kaçırdıkça kaçırıyor. zor kurtardık valla. dikkat etmesek al başına belayı..
    * Ya en uyuz olduğum şeyler bir dolmuşçular tamam sende ekmek parası kazanıyor da niye insanları uyuz ediyor hepsinin ..... iki bayan şoförler geçen gün ana yolda talih yoldan çıkan bi bayan şoför yol vermedim diye yüklendi kornaya ya insen bayan bi şey yapamazsın
    inmesen bi dert en son deli oldum biliyorum yanlış ama tam bunu arkadan sıkıştırırlar beni sollasın diye tam biraz önüme geçti bi kökledim önce bunu geçtim sora önüne kırdım kaza yapıyordu panikledi yanındakine vuruyordu tekrar söylüyorum yanlış ama bi mutlu oldum bi sevindim anlatamam
    *Hyundai minibüs kullananlara dikkat edin...Ormandan şehire kaçmış gibi araba sürüyorlar...Önce inanmadım sonra dikkatle bakınca anladım...Hyundai minibüs sürenlere bakın....Dikkatli bakın ...Ne yapıyorlar ? Birde şahin, kartal araba kullananlar....Dikkatlice izleyin....Ne kural ne kaide ne yasak kesinlikle yok. Yolları babaları yapmış. Size de lütfen izin veriyorlar....Aynen bu hava....İzleyin görün.....Saygılarımla
    *Kardeşim senin gözünden kaçmış, Şirket Temsilcilerinin çoğunun altında Clio var ve sanki yolları onlara tahsis etmişler gibi şehir içi, şehir dışı hiç fark etmiyor birebir Trafik canavarı kesiliyorlar. Yolda Radar uygulamasına da hep onlar takılıyor. Yanlışım varsa sende izle ve gör.
    *Aklıma gelmişken söyleyeyim;ambulansların yol açıp geçmesinin hemen ardından bazı uyanık vatandaşlarımızın da arkasından dalmaları.... Normal yolu değil de emniyet şeridini kullanan,ileride yada arkasında trafik polisini görünce tekrar yola girmeye çalışan uyanıklar.(yalnız bu durumda herkes önündeki aracın tamponuna yapışıp yol vermezse süper oluyor.)
    * Benim babam ambulans sürdü bir aralar en çok şikayet ettiği noktalardan biri o arkadaki uyanıklar. Ambulans Ankara'da 140-150 civarı hızla gidebilir. Arkasından gelen de tahmini o hızlarda geliyordur ama takip mesafesi 10 metre bazen oluyor bazen olmuyor. Sert bi fren yapsan direk kazaya sebebiyet.
    * Şu halk otobüsleri,dolmuşlar,bide şu kocaman yaklasık16-17 mt gelen belediye otobüsleri nın şoförleri sanki altlarında f1 varmış gibi acil delice aptalca manevralar yapmaları ya inanırmısınız şehir içinde bu saydıklarım sürekli yarış halindeler hele bide durakta duran bir otobüsün çıkış anında ortada tam moduna girmişken tam motorun sesiyle beynin duygu alışverişine başlamışken frene asılman gerekiyor kardeşim adamlar duraktan kalkarken direkman sol şeride geçiyorlar kaç defa bu şoförler yüzünden kaza yapacaktım az kalsın yani iyi kullanmasam aracımda iyi olmasa gıttıkya ben dalacam otobüse 10 ölü 17 yaralı ve bide o kazadan otobüsün şoförü canlı çıkarmış bu sefer ölmesem bile oracıkta kalp krizinden giderim

* Ben en çok yola bakmadan fırlayan insanlara ve aynalarını kontrol etmeden şerit değiştiren ve altında ki arabayı uçak sanıp başkalarının canını tehlikeye atanlara uyuz oluyorum
    * Arkadaşlar ülkemizde maalesef özellikle de bir dönem EHLİYET alanların eğitim namına hiçbir şey talim etmeden ehliyet sahibi oldukları malum.Adam yolda geçiş üstünlüğünüzü gözmezden geliyor, hakkınızı gasp ediyor; bir fırsatını bulup soruyoruz ''birader yol benim, neden böyle tehlikeli durumlara sebebiyet veriyorsun,kurallar bu şekilde'' diyorsun, adam şaşkın ve umursamaz bir şekilde ''yok öylemiydi'' diyor,bazen zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışıyor.Bazen de ''ben bilmem kaç yıldır araba sürüyorum kuralları senden mi öğreneceğim'' diye karşılık veriyor.Tabii bu kafadaki bir adamın kaza yapmadan aklı başına gelmez. Her neyse, arkadaşlar aman siz siz olun trafikte kimseye uymayın, kimseyle dalaşmayın.Trafikte her tür adam var, tavuk boğazlar gibi adam harcayan bir sürü psikopat türedi.Bir de utanmadan kıydıkları canlarla (hapiste ve dışarıda) övünen bu manyaklardan ALLAH hepimizi uzak tutsun. Birkaç ay önce gazete de okudum, adam arkasındaki aracı durdurup ''neden bana selektör yaptın'' diye vurup öldürmüş.Bu tipler fazla ceza da almayınca iyice kuduruyor maalesef.
    ABD'DE yolda giderken başka bir aracı tehlikeye atacak en basit bir kural hatasının cezası bile binlerce doları ve birkaç ay veya belli bir eğitim veya psikolojik tedavi süresini dolduruncaya kadar ehliyetin alınmasıyla cezalandırılıyor.Ceza ağır olunca millet de trafik kurallarına kuzu gibi uyuyor.
    *Şimdi çıksan 1 saatte kafadan 10 kişiye sinirlenirim ille bişey yapan oluyor.Önüne çıkanımı istersin sağına soluna bakmayan mı.. aracın hızını kesenlere fıtık olurum
    *Büyük kasalı kamyon ya da otobüslerin arkasına denk gelince ileriyi göremediğim durumlar..
    *Arabayı yeni yıkamışsam, yolda iken önden giden arabanın sileceklerini çalıştırmasıyla sıçrayan su meselesi..
    *Ve şu takip mesafesi boşluğunu zorla doldurmaya çalışılan durumları bende sevmiyorum..
    * Arka tamponuma yapışıp en ufak bir ani frende bagajıma girme ihtimali olan, kendini dünyanın en iyi ve dikkatli sürücüsü sanan tipler
    * Arkadaşlar bir de ek bilgi; bir sürücünün en çok kaza yaptığı dönem, artık kendini acemilikten kurtulup iyi sürücü kategorisinde görmeye başladığı dönemmiş
    * Aynen öyle bu rakamlarla da ispatlandı tecrübeli sürücü diyebileceğimiz yaşlarda (35-40) kaza olasılığı acemilerden (18-25) 2 kat daha fazla inşallah en yakın zamanda rakamları da bulup açıklayacağım. Bunun sebebi 34 - 40 lı yaşlarda sürücülükte kendine olan güven fazlası ve artık pek de umursamadıklar trafik kuralları olarak açıklanıyor.

• selamlar herkese. clio 3 ile ilgili sormak istediğim bazı şeyler var.

dikkatimi çekti, fotolarda gördüğüm clioların bazılarının ön farları karartılmış bazıları değil. ufak bir ayrıntı olmasına rağmen çok şık bir görünüm kazandırıyor. hangi versiyonlarda var bu karartılmış farlar?

duman gri sizce nası bi renk :) ?

ayrıca bu orj aksesuarlarının fiyatları hakkında bilgisi olan var mı ? örn rüzgarlık, kolçak gibi..
  • arkadaslar yol bilgisayarımda bakıma 3000km kala o anahtar ışığı yanmaya başladı ....

acilen gitmem mi gerekir yosa tam 1 yılı doldurmasını beklimmi....

2006 mayıs 3 te aldım ...şimdide gidebilirim ama kampanya olurmu diy bekliyorum ....bu ışığın anlamı nedir bilgi verebilecek arkadaş varmı.....ya da başına gelen varmı ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: sporcu22

arkadaslar yol bilgisayarımda bakıma 3000km kala o anahtar ışığı yanmaya başladı ....

2006 mayıs 3 te aldım ...şimdide gidebilirim ama kampanya olurmu diy bekliyorum ....bu ışığın anlamı nedir bilgi verebilecek arkadaş varmı.....ya da başına gelen varmı ...

hocam telde konuşmuştuk sanırım resetlenmedı hala sendeki ışık.aynı durum bende oldu derhal servise gittim servisdeki adam yag cubugunu cıkardı yagın kalitesine baktı.tamam gerek yok dedi.servis bakımı için bizim araçlar bıkac hafta erken ikaz veriyomuş zaten.1 yılını doldurdugunda gelirsin dedi ve yol bilgisayarının 2 dugmesınede aynı anda basarak resetledi.ışıklar söndü bu sorunu ernaz ve kotaşa iki servisede sordum sorun olmaz aracın 1 yılını doldurdugunda gelirsin dediler,ama benim tavsıyem değirmenderedeki reno dakik e yada yakındaki bi reno servisine aracı götür o ışığı resetlesınler cunku ınsanın moralini bozuyo.
    ayrıca kısa bir not 1.2 benzini araçların 15000 bakım fiyatını dun sordum.eger polen filtresinide değiştirirseniz 202 ytl tutuyo polen filtresi harıc 160 ytl bilginize
    Icore senin soruna gelincede sadece teknoloji paketi olan araçlarda farların içi siyah yani viraj farı bulunan far modellerinin taban rengi siyah diğer modellerde şeffaf.

• Arkadaşlar Park sensörü bozulan oldu mu hiç. Benim park sensörü çalışmaz hale geldi. Konu hakkında bilgisi olan varmıdır.? Teşekkürler.
  • Ya bu symboldeki silecek püskürteçlerini nasıl takıcaz clioya
  • Şu halk otobüsleri,dolmuşlar,bide şu kocaman yaklasık16-17 mt gelen belediye otobüsleri nın şoförleri sanki altlarında f1 varmış gibi acil delice aptalca manevralar yapmaları ya inanırmısınız şehir içinde bu saydıklarım sürekli yarış halindeler hele bide durakta duran bir otobüsün çıkış anında ortada tam moduna girmişken tam motorun sesiyle beynin duygu alışverişine başlamışken frene asılman gerekiyor kardeşim adamlar duraktan kalkarken direkman sol şeride geçiyorlar kaç defa bu şoförler yüzünden kaza yapacaktım az kalsın yani iyi kullanmasam aracımda iyi olmasa gıttıkya ben dalacam otobüse 10 ölü 17 yaralı ve bide o kazadan otobüsün şoförü canlı çıkarmış bu sefer ölmesem bile oracıkta kalp krizinden giderim bunu ben yazmıstım
    ama doğru sorun adanadaki arkadaslara ayrıca ahmet kardes bır servıse felan gıt istersen yada o ayarlanıyor herhalde başlık ayarlanmasa bıle (sümbül )başlığı takarsın sorun hallolur

• Ömer kardeş ne yapmışsın öyle okumaktan başım döndü ne yazık ki her gün trafikte bu durumlar başımıza geliyor bir kere insanların birbirlerine saygısı yok. her gün trafiğe çıkışımda sinirlerim geriliyor ve varacağım yere sağ salim ulaştığımda şükür diyorum bu günde kazasız belasız geldik diyorum.
    inan ki bu İstanbul u anlayışsız kıro diye tabir edebileceğim insanların bolluğundan dolayı sevemiyorum.
    neyse Cem Uzan vaadiyle kapatayım Cem Uzan "biz gelince trafik magandası kalmayacak, İstanbul'da şehir içinde trafik çok akıcı olacak en uzak mesafeye 20 dk.kada gidebileceksiniz.İstanbul'da minibüs kalmayacak vs"

• Merhaba arkadaşlar bende yeni Clio III hb aldım
    1.2 benzinli motor 75 beygiir
    hep kafama takılıyor sormadan geçemiyeceğim. ya bu araç ne kadar yakar kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi
    acaba diyorum dizel mi alsaydım bana benzinlisini tavsiye ettiler ben öğretmenim bu arada yardımcı olursanız sevinrimi
    artıları eksileri nelerdir acaba teşekürler.
  • İstanbul , şehiriçi yoğun kullanım 8.5-9 arası 100 km.de ,bazı arkadaşlar 6,5 tutturuyorlar ama ben ne yazık ki şanssızım çok yakıyor benimkisi
    quote:

Orjinalden alıntı: alper_kizil

Merhaba arkadaşlar bende yeni Clio III hb aldım
    hep kafama takılıyor sormadan geçemiyeceğim. ya bu araç ne kadar yakar kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi
    acaba diyorum dizel mi alsaydım bana benzinlisini tavsiye ettiler ben öğretmenim bu arada yardımcı olursanız sevinrimi
  • ooooooooo
    abi o zaman desene sen biz arabayı boşuna almışınız bizde şehir içinde çok kullanacağız o zaman arabaya hiç binemeyeceğiz.
  • alper hocam keşke dizel alsaydın ben hafta sonu koye gıtttım gıderken 20ytl eurodizel aldım koye gıttım geldım koyde gezdım bırde burda dolastım 15 20 km kadar daha için de 125 km lık gezecek mazot var sen senınkısıyle ancak koye gıdesın..koy (90)km abartı oldu gider gezersın
  • valla kardeş öyle keşke dizel alsaydım ben araç konusunda sıfır bilgiye sahibim herkes dizele o kadar para verilir mi dedi, başka şeyler söylediler ne bileyim işte gittik renault clio III aldık az yakar felan fistan ayaklarına işte böyle oldu.
    bilmiyoruz artık ne kadar yakacak ne yapacak. daha gelmedide oyüzden bir araştırayım dedim
  • quote:

Orjinalden alıntı: alper_kizil

Merhaba arkadaşlar bende yeni Clio III hb aldım

kardeş öncelikle hayırlı olsun. dizel iyi olurdu ama fiyat farkı çok 4 bin ytl eğer çok km yapmıyorsan üzülme. benim aracımda aynı daha önceleri benim aracımda 8,5 lt yakıyordu ama şu an 7,5 lt yakıyor şehir içinde şehir dışında kullanıma göre 5-6 lt arası yakıyor.benim aracım 3000 km yi geçti tüketim gerçekten azalmaya başladı.
    Ahmet kardeş benzin aldıktan sonra yol bilgisayarını sıfırlamayı denedin mi? çünkü bilgisayar daha önceki kullanımlarındaki yüksek tüketimi ortalamaya katarak hesaplıyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: metheen

quote:

Orjinalden alıntı: sporcu22

arkadaslar yol bilgisayarımda bakıma 3000km kala o anahtar ışığı yanmaya başladı ....

hocam telde konuşmuştuk sanırım resetlenmedı hala sendeki ışık.aynı durum bende oldu derhal servise gittim servisdeki adam yag cubugunu cıkardı yagın kalitesine baktı.tamam gerek yok dedi.servis bakımı için bizim araçlar bıkac hafta erken ikaz veriyomuş zaten.1 yılını doldurdugunda gelirsin dedi ve yol bilgisayarının 2 dugmesınede aynı anda basarak resetledi.ışıklar söndü bu sorunu ernaz ve kotaşa iki servisede sordum sorun olmaz aracın 1 yılını doldurdugunda gelirsin dediler,ama benim tavsıyem değirmenderedeki reno dakik e yada yakındaki bi reno servisine aracı götür o ışığı resetlesınler cunku ınsanın moralini bozuyo.
    ayrıca kısa bir not 1.2 benzini araçların 15000 bakım fiyatını dun sordum.eger polen filtresinide değiştirirseniz 202 ytl tutuyo polen filtresi harıc 160 ytl bilginize
    Icore senin soruna gelincede sadece teknoloji paketi olan araçlarda farların içi siyah yani viraj farı bulunan far modellerinin taban rengi siyah diğer modellerde şeffaf.

ya bu bakım ne kadar da pahalıymış ben 80-100 gibi bişeydir diye düşünmüştüm.

• valla hayırlısı olur ama aklıma hep şu geliyor, dizele 4 milyar fazla verene kadar bu arabayı aldık 1.2 motor var herkes az yakar diyor araç daha gelmedi ama bekliyoruz inşaallah gelecek. o zaman bakacağız ne kadar yakıp yakmadığına
  • 
Sayfa: önceki 350351352353354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.