Şimdi Ara

BOMBA Opel’in yeni 1.6 dizeli duyuruldu (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
432
Cevap
5
Favori
40.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hunter06

Eğer Ford, Renault, VW, Toyota gibi firmaların pazarlama müdürü filansanız sabah kahvenizi mahvettiğim için üzgünüm. Ancak nasılsa duyacaktınız, şimdiden hazırlık yapmanız sizin için iyi olur.

ne o otomobil dünyasına yön veren gizli ceo felan mısın, sakin ol şampiyon

otomobil dünyasına yön veren ajan he :D :D hahaa

• bu moto insigniayi sizce kac sn de 100 km tasir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -satana-

bu moto insigniayi sizce kac sn de 100 km tasir?

İsterlerse 10 sn den az sürer , ekonomi odaklı ayarlarlarsa 11 sn den fazla .. Vites dişli oranlarına bağlı. S60 10.9 sn V40 daha küçük bi araba ama 11.9 sn sürüyor aynı motorla ... 10.5 sn olur tahminimce ...
  • Euro 6 çevre standardlarına uygun üretildiğini düşünürsek sınırlamalardan dolayı rekabetçi bir performans sunacağını sanmıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • renonun genel müdürüyüm.haberi okur okumaz kahvemi püskürttüm korkudan.takım elbisem battı.yarın hemen opele iş başvurusu yapmaya gidiyorum...
  • neden? Bilakis daha yüksek euro normlarını karşılayan araçlar hep daha güçlü ve daha düşük tüketimli araçlar oluyor.
    Saygılarımla
    quote:

Orijinalden alıntı: ZodiaK123
    Euro 6 çevre standardlarına uygun üretildiğini düşünürsek sınırlamalardan dolayı rekabetçi bir performans sunacağını sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

quote:

Orijinalden alıntı: Kubilay S.

quote:

Orijinalden alıntı: opelmania

quote:

Orijinalden alıntı: Kubilay S.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HoLY.oNE

quote:

opel bu motorla satış rekorları kırar. millet artık kaliteye para veriyor plastik yığını olup teknolojiyi 20 yıl geriden takip eden markalara değil.

aslinda o bahsettigin ozellikler az da olsa opelde de mevcut.Opel artik eskisi kadar guven vermiyor kim ne derse desin..

2002-2007 arasi opelin araclari gercekten vasatin vasatiydi. hem tasarimiyla hem kalitesiyle hem surus kalitesiyle.. ancak insignia uretiminden sonra butun o neslin araclari tamamiyle yeni goruntusu, konforu, malzeme kalitesiyle cok cok yol katetti. Zaten insignia uretimiyle birlikte opel gercekten cok iddialiydi eski kalitesini yakalayabilmek icin. Bunu en yetkili agizlarda soyledi. Şuan opelin tek eksigi kendi motorunu yapamamasi ancak su zamanda mercedes bile reno motoru kullaniyorsa bunu problem etmemek gerek diye dusunuyorum. Hem opelin motorunu yapan general motor dunyanin en buyuk motor ureticisi. Insigniaya on yargiyla yaklasan herkes araci kullandiktan sonra resmen hayran kaliyor her konuda.

Opelin 2007 ve sonraki modelleri şahsi gorusum volkswagen den daha kaliteli. Hem tasarim olarak hem sorunsuzluk olarak hem kalite olarak... Diger Alman olmayan modellerle zaten kiyasa gerek yok.

Fatih İnsignia güzel bir araç ama hayran kalınacak bir araç değil.sahibini çok memnun edebilir ama dışardan bakana keşke dedirtecek bir araç değil.

c-180 ve 3 serisi hariç sınıfındaki en iddialı araç kesinlikle insignia.
    bana söyler misiniz d segment de c 180 ve 3 serisi hariç "hayran" kaldığınız ve "keşke" dediğiniz araç hangisidir?

Skoda Superb
    Citroen C5
    Pejo 508
    Ford Mondeo
    i40
    Mazda 6
    Laguna
    Accord

Bunların hiçbirine hayran değilim, hiç biri de İnsignia'dan aşağı araçlar değil.

Kubilay hic bir D segmentine hayran olmayan insanin zaten hayranlik kistasi yapmasi sacma olur. Gidipte pejo 508 in oldugu modelleri liste yapip insigniadan eksik olmadigini adletmen ya pejo yu test etmedigini yada opel konusunda samimi veya objektif yorum yapmadigini gosterir. Premium haric bu D segmenti araclari bir gence goster yuzde 80i insignia der tasarimindan oturu.

Açıkçası ben citroen DS5 derim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• bende accord
  • insignia da güzel ama ben superbi seviyorum. biraz zevk meselesi be dostum... Ama yeni astra sedan gerçekten çok güzel. 1.6 dizel gelse ve bagajı azıcık daha büyük olsa çok şey değişir benim açımdan.
    Saygıılarımla
  • Corsa d 1.3 cdti kullanıcısıyım ve 1.6 cdti motoru sabırsızlıkla bekliyorum. Opelin bu motor ile birlikte düzgün bir ses yalıtımı yapması gerekli. Ben aracımla 100km hızı geçince sesten rahatsız olmaya başlıyorum. Astralarda da durum çok farklı değilmiş diyorlar kullanmadığım için bilemeyeceğim. Tahminimce 120 den sonra ses rahatsızlık vermeye başlar.

Golf 6 bmt ile 200km hıza çıktık benim corsa ile 100km hızla giderken içeri aldığı sesin yarısını almıyor içeri. Çok zor olmasa gerek bu ses yalıtımı olayı. Sırf bu yüzden vw alsam mı diye düşünüyorum. Bu sorun aşılırsa opelden şaşmam.

Bu arada var mı motor ile ilgili bir gelişme? Astra bu motor ile ne kadar yakıt tüketir acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf24 -- 29 Temmuz 2013; 3:51:39 >
  • Zafira gibi koca bir araçta böyle bir performans sunmuş

• Performans konusunda şüphem yok. Beni düşündüren yakıt tüketimi ve ses yalıtımı. Bunlarda iyi olursa astra almam kaçınılmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: muharrem.05

Zafira gibi koca bir araçta böyle bir performans sunmuş

Anlik yakit tuketimininde maasallahi varmis

• quote:

Orijinalden alıntı: yusuf24

Corsa d 1.3 cdti kullanıcısıyım ve 1.6 cdti motoru sabırsızlıkla bekliyorum. Opelin bu motor ile birlikte düzgün bir ses yalıtımı yapması gerekli. Ben aracımla 100km hızı geçince sesten rahatsız olmaya başlıyorum. Astralarda da durum çok farklı değilmiş diyorlar kullanmadığım için bilemeyeceğim. Tahminimce 120 den sonra ses rahatsızlık vermeye başlar.

Golf 6 bmt ile 200km hıza çıktık benim corsa ile 100km hızla giderken içeri aldığı sesin yarısını almıyor içeri. Çok zor olmasa gerek bu ses yalıtımı olayı. Sırf bu yüzden vw alsam mı diye düşünüyorum. Bu sorun aşılırsa opelden şaşmam.

Bu arada var mı motor ile ilgili bir gelişme? Astra bu motor ile ne kadar yakıt tüketir acaba?

2011 Corsa 1.4 ve Astra 1.4T araçlarımız var, yakın arkadaşımda da 2011 Golf 6 TDI

Golf ve Astra Corsa dan gerçekten -özellikle 100-110km ve üzeri hızlarda- ciddi biçimde daha sessizler, Astra da ses sorunu var diyenler eski kasaları kastediyor olmalılar - son kasalar oldukça sessizler.

• Benzinliler dizellere gore daha sessiz oluyor. Ben astra dizeli merak ediyorum.

• Astra çok sessiz yalıtımı iyi bir otomobil golften aşağı kalır bir yanı yok.

http://www.auto-decibel-db.com/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Performance.

Astra çok sessiz yalıtımı iyi bir otomobil golften aşağı kalır bir yanı yok.

Bu sıralamada bir hata olmalı. Daha doğrusu araç içerisindeki değilde dışındaki yada başka bir yerden ölçülmüştür. 140km hızda benim corsa aşırı derecede ses yaparken golf de tık yok. Baktığımız zaman arada güya 5db var. Biri 40 ise diğeri 70 olmalı.
  • yusuf24 kullanıcısına yanıt
    sanırım aşağıdaki ansiklopedik bilgi 1 dB farkın çokda küçük olmadığı hakkında biraz bilgi verir

Ses Şiddeti ( 10, 100, 1000, 10000 ) misli artırılırsa, logaritmik birimlerde Ses Şiddeti, ( 10, 20, 30, 40 ) desibel artması demektir. Ses Şiddetini 1db artırmak, Ses Şiddetinin 1.26 misli artması ( Ses Şiddetine % 26 eklemeye ) eşittir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuf24

quote:

Orijinalden alıntı: Performance.

Astra çok sessiz yalıtımı iyi bir otomobil golften aşağı kalır bir yanı yok.

Bu sıralamada bir hata olmalı. Daha doğrusu araç içerisindeki değilde dışındaki yada başka bir yerden ölçülmüştür. 140km hızda benim corsa aşırı derecede ses yaparken golf de tık yok. Baktığımız zaman arada güya 5db var. Biri 40 ise diğeri 70 olmalı.

@baybars_ gereken doğru bilgiyi vermiş.
    Sıralama doğru. ayrıca golf ve corsa aynı segment araçlar değil tabiki golf daha sessiz olacak. corsa ile clio,fiesta,polo yu karşılaştıracaksınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Performance. -- 6 Ağustos 2013; 12:15:59 >

• 1.3 CDTI'ı 1.6 fiyatına satıyorlardı,şimdi ne yapacaklar acaba?
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.