Şimdi Ara

BOMBA Opel’in yeni 1.6 dizeli duyuruldu (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
432
Cevap
5
Favori
40.265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ugur.k

quote:

Orijinalden alıntı: muharrem.05

quote:

Orijinalden alıntı: electrostatic

quote:

1.6 dizelin 2. nesil motoru olan 165 hp.

ciddimisin nerden aldın bu bilgiyi?

Üstad PM attım

Bende alabilir miyim pm

quote:

Orijinalden alıntı: ppzrg

niye PM. çok mu özel. vallahi ben de isterim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muharrem.05 -- 24 Ocak 2013; 23:06:04 >

• Orijinalden alıntı: muharrem.05

Orijinalden alıntı: ugur.k

Orijinalden alıntı: electrostatic

1.6 dizelin 2. nesil motoru olan 165 hp.

ciddimisin nerden aldın bu bilgiyi?

Üstad PM attım

Bende alabilir miyim pm

Orijinalden alıntı: ppzrg

niye PM. çok mu özel. vallahi ben de isterim :)

bu metinde 2016 yılında 13 yeni motor olacak ve 1.6 dizel 3 nesilden oluşacakmış. Bence gerçeklik payı yüksek.

Pm den yazmak istememin nedeni henüz net bir veri yok ama herkes 160-165 hp olacağı düşüncesinde 2. nesil 1.6 dizel motorun. Sırf karalama yapılmasın diye yazmak istemedim

“The comprehensive renewal of our powertrain portfolio continues at wide-open throttle,” said Dr. Thomas Sedran, Deputy Chairman of the Opel Management Board. “Our new 1.6-liter diesel will set benchmarks for refinement, performance and environmental compatibility. By the end of this year we will have launched three all-new generations of gasoline and diesel engines, as part of our roll-out of 23 new models and 13 new powertrains by 2016.”
    The new 1.6-liter diesel and its innovative engine control unit have been entirely developed in-house by a global team of engineers in Turin, Ruesselsheim and the USA. This approach has enabled a comprehensive system optimization from the very beginning of the design process. Beginning in spring, the 1.6 CDTI ECOTEC will be manufactured at the same “flex plant” as the new 1.6-liter gasoline engine, in Szentgotthard in Hungary.

http://media.gm.com/media/intl/en/opel/news.detail.html/content/Pages/news/intl/en/2013/opel/01_16_new_opel_diesel.html

1.6 dizel 3 nesilden oluşacak demiyor.

"2016'ya kadar 23 yeni model ve 13 yeni güç ünitesi geliştirme planımız dahilinde, 2013 sonuna kadar 3 yeni nesil benzinli ve dizel motor piyasaya süreceğiz " demiş adam.

1.6 dizelin geliştirilmesi, sonraki aşamaları falan filan herhangi bir bilgi-yorum-ipucu yok o metinde. Sadece farklı modellerde farklı motor gücündeki versiyonlar olacak demiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 19can84 -- 24 Ocak 2013; 22:42:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

Bu yüzden PM atmayı daha uygun gördüm, anladığınız gibi. Daha geçen güne kadar 1.6 dizel motor gelecek ama ne hp ne tork değerleri belliydi anca tahmindi. Aynı durum bunda da olacak inanıyorum.
  • quote:

quote:

Bu yüzden PM atmayı daha uygun gördüm, anladığınız gibi. Daha geçen güne kadar 1.6 dizel motor gelecek ama ne hp ne tork değerleri belliydi anca tahmindi. Aynı durum bunda da olacak inanıyorum.

Bence bahsedilen farklı güçteki versiyonlar daha düşük güçlü olur çok büyük ihtimalle.
  • quote:

quote:

quote:

Bence bahsedilen farklı güçteki versiyonlar daha düşük güçlü olur çok büyük ihtimalle.

Corsa gibi bir araç 1.6 litre motor gelirse 136 hp koymamak mantıklı ama diğer araçlarda muhtemel bu hp de olacaktır. 2016 yılına kadar gelişmeler çıkar meydana

• muhtemelen corsa filan için sabit turbo geometrili, daha düşük güçlü bir şey çıkabilir. ama bir yandan da euro 6 emisyon kısıtlamaları olduğu için sabit geometrili turbo koyulmayabilir de. belki yazılımla filan düşürürler gücü :)
    düşürmezler ise kolay erişilebilir 130-140 beygirlik dizel corsaların trafikte oluşturacağı hengameyi düşünemiyorum :) bendeki 75bg, 130+ nasıl olur hayal bile edemiyorum yemin ederim.
    Saygılarımla
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Corsa gibi bir araç 1.6 litre motor gelirse 136 hp koymamak mantıklı ama diğer araçlarda muhtemel bu hp de olacaktır. 2016 yılına kadar gelişmeler çıkar meydana

corsaya adapte olsa bile bu motor model adı gsi olur diye düşünüyorum tıpkı cupra dizel versiyonları gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: SAİM.

quote:

quote:

quote:

quote:

corsaya adapte olsa bile bu motor model adı gsi olur diye düşünüyorum tıpkı cupra dizel versiyonları gibi

bu motoru corsa'ya falan koymasınlar miletin canıyla oynatmasınlar, o araç o motorla yerindemi durur allah aşkına

• Önce dizele adam gibi otomatik şanzuman koysun 1.3 yetiyor zaten

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Millet artık elektrikli arabaların peşinde koşuyor. Opel daha yeni dizel motor geliştiryor. Çok geç takip ediyor. 1.6 136 beygirde kesin önceki motorları gibi sadece havada kalır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: stradasistem

Millet artık elektrikli arabaların peşinde koşuyor. Opel daha yeni dizel motor geliştiryor. Çok geç takip ediyor. 1.6 136 beygirde kesin önceki motorları gibi sadece havada kalır..

Opelin de elektirikli arabası var.
    Ayrıca hiçte geç kalınmış değil.konuyu takip ederseniz çoğu insan arabasını satmak için bu motoru bekliyor. Ülkemizde bu motor havada karada satar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • abartmayın alt tarafı opel
  • quote:

Orijinalden alıntı: stradasistem

Millet artık elektrikli arabaların peşinde koşuyor. Opel daha yeni dizel motor geliştiryor. Çok geç takip ediyor. 1.6 136 beygirde kesin önceki motorları gibi sadece havada kalır..

geç oldugu konusunda oldukça haklısınız ama
    opelin şu açıdan zamanlaması güzel astra hafif makyaj gördü insigniada yakın zamanda makyajlanacak bu motor oldukça iyi oldu yeni jenerasyon için
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karlito Yalaréz

abartmayın alt tarafı opel

abartması falan yok,,varmı 1.6 dizelden 136 hp güç çıkarmış bir marka??bmw nin bile yeni çıkardığı 1.6 dizel motoru 116 hp,,,

renault çıkardı 1.6 130 hp dizel motor,mercedes e bile satıyor bu motoru,opelinki renonun motorundanda güçlü,daha ne olsun,,

volkswagen bile daha 105 hp lerde sürünüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dalgıç murat -- 25 Ocak 2013; 20:22:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dalgıç murat

quote:

abartması falan yok,,varmı 1.6 dizelden 136 hp güç çıkarmış bir marka??bmw nin bile yeni çıkardığı 1.6 dizel motoru 116 hp,,,

renault çıkardı 1.6 130 hp dizel motor,mercedes e bile satıyor bu motoru,opelinki renonun motorundanda güçlü,daha ne olsun,,

Benzinli motorlarında verimlilikleri ortada, mazotlu motorlarında da aynı şekilde olursa kendinden guçsuz araçlara çok madara olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

avrupa arabalarına takılı kalırsan göremezsin tabii

• 1.3 motor astralardan kalkmaz ise 1.6 nın fiyatını Az Çok Tahmin Edebiliriz Sanırım Sonuç Yine ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mixtiesto

1.3 motor astralardan kalkmaz ise 1.6 nın fiyatını Az Çok Tahmin Edebiliriz Sanırım Sonuç Yine ...

Ben söyleyim sana Cosmo Astra sedan 1.3 95 hp ler indirimle beraber 61 bin tl ye alınıyor. Çok pahalı derseniz donanım listesini inceleyin derim. Bu 1.6 dizel motorda 65-66 bin tl bandında olacaktır. Alınan ötv aynı çünkü %40
  • quote:

quote:

1.6 DCI 160hp var ama Çift Turbo
    Şuan tek turboda 1.6 dizelden en yüksek gücü Opel çıkarmış katılıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

quote:

quote:

1.6 DCI 160hp var ama Çift Turbo
    Şuan tek turboda 1.6 dizelden en yüksek gücü Opel çıkarmış katılıyorum

1.6 dci 160 hp çift turbo,hangi marka araçta ve hangi modelde var ülkemizde ,,merak ettim doğrusu,bilgi verebilirmisin

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.