Şimdi Ara

Hasar kaydı sorgulama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
30.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi akşamlar. 5664 ten hasar sorgusu yaptığımda hasar gözüküyor çarpma olarak ama tutarı yazmıyor. Tutarın yazmaması ne anlama gelir. Hasarın ne olduğunu nasıl anlarız.

• quote:

Orijinalden alıntı: daylight__123

İyi akşamlar. 5664 ten hasar sorgusu yaptığımda hasar gözüküyor çarpma olarak ama tutarı yazmıyor. Tutarın yazmaması ne anlama gelir. Hasarın ne olduğunu nasıl anlarız.

aynı şey bende de var, bende hasarı karşı tarafın sigortası karşıladıydı, sizde de öylemi?
  • quote:

İyi akşamlar. 5664 ten hasar sorgusu yaptığımda hasar gözüküyor çarpma olarak ama tutarı yazmıyor. Tutarın yazmaması ne anlama gelir. Hasarın ne olduğunu nasıl anlarız.

Sanırım o hasarın sanayiide yaptırıldığının bir işareti. Tam bimiyorum.
  • hasar sorgulamada carpma seklinde geciyorsa kisinin kendi aracı ıle kaza yaptigini gosterir.. O yuzden para miktari gozukmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmety

hasar sorgulamada carpma seklinde geciyorsa kisinin kendi aracı ıle kaza yaptigini gosterir.. O yuzden para miktari gozukmez

Diğer gelen kazalar da kendi aracı ve carpma değil mi tam anlamadım?
  • Yok mu sigortaci bir arkadaş yardımcı olabilecek. Sigortaci sistemlerinde hasar tutarı gözüküyor sanırım

• Hocam sanayide yapıldığıyla,hasarın ufak boyutta falan olduğuyla alakası yok,eğer hasar kaskodan karşılansaydı tutar yazardı.

Örnek vereyim,babam geçen yaz önündeki araç ani fren yapınca duramamış,çarpmış.Bizde hasar yok fakat öndeki aracın tamponu kırılmış.Onun masrafınıda bizim trafik sigortamız karşıladığı için bizim aracımızın tramer sorgusunda tutar yazmıyor ve sadece çarpma yazıyor.

Öndeki aracı sorgulamadım fakat tahminim ondada aynı şey çıkar.Tabi keşke her durumda tutarı ve netten kaza fotoğraflarını görebilseydik o zaman daha güvenilir bir sistem olurdu bu tramer.
  • O zaman en garantisi arabayı ekspertize götürmek.

• quote:

O zaman en garantisi arabayı ekspertize götürmek.

Bunu zaten yapmalısınız.

Şase,motor ve plaka numaralarıyla tramerden sorgulama yapmayıda unutmayınız.Ayrıca bir de sigortacı bulup arayınız,sadece onların ulaşabildiği kayıtlarda var,bir de onlara kontrol ettirin.

İşlemler zahmetli anlıyorum,fakat bu ceten sorgulamalar alt tarafı 10 liraya mal olur,ileride birgün aracınızın öncesinde pert kaydının olduğunu öğrenirseniz çok pişman olursunuz.İşinizi sağlama alın derim.
  • quote:

Hocam bu konu cok onemlı, benım basıma geldıgı ve zor yırttım ...ıslerı cuma gunü yapmamız, ve benım aracın uzerındekı banka hacizini kaldırmayı unutmamdan dolayı paçayı kurtardım
    Yapacağın cok bastı, aracın ruhsatta yazan sase ve motor numarasından gıdıp bır acenteden kasko fıyatı ıste, onlar sana gereklı bılgıyı verır
    Sakın ıhmal etme

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar
    arac bilgilerinizi umaysigorta2@hotmail.com yada 0535 2888216 numaradan bana ulasirsaniz sizeyardimci olabilirim
    saygilarimla

• quote:

Plaka - TC ruhsatta isim yazan sayfanın altındaki belge seri noyu da yaz bakayım arkadaşım
  • Sigortalar Birliğine konu ile ilgili soru gönderdim. Şu şekilde cevap gönderdiler

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezine 24/06/2014 15:21 de ilettiğiniz talebiniz incelenmiştir;

Hasar bilgileri merkezimiz sistemlerine sigorta şirketleri tarafından transfer edilmektedir.
    Trafik sigortalarından açılan hasar bilgileri merkezimiz sistemlerine gönderilirken hasar tutarı
    gönderilmemektedir.
    Bunun nedeni ise; trafik sigortaları karşı tarafın hasarını karşıladığı için, karşı tarafa ödenen tutar bilgisi
    verilmemekte olup, sadece kazaya karıştığını belirtmek için hasar olarak gönderilmektedir.
    Kasko sigortalarından açılan hasar dosyalarında hasar tutarı belirtilmektedir.
  • Arkadaşlar sağlıklı bir şekilde hasar sorgulama yapabileceğimiz bir yer yok mu

5664 den başka Buradanhttp://www.aracisorgula.com/tramer-hasar-sorgulama/

sorgulama yapılabilir diyor ancak ben yapamadım. bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: umaysigorta

merhabalar
    arac bilgilerinizi umaysigorta2@hotmail.com yada 0535 2888216 numaradan bana ulasirsaniz sizeyardimci olabilirim
    saygilarimla

hocam bu dediğiniz hala geçerlimidir. tel. güncelmi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.