Şimdi Ara

Amasyada Askerlik Nasıldır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
103.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar acemi birliği amasya ya cıktı. acaba nasıldır. ordan nereye gonderirler...

• Amasya da bi arkadaşım yaptı acemi eğitimini, çavuş talimgahıydı galiba, ordan İstanbul a gitmişti, Hadımköy Zırhlı Tugay dı yanılmıyosam, anlattığına göre fena diilmiş, dağıtımda Kıbrıs ağırlıklı oluyomuş. Başkada bi bilgim yok arkadaşım, hayırlı olsun
  • çavuş talimgahı ise çok ii bir yer bildiğim kadarı ile çok ağır bir eğitim sistemi yokmuş 12 ve 22 . alaydan haberim var bunlardan 12, alay 22. alaya göre biraz şartları ağırmış ama bu bahsettiğim 6 yıl önceydi
  • süper dir.orda yaptım temizdir,düzenlidir,yine olsa orda yapmak isterim.ama çarşıda dikkat çok pahalı.magaralarda harıka we sanırım kızılırmak .
  • inaşşalah dediğiniz gibidir. gerci kotu olsada bunu mecbur yapıcaz artık. vatan sağ olsun.
  • Acemiliğimi orada yaptım 22. Alay 81 mm. Havan bölüğünde gerçektende çok zordu. 12. Alaydakiler çok serbestiler çünkü orada düz çavuş yetişiyor ama 22. alayda hep havan GGT bölükleri var 22. Alay baya bi ağır birde 2/81 e düşersen bittin sen
  • Ben de acemiliğimi Amasya 12. Alay'da yaptım. Amasya'da acemilik zordur. 22. Alay 12. Alay'a göre daha zor. Genelde Kıbıs ve doğu'ya gönderiyor. Gerçi ben seçmelerle Ankara'ya gittim Türkiyenin hemen hemen heryerine giden oldu bizim bölükten ama çoğunluğu dediğim gibi Kıbrıs ve doğu illeri.
  • Arkadaşım bizim koskoca 2/81 bölüğünden taş çatlasın belki 20 kişi batı illere düştü gerisi hep hudut ve kıbrıs, o 20 kişi içersinde bende vardım şans Çanakkaleye düşmüştü benim usta birliği.Ama 12. Alaydaysan iş değişir orası dediğim gibi Düz çavuş yetiştiriyor her yere gidebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rasit019 -- 12 Mayıs 2006; 1:04:41 >
  • amasya küçük ama şirin bi il yapacak bişe bulamazsın fazla(10 yıl önceden bahsediyorum)....22.alay biraz zor ama düzenlidir...acemilikten sonraki gördüğüm yerlere bakarak en iyisi amasyaydı...ayrıca arkadaşların dediği gibi ya kıbrıs ya doğu..seç bakalım(gerçi böyle bi şansın yok ama)........şimdiden hayırlı teskereler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak.han -- 12 Mayıs 2006; 1:12:37 >
  • benim orda yapan iki tanıdık var şimdi ikiside kıbrısta
  • Merhaba
    Ben AMasya da görev yapıyorum.
    Arkadaşım yapacağın şey askerlik nerede kolay veya zevkli olabilir ki
    Amasya şehir olarak güzeldir
  • iyice heyecan bastı zaten. erken gitmek icin bi de o kadar ugrastım dilekce felan verdim. sonunda kabul ettiler.hersey vatan icin. vatan sağ olsun.
  • 15. P. Eğt. Tug. 22. P . Eğt. A. Tas. Çvş. Eğt. Tb. K. - Amasya

Tas. ne hala cozemedim.
  • benimde amasyaya cıktı acemiliğim (mayıs 2007) 22. alay havancı
  • quote:

Orjinalden alıntı: pcnet

süper dir.orda yaptım temizdir,düzenlidir,yine olsa orda yapmak isterim.ama çarşıda dikkat çok pahalı.magaralarda harıka we sanırım kızılırmak .

Yeşilırmak...

Amasya Şehir olarak Büyükşehirlerin orta boy bir semtinden bile küçük...

Bir arkadaşım yaptı orrda ama bayağı zorlanmıştı...
  • dayım orada yapmıştı,memnundu,umarım seninki de güzel geçer,hayırlı tezkereler
  • Bende acemiliği Amasyada 12. alay 1 tabur 3. bölükte yaptım.

Çok eğleneli geçmişti.

Hele ilk hafta gülme krizinden dayak yiycektim nerdeyse.

Benim için şahaneydi
  • Ya bide bizim devre DAağa "NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE" yazısını yazmıştık 76/3

hey gidi günler.
  • Amasyada rahat edersin eğitimleri biraz ağır olsada çok güzel yerdir yemekhane banyo tuvalet tek bina içerisinde.Çarşıya çıktığında dikkat et pahalıdır ufak bi yer zaten geçimini ünv. öğrencilerinden ve askerlerden sağlıyorlar genel olarak manzara o biçim ama mağaraları olsun yeşilırmak olsun sevk alırsın gezerken kafelerde aynı şekil çok süper şekil yapmış adamlar oturacan yeşilırmak karşısına çayını yudumluyacan kışın çok soğuk yazın ise çok sıcaktır.Ben acemiliğimi orda yapmıştım 120 havan igt olarak.1983/4
  • Triquetra 81 mi 120 mi onu bilmiyorum myo elektronik mezunuyum acaba nereye verirler usta birliginde
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.