Şimdi Ara

Kapalı otopark ısı yalıtım malzemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
2
Favori
16.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Yüksek giriş, altında kapalı otoparkı olan bir evim var. Kapalı otoparkı ıvır zıvır koymak için kullanıyoruz. Ev ile otopark arasında sadece asmolen olduğunu öğrendim. Şimdi otoparkın tavanına ısı yalıtımı yaptırmak istiyorum. XPS, EPS, Taşyünü ve Sprey poliüretan gibi seçenekler olduğunu öğrendim. Kırşehirde yaşıyorum. Şu anda ev 23 derece civarında olmasına rağmen yerler buz gibi. ısı kaybını nasıl en aza indirebilirim? Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: B_Beyrek

Aslında öncelikli olarak düşündüğümüz şey bu, çünkü malzeme alındığı taktirde ev sahibi bunu monte edecek beceride. Kendisi pvc doğrama ustası, matkap kullanımı iyi, yapıştırma vs işlerinden de anlar. Aslında yandaki iki daire işin içine girse bir profesyonelle anlaşılacak ama işte maliyet yüzünden komşular yanaşmıyorlar. Bizde onları işte malzemeyi ortak alalım, bakın bizde yapıştırma vs işlerini yapacağız şu kadar karınız olacak diye ikna etmeye çalışıyoruz. Daire yeni bir daire duvarları falan güzel, ısı kaybı duvarlarda yok denecek gibi ama işte alt katı garaj ve ordan müthiş bir soğuk alıyorlar. Eminim bu işlemi yaptırsak %15 gibi bir tasarruf sağlayacaklardır, çünkü ev bu haliyle bile hemen ısınıyor ve geç soğuyor, sadece yerler soğuk onuda bu şekilde halletmeye çalışacağız.

@intererdem zahmet olmazsa tam malzeme ismini öğrenebilirseniz çok iyi olur, çünkü bir çok çeşit var ve bu işlerden anlamıyoruz en azından bilerek sormuş oluruz.

Şimdi telefonda sordum kalekime benzer bir yapıştırma harcı varmış ismini hatırlayamadı, satanlarda vardır diyor. Üzerini de sıva alçısıyla yapmış.

Google "xps yapıştırma harcı" yazınca çeşitli bilgiler çıkıyor.

http://www.mantolama.pro/mantolama-levhasi-yapistirma-harci/
    http://www.ozsoytrade.com/tr/levha-yapistirma-harci-strata/
    http://www.koctas.com.tr/insaat-kimyasallari/knauf-rm-600-yalitim-plaka-yapistirici/1153-2476/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intererdem -- 31 Ocak 2013; 16:27:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: intererdem

quote:

Orijinalden alıntı: B_Beyrek

Aslında öncelikli olarak düşündüğümüz şey bu, çünkü malzeme alındığı taktirde ev sahibi bunu monte edecek beceride. Kendisi pvc doğrama ustası, matkap kullanımı iyi, yapıştırma vs işlerinden de anlar. Aslında yandaki iki daire işin içine girse bir profesyonelle anlaşılacak ama işte maliyet yüzünden komşular yanaşmıyorlar. Bizde onları işte malzemeyi ortak alalım, bakın bizde yapıştırma vs işlerini yapacağız şu kadar karınız olacak diye ikna etmeye çalışıyoruz. Daire yeni bir daire duvarları falan güzel, ısı kaybı duvarlarda yok denecek gibi ama işte alt katı garaj ve ordan müthiş bir soğuk alıyorlar. Eminim bu işlemi yaptırsak %15 gibi bir tasarruf sağlayacaklardır, çünkü ev bu haliyle bile hemen ısınıyor ve geç soğuyor, sadece yerler soğuk onuda bu şekilde halletmeye çalışacağız.

@intererdem zahmet olmazsa tam malzeme ismini öğrenebilirseniz çok iyi olur, çünkü bir çok çeşit var ve bu işlerden anlamıyoruz en azından bilerek sormuş oluruz.

Şimdi telefonda sordum kalekime benzer bir yapıştırma harcı varmış ismini hatırlayamadı, satanlarda vardır diyor. Üzerini de sıva alçısıyla yapmış.

Google "xps yapıştırma harcı" yazınca çeşitli bilgiler çıkıyor.

http://www.mantolama.pro/mantolama-levhasi-yapistirma-harci/

Tamam üstat teşekkür ederim, komşuları ikna edersek hemen başlanacak. Sonuçta işlemyapılacak tavan üç dairenin tavanı yani sırf bizim bölümü yapsak bir işe yaramaz diye düşünüyoruz yoksa hemen bu hafta sonu alır yaparız. Önce bu malzemelerle bir fiyat alsınlar sonra oturup yeniden konuşsunlar. Bu kış geçti gibi ama enazından bundan sonraki kışlarda faydası olur. Sonuçta hepsi daire sahibi ve uzun yıllar oturmayı planlıyorlar biran önce yapmaları faydalarına olacaktır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.