Şimdi Ara

Diyanetten 'ikinci el'cilere açıklama

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
2
Favori
3.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 'Çıtır hasarlı, bayan doktordan satılık, ilk göz ağrımız' gibi ikinci el otomobil alım-satımında kullanılan 'orijinal yalanlar' için Diyanet açıklama yaptı: Aldatmacadır, günahtır.

http://www.haber365.com/Haber/Ikinci_Elde_Orijinal_Yalanlar/1

• Bu açıklamadan sonra dolandırıcılık şikayetlerinde %50 azalma oldu ...
  • Dini imanı olan adam zaten yapmaz bunu diyanet değil mafya işe girmeli bence bu haksız kazançtan devletin alamadığını alır hiç değilse bir yerde faydası olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkprlk35

Bu açıklamadan sonra dolandırıcılık şikayetlerinde %50 azalma oldu ...

İnsanları bilinçlendirme amaçlı diyanetin bu çağrısına bu tepki komik olmuş...
  • diyanet açıklama yapmışsa olay bitmiştir , kimse yapmaz artık

şaka bir yana, geçen galericilik yapan bir arkadaşla konuşuyorum. oynamayın şu km lerle felan dedim abi bizden çok kullanıcı yapıyor bizim oynadığımız yüzde 10 bişey değil ki dedi :))
  • Bos bos isler. Kimsenin salladığı yok diyaneti falan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu yalanların neresi orjinal ki?
  • Yapan bilmiyor sanki bunları...

Salladığı ettiği yok,dini imanı para olmuş adamın(!),umrunda değil.
  • öyle demeyin aslında her ne kadar hutbelerde hocalar iyi insan olmaktan defalarca bahsetse bile direk konuya eğilmek çok etkili olabilir.
    Adını hatırlayamadığım bir doğu ilçemizde kaçak elektrik ile ısınan sudan abdest olmaz diye hutbe verilince elektrik başvurularında patlama olmuştu.
  • Elbette herkes bunu biliyor. "A bilmiyordum günahsa artık yapmam" diyenin olduğunu sanmıyorum. Ama hatırlatmakta da fayda var.
  • Açıklamadan sonra kimse yapmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: akdogan911

quote:

İnsanlar bunları iyi bir şey olarak mı görüyor? Zaten kandırmaca olduğunu herkes biliyor. Sizinki baya komik olmuş.
  • Acaba forumda alsatçı arkadaşlar var mı ?
  • quote:

quote:

Seninki komik zaten yalanla hileli satış bilmeden yapılacak birşey değil diyanet dedi diye vazgeçecek adam zaten yapmaz

• Bu tepki bir kırılma noktasıydı.. Artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: djoz

Bu tepki bir kırılma noktasıydı.. Artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak..

Oyv orijinal yalan vergisi mi alacaklar

• Aç gözlü,dolandırıcı insanların diyaneti,dini takacaklarını hiç sanmıyorum birçok şeyde din ile korkar bu insanlar ama iş paraya gelince ateist olurlar dini kurallar filan yalan olur bir anda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canvarol -- 12 Ocak 2013; 17:18:58 >
  • quote:

quote:

quote:

İnsanlar bunları iyi bir şey olarak mı görüyor? Zaten kandırmaca olduğunu herkes biliyor. Sizinki baya komik olmuş.

İnsanların bir çoğu faizin haram olmadığını, alkolün haram olmadığını zannediyor. Yaptığı şeyi hak gören okadar çok insan var ki . yukarda wisper in de dediği gibi, kaçak elektirikle abdest olmaz deyince , elektrik başvurunda bulunan insanlar buna bir örnektir.

Ben kaç kişi duydum , devlet zaten bizden vergi alıyor, devletten vergi kaçırmanın, elektirik su kaçırmanın hak olduğunu söleyen. Onun için her gün ayrı bir ahlaki açıklama yapılsa az gelir. Yapan zaten yapıyor mantıgında olsaydı onbinlerce peygamber ve kitap indirilmezdi. Eğer insanlarda dini bir korku olmaz ise , devletin koydugu kurallardan , devletin polisinden kaçmak çok kolay. Önemli olan insanların içine Allah korkusunu yerleştirmek.

Bir odada yüklü miktar bir para olsa ve o parayı aldığınızı kimse görmeyecek olsa, yani devletin hırsızlık suçtur kanunu ile polisten kaçabilecek konumda olsanız, o paraya el sürmemenizi sağlayacak tek şey , Allah korkusudur. Ahlaki değerler zaten bu kurallar bütünü ile oluşmuştur , diyanetin söylediği her şey de toplum üzerinde etkili olacaktır emin olun..
  • Ya dogru soyluyorsa ?

• quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

diyanet açıklama yapmışsa olay bitmiştir , kimse yapmaz artık

şaka bir yana, geçen galericilik yapan bir arkadaşla konuşuyorum. oynamayın şu km lerle felan dedim abi bizden çok kullanıcı yapıyor bizim oynadığımız yüzde 10 bişey değil ki dedi :))

doğru demiş
    galerici aracın tüvtürk kaydını servis kaydını araştırıyo usturuplu düşürüyo.
    kullanıcı bunların hiçbirini bilmediği için 250 binden 50 bin e düşürüyo, o da farkediliyo
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.