Şimdi Ara

Yeni Renault Captur (55. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.430
Cevap
69
Favori
553.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: uçanninja

Captur çok güzel araç ama çok pahalanmış yahu. C sınıfı fiyatlarına gelmiş. Şimdi bir i30 un full fiyatına ve Captur'un Kol Dayamasız! full fiyatına baktım da ikisi de eşit. Üstelik i30'da açılabilen cam tavan da ekstrası.

Benim için en önemli mesele yakıt tüketimi. i30 şehir içi değerinde Captur'dan 1lt daha fazla yakıyor, şehir dışında ise eşitler. Yani insan bu fiyatlardan dolayı düşünüyor, suv olmasa bile en az Captur kadar donanımlı ve eşit fiyatlı üstelik bir üst segment arabaları.. Tabi buna leon da dahil edilebilir...

Siz ne alacaksınız?

• 48200 e cam fimli olarak dizel i30 u cok iyi zamanda iyi fiyata almisim. Suan liste fiyati 55300. Pazarlikli fiyati 53000. Hadi tanidikla 52 olur hadi meslek insirimi olsa 51 olur. Ben yine kardayim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DogrucuMustafa kullanıcısına yanıt
    Hocam Captur'dan Clio4'e kaymıştım. Sırf fiyatlardan dolayı. Clio4 de yabana atılacak bir araba değil, şahane vesselam. Lakin fiyat artışı onda da var. Full paketi 52bin i geçiyor. Yine de aklımda bir yerlerde Clio4..

Leon da en önemli özelliğin olmaması soğutuyor beni, eller serbest sistemi. Ama aklımda. YENİ MEGANE HB olabilir, ona bakmaktayım. 60 bin'e GT-Line versiyonu bile olabilir.

Yine aynı fiyat ve dizelleri baz aldığımızda şuanda aklıma en yatkını i30 geliyor. Donanım konusunda zaten tartışılmaz bu araçla, iç kalite konusunda da baya iyi gibi. Üstelik motoru da güçlü. 260nM tork ve yanılmıyorsam 120 beygire sahip. Tüm bunların yanı sıra Captur'dan 1lt fazlalığı var, yakıt tüketiminde. O da şehir içi. Şehir dışında aynılar. 6 vitesli olması da hoşa giden taraflar. Captur ve Clio maalesef 5 vitesli.

Captur benim için öldü artık orası kesin. Sigara kitine ayrı küllüğüne ayrı kol dayamasına ayrı.. Adama sakin ol şampiyon sen B sınıfısın derler. Kafamda Reno almak olduğundan dolayı Clio4 ağır basıyor. Ama alışım Ağustos ayı ortaları gibi olacak. Sanırım Clio'ya 1000tl'lik bir zaman daha gelecek gibi. Öyle olursa ve i30'un fiyatı değişmez ise tabi ki 3-5 daha ekler i30 alırım. Sonuçta daha konforlu, daha rahat ve ekstre özellikleri de var.

Fiyat politikası bizi bizden aldı : ))

• uçanninja kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun. Kafa karışık. Piyasalarda karışık faiz aldı başını gidiyor döviz müdahaleyi tınlamadı, not indirecekler yolda... Durum kötü, benzine zam 5tl.ye vardıracaklar.

Böyle giderse araba almak mantık dışı.
  • captur kullanan arkadaşlar, yol bilgisayarınız ingilizce mi, türkçeye nasıl çevireceğiz ya da çevirme imkanımız var mı? gerçi çok fazla bir terim yok ama yinede türkçe olmasını istiyor insan.
    Aynen ama bir noktadan sonra bu değerler düşmeye başlayacaktır. Şansa kalmış iş. Araba olarak siz ne almayı düşünüyorsunuz ve neden?
  • tugay1615 T kullanıcısına yanıt
    aynı sorun benimde başımda :) servise gitmeniz gerekiyor. Ancak o şekilde düzeltilebiliyor. B arada aracınız hayırlı olsun.
    Çok karamsar msj olmuş ama malesef çok doğru tespitler...
  • darkmessenger* kullanıcısına yanıt
    neyseki servis evin karşısında yarın götüreyim fazla kurcalatmadan yapsınlar.
  • quote:

Aynen ama bir noktadan sonra bu değerler düşmeye başlayacaktır. Şansa kalmış iş. Araba olarak siz ne almayı düşünüyorsunuz ve neden?

Gezi bahanesiyle faizler 9 seviyesinde süratle artmaya devam edecek, döviz durmayacak durum o, yorumlar böyle iken 50bin tl.yi iyi sahip çıkmak mı gerekir? yoksa zamlanmadan sene başına 5 ay kala 2014 model çıkmadan Otomobil mi almalı? haliyle ihtiyaç meselesi, tercih meselesi.
    Ben Kaptır'ın zamlarından sonra Trax da adam gibi motor olsaydı hemen alırdım. Leon a baktım C sınıf Woswos korumasında iyi beygirli, az yakıtlı ve yeterli donanımlısını 49.200 e kadar fiat alsamda karar daha vermedim.
    i30 da zamlandı İşin aslı acelemde yok öylece vitrin bakan avare müşteriler gibi dolanıp duruyorum

Aslında kararsızlar forumu açıp birbirimize gaz verirsek olur belki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DogrucuMustafa -- 10 Temmuz 2013; 21:53:49 >

:) kurcalanan bir şey yok zaten. Her Captura yapılan işlem yapılacak. Bizimkiler ihmale gelmiş
  • darkmessenger* kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkmessenger*

:) kurcalanan bir şey yok zaten. Her Captura yapılan işlem yapılacak. Bizimkiler ihmale gelmiş

Tamam o zaman gönül rahatlığı ile götürmeyim

götürmeyim derken ? götüreyim demek istediniz sanırım :D
  • T9 azizligi

• quote:

Orijinalden alıntı: handuvarları

Yakıt konusunda ben de bir yorum yapmak istiyorum. Cümlelere yılda 10 bin 15 bin km yapılıyorsa .... şeklinde başlanmış ama dizel ve benzinli araçları kullanırken psikolojik faktörler de var. Ben yılda ortalama 10 bin km yapıyorum.Ama araç dizel olursa kullanmaktan çekinmem ve ekonomik olduğu için daha fazla kullanırım. Ancak araç benzinliyse çok ekonomik olmayacağı için her zaman aklıma bu durum gelecek ve aracı kullanımımı mümkün mertebe minimuma indireceğim.Ee aracı alıp istediğim gibi kullanamamak da beni huzursuz edecektir. Dolayısıyla bence dizel araç varken normal olarak daha çok kullanabileceğiz. Yani kullanmamız gereken mecburiyet şartlarının dışına çıkacağız. Malum araç bizi bir yerden bir yere götürüyor ama artık bir keyif unsuru da...Bazan hiç amacımız olmadan arabaya biner km lerce gezeriz.Tabi yakıt ekonomikse...

+ ++++++ KATILIYORUM sana benzlınlı alıp pişman olmaktansa DİZEL tercıh edılmelı bence....
    bende 2001 scenıc var eger dızelı olsaydı hep gezerdım ama sımdı dusunuyorum cıksam gıtsem cok yakar dıye ,araban olmus neye yarar dımı

• quote:

Orijinalden alıntı: DogrucuMustafa

quote:

Gezi bahanesiyle faizler 9 seviyesinde süratle artmaya devam edecek, döviz durmayacak durum o, yorumlar böyle iken 50bin tl.yi iyi sahip çıkmak mı gerekir? yoksa zamlanmadan sene başına 5 ay kala 2014 model çıkmadan Otomobil mi almalı? haliyle ihtiyaç meselesi, tercih meselesi.
    Ben Kaptır'ın zamlarından sonra Trax da adam gibi motor olsaydı hemen alırdım. Leon a baktım C sınıf Woswos korumasında iyi beygirli, az yakıtlı ve yeterli donanımlısını 49.200 e kadar fiat alsamda karar daha vermedim.
    i30 da zamlandı İşin aslı acelemde yok öylece vitrin bakan avare müşteriler gibi dolanıp duruyorum

ABİ sende benım gibisin anlasılan ben 2002 den buyana taaa DACİA LODGY cıktı cıkcak vs vs dıye dıye CLİO ST cıktı cıkcak sonra captur cıktı cıkcak dıye bekle bekle durrrr...
    ŞİMDİ SIRADA DACİA LOGAN VAR HADI BAKALIM :))))

• quote:

Orijinalden alıntı: hackersun

48200 e cam fimli olarak dizel i30 u cok iyi zamanda iyi fiyata almisim. Suan liste fiyati 55300. Pazarlikli fiyati 53000. Hadi tanidikla 52 olur hadi meslek insirimi olsa 51 olur. Ben yine kardayim

GÜZEL FİYAT HEMDE DIZEL !!!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: freedom058

quote:

Orijinalden alıntı: DogrucuMustafa

quote:

ABİ sende benım gibisin anlasılan ben 2002 den buyana taaa DACİA LODGY cıktı cıkcak vs vs dıye dıye CLİO ST cıktı cıkcak sonra captur cıktı cıkcak dıye bekle bekle durrrr...
    ŞİMDİ SIRADA DACİA LOGAN VAR HADI BAKALIM :))))

Aslında tam oluyordu, Dış mihraklar Zamladı herşey dış mihraklardan 140hp. 250 tork led lambalıya taktım bu ara bakalım ya nasip. Az yakıyor ayrıca. Kaptırdanda az yakıyo.

• freedom058 kullanıcısına yanıt
  • 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.