Şimdi Ara

V9 değil Portalsepeti İstilası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
4
Favori
64.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bende de v9 değil ancak portalsepeti diye birşey geldi internetten yüklediğim bi siteden otomatik yüklendi chrome firefox ve ie ye bulaştı arama motoru ve anasayfayı ele geçirdi 5 gündür bu problemi çözmeye çalışıyorum ancak hiçbir şey kafi gelmedi kayıt defterlerini sildim 3 tarayıcıyıda kaldırdım , kısayollarını değiştirdim sildim , ancak yeniden yüklediğimde hemen geri geliyor ancak birtürlü olmadı format atmaktan başka ne yapabilirim ?

• tam olarak anlayamadım ama chrome'da ayarlardan varsayılan arama motorunu seçebilirsin..
  • yok kardeş olmuyor bende elektrik mühendisliği okuyorum o kadar iyi biliyorum bilgisayarı değişmiyor o seçeneği kapalı tutuyor diğer olası seçenekleri göremiyorum gerçekten ilk defa bu kadar saçma birşeyle uğraşıyorum
  • Kullandığınız internet tarayıcısına sağ tıklayarak özelliklere girin, orada Misal Chrome için C:\Users\USERNAME\AppData\Local\Google\Chrome\Application\chrome.exe gibi yol olması gerekiyor, bu satırda chrome.exe den sonraki değerleri silip uygulayın, düzelecektir.

Bütün tarayıcı kısayollarına aynı şeyi uygularsanız problem ortadan kalkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wacd -- 9 Ocak 2013; 15:30:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: warnerr

yok kardeş olmuyor bende elektrik mühendisliği okuyorum o kadar iyi biliyorum bilgisayarı değişmiyor o seçeneği kapalı tutuyor diğer olası seçenekleri göremiyorum gerçekten ilk defa bu kadar saçma birşeyle uğraşıyorum

http://forum.donanimhaber.com/m_69901495/mpage_1/f_/key_//tm.htm#69901495 Bu konudaki verdiğim vbs script'ini uygula.
  • yok kardeş olmadı chrome dan gitmedi appdata daki verileride sildim ama chrome yükler yüklemez buradanhttp://search.portalsepeti.com dan arama yapabilirsiniz diyor artık yapacak birşey gerçekten kalmadı
  • Arkadaaşlar birşey buldum Başlat menüsündeki ve görev çubuğundaki listeleri temizleme diye bir seçenekle ie yide düzelttim. açılan tarayıcılar görev çubuğuna geldiği için ordan bulaşıyormuş ancak arkadaşlar bu kayıtları komple nasıl silebilirim?
  • ben de de aynı şeyler olmuştu fakat v9 du bendeki gizli klasörleri aktif ederek c windos kullanıcılar da app data klasörü war ordan chrome ile ilgili her şeyi silmiştim düzelmişti
  • pcyi güvenli modda açıp combofix adlı proğram ile taratırmısınız?. genel olarak problemlerimi o program ile çözüyorum umarım sorun çözülür.
  • Combofix bunu çözmez çünkü bu virüs değil ya da combofix'in algılayacağı birşey değil.
    Program filesa gidip internet explorerı kök dizinin içinden çalıştırırsanız normal açılış sayfanız açılır.
    Bu trojan tarayıcı kısayollarına açılış sayfası satırı ekliyor.

V9 değil Portalsepeti İstilası Resimdeki gibi hedef satırında "tarayıcı.exe" den sonrasını silip uygularsanız düzelecek.

• Kardeş regediti aç ctrl+f yap açılan arama satırına portalsepet yaz arat onunla ilgili bulduğun bütün satırları sil düzelir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimakyol07

Kardeş regediti aç ctrl+f yap açılan arama satırına portalsepet yaz arat onunla ilgili bulduğun bütün satırları sil düzelir..

Arkadaşlar merhaba bizim şirketteki muhasebe bilgisayarına bulaştı bu lanet portalsepeti buda dahil olmak üzere herşeyi denedim ad-aware kuruyorum şu anda inşallah işe yarar önerilebilecek program varsa başka onlarıda önerirmisiniz? regeditten sildi gitmiyor yapışkan şey!
  • Bana da bulaştı bu ne böyle ya.Regedit olayı işe yaramıyor herşeyi sildim yine aynı.Çözebilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Acı Biber

Bana da bulaştı bu ne böyle ya.Regedit olayı işe yaramıyor herşeyi sildim yine aynı.Çözebilen var mı?

baştat
    çalıştır
    regedit
    control+F (bul)
    portalsepeti yaz
    çıkan yerin üzerine çift tıkla
    portal sepeti yazan yerin hepsine
    www.google.com.tr bunu yapıştır.
    ve kapat
    bilgisayarı yeniden başlat
    işlem tamam olması lazım

VEYA

C:\Documents and Settings\user\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\Application
    klasörüne gidin. "Google crome" kısayolunu sağ tuşla özellikleri seçip hedef kısmındaki
    "C:\Documents and Settings\user\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\Application\chrome.exe" den sonraki yazıları silin.

• Arkadaşlar o kısayol silme veya kayıt defteri ilk aşamada işe yaramıyor bakın chrome haricinde firefox ve internet explore için bir çözüm buldum
    1- ilk olarak arkadaşlar gizli klasörleri açın
    2- C:\Users\kullanıcı ismi\AppData\Local klasöründeki google , i.e , firefox ile ilgili klasörleri silin tamamen
    3- Daha sonrasında programların kısayollarını masaüstünden ve görev çubuğundan silin
    4- Sonra üzerinde başlat simgesininde bulunduğu görev çubuğuna sağ tıklatıp özellikleri açın
    5- Oradaki Görev Çubuğu-Başlat menüsü-Araç Çubukları bölümlerinden başlat menüsüne girip gizlilik böümündeki işaretli kutucukları kaldırın.
    6- daha sonra regeditten arama yapıp portalsepeti ile ilgili olanları silin ssonrasında hangi tarayıcıyı kullanacaksanız onu masaüstüne kısayol oluşturup araç çubuğuna da sabitleyebilirsiniz
    Ben böylelikle firefox kullanıyorum bu portal sepeti araççubuğuna gelen tarayıcı istila ettiği için araç çubuğu geçmişini silerekten ben 2 tarayıcı için çözüm buldum ancak chrome için hala çözüm bulamadım o yüzden kullanmıyorum onu format atıcam yakın zamanda ama belki sizde chrome da da sonuca ulaşırsınız kolay gelsin

• arkadaşlar,
    portalsepeti bulaştıkdan sonra program ekle kaldır da 4 tane program gösteriyor. diğer programları göstermiyor. yardım edin lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: kubisero

arkadaşlar,
    portalsepeti bulaştıkdan sonra program ekle kaldır da 4 tane program gösteriyor. diğer programları göstermiyor. yardım edin lütfen

http://www.gezginler.net/indir/hijackthis.html linkten bu programı indir. çalıştır dikkat etmen gereken burada sadece istemediğin başlangıç URL lerini tikini işaretle
    fix checked demen yeterli.

buda konunun resimli anlatımı
    http://forum.donanimhaber.com/m_13619446/tm.htm

HijackThis Günlüklerindeki Kısaltmaların Anlamları SEN BURADA R0.R1.R2.R3 KOD BAŞLIKLI olanlara dikkat et. atıyorum V9 ile alakalı her tiki işaretle

R0, R1, R2, R3 - Internet Explorer Başlat/Arama sayfaları URL'leri
    F0, F1 - Otomatik Yüklenen Yazılımlar
    N1, N2, N3, N4 - Netscape/Mozilla Başlat/Arama sayfa URL'leri
    01 - Hosts Dosyası Yönlendirme
    02 - Browser Helper Objects (Tarayıcı Yardım Objeleri)
    03 - Internet Explorer Toolbarları
    04 - Registry 'den Otomatik Yüklenen Yazılımlar
    05 - Denetim Masasındaki IE Seçenekleri İkonunun Görülmemesi
    06 - IE Seçenekleri erişimi admin tarafından Kısıtlı
    07 - Regedit Erişimi Admin Tarafından kısıtlı
    08 - IE Sağ Tuş Menüsü Bileşenleri
    09 - IE Buton toolbarında ekstra butonlar veya IE Araçlar menüsünde ekstra bileşenler
    010 - Winsock Hijacker
    011 - IE Gelişmiş Seçenekler Penceresinde Ekstra Grup
    012 - IE Pluginleri
    013 - IE DefaultPrefix Hijack
    014 - 'Web Seçeneklerini Sıfırla' Hijack
    015 - Güvenilir Site Listesinde İstenmeyen Adres
    016 - ActiveX Objeleri
    017 - Lop.com Domain Hijackers
    018 - Ekstra Protokoller ve Protokol Hijackerları
    019 - Kullanıcı Stil Hijack
    020 - AppInit_DLLs Registry Değeri (Otomatik Çalışan)
    021 - ShellServiceObjectDelayLoad
    022 - SharedTaskScheduler
    023 - Windows NT Serviceleri
    024 - ActiveX Desktop Components

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KEREM04283 -- 12 Ocak 2013; 23:06:45 >

• Arkadaşlar bu sorun bende de çıktı bi türlü düzeltemedimBiri yardımcı olursa çok makbule geçer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pertz von Zatellerean

Arkadaşlar bu sorun bende de çıktı bi türlü düzeltemedimBiri yardımcı olursa çok makbule geçer.

Sonunda çözümü buldum arkadaşlar.

başlata tıklayıp regedit yazın sonra bu adımları uygulayın.
    hkeylocal machine---->software----->policies---->google---->chrome

ordaki tüm verileri silip tarayıcınızı yeniden başlatın.Sonra...

Bu arada hhk-1991 nickli arkadaşa teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GL4URUNG -- 13 Ocak 2013; 16:48:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KEREM04283

quote:

Orijinalden alıntı: kubisero

arkadaşlar,

http://www.gezginler.net/indir/hijackthis.html linkten bu programı indir. çalıştır dikkat etmen gereken burada sadece istemediğin başlangıç URL lerini tikini işaretle
    fix checked demen yeterli.

buda konunun resimli anlatımı
    http://forum.donanimhaber.com/m_13619446/tm.htm

HijackThis Günlüklerindeki Kısaltmaların Anlamları SEN BURADA R0.R1.R2.R3 KOD BAŞLIKLI olanlara dikkat et. atıyorum V9 ile alakalı her tiki işaretle

R0, R1, R2, R3 - Internet Explorer Başlat/Arama sayfaları URL'leri
    F0, F1 - Otomatik Yüklenen Yazılımlar
    N1, N2, N3, N4 - Netscape/Mozilla Başlat/Arama sayfa URL'leri
    01 - Hosts Dosyası Yönlendirme
    02 - Browser Helper Objects (Tarayıcı Yardım Objeleri)
    03 - Internet Explorer Toolbarları
    04 - Registry 'den Otomatik Yüklenen Yazılımlar
    05 - Denetim Masasındaki IE Seçenekleri İkonunun Görülmemesi
    06 - IE Seçenekleri erişimi admin tarafından Kısıtlı
    07 - Regedit Erişimi Admin Tarafından kısıtlı
    08 - IE Sağ Tuş Menüsü Bileşenleri
    09 - IE Buton toolbarında ekstra butonlar veya IE Araçlar menüsünde ekstra bileşenler
    010 - Winsock Hijacker
    011 - IE Gelişmiş Seçenekler Penceresinde Ekstra Grup
    012 - IE Pluginleri
    013 - IE DefaultPrefix Hijack
    014 - 'Web Seçeneklerini Sıfırla' Hijack
    015 - Güvenilir Site Listesinde İstenmeyen Adres
    016 - ActiveX Objeleri
    017 - Lop.com Domain Hijackers
    018 - Ekstra Protokoller ve Protokol Hijackerları
    019 - Kullanıcı Stil Hijack
    020 - AppInit_DLLs Registry Değeri (Otomatik Çalışan)
    021 - ShellServiceObjectDelayLoad
    022 - SharedTaskScheduler
    023 - Windows NT Serviceleri
    024 - ActiveX Desktop Components

bu msj ı dikkatle okumanızı tavsiye ederim bu sadece crome nin anasayfasını değiştirmekle kalmaz sistem deki virüsü desilersiniz İEdeki başlat sayfası sorununuda verdiğim DH linkinde nasıl kullanılacağı basit bir şekilderesimli anlatılımış. hem yardım istiyorsunuz hemde attığımız msj ları dikkate almıyorsunuz. eğerki kafanızı yorup msj dikkatlice okuyup gerekenleri yaparsanız. çok dua edersiniz.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.