Şimdi Ara

Virüs mü ? Çerez mi ? Virüslü Çerez mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
4
Favori
52.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar herkese iyi geceler hatta iyi sabahlar. Google Chrome arama sayfasına "portal sepeti" diye bir arama motoru eklendi ve hiç bir şekilde onu kaldıramıyorum. Yani varsıyalan arama motorum "portal sepeti" diğer bilinin bi adıyla da "IYI123" oldu ne yaptıysam olmadı. Sanırım bir çeşit virüs. Bunun altından nasıl kalkabilirim ? Yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekopaket -- 23 Haziran 2015; 11:07:19 >

• combofix yap sonra program filesta dosyalarını bulabiliyorsan bul ve sil.
  • Çözümü bende çok aradım ama oldukça basitmiş kendi sitelerinde anlatmış adamlar ben kurtuldum böylece size de haber vereyim dedim.

http://portalsepeti.com/uninstall.htm

burda söylüyorlar nasıl silineceğini iyi günler
  • arkadaşlar her ikinizin dediğini de yaptım fakat kurtulamıyorum. Resimde de göründüğü üzere portal sepeti değiştirilemez durumda.

Virüs mü ? Çerez mi ? Virüslü Çerez mi ?
  • BU KESİN OLUYOR
    hylocal machine---->software----->policies---->google---->chrom

ORADA GÖRDÜĞÜN PORATL SEPETLERİNİ HEPSİNİ GOOGLE CEVİR TARAYICI KAPAT TEKRAR AÇ SONRA İŞLEM TAMAM :D
  • Sorun şimdilik çözülmüştür. İlginiz için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekopaket

Sorun şimdilik çözülmüştür. İlginiz için teşekkür ederim.

nasıl çözdün ya aynı sorun bendede var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin430 -- 9 Ocak 2013; 17:36:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darbe43

quote:

Hocam çözemedim. Hala çıkıyo virüs ya bu silinmiyoda. Şimdi geldim pc yi açtım yine anasayfa portalsepeti. Regeditten yapıncada olmuyor. Çaresiz kaldık valla bu gidişle formatlıcam makinayı.
  • quote:

quote:

quote:

Hocam çözemedim. Hala çıkıyo virüs ya bu silinmiyoda. Şimdi geldim pc yi açtım yine anasayfa portalsepeti. Regeditten yapıncada olmuyor. Çaresiz kaldık valla bu gidişle formatlıcam makinayı.

hijackthis ile düzeltmeyi deneyin Hijackthis'i buraya tıklayarak indirebilirsiniz kullanımı ile ilgili bilgileri google'da arama yaparak bulabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DownFast -- 9 Ocak 2013; 22:57:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ENBÜYÜKTÜRKATATÜRK

quote:

quote:

quote:

hijackthis ile düzeltmeyi deneyin Hijackthis'i buraya tıklayarak indirebilirsiniz kullanımı ile ilgili bilgileri google'da arama yaparak bulabilirsiniz.

Teşekkür ederim şimdi hijackthis kullanarak google chrome u silip tekrar kurmayı deniyeceğim. Çünkü hijackthis bile portalsepeti diye birşey bulamadı. Kafayı yedirtir insana.
  • Bu programı kurup deneyin. Gayet profesyonel bir malware temizleyici. Tarayıcı sorunlarını da çözüyor.

http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_pro/
  • ne hijackthis kullanın ne de ccleaner tarzı programları. Bunlar sistem dosyalarına zarar verip regedit ayarlarını bozmaktan başka bir işe yaramayan asalak programlardır. Sen ana sayfam kitlendi diye arat google de. Onu kaldirirsan büyük ihtimalle sorununu çözersin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • baştat
    çalıştır
    regedit
    control+F (bul)
    portalsepeti yaz
    çıkan yerin üzerine çift tıkla
    portal sepeti yazan yerin hepsine
    www.google.com.tr bunu yapıştır.
    ve kapat
    bilgisayarı yeniden başlat
    işlem tamam olması lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: nidan

baştat
    çalıştır
    regedit
    control+F (bul)
    portalsepeti yaz
    çıkan yerin üzerine çift tıkla
    portal sepeti yazan yerin hepsine
    www.google.com.tr bunu yapıştır.
    ve kapat
    bilgisayarı yeniden başlat
    işlem tamam olması lazım

Sayende durumu çözdüm teşekürler. Arkadaşlar sorun tamamen çözüldü. Yardımcı olmayan çalışan herkeze teşekkür ederim konu kapanabilir.
  • aynı şeyleri yaptım bende ama yine anasayfada portal sepeti çıkıyo deliricem ya ne illet bişeymiş bu
  • arkadaşlar evet sorun çözülmüyor. Tekrar çıktı bendede !!
  • Masaüstündeki browser kısayollarını silin. Program Files içinden program dosyalarının kısayollarını masaüstüne gönderin. Başka bir forumda gördüm işe yaradı.

Aşağıdaki adresleri klasör adres çubuğuna yapıştırırsanız tek tek aramak zorunda kalmazsınız.

C:\Program Files\Internet Explorer

C:\Program Files\Mozilla Firefox

C:\Program Files\Google\Chrome\Application
  • Chrome u silip tekrar kurmayı deneseydin bendede buna benzer bişey vardı silip kurunca düzeldi.
  • arkadaslar yazıklarınızın hepsini denedim ben sildim chrome mozillayı explorer hepsine bulastı kısa yollarının sonuna birsey atıo ve yine cıkıyor bi sekilde tek cözüm pcnize yeniden kurulum yapmak ve portalsepetini yüklemesini saglayan seyi programı vs neyse artık onun yanından dahi gecmemek =) combofixlerde tutun regedeti silip degiştirmek bile yaptım tek kurtulmanın caresi yeniden kurulum yapmak yeniden işletim sistemi kurunuz
  • Evet arkadaşlar @pelenk_037 nin de dediği gibi sistemi ilk yüklendiği zamana geri çivirip sorunu kökünden çözmüş oldum hem pc de biraz rahatlamış oldu. Sorun bu kez kökten çözüldü.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.