Şimdi Ara

ANDROID GÜVENLİ MOD

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
29
Favori
124.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ANDROID GÜVENLİ MOD

Android'li cihazınızda onu kullanmanıza engel olan sorunlar yaşıyorsanız ve bunun son zamanlarda yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklandığını düşünüyorsanız, onu güvenli modda başlatabileceğiniz biliyor muydunuz?

Eğer cihazınız güvenli modda problemler yaşamayıp, normal kullanımda problemler yaşıyorsa(uygulama çökmesi, bataryanın hızlı tükenmesi, rastgele kapanmalar/yeniden başlamalar, diğer gariplikler) muhtemelen 3. parti bir ya da birden fazla uygulama sisteminizle anlaşamamaktadır. Şüphelendiğiniz uygulamaları tek tek kaldırarak denemeler yapmak çözüm olmazsa cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyebilirsiniz. O da çözüm olmazsa ya yanlış uygulamaları kullanıyorsunuz, ya da cihazınız gerçekten problemli demektir.

Android telefonlar bazen kararlı çalışma durumundan çıkabiliyor, bir uygulama kendi kendine açılmaya veya her telefonu açtığımızda tekrar açılabiliyor böyle durumlarda bu uygulamaları sona erdirmek ve sorunlu uygulamalardan kurtulabilmek için cihazımızı tıpkı Windows bilgisayarımız da olduğu gibi Android güvenli mod (safe mode) ile başlatmamız gerekebilir. Ayrıca güvenli mod kapatma yöntemlerini bilmemizde önemli bir unsurdur. Güvenli mod da çalışırken telefonumuzdaki uygulamaları silebilir ve normal çalışma modunda izin verilmeyen ayarlamalarını yapabiliriz.

Güvenli moda geçmeden önce eğer telefonunuzu normal olarak kapatabiliyorsanız telefonu güç tuşuna basarak kapatmalı eğer normal olarak telefon kapanmıyorsa pili çıkarabilirsiniz.

ANDROID GÜVENLİ MOD

Samsung Galaxy S3 mini güvenli mod;

Telefonumuz kapalı durumda iken normal güç butonuna basarak açıyoruz, ekranda Samsung logosu göründüğü anda telefonumuzun sol üstünde bulunan ses kapatma(kısma) butonuna elimizi açılana kadar basılı tutyoruz ve çekiyoruz; telefonumuz güvenli mod da çalışmaya başlıyor. Ekranımızın sol alt köşesinde Güvenli Mod yazısı belirmiş olması gerekiyor. Telefonumuzu güvenli mod dan çıkarmak için güç butonuna basarak kapatmamız ve tekrar açmamız yeterli olacaktır.
    Not: Detaylı anlatım makalenin sonunda resimli olarak yapılmıştır..

ANDROID GÜVENLİ MOD

HTC Cihazlarda güvenli mod için;

Güvenli mod da telefonu başlatabilmek için menü butonuna bir elimizle basarken güç butonuna basarak telefonu açıyoruz ve telefon güvenli mod da açılana kadar menü butonunu bırakmamalıyız. Telefonumuz güvenli mod da çalışırken sonradan yüklediğimiz uygulamalar çalışmayacaktır bu sebeple sorunlu uygulamayı Ayarlar > Uygulamalar > Uygulamaları Yönet menüsünü kullanarak kapatabiliriz.

ANDROID GÜVENLİ MOD

Samsung Galaxy S3 güvenli mod

Telefonu normal güç butonuna basarak açıyoruz, ekranda Samsung logosu göründüğü anda telefonumuzun sol alt köşesinde bulunan menü butonuna elimizi hızlıca birkaç kez basıp çekiyoruz ve telefonumuz güvenli mod da çalışmaya başlıyor. Ekranımızın sol alt köşesinde Güvenli Mod yazısı belirmiş olması gerekiyor. Telefonumuzu güvenli mod dan çıkarmak için güç butonuna basarak kapatmamız ve tekrar açmamız yeterli olacaktır. Ayrıca Galaxy Note telefonumuzu da aynı şekilde güvenli moda sokup çıkarabiliriz.

ANDROID GÜVENLİ MOD

Sony Xperia güvenli mod

Telefonumuzu kapatıyoruz.
    Telefonumuzu güç düğmesine basıp açıyoruz.
    Sony Ericsson yazısı gelir gelmez açılana kadar menü (
     ANDROID GÜVENLİ MOD
    ) tuşuna basılı tutuyoruz.
    Ve telefonumuz güvenli modda hazır..

Normal moda dönmek için , telefonumuzu kapatıp açıyoruz bu kadar.

ANDROID GÜVENLİ MOD

Samsung Galaxy S güvenli mod

Öncelikle telefonumuzun kapalı olması gerekiyor, güvenli mod da telefonumuzu açmak için normalde olduğu gibi güç tuşuna basarak değil de menü tuşana basılı tutarak açmanız gerekiyor. Kısaca Menü tuşuna basılı tutarken telefonumuzu güç tuşuna basarak açıyoruz ve telefonumuz güvenli mod da açılıyor. Telefonumuzu güvenli mod dan çıkarmak için ise pilini 1 dakika boyunca sökülü tutmamız gerekiyor, pili daha sonra geri taktığımızda telefonumuz normal mod da çalışmaya devam ediyor.

ANDROID GÜVENLİ MOD

Samsung Galaxy Ace güvenli mod

Android cihazımızı tamamen kapatıyoruz. Açmak için power tuşuna basıyoruz. Hiç bir işlem yapmadan bekliyoruz. Ana cihazın modeli yazısından sonra gelen renkli samsung logosunu görünce, Menü tuşuna "
     ANDROID GÜVENLİ MOD
    " basıp çekiyoruz+ard arda (sürekli bas-çek yapıyoruz.) Güvenli mod'da açılmış oluyor cihazımız.

ANDROID GÜVENLİ MOD

Samsung Galaxy W güvenli mod

Android cihazımızı tamamen kapatıyoruz. Ace modelinde olduğu gibi aynı işlemi bu cihazımızda gerçekleştiriyoruz. Açmak için power tuşuna basıyoruz. Hiç bir işlem yapmadan bekliyoruz. Ana cihazın modeli yazısından sonra gelen renkli samsung logosunu görünce, Menü tuşuna "
     ANDROID GÜVENLİ MOD
    " basıp çekiyoruz+ard arda (sürekli bas-çek yapıyoruz.) Güvenli mod'da açılmış oluyor cihazımız.

Güvenli modda cihazımızı açtıktan sonra, gerekli ayarları ve çalışmasını istemediğimiz uygulamaları ayarladıktan sonra cihazımızın kullandığı ram kapasitesi aşağıdaki örnekteki resimde sunulmuştur. Sizlerde cihazınızdan bu şekilde verim almak istiyorsanız mutlaka uygulamanız gereklidir. Yanlız belirtmek isterim, bilmediğiniz seçenekleri iptal etmeyiniz. Cihazınızda uygulama hatalarına sebebiyet verebilirsiniz.

Örnek(Galaxy S3 mini) güvenli mod sonrası cihaz kullanılan ram miktarı:

ANDROID GÜVENLİ MOD

ANDROID GÜVENLİ MOD
     ANDROID GÜVENLİ MOD
     ANDROID GÜVENLİ MOD

ANDROID GÜVENLİ MOD
     ANDROID GÜVENLİ MOD
     ANDROID GÜVENLİ MOD

Samsung Galaxy S3 mini güvenli mod;
    Cihazınızı tamamen kapatın. Sağ kapatma tuşuna basılı tutun ve kapatma işlemini onaylayın. Cihaz kapalı vaziyette olduğuna emin olduktan sonra adım adım işlemlerimize başlıyoruz.

1- Cihazın açma tuşuna basınız..

ANDROID GÜVENLİ MOD
     ANDROID GÜVENLİ MOD

2- İlk ekranda hiç bir işlem yapmıyoruz. Bekliyoruz..

ANDROID GÜVENLİ MOD

3- Samsung hareketli logosunu gördüğümüz an sesi kısma tuşuna ekran açılana kadar basılı tutyoruz..

ANDROID GÜVENLİ MOD

ANDROID GÜVENLİ MOD

ANDROID GÜVENLİ MOD

ANDROID GÜVENLİ MOD

ANDROID GÜVENLİ MOD

Artık cihazımız Güvenli Mod da açılmış durumda olacaktır.

Güvenli moddan çıkmak için cihazımızı tamamen kapatıp, açmamız yeterli olacaktır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mucahid01 -- 16 Şubat 2013; 17:37:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: serkandanis

Bu konu tam benim derdime çare olacak konu sanırım. Önce anlamış mıyım diye bir ekran görüntüsü veriyorum.

http://b1301.hizliresim.com/15/7/hrj7r.png

Görüntüde facebook ve accuweather gibi her açılışta ve her ram temizliğinde tekrar açılıyor. Dediğiniz gibi yaptığımda bu programlar ben açmadıkça bir daha açılmayacak öyle mi?

Kesinlikle doğru anlamışsın. Sistem dosyaları hariç, istediğin uygulamayı "Devre Dışı" yapıyorsun ve birdaha sen tekrar güvenli modda girip "Aktif Et" demedikçe çalışmıyor.
    Sistem dosyalarından kastım ise, senin verdiğin resimden örnek verelim; "wssyncmlnps" , "Factory Mode" , "Ayarlar" şeklindeki dosyalara dokunma.. Az çok bilirsin zaten gereksiz olanları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mucahid01 -- 7 Ocak 2013; 22:18:30 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mucahid01

quote:

Bu konu tam benim derdime çare olacak konu sanırım. Önce anlamış mıyım diye bir ekran görüntüsü veriyorum.

Görüntüde facebook ve accuweather gibi her açılışta ve her ram temizliğinde tekrar açılıyor. Dediğiniz gibi yaptığımda bu programlar ben açmadıkça bir daha açılmayacak öyle mi?

Kesinlikle doğru anlamışsın. Sistem dosyaları hariç, istediğin uygulamayı "Devre Dışı" yapıyorsun ve birdaha sen tekrar güvenli modda girip "Aktif Et" demedikçe çalışmıyor.
    Sistem dosyalarından kastım ise, senin verdiğin resimden örnek verelim; "wssyncmlnps" , "Factory Mode" , "Ayarlar" şeklindeki dosyalara dokunma.. Az çok bilirsin zaten gereksiz olanları.

Peki Galaxy S2 için bu programları nereden kapatacağız onu bulamadım?

En alttaki " S " diye belirttiğim S2 de geçerli olması gerek. Denedinizmi ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Peki Galaxy S2 için bu programları nereden kapatacağız onu bulamadım?

En alttaki " S " diye belirttiğim S2 de geçerli olması gerek. Denedinizmi ?

Denedim. Orada programların nereden kapanacağından bahsetmemişsiniz. Ayarlar - Uygulama Yöneticisi - Hepsi kısmına gelip seçilen programlar için durdur seçeneğini söylemiş olsaydınız daha açıklayıcı olurdu.

Zaten bu yöntem bir işe yaramadı, sızıntı sürümden olsa gerek. Ayrıca bu işlem Titanium Backup ile aynı işi görüyor. Ben de o programı kullanıyorum ve güvenli moddayken TB ile dondurduğum programları gördüm. Ne hikmetse güvenli modda Facebook'u devre dışı bırakmama rağmen normal modda uygulamayı açıp kapattıktan ve görev yöneticisinden de sildikten sonra da uygulama arkaplanda çalışmaya devam ediyor.

Paylaştığınız için teşekkürler yine de.

• quote:

quote:

uygulamalari devre disi birakmak icin guvenli moda gerek yok sanirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Cirm

quote:

quote:

Malesef kısmen yanılıyorsunuz. Kullanıcı tanımlı yüklemeler ile alakalı uygulamalar için güvenli moda gerek yok. Ama sistemde yüklü olan yani cihazı ilk aldığınızdaki uygulamalar için güvenli mod şart. Yoksa siz istediğiniz kadar sonlandırın normal modda onlar tekrar kendilerini başlatırlar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Malesef kısmen yanılıyorsunuz. Kullanıcı tanımlı yüklemeler ile alakalı uygulamalar için güvenli moda gerek yok. Ama sistemde yüklü olan yani cihazı ilk aldığınızdaki uygulamalar için güvenli mod şart. Yoksa siz istediğiniz kadar sonlandırın normal modda onlar tekrar kendilerini başlatırlar.

ben guvenli modu kullamadan google+ , google haritalar, chrome, chaton gibi telefon ile gelen uygulamAlari devre disi birakmistim; ondan dedim...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ben guvenli modu kullamadan google+ , google haritalar, chrome, chaton gibi telefon ile gelen uygulamAlari devre disi birakmistim; ondan dedim...

güvenli modu kullanmadan nasıl devre dışı bıraktınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: erdalkesgin

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

güvenli modu kullanmadan nasıl devre dışı bıraktınız?

herhangi bir şey yapmadım, aldiğimdan beridir devre dışı bırakabiliyorum. bugün s3 mini konusunda bir arkadaş hangi uygulamaları devre dışı bırakılabileceğini ss ile göndermiş, onları bile güvenli modu kullanmadan devre dışı yaptım.

benim de içime kurt düştü şimdi???

• quote:

quote:

chaton chrome gini uygulamalarda devre dışı çımıyor bende. durmayı zorla ve güncellemeyi kaldır var. güvenli modda.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdalkesgin

quote:

quote:

chaton chrome gini uygulamalarda devre dışı çımıyor bende. durmayı zorla ve güncellemeyi kaldır var. güvenli modda.

Bende devre dışı. Farklı bir durum söz konusu.. Cihaz sizin yanınızda olduğu için müdahale şansım yok. Biraz daha kurcalayın olmassa..

ANDROID GÜVENLİ MOD

• quote:

Orijinalden alıntı: tunag

S3 mini
    Güvenli modda açmadan önbellek nasıl temizlenir
    Ayarlar dan uygulama yöneticisine girince çalışan programlar ve önbellektekiler görünüyor. Fakat tek tek her programın üzerine tıklayıp durdur yapmam gerekiyor.
    Otomatik yapmanın yolu varmı

Bu işlem için birkaç uygulama mevcuttur. Bilinen en yaygın uygulama Advanced Task Killer dir..

Advanced Task Killer
     ANDROID GÜVENLİ MOD

Diğer android uygulamalar, oyunlar ve daha fazlası için lütfen bu başlığa bir göz atın derim.. Saygılarımla..

ANDROID OYUN ve UYGULAMALARI (ANA KONU)

ANDROID GÜVENLİ MOD

• quote:

Orijinalden alıntı: şahinbey27

quote:

quote:

gerçekten faydalı paylaşım eline sağlık hocam.. dediğiniz gibi uygulamaları sonlandırdım çok da güzel kullanıyordum fakat bugün yine girmek istedim güvenli mod'a ama touchwiz durduruldu diyor ve hiç bir işlem yapamıyorum yanlış bişey mi yaptım acaba ve nasıl düzeltebilirim

Belirtiğiniz durum nadiren de olsa meydana gelebilmektedir. Bu hatayı alma nedeniniz çakışan bir uygulama veya ayar diyebilirim.. Bu hatayı almak istemiyorsanız yapmanız gereken işlem, Fabrika ayarlarını yüklemek olacaktır. Cihazınızdan tüm yedeklemeleri yapınız ve 1 seferliğine fabrika ayarlarına yükleyiniz.. Sorununuz düzelecektir..

ilk akıllı telefonum da rica etsem nasıl yedekleme yapabileceğimi anlatabilir misiniz? kies'e de bir türlü bağlanamıyorum 'bağlanıyor' diyor öyle bekliyor

Bilgisayardan istediğiniz gibi cihazınızı kontrol eden yazılım ve uygulamayı aşağıda paylaşıyorum.

MyPhoneExplorer-------------MyPhoneExplorer Client
     ANDROID GÜVENLİ MOD
    .....
     ANDROID GÜVENLİ MOD

MyPhoneExplorer, bilgisayar başında cep telefonunuzu kontrol etmenizi sağlayan, çok kullanışlı bir program.
    Programın amacı; cep telefonunuzu elinize almadan, cep telefonunuzla yapabileceğiniz hemen hemen her işi bilgisayar üzerinden yönetmek. Bu programın şimdiye kadar karşılaştığımız benzeri programlardan üstün olduğunu kabul etmemiz lazım. Çünkü programın piyasadaki diğer rakiplerine göre daha çok özelliiği var ve kullanımı oldukça rahat.

Programın Özellikleri:
    * Bilgisayar üzerinden, cep telefonunuzun rehberindeki numaralara arama yapabilme
    * Cep telefonunuzdaki bütün rehber kayıtlarını bilgisayar üzerinden görebilme
    * Cep telefonunuzdan yaptığınızdan aramaları, cevapladığınız aramaları ve cevapsız aramaları ayrıntılı bir şekilde görebilme
    * Bilgisayarınız üzerinden cep telefonunuzdaki ajandayı kontrol edip yeni görevler ekleyebilme
    * Alarmı istediğiniz şekilde ayarlayabilme
    * Cep telefonunuz üzerinden SMS gönderip alabilme, mesaj taslağı oluşturabilme
    * Dosya transferi yapabilme
    * Profilinizi değiştirebilme
    * Cep telefonunuzun ne kadar şarjı kaldığını ve ne kadar enerji harcadığını görebilme
    * Kategorilere ayrılmış biçimde hafızanın ne kadar kaldığını görebilme

Telefonun SMS gönderme özelliğinden bahsedecek olursak şunu söylememiz lazım: Program SMS'leri ücretsiz göndermiyor. SMS'ler telefon üzerinden normal gönderdiğiniz gibi gidiyor. Ayrıca arama özelliği de bu mantığa göre çalışıyor. Yani rehberdeki bir kişiyi bilgisayarınızdan aradığınızda bu arama yine cep telefonunuz üzerinden oluyor.
    Programın arayüzünün çok kullanışlı olduğunu belirtmemizde fayda var. Zira programı ilk kullanımınızda bile zorluk çekmeyeceksiniz. Ayrıca programın orjinal dili İngilizce olsa da, programı yüklemeden önce, dil seçimini yaparken Türkçe seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Önemli Not: "MyPhoneExplorer" linki bilgisayarınıza kurulacak olup "MyPhoneExplorer Client" linki ise android cihazınıza kurulacaktır. Client yüklenmeden android cihazınızı tanımaz.
    Lütfen bu iki işlemi karıştırmayınız.

Diğer android uygulamalar, oyunlar ve daha fazlası için lütfen bu başlığa bir göz atın derim.. Saygılarımla..

ANDROID OYUN ve UYGULAMALARI [Açıklamalı Dev Arşiv]

ANDROID GÜVENLİ MOD

• quote:

quote:

quote:

quote:

gerçekten faydalı paylaşım eline sağlık hocam.. dediğiniz gibi uygulamaları sonlandırdım çok da güzel kullanıyordum fakat bugün yine girmek istedim güvenli mod'a ama touchwiz durduruldu diyor ve hiç bir işlem yapamıyorum yanlış bişey mi yaptım acaba ve nasıl düzeltebilirim

Belirtiğiniz durum nadiren de olsa meydana gelebilmektedir. Bu hatayı alma nedeniniz çakışan bir uygulama veya ayar diyebilirim.. Bu hatayı almak istemiyorsanız yapmanız gereken işlem, Fabrika ayarlarını yüklemek olacaktır. Cihazınızdan tüm yedeklemeleri yapınız ve 1 seferliğine fabrika ayarlarına yükleyiniz.. Sorununuz düzelecektir..

ilk akıllı telefonum da rica etsem nasıl yedekleme yapabileceğimi anlatabilir misiniz? kies'e de bir türlü bağlanamıyorum 'bağlanıyor' diyor öyle bekliyor

Bilgisayardan istediğiniz gibi cihazınızı kontrol eden yazılım ve uygulamayı aşağıda paylaşıyorum.

MyPhoneExplorer-------------MyPhoneExplorer Client
     ANDROID GÜVENLİ MOD
    .....
     ANDROID GÜVENLİ MOD

MyPhoneExplorer, bilgisayar başında cep telefonunuzu kontrol etmenizi sağlayan, çok kullanışlı bir program.
    Programın amacı; cep telefonunuzu elinize almadan, cep telefonunuzla yapabileceğiniz hemen hemen her işi bilgisayar üzerinden yönetmek. Bu programın şimdiye kadar karşılaştığımız benzeri programlardan üstün olduğunu kabul etmemiz lazım. Çünkü programın piyasadaki diğer rakiplerine göre daha çok özelliiği var ve kullanımı oldukça rahat.

Programın Özellikleri:
    * Bilgisayar üzerinden, cep telefonunuzun rehberindeki numaralara arama yapabilme
    * Cep telefonunuzdaki bütün rehber kayıtlarını bilgisayar üzerinden görebilme
    * Cep telefonunuzdan yaptığınızdan aramaları, cevapladığınız aramaları ve cevapsız aramaları ayrıntılı bir şekilde görebilme
    * Bilgisayarınız üzerinden cep telefonunuzdaki ajandayı kontrol edip yeni görevler ekleyebilme
    * Alarmı istediğiniz şekilde ayarlayabilme
    * Cep telefonunuz üzerinden SMS gönderip alabilme, mesaj taslağı oluşturabilme
    * Dosya transferi yapabilme
    * Profilinizi değiştirebilme
    * Cep telefonunuzun ne kadar şarjı kaldığını ve ne kadar enerji harcadığını görebilme
    * Kategorilere ayrılmış biçimde hafızanın ne kadar kaldığını görebilme

Telefonun SMS gönderme özelliğinden bahsedecek olursak şunu söylememiz lazım: Program SMS'leri ücretsiz göndermiyor. SMS'ler telefon üzerinden normal gönderdiğiniz gibi gidiyor. Ayrıca arama özelliği de bu mantığa göre çalışıyor. Yani rehberdeki bir kişiyi bilgisayarınızdan aradığınızda bu arama yine cep telefonunuz üzerinden oluyor.
    Programın arayüzünün çok kullanışlı olduğunu belirtmemizde fayda var. Zira programı ilk kullanımınızda bile zorluk çekmeyeceksiniz. Ayrıca programın orjinal dili İngilizce olsa da, programı yüklemeden önce, dil seçimini yaparken Türkçe seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Önemli Not: "MyPhoneExplorer" linki bilgisayarınıza kurulacak olup "MyPhoneExplorer Client" linki ise android cihazınıza kurulacaktır. Client yüklenmeden android cihazınızı tanımaz.
    Lütfen bu iki işlemi karıştırmayınız.

ANDROID GÜVENLİ MOD

teşekkürler sağolun

• Beğendiğim 2 uygulama
    1-S3 - Ram temizleme Kısayolu - Ana sayfa tuşuna basmaya gerek yok
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.droidahead.galaxys3_taskmanager&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5kcm9pZGFoZWFkLmdhbGF4eXMzX3Rhc2ttYW5hZ2VyIl0.

Batarya Süresini Uzatma- Benim S3 mini Şarjım telefon 24 saat açık tam tamına 2 gün gidiyor- Günde 1 saat wifi net + günde 1 saat konuşma + 30 dk oyun.

2-https://play.google.com/store/apps/details?id=ch.smalltech.battery.free&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNoLnNtYWxsdGVjaC5iYXR0ZXJ5LmZyZWUiXQ..

• quote:

Orijinalden alıntı: eagle4545

@mucahıd1

Palaşımların için teşekkür ederim. Hepsini vaktim olduğunca okuyorum. Eline sağlık.

Ben de 1 hafta önce aldım telefonu. Yalnız bu ortadaki menü tuşu artık basılmayla mı ilgili yoksa fabrika çıkışı ile mi ilgili tam bilmiyorum, sol tarafa doğru eğik durumda. Eşiminkinde de sağa doğru. Herhalde basılan yön ile ilgili olsa gerek. Benimki dikkatle bakıldığında belli oluyor. Açıyı üst alt sağ sol yapınca daha da belirgin görünüyor.

Ben kendiminkinden oldukça rahatsızım. Çünkü diğer telefona göre hem görsel hem de elimle fiziksel şekilde hissediliyor. Bu kullanmayla ilgili mi yoksa herhangi bir üretim hatası olabilir mi? Garantiye girer mi ? Sırf bunun için garantiye vermeye değer mi?

Bu soruları tek tek yanıtlarsan beni çok memnun edersin. Kolay gelsin.

Bu ifadenizle ilgili bir görsel paylaşsanız daha net yardımcı olabilirdim. Kullandığım cihazda(i8190) böyle bir durum söz konusu değil. Büyük ihtimalle fabrikasyon hatası olmuş olabilir. Şahsi fikrim yetkili bir servise götürmeniz. Eğer alalı 2-3 gün olduysa aldığınız firmaya götürmeniz daha doğru olacaktır. Bu işlem garanti kapsamındadır. Kesinlikle hiç bir ücret ödemeyiniz. Tuşun sola veya sağa yatması sizin hatanız değildir. Tamamen imalat hatasıdır. Eğer garantiyte girmediği yönünde bir ifade kullanılırsa sizde onlara yasal haklarınızı ve tüketici mahkemesini söyleyiniz.. Artık ülkemizde bu tür konular hassasiyetle yaklaşılmaktadır. Özellikle ayıplı ürün konusu..

quote:

Daha önce gerekli açıklama yapmıştım ama yinelemek istiyorum...

Bizim kullandığımız cihazlarda böyle bir ses söz konusu değil.. Bence vakit kaybetmeden yetkili bir servise göstermelisin. Bunu yaparken haklarını onlara izah etmelisin. Mümkünse sert çıkmanı öneririm. Ya üründen kaynaklanan bir kusur söz konusu yada verdiğin servisin yanlış müdahelesi söz konusu.. Maduriyetinin giderilmesi için onlara gerekli açıklamayı şu şekilde yapabilirsiniz...

Unutmayınızki; TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUNDA...

Ayıplı Mal

Madde 4. - Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan veya satıcı tarafından bildirilen veya standardında veya teknik düzenlemesinde tespit edilen nitelik veya niteliği etkileyen niceliğine aykırı olan ya da tahsis veya kullanım amacı bakımından değerini veya tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir.

Tüketici, malın teslimi tarihinden itibaren otuz gün içerisinde ayıbı satıcıya bildirmekle yükümlüdür. Tüketici bu durumda, bedel iadesini de içeren sözleşmeden dönme, malın ayıpsız misliyle değiştirilmesi veya ayıp oranında bedel indirimi ya da ücretsiz onarım isteme haklarına sahiptir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Tüketici bu seçimlik haklarından biri ile birlikte ayıplı malın neden olduğu ölüm ve/veya yaralanmaya yol açan ve/veya kullanımdaki diğer mallarda zarara neden olan hallerde imalatçı-üreticiden tazminat isteme hakkına da sahiptir.

Detay için buraya tıklayınız...http://www.alomaliye.com/tuketici_korunmasi_kanun_degis.htm

• quote:

Bir de bunu teknis servis yapsın istemiyorum. Daha 1 hafta bile olmamış, direkt değişime gitmeli benim için. Yoksa ne önemi var, değil mi ?..

TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUNDA...

Ayıplı Mal

Madde 4. - Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan veya satıcı tarafından bildirilen veya standardında veya teknik düzenlemesinde tespit edilen nitelik veya niteliği etkileyen niceliğine aykırı olan ya da tahsis veya kullanım amacı bakımından değerini veya tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir.

Tüketici, malın teslimi tarihinden itibaren otuz gün içerisinde ayıbı satıcıya bildirmekle yükümlüdür. Tüketici bu durumda, bedel iadesini de içeren sözleşmeden dönme, malın ayıpsız misliyle değiştirilmesi veya ayıp oranında bedel indirimi ya da ücretsiz onarım isteme haklarına sahiptir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Tüketici bu seçimlik haklarından biri ile birlikte ayıplı malın neden olduğu ölüm ve/veya yaralanmaya yol açan ve/veya kullanımdaki diğer mallarda zarara neden olan hallerde imalatçı-üreticiden tazminat isteme hakkına da sahiptir.

Detay için buraya tıklayınız...http://www.alomaliye.com/tuketici_korunmasi_kanun_degis.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: akerim1

üstad konuyla alakalı değil ama bilgi ve birikiminden faydalanmak isterim. tel ace2 resimdeki msg. ne anlama geliyor. çözümü nedir

ANDROID GÜVENLİ MOD

Uygulama cihazınızla uyumlu değil. Bu uyarıyı alma nedeniniz.. önerilen uygulama..

Canli tv izle
     ANDROID GÜVENLİ MOD

ANDROID GÜVENLİ MOD

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: akerim1

üstad konuyla alakalı değil ama bilgi ve birikiminden faydalanmak isterim. tel ace2 resimdeki msg. ne anlama geliyor. çözümü nedir

ANDROID GÜVENLİ MOD

Uygulama cihazınızla uyumlu değil. Bu uyarıyı alma nedeniniz.. önerilen uygulama..

Canli tv izle
     ANDROID GÜVENLİ MOD

ANDROID GÜVENLİ MOD

üstad cihazda tv ile ilgili hiçbir uygulama yok. bu Tw başlatıcı uygulaması farklı birşey olsa gerek, parantez içindeki uzantı adlarına bakılırsa birçok uygulamayı etkileyen birşey galiba bu.

• quote:

Önce emin olmak istedim. Eşimdekiyle epey bir karşılaştırdım. Önceleri yoktu herhalde ki fark etmedim, kesin fark ederdim. Çünkü telefon estetik, ben de dikkatli olduğum içn ufak bir görüntü bozukluğunu görürüm. Emin olduktan sonra buraları okudum biraz. Mücahit'e sordum. Çok kötü dedi.

Yarın aldığım firmaya gideceğim. Servis yapar, geri gelir gibi bir durumu kabul edemem. değişim olmalı. Neden dersen? Telefon 1 haftalık bile değil ve bunun içini açarlarsa ne anlamı kaldı. Büyü bozulur. Daha 6. gününde tamir gören 2 yıl garantili bir telefon hiç hoş değil.

Eğer servise göndereceğiz derler ise öyle olacaktık çünkü servis raporu olmadan işlem yapmazlar tahminim. Siz direk kendiniz servise götürün ben öyle yapmıştım. Daha çabuk oluyor, çünkü aldığınız yerin servise kargolaması ile sizin teslim etmeniz arasında zaman farkı oluşur. Bir de garanti belgesinin iç kısmını eksiksiz olarak doldurulmasını isteyin, aynı zamanda iç kısım da kaşeli olsun aldığınız yerin kaşesi ve fatura ile birlikte servise teslim edin ve değişim istediğinizi belirtin.www.samsung.com.tr adresinden servis adreslerini öğrenebilirsiniz. Ama tabi, aldığınız yer hemen değiştirelim de diyebilir o zaman zaten orada değişimi sağlarsınız.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.