Şimdi Ara

=== PEUGEOT 2008 HAKKINDA HERŞEY === (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.702
Cevap
111
Favori
484.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fburakd

Bütün yorumları okudum, ilginçtir herkes allure üzerinden konulmuş yada almış, Access Active çok konuşulmamış. Capturla çok kıyaslanmış ama bence Captur küçük kalır. Babam da capturu dıştan görür görmez küçük bu demişti. Ama 2008 sanki biraz daha heybetli duruyor. Bakalım Sportage para yetmiyorsa tek secenek bence bu.

Yorumlarda gördüğüm opsiyonlar;
    metalikboya tümversiyonlar 800 tl
    sedefli beyaz metalikboya tümversiyonlar 1200 tl
    smegekran active1000 tl
    smeg+navigasyonactive2200
    arka park sensörüactive350
    park asist(otomatikpark sistemi) allure 1000tl
    cam tavan (ambiyans ışıklı) allure 1500 tl
    navigasyon allure 1200 tl
    jbl hi-fi müzik sistemiallure 1500 tl
    deri paketi(deri döşemeısıtmalıön koltuklar) allure 2500 tl

bu arka park sensörünü kitlemeye çalışmalarını anlamıyorum allure da standart donanım olarak geçiyor hatta smeg ekranda gösterimi var vs diyor ancak geçen bir arkadaş daha söylemişti sanırım bu işte bi terslik var.

• Arkadaşlar bende Peugeot sever birisi olarak, 2008 incelemek için bayi ye gittim. Orada benimle çok iyi bir şekilde ilgilenip bilgi verdiler. Hatta 2008 1.6 hdi 92 hp test sürüşü yaptırdılar. Önceden de Peugeot kullanmış biri olarak arabayı çok beğendim. Ufak tefek eksikleri tabiki de var ama göz ardı edilebilir. Üç araba arasında gidip gelirken kararımı verdim. Arabamı aldım.
    Allah utandırmasın.

ALLURE/ 1.6 e-HDi 92 hp stop-start

Navigasyon
    jbl hifi müzik sistemi
    Park asist
    Cam tavan ambiyans ışıklı
    Metalik boya

Arabam kısmetse salı-cuma arası gelmiş olacak. Değerlendirmemi geldikden sonra sizin için yapıp burada paylaşırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi line03 -- 8 Kasım 2013; 22:45:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: line03

Arkadaşlar bende Peugeot sever birisi olarak, 2008 incelemek için bayi ye gittim. Orada benimle çok iyi bir şekilde ilgilenip bilgi verdiler. Hatta 2008 1.6 hdi 92 hp test sürüşü yaptırdılar. Önceden de Peugeot kullanmış biri olarak arabayı çok beğendim. Ufak tefek eksikleri tabiki de var ama göz ardı edilebilir. Üç araba arasında gidip gelirken kararımı verdim. Arabamı aldım.
    Allah utandırmasın.

ALLURE/ 1.6 e-HDi 92 hp stop-start

Navigasyon
    jbl hifi müzik sistemi
    Park asist
    Cam tavan ambiyans ışıklı
    Metalik boya

Arabam kısmetse salı-cuma arası gelmiş olacak. Değerlendirmemi geldikden sonra sizin için yapıp burada paylaşırım.

hocam ben 2 aydır allure versiyonda araç gelsin diye bekliyorum siz ayıptır sorması hangi şehirde hangi bayiden aldınız aracı.

• İstanbul Efe otomotiv den aldım.
    Bana bir sürpriz yaptılar. arabam şu anda hazırmış :) gelip alabilirsin dediler.
    Ama iş yüzünden hala gidemedim.
  • Efe Oto surprizi seviyor sanırım. Ben de 2 ay sonrasına gün alıp 1 hafta da almıstım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YozgatLee0666

Bugün gittim Allure modelinin Herşey dahil olanını inceledim(Cam tavan park asist grip kontrol metalik boya navigasyon) Arabanın malzeme kalitesi bana iyi geldi test edemedim çünkü ehliyetim yanımda değildi aralık ayında lasman olucakmış Mersin Mermot ozaman test edicem.

Aracın sürücü koltuğuna oturdum çok alçak değil sadece direksiyon birazda yüksekte olsa çok çok iyi olurmuş zira 182 den fazla boyu olanlar için sıkıntı yaratabilir Arkada koltuk mesafesi baya ii gerçekten ön koltuğu en geriye çektik yinede rahat bir diz mesafesi sunuyor(boy 1.78) arka koltuğu rahatlıkla 3 kişi hatta rahattan azıcık ödün vererek 4 kişi oturabilir.

Bagaj hacmi beni tatmin etti geniş bi bagaj hacmi var.Bizde caddy olmasına rağmen bilenler varsa onunkinden bi 5 cm kısadır başka + - yönü olmaz.

Allure modelinde standart parçalı deri koltuk geliyor bu çok güzel bişey Mersindekiler için deri koltuk terletmek başka bi işe yaramıyor Mersinde siz nerde yaşıyorsanız bilmem ama...

Bu baktığım araca 59000 fiyat çektiler alıcı olarak gitmediğim bide takasta araba verceğimiz için için pazarlık fln oturmadık ama 57.500 57.000 bine pazarlıkla alınabilir.

Kısaca araç güzel koltuğa oturtuğunuzda ön arka için gerçekten çok rahat alınabilcek araç ama bu doluluktaki araç 59000 değilde 55500 opsiyonları olmayınıda 50000 binden olsa daha fazla satılır kanaatindeyim

pazarlık yapsak 57 ye alınabilir demişsiniz antalyadaki bayi
    allure
    auto6r
    cam tavan
    park asist
    navigasyon 64200 dedi peugeot sitesindede aynı fiyat bayinin 200 lira bile silesi yok ister al ister alma tavrında

bugun döviz artmasından dolayı sitede 65200...

sizden ricam bir daha gidecek olursanız bu özelliklerde 2008 için pazarlık yapıp paylaşır mısınız olmadı Mersin den alırız aracı... teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: gorki_cem

quote:

Orijinalden alıntı: YozgatLee0666

Bugün gittim Allure modelinin Herşey dahil olanını inceledim(Cam tavan park asist grip kontrol metalik boya navigasyon) Arabanın malzeme kalitesi bana iyi geldi test edemedim çünkü ehliyetim yanımda değildi aralık ayında lasman olucakmış Mersin Mermot ozaman test edicem.

Aracın sürücü koltuğuna oturdum çok alçak değil sadece direksiyon birazda yüksekte olsa çok çok iyi olurmuş zira 182 den fazla boyu olanlar için sıkıntı yaratabilir Arkada koltuk mesafesi baya ii gerçekten ön koltuğu en geriye çektik yinede rahat bir diz mesafesi sunuyor(boy 1.78) arka koltuğu rahatlıkla 3 kişi hatta rahattan azıcık ödün vererek 4 kişi oturabilir.

Bagaj hacmi beni tatmin etti geniş bi bagaj hacmi var.Bizde caddy olmasına rağmen bilenler varsa onunkinden bi 5 cm kısadır başka + - yönü olmaz.

Allure modelinde standart parçalı deri koltuk geliyor bu çok güzel bişey Mersindekiler için deri koltuk terletmek başka bi işe yaramıyor Mersinde siz nerde yaşıyorsanız bilmem ama...

Bu baktığım araca 59000 fiyat çektiler alıcı olarak gitmediğim bide takasta araba verceğimiz için için pazarlık fln oturmadık ama 57.500 57.000 bine pazarlıkla alınabilir.

Kısaca araç güzel koltuğa oturtuğunuzda ön arka için gerçekten çok rahat alınabilcek araç ama bu doluluktaki araç 59000 değilde 55500 opsiyonları olmayınıda 50000 binden olsa daha fazla satılır kanaatindeyim

pazarlık yapsak 57 ye alınabilir demişsiniz antalyadaki bayi
    allure
    auto6r
    cam tavan
    park asist
    navigasyon 64200 dedi peugeot sitesindede aynı fiyat bayinin 200 lira bile silesi yok ister al ister alma tavrında

bugun döviz artmasından dolayı sitede 65200...

sizden ricam bir daha gidecek olursanız bu özelliklerde 2008 için pazarlık yapıp paylaşır mısınız olmadı Mersin den alırız aracı... teşekkür ederim

Ben bu yazıyı ilk arabanın çıktığındaki fiyat listesindekiyle yazdım ve araç düz vites idi oyüzden şimdi ne olur bilemiyorum ozamanda demişlerdi fiyat artırmamk için direniz demişti okadarki bayan ama bilmemiyecem şimdi nasıl yaparlar ederler

• piyasada araç satış sitelerinde bazı çakal arkadaşlar doğmuş sağolsun allure dizel otomatik araç olmayınca 2.elini 65 bine dürtmeye çalışıyorlar..
  • siz soyleyince baktım soyle bir ilan var benim anlamadıgım bu modelde yani dizel otomatikte otomatik park ozelligi yok. Di mi insallah yoktur :) yani benimkinde yok

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-peugeot-2013-model-peugeot-2008-allure-1.6-e-hdi-6auto-143408836/detay/
  • quote:

Orijinalden alıntı: thetuna

siz soyleyince baktım soyle bir ilan var benim anlamadıgım bu modelde yani dizel otomatikte otomatik park ozelligi yok. Di mi insallah yoktur :) yani benimkinde yok

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-peugeot-2013-model-peugeot-2008-allure-1.6-e-hdi-6auto-143408836/detay/

Olmadığına emin misiniz??

• ben aracı alırken esimde kullanacagı icin bu ozelligi sormustum. bana sadece manuel viteste oldugu soylenmisti ve sonrasında videolarını da seyredince ve biraz arastırınca sadece manuel viteslerde oldugunu gormustum. Çünkü smeg ekranda size belirli komutlar verip manuel olarak ileri ve geri vitese takmanızı istiyordu.
  • simdi kendi kendimi duzeltiyorum sitesinden baktım opsiyonel olarak varmıs park asist sistemi. Ben harici para vererek almamısım :)
  • BİZİM ARAÇLARLA İLGİLİ LASTİK KONUSUNDA BİLGİ SAHİBİ OLAN ARKADAŞLAR ARACIMA KIŞ LASTİĞİ ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM BİZİM ARAÇLARIN AUTO6R 'LERİNDE 205-55-R16 VAR ÜZERİNDE. BEN BİRAZ LASTİK YANAĞINI YÜKSELTMEK İSTİYORUM. BİRAZ DAHA KONFORU ARTTIRMAK AMAÇLI. İSTEDİĞİM LASTİK EBAT VE ÖZELLİKLERİhttp://www.hepsiburada.com/liste/nokian-215-60-r16-99h-xl-nokian-wr-d3-kis-lastigi-uretim-yili2013/productDetails.aspx?productId=otkmt428118&categoryId=259720&navq=categoryid%3d259720%26fh_view_size%3d12%26fh_start_index%3d24%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-max_createddate_pl%26fh_secondid%3dotkmt428118%26fh_lister_pos%3d31%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f208905%253d%257b16%257d%252f208910%253d%257bk0131015f%257d%252f208904%253d%257b60%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60002705%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60002705_2147483631%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60002705_2147483631_259720%257d%26fh_refview%3dlister ACABA UYAR MI PROBLEM ÇIKAR MI? ÇAMURLUK SÜRTME VB. BİLGİSİ OLAN YADA DENEYEN ARKADAŞLAR YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM..

• oranj O kullanıcısına yanıt
    sağolsun göraldan soğudum bize araç yok gelmeyecek deyip kendi elemanlarına peşkeş çekiyor araçları helal olsun. dün gittim fiyatları gene 1000-2000 uçurmuşlar daha kasım başındaki fiyat listeniz var elimde diyorum kasım ın 8 inde güncellendi diyorlar birde utanmadan. sırf bu yüzden soğudum araçtan ayıptır günahtır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: thecharı

sağolsun göraldan soğudum bize araç yok gelmeyecek deyip kendi elemanlarına peşkeş çekiyor araçları helal olsun. dün gittim fiyatları gene 1000-2000 uçurmuşlar daha kasım başındaki fiyat listeniz var elimde diyorum kasım ın 8 inde güncellendi diyorlar birde utanmadan. sırf bu yüzden soğudum araçtan ayıptır günahtır..

bir de bu araçların hikayesi nedir acaba? zira hepsi çok düşük km.(yani bunları 2. el olarak mı değerlendiriyoruz)Ya da alan vatandaşlar niye hemen satma gereği hissetmiş.
    liste fiyatını baz alacak olursak örneğin bu arabahttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-peugeot-peugeot-2008-allure-1-6-e-hdi-92-hp-stopstart-144107601/detay 2200 tl kadar uygun görünüyor.Ama tabiki benim gözümde 2. el olarak değer görüyor...

• Selam arkadaşlar 2008 i alalı 15 gün oluyor işten güçten vakit bulup uzun yol yapamadım bugun pazar oldugundan 250 km bir yol yaptım araç yol tutuş olarak baya iyi ama sinirimi bozan birşey oldu aracın direksiyonu asfaltın kalınlıgına ve bozukluğuna göre direksiyonda hafif bir titreşim var gibi geldi değişik hızlarda ve asfaltta denedim gerçektenden titreşim bazen arttı duruma göre de azaldı yol üzerinde petrol istasyonunda durup orjinal lastik havası 39 imiş ben 36 psi ye indirdim ama halen aynı titreşim halen devam ediyor sizce sorun neyde olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xperia07 -- 17 Kasım 2013; 16:24:49 >
  • dostum merhaba bazı lastikler yapısı gereği ses yapabilir birde araçların
    fabrikadan çıkarken çok hassas rot balans yapıldığını sanmıyorum titreşim ve sesi tekrar kontrol ettirin
  • Merhaba,

Şu an dizel otomatik astra kullanıyorum ama değiştirmek istiyorum aracı. Makul fiyatlarda bir araç bakıyorum. fiat 500L ile 2008i baya beğendim. Fiat 500L biraz fazlaca hantal kalıyor gibi ama iç dizaynı baya iyi. Dün bayilere gittim hiçbir yerde 2008in dizel otomatiği yok yılbaşından sonra gelir diyorlar fiyat da belirtmiyorlar. Son zamanlarda dizel araçların vergisinin artacağı dizel ile benzininin fiyatının hemen hemen aynı olması vs beni acaba benzinli otomatik araca yöneltti. Ben şimdiki aracımla bir depo benzinler şehiriçi 800 km yol yapıyorum şehirlerarası 1000 km yol yapıyorum. Benzine geçince psikolojim bozulur mu acaba diye merak ediyorum. Açıkcası şehiriçi fazla yol yapmıyorum ayda hatta bazen 1.5 ayda bir depo dolduruyorum. İstanbulda dur kalk trafikte oluyor genelde. Sormak istediğim şey

1- Dizel otomatik olan araçla bir depoyla kaç km yol yapabiliyorsunuz?

2- Benzinli otomatik olan araçla bir depoyla kaç km yol yapabiliyorsunuz?

3- Otomatik vitesi nasıl? Ben easytronic kullanıyorum baya kötü canımdan bezdim.

4- Aracı tavsiye eder misiniz?

Çok teşekkür ederim şimdiden. Fabrika verilerinden ziyade kullanan bilir arabayı.

• 1- rahat rahat 900 km yapabiliyorum. (ancak ben is saatlerinde kullanmamaktayım) yol bilgisayarım sehir icinde 5.0 ı gecmiyor. uzun yolda 1000-1200 gibi olabilir. Tabiiki kisi ve yük sayısına gore degisir

2- X

3- otomatik vitesi yarı otomatik robotize bu yuzden ilk viteslerde 1-2-3 gecisler hissedilir. Ancak beni rahatsız etmiyor. Alıstıkca gecisleri daha az hissediyorsunuz.
    Yapısı itibari ile tam otomatiklerden daha ucuza tamir ve bakımı oluyor.

4- Arac oldukca yakısıklı gosterisli. Fakat dısındaki heybet icinde yok sonucta B sınıfı bir arac. Ancak goreceli bir kavram oldugu icin denemenizi tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.