Şimdi Ara

The Elder Scrolls V: Skyrim - Mod Başlığı [ANA KONU] (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
618
Cevap
53
Favori
144.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Lucifer Roses

quote:

Orijinalden alıntı: syberr2112

quote:

Orijinalden alıntı: Qrt_

Immersive Weapons modundaki resimlere bakıyorumda hayran kaldım. Hangi modları kullanıyor bilen varsa yazsın. Görüntüye bak....

The Elder Scrolls V: Skyrim - Mod Başlığı [ANA KONU]

zırhtan ziyade görüntüyü diyorsan onlar bildiğimiz görüntü modlarından değil.Enb diyorlar,yüklemesi baya çetrefilli iş,ben yüklemeye çalıştığımdada hata çıkıyordu.Nexus mod menagerden yüklenmiyor indirip kendin yüklemen gerekiyordu sanırım.

yok ya çetrefilli falan değil indir kur zaten modu paylaşan eleman nasıl kurulacağını belirtiyor ENB Customizer da yüklersin SSOA Dof gibi fps düşmanlarını da kapatabilirsin...

Bu Climates of Tamriel modunda paylaşımcı nexus sayfasında bir kaç ENB paylaşmış önerdiklerinden ..Project ENB ye bak derim..

Teşekkürler hocam 6950'yi sırf skyrim için almıştım. Bi işe yarasın

• quote:

quote:

quote:

Immersive Weapons modundaki resimlere bakıyorumda hayran kaldım. Hangi modları kullanıyor bilen varsa yazsın. Görüntüye bak....

zırhtan ziyade görüntüyü diyorsan onlar bildiğimiz görüntü modlarından değil.Enb diyorlar,yüklemesi baya çetrefilli iş,ben yüklemeye çalıştığımdada hata çıkıyordu.Nexus mod menagerden yüklenmiyor indirip kendin yüklemen gerekiyordu sanırım.

yok ya çetrefilli falan değil indir kur zaten modu paylaşan eleman nasıl kurulacağını belirtiyor ENB Customizer da yüklersin SSOA Dof gibi fps düşmanlarını da kapatabilirsin...

Bu Climates of Tamriel modunda paylaşımcı nexus sayfasında bir kaç ENB paylaşmış önerdiklerinden ..Project ENB ye bak derim..

hocam hep yüklemek istedim bir türlü beceremedim ya.Biryerde bir hata oluyor galiba benim ekran kartı ile çalıştıramıyorum oyunu.Entegre grafik kartı ile açılıyor oyun dolayısı ile kasıyor.Bir becerebilsem yüklemeyi.

• quote:

quote:

quote:

ENB' lerin yüklemesi çetrefilli değil... Hatta çoğu moddan daha kolay.

ENB' nin ayarlarını değiştirmek çetrefilli. Örneğin dungeonlar ya da geceleri ENB yüzünden zifiri karanlık oluyor diyelim, onları gündüz gibi yapmadan ışık kaynaklarına nasıl davranılacağını doğru şekilde ayarlayarak yeterli ışıklandırma efektlerini ayarlamak problem. Çoğu ENB' yi indirdiğiniz haliyle kullanırsanız, oyunda geceleri ve mahzenleri, gündüz birazcık ışık giren bir odada oynuyor iseniz, monitörünüz yansıma yapmasa bile görünemez hale getiriyor.

@ENB kurmak isteyenler

1 - ÖNEMLİ - C:\Users\<User Name>\My Documents\My Games\Skyrim\ altındaki SkyrimPrefs.ini ve Skyrim.ini dosyalarının önce yedeğini alıyorsunuz.

2 - ENBDEV' den gerekli ENB modifikasyonunu indiriyorsunuz. Bunu Skyrim ana klasörünün içine açıyorsunuz (Data' nın altına değil, TESV.exe' nin bulunduğu yere.).

3 - ENB modifikasyonunun olduğu sayfada SkyrimPrefs.ini' de değiştirmeniz gereken 3-4 satırın neler olduğu yazıyor. Orada belirtilen satırlar değiştirilmesi gerektiği gibi olabilir. Ben hiç değiştirdiğimi hatırlamıyorum. Farklılık varsa alakalı yerleri değiştirin. 1' i 0 ya da 0' ı 1 yapacaksınız hatırlamıyorum şu an neler olduklarını çok zor şeyler değil.

4 - Gidiyorsunuz Nexus' a. Artık hangi ENB' yi beğendiyseniz onu NMM kullanmadan manuel olarak indiriyorsunuz. Zaten çoğunda NMM bağlantısı bulunmaz ENB' lerin. Bunu da Skyrim ana klasörünün içine açıyorsunuz.

5 - Ardından indirdiğiniz ENB' ye özel yapılması gereken SkyrimPrefs.ini ve Skyrim.ini dosyalarındaki değişiklikleri yapıyorsunuz. Bunlar hangi ENB' yi indirdiyseniz onun sayfasında yazar...

6 - En sonda kartınız ATI ise, ya da ne bileyim kart belleğiniz düşükse (çoğu ENB 1GB ya da üstü der kart belleği için) gerekli ayarlamaları Skyim ana klasöründeki (yine TESV.exe' nin olduğu yerde, ki doğru yere açtıysanız indirdiğiniz dosyaları kalkıp da c:\windows' un altına gitmez o dosya) enbseries.ini dosyasından yapıyorsunuz. Ki yine bunlar da Nexus' tan indirdiğiniz ENB sayfasında yazar genelde...

Ardından da Skyrim' i açıyorsunuz. Oyuna ENB' nin enjekte olduğu zaten ana menü gelirken sol üst köşedeki minik ENBDEV sayfası bilgisi ile belirtiliyor.

7 - Ardından da geceleri ve mahzenleri biraz daha aydınlık yapmaya, gündüzleri de sinir bozucu aşırı parlaklıktan kurtarmaya kasıyorsunuz. Bunlar da yine enbseries.ini dosyası üzerinden yapılıyor. Dediğim bu sorunlar, o sslerde göze batmıyor ama oyunu açıp bir 15dk oynayınca değiştirme ihtiyacı hissediyorsunuz. En azından ben hissettim.

Hadi kolay gelsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solitude_within -- 31 Ocak 2013; 23:32:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kuros

veriliyor ama sen beni dinle...

• 48 numara normal boyutların dışında olduğu için büyük ihtimalle bir miktar bekleyeceksin.
    Ayrıca gelen botta ayağına uymazsa ve hatta yazın sıcaklığında rahatsız ederse dışarıdan alternatif bot bulman sıkıntı olabilir.
    Ha bu dediğim her zaman olur mu olmaz. Ama benim koşullarım biraz değişikti. Yoksa tavsiye falan yok. Sayılı gün, iyi yer yok iyi komutan vardır.
    Geri kalan herşey herkesin kendi şahsi deneyimidir.
  • ya o değilde konuyu askerlik başlığına çevirdik. şahsen açandan özür diliyorum.

ve sorumu yineliyorum steamde bu modlar olası mı?
  • quote:

ya o değilde konuyu askerlik başlığına çevirdik. şahsen açandan özür diliyorum.

bu modlar derken ? İsim vermeniz lazım steamda arayın istediğinizi eğer yoksa nexusta vardır.Ki zaten olur steamda istedikleriniz tahminimce.
  • quote:

ya o değilde konuyu askerlik başlığına çevirdik. şahsen açandan özür diliyorum.

Modların çoğunluğu steam vs retail ayrımına girmiyor. Eğer ayırt ediyorsa, genelde de ayırt edenin sayfasında bu steamde çalışmaz vs. diye yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solitude_within -- 1 Şubat 2013; 18:01:26 >
  • Zorluk yükselten modlar var mı beyler Deadly Dragon biliyorum başka bilmiyorum varsa söyler misiniz?
  • quote:

48 numara normal boyutların dışında olduğu için büyük ihtimalle bir miktar bekleyeceksin.
    Ayrıca gelen botta ayağına uymazsa ve hatta yazın sıcaklığında rahatsız ederse dışarıdan alternatif bot bulman sıkıntı olabilir.
    Ha bu dediğim her zaman olur mu olmaz. Ama benim koşullarım biraz değişikti. Yoksa tavsiye falan yok. Sayılı gün, iyi yer yok iyi komutan vardır.

Sağol ilgin için

nerede bulabilirim botu hem sivildede giyerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: JETAACK

quote:

48 numara normal boyutların dışında olduğu için büyük ihtimalle bir miktar bekleyeceksin.

Sağol ilgin için

Hacı, kolay gelsin şimdiden askere gidiyorsun da özel mesaj denen birşey var konunun içine etmesen...

• quote:

Orijinalden alıntı: solitude_within

quote:

quote:

Sağol ilgin için

Hacı, kolay gelsin şimdiden askere gidiyorsun da özel mesaj denen birşey var konunun içine etmesen...

Kusurumuz varsa affola

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jetressive -- 1 Şubat 2013; 18:15:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Rollz'~

Zorluk yükselten modlar var mı beyler Deadly Dragon biliyorum başka bilmiyorum varsa söyler misiniz?

Skyrim ReDone var, Deadly Dragons' a ekli Deadly Monsters var, Warzones var, Stormcloak olursan Warzone' u zorlaştıran, Warzones' un Imperial Legion eklentisi var, Immersive Patrols var.

Zaten sadece Skyrim ReDone' ı zorda denersen bile konsol kullanmadan, hile yapmadan yeterince zorlanacağını düşünüyorum.

Edit Sebebi: Stormclock yazmışım. Stormclock ne yav..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solitude_within -- 1 Şubat 2013; 21:14:52 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Sağol ilgin için

Kusurumuz varsa affola

Sen kusura bakma, tekrar kolay gelsin.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rollz'~

Zorluk yükselten modlar var mı beyler Deadly Dragon biliyorum başka bilmiyorum varsa söyler misiniz?

Skyrim ReDone var, Deadly Dragons' a ekli Deadly Monsters var, Warzones var, Stormclock olursan Warzone' u zorlaştıran, Warzones' un Imperial Legion eklentisi var, Immersive Patrols var.

Zaten sadece Skyrim ReDone' ı zorda denersen bile konsol kullanmadan, hile yapmadan yeterince zorlanacağını düşünüyorum.

Teşekkürler

• Ben Skyrim için bu modu kurdum ;
    http://skyrim.nexusmods.com/mods/20925
    fakat oyun başlangıç ekranında kapanıyor. Oyuna herhangi bir güncelleme yapmadım. Sorun sesten değil. Modu kapatınca çalışıyor oyun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrAti06

Ben Skyrim için bu modu kurdum ;
    fakat oyun başlangıç ekranında kapanıyor. Oyuna herhangi bir güncelleme yapmadım. Sorun sesten değil. Modu kapatınca çalışıyor oyun.

Nasıl kurdun modu?

• quote:

quote:

Nasıl kurdun modu?

manuel olarak. çünkü orda öyle yapın diyo

• quote:

quote:

quote:

Nasıl kurdun modu?

peki save mi yüklüyorsun yoksa yeni oyun mu açıyorsun?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Nasıl kurdun modu?

peki save mi yüklüyorsun yoksa yeni oyun mu açıyorsun?

Daha oyunu oynamadım yeni oyun açıyorum fakat oyuna girdiğimde oyundan atıyor. Modları kaldırdığımda sorunsuz bi şekilde girebiliyorum oyuna

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.