Şimdi Ara

FİAT MAREA NASIL ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
329
Cevap
6
Favori
337.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TEKFİDAN

quote:

Orijinalden alıntı: Phytgriph

10 yıldır marea sahibiyiz 1 yıldır kullanyrm (yaştan dolayı) konunun çoğunu gülerek okudum aracı kullanmadan konşmayn, bizde satmayı düşündk araba kız gbi 2001 model 1.6 elx sadece 40,000 de araç 15000 lira etmiyor bu konfora ve performansa 15 ne ki alacak kişiler satmayı düşünmeden almalarını tavsiye ederim..

dip not: lpg siz kullanlmaz bizde ki arac benzin km de 50 krş yakıyor..

12000 bine alayım hocam renk ne

metalik gri

12 e alıcı çok hocam :)

• quote:

quote:

quote:

10 yıldır marea sahibiyiz 1 yıldır kullanyrm (yaştan dolayı) konunun çoğunu gülerek okudum aracı kullanmadan konşmayn, bizde satmayı düşündk araba kız gbi 2001 model 1.6 elx sadece 40,000 de araç 15000 lira etmiyor bu konfora ve performansa 15 ne ki alacak kişiler satmayı düşünmeden almalarını tavsiye ederim..

metalik gri

12500 vereyim hangi il

• quote:

quote:

quote:

quote:

metalik gri

12500 vereyim hangi il

14 ten aşağı düşünmüyoruz pek il bursa bu arada

• merhabalarhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibnden-kazasiz-degisensiz-57323532/detay/ linkteki arc fiyat ve km olarak nasıl bi değerlendirme yapabilir misiniz ? teşekkurler
  • Biz bir hafta önce 2000 1.6 marea sx aldık... araba temiz 100.000 de yaşlı amcadan aldık oda alalı 4 sene olmuş garajda yatmış 9.000 tl ye aldık. alır almaz wentgaz lpg taktık fakat ben memnun degilim gaza basınca araba hafif boguluyomuş gibi oluyo birde 20 tl lik lpg ile 66 km gidebildik :S
    bir anormallik var diye düşünüyorum... sizce ?
  • Onda kesinlikle bir sorun vardır. Araç boğuluyorsa gaz ayarında bir sorun vardır. Bence bi gaz ayarı yaptırın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: memin05_06

Onda kesinlikle bir sorun vardır. Araç boğuluyorsa gaz ayarında bir sorun vardır. Bence bi gaz ayarı yaptırın derim.

Ayar yaptırdım, artık fazla yakmaz dedi usta ama bakacagız... Boğulma dediğim gaz pedalına basınca rölanti 1-2 birim düşüyo sonra fırlıyo hafif boğuluyormuş gibi oluyo normal birşey sanırım.
    fotoğrafları en kısa sürede yüklerim =)

İlgin için teşekkür ettim, memin05_06
  • merhaba arkadaşlar..marea 1.6 için bazı yorumlar okudum ve çok yaktığı ve parçası pahalı olduğu söyleniyor..Bende bütçeme göre 10-11 bin liraya 1.6 marea alacağım..Tavsiye edermisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: f5s5b5
    merhaba arkadaşlar..marea 1.6 için bazı yorumlar okudum ve çok yaktığı ve parçası pahalı olduğu söyleniyor..Bende bütçeme göre 10-11 bin liraya 1.6 marea alacağım..Tavsiye edermisiniz?

quote:

çok yaktığı ve parçası pahalı olduğu söyleniyor.

BÜYÜK BIR YALAN bunlari Mareayi tanimayan birisi söylemi$

11 Bin liraya 1.6 Marea kolaylikla bulursun!

kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: calcutta

quote:

merhaba arkadaşlar..marea 1.6 için bazı yorumlar okudum ve çok yaktığı ve parçası pahalı olduğu söyleniyor..Bende bütçeme göre 10-11 bin liraya 1.6 marea alacağım..Tavsiye edermisiniz?

quote:

çok yaktığı ve parçası pahalı olduğu söyleniyor.

BÜYÜK BIR YALAN bunlari Mareayi tanimayan birisi söylemi$

11 Bin liraya 1.6 Marea kolaylikla bulursun!

kolay gelsin

İlk önce ilgine çok teşekkürler..Yani parçası pahalı değil ve çok yakmıyor değilmi ?
    İkinci olarak elx modelimi ençok tutulan ? klimalı havayastıklı ve abs olan ?
    Birde swagon olanları nasıl ?
    Ardarda oldu sorular biraz ..İlgine tekrar teşekkürler..

• quote:

İlk önce ilgine çok teşekkürler..Yani parçası pahalı değil ve çok yakmıyor değilmi ?
    İkinci olarak elx modelimi ençok tutulan ? klimalı havayastıklı ve abs olan ?
    Birde swagon olanları nasıl ?
    Ardarda oldu sorular biraz ..İlgine tekrar teşekkürler..

Opel-Ford-Peugeot-Toyota yada Mercedes-BMW Parca fiyatlarinla karSilastirirsan fark edersin neyin pahali yada ucuz oldugunu hatta az ve cok yktigini

HLX olanlari Mareanin en yüksek donanimli olanlaridir!
    Klima, hava yastigi ve ABS hemen hemen bütün versiyonlarinda mevcut!

Uzun tipi yani SWAGON olanlari cok geni$ ve pratikdir!

göz atman gereken ise; 1,9 JTD olanlari

• bende bir marea almayı düşünüyorum. 2004 ve yukarısı olacak
    temiz dost işi elinde ve tanıdığında olan varsa yada nette
  • Merhaba arkadaşlar uzun zamandır forumu takip ediyorum ama yeni yeni yazmaya başladım :)

Bu topiğe 2004 marea sahibi olduğum için paylaşımlarımın yararlı olacağını düşünüyorum.

Önce yanlış bilgilenmelere bende kendimce bikaç doğru ekleyim.

-marea çok yakar- yanlış! nekadar basarsan okadar yakar, şuan itibariyle benim araç lpg ile ş.içi 170-180 ş.dışı 150-160 normal kullanımda ş. dışı 220 de yaktırmadım değil, buraya dikkat bu araçlar 160- 180 km ile uzun yolda bile çok yakıyo! basınca hangi araba yakmaz? buda bir çelişki değil sanırım :)

-parçası çok pahalı- yanlış! şahin doğan piyasada karşılaştırma yapılcak araçlar olmadığından diğer modern dolu araçlarla parça kıyası yapmalıyız ve gayet uygun fiyatlarda kaldığını görebiliriz.

-kronik hasta araçlar- yanlış! aynı motora sahip sienayı 3 sene tamirhane yüzü görmeden tabiri caiz ise eşek gibi kullandım mareayıda 1 senedir yağ ve bakım haricinde servis yüzü görmedi.
    bakımı çok önemli, aracın suyu yağı balata vs daima yeterli seviyede tutulmalı motora bazı çok şeyden anlayan ustaların dediği gibi 'her türlü yağ olur' sözüne kanıp motorunuzu yakmayın castrol vb kaliteli ve ince yağlar herzaman motor ömrünü uzatır.

-konfor, yol tutuş vs- kendi sınıfında başarılı diyebiliriz clio 206 vb araçlardan bariz konforlu ve yolu daha iyi kavrıyor. bu araçların dışındakilerle çok karşılaştırma yapmamanızı tavsiye ederim sonuç hüsran olabilir. Mareadan önce 97 omegamla çoook rahat konforlu süratli ve bir okadarda güvenli yolculuklar yaptık, bir gün olsun sorun çıkarmadı ama anlaşamadığımız tek nokta çoooook ta fazla yakıt sarfiyatıydı. konfordan feragat edip ekonomik konforu tercih ettim :) çok paran varsa ve beklentin yüksekse zaten fiat gurubuna bakmıcaksın be kardeşim :)

Kısaca ben gayet memnun olarak aracımı kullanmaya devam ediyorum. bu özelliklerde bi almanı 20000tl üzerinde bir fiyatla alabileceğim bilinciyle mutluluğumu ikiye katlıyorum :) 15000tl ye ulaşılabilecek maximum fiyat performans düzeyi :)

• merhaba arkadaşlar bende aranıza katılmak üzereyim:

aşağıdaki ilandaki aracı almak istiyorum görüşlerinizi alabilir miyim : http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-memurdan-satilik-yer-ucagi-69371894/detay

görüşlerinizi alırken şunları söylemem lazım : araç kullanmayı bilmiyorum ve marea da öğrenmek istiyorum... ikinci olarak araçta kaçak benzin kullanılmış, rektefiyeye gidecek sıkıntılara sebeb olur mu sizce....
  • Bende 2004 Marea Liberty 1.6 , Atiker marka sıralı sistem var K.Maraş / Elbistan ilçesinde şehir içi 312 km de 32 Lt LPG tüketimi oldu bu da Km ye 0,26 Krş (LPG litre fiyatı 2,55 TL) eder yalnız bu değer -16 ile - 5 derece sıcaklık aralığında elde ettim. Yaz koşullarında ve uzun yoldaki tüketimini bilmiyorum. Bu değer birçok 1.6 LPG li araca sahip arkadaşlarımı hayrete düşürdü... Yakıt konusunda Marea ları kötüleyenlere cevap olsun.

Ayrıca Marea Liberty i 2. el fiyat / kalite olarak mükemmel bir araç, sebeplerini sıralayacak olursam; 1,6 16 valf motor, 103 Beygir, 145 nm tork, Atiker sıralı sistem, 2 Hava Yastığı, Park sensörü, Hidrolik direksiyon, Elektirikli ve ısıtmalı yan aynalar, Klima (Yarı Otomatik), Yükseklik ayarlı sürücü koltuğu, Kadife döşeme...

Bu aracı 2 ay önce 109.000 km de 13.400 TL ye aldım buradan, buranın insanı tam bir FIAT düşmanı :))) Aynı aracı Malatya ya oto pazarına götürdüğümde (sırf ne kadar verecekler merakıyla) 16.700 e alacak adam hazırdı :))))

Şu an yaşadığım ilçe tam bir Renault hastası 120 km ilerdeki Malatya de ise FIAT meraklısı. Yani şunu söylicem yerel olarak değişiyor Marka algısı... Yerine göre iyi yerine göre kötü... Ama önemli olan senin bakış açın sence iyi ise iyidir. Saygılarımla...

• Ben de bugün araba pazarını gezdim ve 13.000 tl civarına alınabilecek tek araba olarak marea gördüm. Gerçekten konforu her halinden belli. multijet albea ve 1.5dci clio ile içini kıyasladığımda birkaç gömlek üstün marea. Ancak ben de çok yakmasından ve eski bir araç olduğundan 2-3 sene boyunca parça sıkıntısı çeker miyim, pahalı mı parçaları korkusu yaşamaktayım. Güncel tavsiyeler baya işime yarar. Şimdiden teşekkürler.
  • Beyler bu araç nasıl sizce fiyatı biraz pahalı geldi ama..14500 a 14250 ye anlştk gibi yarın görecez.. ? http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-ogretmenden-temiz-59541785/detay/
  • arkadasım aracata enerjı kaynagı olarak aku ne gune duruyor
  • ADAM DİYORKİ 10 BİN 13 BİN ARASI OLACAK BİR ARABA ARIYORUM DİYOR. BİRİSİ ÇIKMIŞ GRANDE PUNTO AL DİYOR ALLAH AKIL VERSİN KARDEŞİM MAL MISIN NESİN YAW
  • quote:

Orijinalden alıntı: MesutGLS

Beyler bu araç nasıl sizce fiyatı biraz pahalı geldi ama..14500 a 14250 ye anlştk gibi yarın görecez.. ? http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-ogretmenden-temiz-59541785/detay/

araç gayet güzel...yaşına göre km. si de orantılı...bende de 2001 var ELX ve çok memnunum...iyice gör-dene kulağına gözüne güzel görünürse yukarıda da arkadaşların belirttiği gibi alacağın en konforlu ve emektar arabaralardan biridir bence...

hayırlısı olsun...iyi bayramlar...

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.