Şimdi Ara

' CONNECT KULLANANLAR ( ESKİ YENİ FARKETMEZ ) !!! ' BUYRUN (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
307
Cevap
0
Favori
124.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende 90 bg 16.500 de ortalama şehir içi(İstanbul) 100 Km/9 lt yakıyor...
  • 5 gün önce 2 adet siyah renk tourneo connect deluxe 75hp aldık...liste fiyatı bandrol+t.sigortası+plaka dahil,kasko hariç 32500ytl idi...bizimkileri filo indirimine soktular,tanesini 29500ytl'ye bıraktılar...hatta şansıma plakam 2 ağustos'ta çıktı,ruhsata 2007 model olarak işlendi..
    bu ay yüklü kdv'm vardı...ltd şti oldugumdan kdv'yi sadece ticari araçlardan mahsup edebileceğim için mecburen ticari aldım,yoksa peugeot 207 alacaktımticari olanlardan çift sürgülü caddy de yaklaşık 8000ytl pahalıydı...

aldığım gün araca ankara-şaşmaz'da group baran'da yan basamak,perde,ön bodyguard,arka tampon koruyucu,port bagaj,konsol alumınyum kaplaması vs. aksesuar taktırdım...güzel bir yer,öneririm...yalnız söz verdıklerı zamandan 2 saat geç teslim edebildiler,işleri baya yoğun...bir de bu tarz firmaların kar marjları baya fazlaymış,iyi pazarlık edin,indiriyorlar baya...

aracım 450km'de henüz...depoyu shell'den eurodiesel doldurttum,depoda ne var hatırlamıyorum ama uzun yolda yarım depoda 185bin yaktı,ne yakacağını merak ettiğimden kuruşu kuruşuna doğru hesaptır...

benım gıbı ltd şti sahıpleri için dıesel motorlu ticari araca sahip olmanın esas artısı mazotun kdv'sini doğrudan
    düştüğünüz gibi kdv hariç bedeli de direk gider hanesine yazabilmeniz...böylece 55lt 1 depoyu 140 ytl'ye doldurdugunuzu varsayarsak 140/1.18=22ytl kdv'den,118*0,2=24ytl'de geçici vergiden düşerek depodakı mazotun 22+24=46ytl'sini vergiden düşerek deponun 94 ytl'ye doldurulması...km 0,15kuruşa geliyor...zaten araç da bana 25000ytl'ye gelmiş oldu...araca ödediğim 4500ytl kdv'i ayın 26'sında maliyeye yatıracaktım aracı almasaydım...(hesapta mazotu 2.5ytl,dolu depoyla da 600km gidebileceğimi düşündüm)

araca 5 gündür keyifle biniyorum,allah kaz bela vermesin,aldığıma çok memnunum...bugun yagmurdan biraz kirlendi hafta sonu yıkatıp resimlerini koyarım...herkese kazasız belasız sürüşler dileğiyle...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plateau -- 8 Ağustos 2006; 20:56:35 >

• biz connect 90 bglik le 180 yaptık daha fazla yaparmı bu araç 190 falan
  • quote:

Orjinalden alıntı: eren9090

biz connect 90 bglik le 180 yaptık daha fazla yaparmı bu araç 190 falan

yapar,ben 75hp'lik connect'le yaptım-sadece denemek için-,seninki daha fazla yapar...
  • tamam. sağol.
  • arkadaşlar yazan her yazıyı okudum.bizde 2004 model (aralık 24'te almıştık) 90bg tdci tourneo connect var.arabayı alış amacımız binek olarak kullanmak.ama lazım olduğu zamanda 800kg yük atmışlığımızda vardır uzun yolda.ben ehliyetimi aldım ve bu arabayı kullanmaya başladım yani bundan önce broadway sürmüşlüğüm vardır ama öylesine işte oyun gibi geliyodu ozamanlar.

ben başka ticari araç denemedim bir kere caddy'ye binmiştim arka koltukta kısa bi mesafe gitmiştim.caddy'nin içi daha konforlu gibi görünüyo daha az sallıyodu ve daha az ses alıyodu içine.burda o sallama işini açıklamışsınız doğrudur hiçbir şekilde fikrim yok.araba aslında şöför için konforu fena değil ama yolcular açısından durum pek de öyle değil.bakın ben bu arabayı binek olarak kullanıyorum o yüzden konfora bu kadar taktım ticari olarak biçilmiş kaftandır belki hiç bir sözüm yok doğrudur.

yol tutuşuna gelince arabanın devamlı yol tutuşundan şikayet ediyorum önüme her gelene.burada yazanları okuduktan sonra ne kadar cahil olduğumu anladım:(araba bana hep hafifmiş gibi gelirdi özellikle kamyon sollarken araba sola sola çekmiyomu sinir oluyorum.daha 1 hafta önce 1250 km kadar yol yaptık gelirken dümdüz bir yol 110la gidiyorum bir rüzgar esti öyle fırtına gibide değildi haaa sağ şeritten araba direk sol şeride geçti bende o yüzden araba hafif deyip duruyodum meğer çok yanılıyomuşum.ama yinede arabada şöyle 400kg kadar yük olduğu zaman işte asıl yol tutuşu ozaman başlıyo.

herkes yakıt konusunda yorum yapmış ben hiçbirşey söylemiyorum çünkü başka araba kullanmadım ki ne kıyası yapıycam az çok hiçbirşey diyemem.

hiç kimse söylememiş belki küçük bi ayrıntıdır ama ben söylemek istiyorum.arabanın en çok hoşuma giden şeyi dikiz aynaları.o alttaki kör nokta aynaları yokmu özellikle park ederken lastikleri olduğu gibi gösteriyo.park etmiş iki araba arasından geçecem millet corsayla getzle poloyla girmeye korktu ben connectle babalar gibi geçtim gittim sırf aynalar sayesinde bazen araba park etmiş yol ayrımlarında falan acaip işe yarıyo.şehir içinde araba kullanmayı bu arabada öğrendim sırf aynalar sayesinde baya bi şanslıyım gibi geliyo bana.

şimdi ben size kendime göre fikrimi söyleyim.bu söylediklerim ticari araç almak isteyenler için değil binek almak isteyenler içindir.eğer ferah bi araba almak istiyosanız ama jip alcak paranız yoksa ve arabayı hor kullanmam gözüm gibi bakarım diyosanız ve birazda paranız varsa caddy alabilirsiniz ama okadar fark vermem doblo kangoo partner berlingo veya connect diyosanız bunların içinde ister ticari ister binek olsun connect derim. söylemyi unuttum önde oturanlar için araba çok ferah ama arka koltukta oturanlar için aynı şeyi söyleyemiycem.
    ama siz yinede benim fikirlerime pek önem vermeyin çünkü ben bu arabadan çok fazla şey beklemişim meğer.

ayrıca sizlere haylimideki arabayı söylemek istiyorum VW golf en son çıkandan bi önceki kasa inşallah bigün kazasız belasız binebileceğim bi golfüm olur.

bu arada arkadaşlar şunu bunu boşverin hangi araba olursa olsun allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin yoksa hepsi iyi ya da kötü gidiyo işte bi şekilde

• ŞÖYLEDİKERLİNE KATILIYORUMDEDİGİN GİBİ YAN AYNALARIN ÇOK AVANTAJI VAR ÖZELLİKLE PARK EDERKEN
  • Arkadaşlar 2006 connect 90 hp deluxe sahibiyim.2 defa turbo borusu çıktı.birinde muğla da dağ başında çıktı...servisi yarım saat te gelip olayı halletti.araba taş gibidir.ortalama sehşr içi sehir dişi 19 ykrs yakar.araba 1500 kg dan ağırdır.ona rağmen performansı iyi sayılır.binek otomobili aratmaz.beygir gücü olarak dobla ve caddy den zayıftır ama tork u nükemmeldir...(1700 devir/dk da 220 n/m max tork üretir.)bu da demektir ki araçtan çok düşük devirlerde bile max tork elde edilebilir.yani çok düşük devirlerde bile rahat rahat kullanabilirsiniz.yol tutuşu nükemmele yakındır hemen hemen...120-130 la çok viraja girerim...yanlız benim aklımı kurcalayan şu...turbo borusu değiştikten sonra arabanın performansını kuruntu yapmaya başladım....bide sanki klima açıkken araç çekiden bi hayli düşüyor gibi geliyor...acaba bu herkeste böylemi???sanki hızlanması dahi düştü gibi geliyor...ne dersiniz???servisi bi ziyaret etmelimiyim???haaaa çok param olsa caddy alır mıydım??????alırdım herhalde.....ama connecten çok memnunum....doblolar çok adi....connect çok havalı.....herşeyiyle güzrl bi araba....
    herkese selamlar...
    bu arada eurodizel kullanıyorum....2.51 ytl....
    bilgilerinize....

• bendede 75 hp connect var klima acıkken biraz performanstan düşüş yaşanıyo ama abartılı şekilde değil
    turbo sorununa gelince eğer için rahat değilse bi servise git derim
    herkese kazasız yolculuklar dilerim
  • arka camlara film ve perde taktırmanın cezası varmı ? bu konu hakkında bilgisi olan varmı?
  • Perde bişe olmaz. ançak camda film kullanmanın cezası var galiba bizi uyarmışlardı
  • FİLM YASAK FAKAT SORUN ÇIKMIYOR,AMA MUAYENEDE SORUN ÇIKABİLİR,SÖKEN ARKADAŞLARIM VAR
  • lazerle cam karartma tekniği nasıl? ücret olarak? kullanışlı olurmu?
  • Connect gerçekten iyi yol tutuyor, hatta bazı binek araçlardan bile daha iyi diyebilirim.
    Ancak 3 önemli eksisi var.
    1-Çok yakıyor ; gerçekten çok 100 kmde 8 lt'nin altına düşmedi... Devirsiz kullandığım için arkadaşlardan laf yediğim halde... Sıkıştırınca motoru 10'ltnin üzerine çok rahat çıkıyor dolu depo ile 640 km'nin üzerini hiç görmedim. (depo 50 lt ile doldu)
    2-Bukadar yakmasına rağmen çekiş kötü, turbo ha var ha yok devirlerde turbonun max devrede olduğu anı hissetmiyorsunuz, hep lineeer hızlanıyor...
    3-Arka koltuklar çok rahatsız; özellikle yan taraflarındaki kapı raylarına ait "boynuzsu " çıkıntı yanları ağrıtıyor ve arkada "çift makas" çok sert.... hep ben kullanıyordum, bir kez arkaya mecburen oturdum ah ah oturmaz olaydımmm; Ve arka kapı aslında darr.

• Bu arada Connect 90 hp deluxe kullanıyorum. Haziran 2006 ; 5000 kmdeyim Adana - Antalya - İzmir - Adana yaptım.
    Connect alacaklar yakıtı, motordaki verimliliği ve arka taraftaki konforsuzluğu mutlaka göz önüne alsınlar...
  • önceki sayfada da yazmıştım gerçi ya,1.5 ay önce ortağımla 2 adet 75hp deluxe aldık...arabalar 3000km civarında...yakıt olayı kullanımdan çok farkediyor,bunu çok iyi anladım sanırım...ben 1 depoyla(ışıktan ışığa) 860km yaptım,yarı depoyla 430km yaparak ikiyle çarparak değil hesabım... kastamonu-ankara-eskişehir(50-60km şehiriçi)-ankara kastamonu yolculuğumda yaptım 860km'yi...dediğim gibi bir kısmı da şehiriçi...düz yolda en fazla 3000 devirde atıyorum vitesi,yokuşta 3500 devirde atıyorum,max 110-120km yapıyorum...yakıt shell vpower diesel...

yalnız sinirlerimi bozan şey,araç daha yeni olmasına rağmen sağ ön ve arka kapılardan kasise girince TIKIRTI gelmesi...bir de kokpitin sağ ön camla kesiştiği yerden bir GICIRTI geliyor...bu daima geliyor ama,kasiste falan değil...ortağımın arabasında ise tık yok,hiçbiryerden ses gelmiyor,bazen çukurda bagaj kapağından ve sağ ön camdan geliyor ses...sert falan da kullanmıyorum arabamı ama sinir etmeye başladı tıkırtılar...servise daha götürmedim,eğer yardımcı oabilecek varsa yepyeni arabayı servise götürmeden kendim bi şekilde çözebilmeyi çok isterim...yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkürler...

ya bir de sizinkilerden de geliyor mu bu tıkırtılar?yoksa yine bahtsız bedevi olan bana mı denk geldi böylesi?

• merhabalar ben aranıza yeni katıldım.....

bu Aralar bi araba almayı duşunuyom vede connecte karar kıldım yeni çıkıcak olan connect 2007 model hakkında bilgisi olan varmı. ben bi kaç yerde sordum fiyatı ookadar yuksek deil aslında eskısınden bi farkıda yok gibi ama iç dizayn dort dortluk yanı alıncak arabalardan biri gibi geliyo bana....

sizinde goruşlerinizi beklyorum

bu arada yeni connecet 2 hafataya kadar satışa çıkıyomuş
  • quote:

Orjinalden alıntı: eren9090

Perde bişe olmaz. ançak camda film kullanmanın cezası var galiba bizi uyarmışlardı

aslında yok ruhsata işlenmiş olması gerekiyoo ama tabi orjınal siah cam deilsede işlemiyolar

ha bide connectlerde orjınal renklı camı bir paketle sunuyorlar onun içindede yan hava yastıkları vede yolcu hava yastıkları var fiyatı bin üçyuz ytl.
  • perde taktırdım bide ince filmmi kaplatsam diye düşünüyorum
  • yeni connect 110 hp piyasaya cıkmış . içi baya değişmiş ama pek fazla değişmemiş bu sene baya bi piyasayı zorlarrrr
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.