Şimdi Ara

POPCORNHOUR A-400 NMJ(nmt) / İncelendi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
312
Cevap
6
Favori
20.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bende cuma akşam sonu yazarım dedim ya
    ona evet.
    oynatıyor.

+
    harici altyazı yok!
    başımıza çalıp durma senin yüzünden, sancaktan bir tanede hd base alacağım bu gidişle
  • Herkese selam

Son iki firmware'i yüklememiştim ve fırsat bulmuşken yükleyeyim dedim.

Firmware dosyasını usb ye attım ve işlemi başlattım.
    4gb lık bir sub idi.
    Fat32 formatlı idi.

Ancak firmware yüklemeye başlamadan ERR029 hatası verdi.

Cihazı açıp kapadım ve daha sonraa tekrar denedim.
    Aynı sonuçla karşılaştım.

Cihaza Factory Reset atıp tekrar denedim.
    Yine olmadı.

NMT forumunu kurcaladım biraz.
    Her kez takılı hddleri çıkarın fimware işlemini öyle yapın demiş.

Ama zaten bende hdd takılı vb değil.
    Network kablosunuda çıkardım.
    Yeniden denedim yine olmadı.

usb bellekte 512Megayte boş yer de vardı.

Sonra başka bir usb ile denemeye karar verdim.
    Bu sefer başarı ile update gerçekleşti.

Aklınızda bulunsun diye yazıyorum.
    Olurda böyle bir durum başınıza gelirse başka bir usb ile denemekte ayda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet

himedi microplaneti oynatmıyor ya.
    bende cuma akşam sonu yazarım dedim ya
    ona evet.
    oynatıyor.

+
    harici altyazı yok!
    başımıza çalıp durma senin yüzünden, sancaktan bir tanede hd base alacağım bu gidişle

Ahmet üstad;
    Sabırlı ol biraz.

Yakın zamanda geleceğinden şüphem yok.
  • @rccol,

Forumda 2 kişi bana HD base 3D aldırır

Edit; O iki kişi Sadays & parmacist

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terms -- 26 Ocak 2013; 14:25:38 >
  • Adamlara zaman tanıyın. İki güncelleme daha çıkınca herşey düzelir.
  • Ahmet üstad anladığım kadarıyla hala PCH A-400 yazılımları oturmadı hala birşeyler eksik yanlış mı anladım? Bu arada A-400 3D isolarda harici altyazı oynatmıyor mu? valla bende acaip kararsızım bunu mu alsam yoksa Dune base 3D mi alsam diye gerçi sadays üstad konuşmamızda bekle demişti ama şimdi USA den popcorn hour aldırma şansım doğdu ve pekte vaktim yok kararsız bir şekilde ortada kaldım :)
  • @sakgoz79

A400 ün eksileri;
    1- Harici ses desteği yok (.mkv + bd.iso + 3dbd.iso)
    2- Harici .srt(altyazı) desteği yok (bd.iso + 3dbd.iso) .mkv lerde var. eh artık bu da olsun :)
    3- Yazılımda hala katedeceği çok yol var.
    4- 3D.bd.iso ların bazılarında takılmalar oluyor( NAS-Server dan CAT6.Gbps bağlantı ile) USB-hdd veya dahili HDD ile test etmedim son yazılımdan sonra.
    5- Hala ağdan video oynatmada akıcı değil.(en azından C200 kadar)

@Sadays;

Görüntü karşılaştırmaları HQV-vida ve Qdeo-Marvel dahil/hariç Puanlama 100 üzerinden(görecelidir lkişilere göre değişiklik gösterebilir.)
    Ben siyahlardaki detay,görüntüde netlik ve renk geçişleri ne bakarak puanladım.

1080p.mkv = C200 > HDMI1,3a > TX-NR5010(HQV-Vida+Qdeo Marvel) > HDMI1,4 > 55VT50 : 90
    1080p.mkv = C200 > HDMI1,3a > TX-NR5010(passtrought)> HDMI1,4 > 55VT50 : 85

720p.mkv = C200 > HDMI1,3a > TX-NR5010(HQV-Vida+Qdeo Marvel) > HDMI1,4 > 55VT50 : 85
    720p.mkv = C200 > HDMI1,3a > TX-NR5010(passtrought) > HDMI1,4 > 55VT50 : 80

1080p.mkv = A400 > HDMI1,4 > TX-NR5010(HQV-Vida+Qdeo Marvel) > HDMI1,4 > 55VT50 : 95
    1080p.mkv = A400 > HDMI1,4 > TX-NR5010(passtrought) > HDMI1,4 > 55VT50 : 90

720p.mkv = A400 > HDMI1,4 > TX-NR5010(HQV-Vida+Qdeo Marvel) > HDMI1,4 > 55VT50 : 90
    720p.mkv = A400 > HDMI1,4 > TX-NR5010(passtrought) > HDMI1,4 > 55VT50 : 85

BluRay.iso = A400 > HDMI1,4 > TX-NR5010(HQV-Vida+Qdeo Marvel) > HDMI1,4 > 55VT50 : 99
    BluRay.iso = A400 > HDMI1,4 > TX-NR5010(passtrought) > HDMI1,4 > 55VT50 : 97

3D BluRay.iso = A400 > HDMI1,4 > TX-NR5010(HQV-Vida+Qdeo Marvel) > HDMI1,4 > 55VT50 : 100
    3D BluRay.iso = A400 > HDMI1,4 > TX-NR5010(passtrought) > HDMI1,4 > 55VT50 : 98(psikolojik olma ihtimali yüksek)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terms -- 27 Ocak 2013; 12:01:23 >

• Arkadaşlar;

Benim için bu tarz cihazlarda
    1. Donanım özellikleri
    2. Destek , yani yazılım desteği
    belirleyici unsurdur.

C200 çıkalı ne kadar zaman oldu hepimiz biliyoruz.
    Ve C200 e 3,4 gün önce yeni yazılım verildi.

Bu firmanın yada yazılım ekibinin kuvvetini ve cihazın arkasında durduğunun göstergesidir.

Ben A400'den donanım ve yazılım olarak memnunum.

Yazılım desteği ile bir çok problem halledilecektir.

Neredeyse haftada 1 yeni yazılım verilmesi bunun kanıtıdır.

Benim fikrim budur.
  • @ahmet
    2- Harici .srt(altyazı) desteği yok (bd.iso + 3dbd.iso) .mkv lerde var. eh artık bu da olsun :)

Allah allah harci altyazı desteği nasıl olmaz ya böylesine basit birşey nasıl desteklenmez başka birşeye değil ama harici altyazı desteklmemesine çok şaşırdım şimdi elimde bir bluray iso var tr altyazısı olmayan ben buna tr altyazı buluyorum filmle aynı klasöre atıyorum ve bu cihaz bunu desteklemiyor ha? Vallahi olacak iş değil onca özelliği olup bunun gibi temel ve basit bir işlevin olmaması kabul edilemez. Ama heralde buda yazılımla düzeltilir bu şekilde bırakmazlar zira büyük bir eksiklik
  • @sakgoz79

Evet malasef bd.iso ve 3dbd.iso larda harici altyazı desteği yok!

Ama dediğiniz gibi yazılımlarla gelecektir. Haftada 1 yeni FW yayınlıyorlar.

Daha önce C200 de de yoktu bd.iso larda altyazı desteği ama sonraki fw lerde gelmişti.
    Bunda da gelecektir...
  • quote:

@sakgoz79

Evet malasef bd.iso ve 3dbd.iso larda harici altyazı desteği yok!

Ama dediğiniz gibi yazılımlarla gelecektir. Haftada 1 yeni FW yayınlıyorlar.

Daha önce C200 de de yoktu bd.iso larda altyazı desteği ama sonraki fw lerde gelmişti.
    Bunda da gelecektir...

Üstad yeni Dune Base 3d elinize geçse de biran önce karşılaştırma yapsanız bizde görsek tüm detaylarıyla her iki cihazın eksilerini artılarını :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakgoz79

Üstad yeni Dune Base 3d elinize geçse de biran önce karşılaştırma yapsanız bizde görsek tüm detaylarıyla her iki cihazın eksilerini artılarını :)

Bu gidişle ondan da bir tane gözüküyor.
    Karşılaştırmasını/incelemesini yaparım. Üstelik Bütün çevresel donanım aynı sadece player farklı olararak hemde
  • ahmet demek ki qdeo kapalı vpx gene de işini yapıyor gibi 90 puan verdiğine göre
    ben iyiden iyiye meraklanmaya başladım dune a-400 kapışmasına

gerçi sen de qdeo lu onkyo varken boşuna a400 ve dune'a para vermiş olursun sana egreat r6s bile yetermiş kardeş ben sen söyleyene kadar bilmiyordum onkyo 5010'da qdeo işlemci olduğunu yoksa sana ne a400 ne de dune aldırırdım

şu anda egreat r6s bast castle yazılımı ile takılmasız koç gibi harici altyazı ile 3d.iso izletiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 27 Ocak 2013; 23:07:23 >
  • @Sadays

MicroPlanet 3D.BluRay.iso oynatıyormu? r6s
  • @Ahmet
    @rccool

Her ikinizede hayırlı olsun sorunsuz keyifli izlemeler
  • @newfel

Sağolunuz.
  • Üstadlar Popcorn Hour A-400 satmak isteyen olursa aklınızda olsun sizlere bir pm kadar uzaklıktayım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakgoz79 -- 1 Şubat 2013; 14:48:09 >
  • quote:

Üstadlar Popcorn Hour A-400 satmak isteyen olursa aklınızda olsun sizlere bir pm kadar uzaklıktayım :)

Dune HD Base 3D gelsin.
    her ikisini beraber test edeyim.
    Biri elbette çıkacak elden...
  • quote:

quote:

Üstadlar Popcorn Hour A-400 satmak isteyen olursa aklınızda olsun sizlere bir pm kadar uzaklıktayım :)

Dune HD Base 3D gelsin.
    her ikisini beraber test edeyim.
    Biri elbette çıkacak elden...

Tamamdır üstad o zaman sizden ricam ola ki PCH elden çıkacaksa beni ilk numaraya yazın şimdiden
  • quote:

NMT Apps Version : 05-01-130204-24-POP-422

Release Date : 05 Şubat 2013

Firmware Version : 05-01-130205-24-POP-422-000

>> DOWNLOAD << Popcorn Hour'un kendi Sitesinden

1. Known Issues
    - Playing a DVD with DD over Avr and then play any file with PCM gives just noise
    - Sample King Kong with DD+ Video doesn't run smooth (still working on it)
    - BD with TrueHD when switching next/prev chapters cause audio out of sync
    - BD with TrueHD when keep on pressing Info/Title button will get audio drop issue
    - Seamless branched BD will auto switch back to default audio tracks when change to next chapters
    - BD audio does not always follow BD language set at setup page
    - Adaptive Deinterlacing & Film Cadence Detection causing issues with frameratesync and MotionBars when enabled

2. Firmware
    - Fixed external text subtitle move along movie when doing video zoom and pan
    - Fixed Sample Cars with TrueHD stops at some point and buffers before it continues again
    - Fixed idx subtitle crash issue
    - Fixed 3D fullframe side-by-side does not playback correctly problem
    - Filename with keyword "3D-H-SBS" will be played as 3D
    - Allow external text subtitle to move outside movie area or to middle of the screen
    - Improved MKV performance
    - Changed when 3D setting is off, 3D BDMV/BDISO will play the 2D version (m2ts) instead of the 3D version (ssif)

3. System
    - Fixed white dot on top of splashscreen
    - Fixed Myihome is running when it shouldn't
    - Fixed torrent crash problem
    - Fixed arabic word does not align correctly in UI
    - Improve quality of small size font
    - Updated to SMB2.0 Client (beta)

4. NMJ
    - Fixed NMJ tv season could get incorrect media path after restructuring v1.8.0 to v2.0.0 database issue
    - Fixed NMJ scanner crash during database restructuring
    - Fixed NMJ scanner ignore nfo file and thus fail to get external subtitle file for BD rip issue.
    - Fixed NMJ audio album listing crash issue due to invalid utf-8 character
    - Fixed NMJ cannot show watch icon for BDMV (via NFS read only).
    - Fixed NMJ access to movie/TV series details page take more than 30 seconds
    - Fixed wrong video name when playback BDMV/BDISO video
    - Fixed wrong video name when playback movie after playback movie over samba/nfs
    - Fixed after played first song, cannot proceed to second song (via NFS read only)

Arkadaşlar.
    Topiğimizin 1. sayfası 2.mesajından alıntıdır.

Bugün itibari ile A400 lere FW ve NMT uygıulamaları güncellemesi yayınlandı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terms -- 5 Şubat 2013; 19:38:38 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.