Şimdi Ara

Araç içi Piano Black çizikleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
17.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dh Garaja açtım ama kullanıcı kitlesi fazla orada takılmadığından çözüme ulaşamadım, Opel mühendisleri hangi akla hizmet piano black kullanmışlar çözemedim ,aynı durum Golf 7' de de var,herneyse torpidonun küçük bir kısımında derin olmamakla beraber çok fazla kılcak çizik oluşmuş,dün farkettim güneş vurduğunda acayip belli oluyor ve beni deli ediyor,tamamen takıntı oldu,acaba bu çizikleri nasıl çıkarabiliriz,bir kaç yerde su zımparası cila felan denmiş ama çok uğraştırır gibi duruyor.Daha kolay bir yolu yokmudur?Bir de nasıl temizlememiz gerekir bu yüzeyi tozu çok belli ediyor ve sildiğimde hemen çiziliyor?

Daire içine aldığım yerde söz konusu olan çizikler.

• Carbon kaplama yaptırın. Hem parmak izi de olmaz.

Metalik yada paslanmaz çelik görünümlü folyo da olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Carbon kaplama yaptırın. Hem parmak izi de olmaz.

Metalik yada paslanmaz çelik görünümlü folyo da olur.

Bende düşündüm ama karbon kaplamadan nefret ediyorum çok çakma ve apaçi duruyor şahsi fikrim olarak,hadi metal görünümlü olsa bir derece iyi.
  • Karbon kaplama hikaye.ilk once meguiars plastx ile cizikleri giderin daha sonra ise atas plak2 ile korumaya alin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Folyocularda uygun fiyatla metalik bir ton kaplatın, karbon sevmiyorsanız. Mat olursa çizik de olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhan99747

Karbon kaplama hikaye.ilk once meguiars plastx ile cizikleri giderin daha sonra ise atas plak2 ile korumaya alin.

Hocam bu meguaiarsın plastx ürününü birkaç yerde daha duydum bir de Xeropol diye alman malı bir aşındırıcı/cila gibi bir çizik giderici var acaba o etkili olur mu?

@senersongur

Folyo işi biraz mantıklı ama zamanım yok gidip yaptırmaya,arabayı bile aydan aya yıkatıyorum.
  • Bence xerepola falan bulasmayin.Sonucta meguiars kaliteli amerikan mali urunler uretiyor bir de plastx yalnizca plastik icin uretilmistir.cok az bir miktar urunu uygulama pediyle denemenizi oneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhan99747 -- 1 Ocak 2013; 21:29:35 >
  • Bu piano black malzeme den hızlıca vazgeçsinler. Çok kötü! Çok fena!
    İstediğin kadar dikakat et, çizilmemesi mümkün değil.

Benim aracım da var ve memnun değilim.

Hele hele! Golf7 sahiplerine Allah sabır versin...

ek.resim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 1 Ocak 2013; 21:52:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Bu piano black malzemekden hızlıca vazgeçsinler. Çok kötü! Çok fena!

Yeni golf ayrı bir dünya zaten,boydan boya piano black kullanmışlar.maksimum 2 senede pert olur gider,

• quote:

Orijinalden alıntı: jdmworks

quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Bu piano black malzeme den hızlıca vazgeçsinler. Çok kötü! Çok fena!

Yeni golf ayrı bir dünya zaten,boydan boya piano black kullanmışlar.maksimum 2 senede pert olur gider,

Valla! kendi aracımdakilere sinir oluyorum. Bayi de gözgezdirdiğim Golf deki abartılı Piano black kaplamayı gördüğüm de
    beni bir sıkıntı bastı. Araba dan hızlıca çıkmak zorunda kaldım. Diğer yerler mecburen kabul edilir, ama! direksiyon üzerindekilerin
    çizilmesini önlemek mümkün değil. Çizilip güneş vurunca çok kötü bir görüntü oluşuyor. İnsanı araba dan soğutur. O derece....

• Çizik giderici hikaye çok denedim güneş yüzünü gösterdinmi o iğrenç görünüm tekrar ortaya çıkıyor. Bir aksesuarcıya gidip 15 dk da kaplatıcaksın o sırada da çayını yudumlarsın, vaktin yoksa da kuzenine,yigenine,babana,kardeşine verirsin halledip sana geri getirirler. Her renk her çeşit kaplama mevcut. Yine de vaktim yok diyorsan oralara bakmazsın çözüm olarak.
  • Pasta cila işlemiyle hallolur.
  • İphone larin uzeri cizilmesin diye kaplanan seffaf jelatin vs malzemesi ile koruyucu gorevi gibi birsey olmaz mi sadece fikir

• quote:

Orijinalden alıntı: manda kasa

İphone larin uzeri cizilmesin diye kaplanan seffaf jelatin vs malzemesi ile koruyucu gorevi gibi birsey olmaz mi sadece fikir

Kaput filmi gerekir heralde o kadar büyük bir alan için güzel fikir, Plastx siparişi verdim gelişmeleri aktarırım bir ara.

• quote:

quote:

Karbon kaplama hikaye.ilk once meguiars plastx ile cizikleri giderin daha sonra ise atas plak2 ile korumaya alin.

Hocam bu meguaiarsın plastx ürününü birkaç yerde daha duydum bir de Xeropol diye alman malı bir aşındırıcı/cila gibi bir çizik giderici var acaba o etkili olur mu?

@senersongur

Folyo işi biraz mantıklı ama zamanım yok gidip yaptırmaya,arabayı bile aydan aya yıkatıyorum.

Pardonda arabayı aydan aya yıkatıyorsun dışını b.k götürüyor bir şey olmuyor da içindeki bir kaç çizik mi sorun oluyor? Ayrıca plasdip mi plastit mi ne öyle bir sprey vardı boya şeklinde kuruyunca plastik kaplama oluyor istediğiniz zaman sökebiliyorsunuz onu deneyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nz9

quote:

quote:

@senersongur

Pardonda arabayı aydan aya yıkatıyorsun dışını b.k götürüyor bir şey olmuyor da içindeki bir kaç çizik mi sorun oluyor? Ayrıca plasdip mi plastit mi ne öyle bir sprey vardı boya şeklinde kuruyunca plastik kaplama oluyor istediğiniz zaman sökebiliyorsunuz onu deneyin.

Valla sen de haklısın ama genelde arabanın dışında değil içinde seyahat ettiğimden gözüme çarpıyor,arabanın beyaz olması da kiri pisi belli etmiyor,2 araba bulunduğundan 2 sine de yetişemiyorum diğerinin muayenesi bittiği halde yaptıramadım,serbest meslek olduğu için ne zaman ne iş çıkacağı belli olmuyor

• Yeni Clio'ya ne demeli? Konusunda o kadar baktım bir kişi de bundan bahsetmemişti. O yüzden yazdım orada kimsede pek sallamamış.

Takıntılı biri iseniz piano black almayın derim. Güneş vurduğunda, yeni silmiş dahi olsanız sanki 2 aydır silinmemiş gibi bir görüntü veriyor
  • Benim jettadada piano siyah kullanılmış. Ama kılcal çizik yok şuan için araç 2010 model.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.