Şimdi Ara

Pioneer VSX-520 ile VSX-520K Arasındaki Farklar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
3
Favori
8.927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar. Şu sıralar bir amfi alma niyetindeyim, merak ettiğim birkaç birşey var, Pioneer VSX-520 ile VSX-520-K arasındaki farkları tam anlayamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Ayrıca arkadaşlar, şöyle bir konu mevcut...

Elimde Bir Adet PS3, Bir Adet Popcorn Hour C-200 ve Dreambox 800 Uydu mevcut, hayatımda ilk defa sinema sistemi almaya niyetlendim, dolayısı ile hiçbir fikrim yok. Burada şöyle bir şey mi mevcut? Bu elimdeki mevcut cihazları anfiye HDMI ile bağlayıp, anfiden TV' ye tek HDMI kablosumu takacağım? Yani sonuç olarak TV'ye tek bir HDMI kablomu girmiş olacak? Bu arada televizyonum Samsung 40ES7000. Bu konular hakkında yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: quietman

Arkadaşlar merhabalar. Şu sıralar bir amfi alma niyetindeyim, merak ettiğim birkaç birşey var, Pioneer VSX-520 ile VSX-520-K arasındaki farkları tam anlayamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Ayrıca arkadaşlar, şöyle bir konu mevcut...

Elimde Bir Adet PS3, Bir Adet Popcorn Hour C-200 ve Dreambox 800 Uydu mevcut, hayatımda ilk defa sinema sistemi almaya niyetlendim, dolayısı ile hiçbir fikrim yok. Burada şöyle bir şey mi mevcut? Bu elimdeki mevcut cihazları anfiye HDMI ile bağlayıp, anfiden TV' ye tek HDMI kablosumu takacağım? Yani sonuç olarak TV'ye tek bir HDMI kablomu girmiş olacak? Bu arada televizyonum Samsung 40ES7000. Bu konular hakkında yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler.

520 ile 520K arasında bir fark yok .
    Bağlantı tahminiz doğru tüm kaynaklar hdmi ile avr ye oradan tek hdmi out ile tv ye çıkış yapacaksınız.

avr işine yeni girecekler için küçük bir rehber video ...

• quote:

... Pioneer VSX-520 ile VSX-520-K arasındaki farkları tam anlayamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

...bu arada model numarasının yanında ki "K" Kuro 'nun baş harfidir,rengi temsil eder Siyah demektir,bazı modellerde "S" vardır Silver - gümüş renk kasalarda da bu ibareyi görürsünüz.
  • Video yeni başlayanlar için gayet öğretici olmuş şu multimedya speaker ile home theater karşılaştırması son bulsun artık. İyi yerden yere vurmuşlar z5500ü bu arada
  • Video süper olmuş böyle bir tanıtım şarttı ....
  • Paylaşım ve bilgilendirme için teşekkürler arkadaşlar. Cihazın kurulumu gerçekleştirdim, hoparlörü henüz alamadığım için sesi TV'ye aktarmak için epey uğraştım. PS3, Dreambox 800 ve Popcorn C200'ü Pioneer'e, oradan'da çıkış ile TV' ye görüntüyü verdim.

Bir konuda da ufak bir sorum olacak, Bu hafta Pioneer S-ES3TB Model hoparlör alacağım.. Hoparlörlerden ses alabilmek için elimdeki mevcut cihazlardan Pioneer'e herhangi birkaç kablo bağlamak zorundamıyım, yoksa HDMI kablo bağlı olduğu için yeterli olacakmıdır sesi hoparlörden alabilmek için?
  • quote:

...
    Bir konuda da ufak bir sorum olacak, Bu hafta Pioneer S-ES3TB Model hoparlör alacağım.. Hoparlörlerden ses alabilmek için elimdeki mevcut cihazlardan Pioneer'e herhangi birkaç kablo bağlamak zorundamıyım, yoksa HDMI kablo bağlı olduğu için yeterli olacakmıdır sesi hoparlörden alabilmek için?

HDMI kablo hem ses hem görüntüyü aktaracağından hoparlörleri AVR ye bağladıktan sonra diğer cihazlarınız için ekstra bir bağlantıya ihtiyaç olmayacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

quote:

Arkadaşlar merhabalar. Şu sıralar bir amfi alma niyetindeyim, merak ettiğim birkaç birşey var, Pioneer VSX-520 ile VSX-520-K arasındaki farkları tam anlayamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Ayrıca arkadaşlar, şöyle bir konu mevcut...

520 ile 520K arasında bir fark yok .
    Bağlantı tahminiz doğru tüm kaynaklar hdmi ile avr ye oradan tek hdmi out ile tv ye çıkış yapacaksınız.

avr işine yeni girecekler için küçük bir rehber video ...

Alıntıları Göster
    astramastra

Faydalı bir video teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nemesis-cpa -- 9 Ocak 2013; 8:43:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: namdar

astramastra

Faydalı bir video teşekkürler...

rica ederim
  • z5500 out pioneer in.olması gerekende bu.sevdim abiyi.
  • quote:

quote:

...

HDMI kablo hem ses hem görüntüyü aktaracağından hoparlörleri AVR ye bağladıktan sonra diğer cihazlarınız için ekstra bir bağlantıya ihtiyaç olmayacaktır.

İlginiz için tekrar teşekkür ediyorum. Dün itibariyle Pioneer S-ES3TB hoparlör takımımda geldi, bağladım. Gayet güzel oldu. Şimdi sormak isteyeceğim birkaç konu daha var, tekrar yardımcı olursanız çok sevinirim. Malum daha önce belirttiğim gibi ilk defa sistem aldım ve çalışma konusunda net bir fikrim yok.

Öncelikle amfi kutusundan anten çıktı iki tane, bunlardan birisi aşağıdaki fotodakinin aynısıydı;

Diğeride bundandı;

İlk fotoğraftakini takmadım, sanırım gerek yok, alttaki ufak olanı taktım fakat hiçbir şekilde çekmiyor. Amfiyi sehpaya yerleştirmeden önce denediğimde iyice yukarı çektim kanallar çekmeye başladı ama şu an ki konumda çekmiyor. Bunun için bir alternatif aparat tavsiyeniz varmıdır acaba?

Bir diğer konum ise Hoparlörler.

Şimdi frontlarda sıkıntı yok, heryerden ses geliyor ancak center'da bazen filmlerde ses veriyor popcorn aracılığı ile oynattığım filmlerde, örneğin TV yani dreamboxta aktif değil center, bu normalmidir? Aynı şekilde diğer iki tane ufakta zaman zaman ses veriyor, yani sadece filmlerde. Bunun sebebi ne olabilir? Normal bir durummudur? Şimdiden teşekkür ediyorum.

• Olaya yeni girenler için gerekli ve anlaşılır bir video.

sn. quietman o antenler beş para etmezler malesef bildiğin çöp. niye ve nereye göre uygun bulup koyuyorlar anlamışta değilim hala. benimkini biyere attım gitti. radyo için biraz daha özel anten kullanmak gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HEKTOR-NG

Olaya yeni girenler için gerekli ve anlaşılır bir video.

sn. quietman o antenler beş para etmezler malesef bildiğin çöp. niye ve nereye göre uygun bulup koyuyorlar anlamışta değilim hala. benimkini biyere attım gitti. radyo için biraz daha özel anten kullanmak gerek.

Anladım, peki üstad tavsiye edebileceğin birşey varmı? Anten ile ilgili?
  • arkadaşlar vsx-520 ile ilgili bir sorum var, bu cihaza uydu alıcısını nasıl bağlarız? televizyonun ARC kanalından mı çıkmamız lazım? yoksa uydunun hdmi sini buna bağlayıp bundan da TV ye mi gitmek gerekiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnTheWay

arkadaşlar vsx-520 ile ilgili bir sorum var, bu cihaza uydu alıcısını nasıl bağlarız? televizyonun ARC kanalından mı çıkmamız lazım? yoksa uydunun hdmi sini buna bağlayıp bundan da TV ye mi gitmek gerekiyor?

Vsx-520 de arc özelliği yok.O nedenle arc yi kullanamassınız.Uydu cihazınızın hdmı çıkışını amfiye bağlayın amfinizin çıkışındanı da hdmı kablo ile televizyona bağlayın.
  • bu arada amfiyi kullananlar için optikle çıkış almalarını tavsiye ederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kkorzay

bu arada amfiyi kullananlar için optikle çıkış almalarını tavsiye ederim...

Optikte yeni bir teknoloji gelişimi olmadıysa bildiğim kadarı ile optikle çıkış ,
    Dolby TrueHD ve DTS-HD Master Audio formatlarını desteklemez.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HEKTOR-NG

Olaya yeni girenler için gerekli ve anlaşılır bir video.

Anladım, peki üstad tavsiye edebileceğin birşey varmı? Anten ile ilgili?

Ben avr yi ilk aldığım zamanlar bu radyo olayına baya şaşırmıştım nasıl çekmez diye. 3-5 kanal çekiyorda cazır cuzur. araştırmalarımdan çıkan sonuç. balkona mümkünse çatıya şu eski tel antenlerden takıp öyle kullanmam gerektiğiydi.

sonuç olarak uğraşmaya değmez buldum. zaten internet radyoda var avr de ama onuda kullandığım yok. elimde çok fazla kaynak var ve hergün artıyor sıra gelmiyor anlayacağınız radyoya.

• astramastra haklısın desteklemez

bence en guzel cozum hdmi kablodur.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kkorzay

bu arada amfiyi kullananlar için optikle çıkış almalarını tavsiye ederim...

Optikte yeni bir teknoloji gelişimi olmadıysa bildiğim kadarı ile optikle çıkış ,
    Dolby TrueHD ve DTS-HD Master Audio formatlarını desteklemez.

tv de yeni bir teknolojik gerileme olmadıysa, tv kaynaktan gelen ses formatını çözüp gönderiyor... optikde bu formatı amfiye taşıyor, taşırkende onu taşıyım bunu taşıyım demez..diye biliyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.