Şimdi Ara

GANO EXCEL Kullanan Varmı? Nasıl Bişey Bu? (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
357
Cevap
18
Favori
501.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arkadaşlar besin takviyesi olarak güvenilir bir yer arıyorsanız videoyu izlemenizi tavsiye ederim. Ben bu doktorla çalışıyorum ve isteyenleri görüştürebilirim kendisiyle.irtibat ve randevu :
    05070118915

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • veyse2135 V kullanıcısına yanıt
    Gano excel üyesi olarak yazıyorum. Sağlık Bakanlığı onaylı değil.

• conqueror21 kullanıcısına yanıt
    Saglik Bakanlığı onaylı degil. Tarım Bakanlığı ile karıştırma

• cashbacter C kullanıcısına yanıt
    çok güzel konuşmussunuz yani bunun araştırmasını yapmadan laf atanlar ve ön yargılı olanlar var işte bu yüzden kaybediyorlar hayatta bazı şeyleri...
  • blade1980 B kullanıcısına yanıt
     GANO EXCEL Kullanan Varmı? Nasıl Bişey Bu? üyesiyim diyorsunuz operasyon başkanımızın resmi olarak yayınladığı bu resmi görmediniz heralde en sonda bulunan sağlık bakanlığı onayı var.. zaten sertifika aldığımız isimleri görürseniz hepsi dünya çapında belge alınması zor yerler tek patent sahibiyiz başka firmalarda yok bu kadar kaliteli bir mantar bunu iddia edebilirim sonuna kadar...

• Boş boş konuşma bir işi yapıyorsan düzgün yap yalan yanlış yapma sağlık Bakanlığı nin sadece resmi var T.C Sağlık Bakanlığı onayı yok. bilgiedinme.saglik.gov.tr istersen bir zor bakalım varmı yokmu

• blade1980 B kullanıcısına yanıt
    gano excel bayisisin ama bilgin yok sağlık bakanlığını ara ve ürün kodunu ve ürün adını söyle onaylı olup olmadığını görürsün 184 numaralı hattı ararsan alırsın cevabını
  • http://www.titck.gov.tr/T%C4%B1bbiBitkiListesi?PageNo=6

bu adresten ganoderma lucidum bölümünü mutlaka okuyun. Herşeye yararlı diyenler titck de mi yalan söylüyor. Üç kuruş için insanların hayatlarıyla oynayanlar elbet bir gün keser döner sap döner.

BİTKİNİN ADI

Latince: Ganoderma lucidum
    İngilizce: Reishi, Red Lingzhi
    Türkçe: Ganoderma (Reişi) mantarı
    Sinonimi (varsa): Ganoderma japonicum, Ganoderma sessile, Ganoderma polchromum, Boletus lucidus

FAMİLYASI Ganodermataceae
    KULLANILAN KISMI Mantarın tamamı
    GÜVENLİLİKLE İLGİLİ UYARILAR Klinisyenler kısa süreli olmakla beraber bazı hassas bireylerde ciltte kızarıklık oluştuğunu ve bazı kişilerde de hafif sindirim problemleri yaşandığını rapor etmişlerdir.
    Kullanım sırasında şiddetli diyareye neden olabilir.
    Suda kaynatılmış Reishi mantarını hiçbir toksik etki gözlemlemeden kullanan iki kişinin konsantre toz olarak 1-2 ay boyunca Reishi mantarı kullanmaları sonucu sarılığa bağlı olarak hayatlarını kaybettikleri rapor edilmiştir.
    Reishi mantarı ekstresi kullanan bazı kişilerde hafif olmakla birlikte burun, ağız ve boğazda kuruluk ile burun kanaması gözlendiği belirlenmiştir.
    Reishi mantarının kan basıncını düşürücü etkisi olması nedeni ile hipotansiyona neden olabileceği ve bu mantarı kullanan bazı hastalarda baş dönmesi gibi semptomlar gözlendiği rapor edilmiştir.
    Reishi mantarının kolesterol biyosentez yolağındaki HMG-CoA redüktaz enzimini inhibe edici etkisi olduğundan Koenzim Q10 sentezini engelleyebileceği ve bu durumun kardiyovasküler hastalıklar için bir risk faktörü teşkil edebileceği belirtilmiştir.
    Kontrendikasyonlar:
    İmmunomodülatör etkisi nedeni ile otoimmün hastalığı olan veya organ transferi nedeni ile immünosupresif ilaç kullanan kişilerce kullanılırken çok dikkatli olunması ya da bu kişilerde kullanılmaması gerekmektedir.
    İlaç Etkileşmeleri:
    - Rezerpin ile klorpromazin’in sedatif etkisini güçlendirdiği ve amfetaminlerin santral sinir sistemi stimulan etkilerini antagonize ettiği,
    - Barbital ve pentobarbital ile indüklenen uyku süresini arttırdığı,
    - Platelet agregasyonu inhibitörü etkisi nedeni ile antikoagülan kullanan kişilerde kanama riskini arttırabileceği,
    - HMG-CoA redüktaz inhibitörü etkisi nedeni ile lovastatin ve diğer benzer kolesterol düşürücü maddelerle kullanıldığında bu bileşiklerin etkilerini güçlendirebileceği,
    - Glutatyon’un antioksidan etkilerini güçlendirdiği,
    - İmmün sistemi güçlendirici etkisi nedeni ile organ nakli sonrası immunosupresan ajan kullanan bireylerde kullanılmaması gerektiği,
    - İçerdiği polisakkaritlerin morfinin immunosupresif etkilerini in vitro ve in vivo olarak antagonize ettiğinin belirlendiği yapılan çeşitli çalışmalarda yer almaktadır.

Reishi mantarı ekstrelerinin alerjenlerin kompleks bir karışımını içerdiği belirlenmiştir. Yapılan bir çalışmada astım hastalığı olan 115 kişinin %16’sında alerjik reaksiyonlar gözlenmiştir.
    Vazodilatör ve platelet inhibitör etkileri nedeni ile ameliyat olacak hastaların ameliyat öncesinde reishi mantarı kullanımını bırakmaları tavsiye edilmektedir.
    Hipoglisemik aktivitesi nedeni ile tedavi gören şeker hastalarının reishi mantarı kullanmadan önce doktorları ile temasa geçmeleri gerekmektedir.
    Reishi mantarından elde edilen ekstrelerin, kansere ve kanser terapisine bağlı yan etkileri hafifletmek amacı ile kullanımı olmasına rağmen, reishiden elde edilen 3 farklı ekstrenin uygulandığı kemoterapi gören çocuklardan alınan hücre kültürlerinde, bu ekstrelerin toksik etki gösterdiği belirlenmiştir. Bu nedenle kemoterapi alan özellikle küçük yaştaki kişilerde reishi ekstresi kullanılırken dikkatli olunması gerektiği rapor edilmiştir.
    Literatürde Reishi mantarı kaynaklı tek bir hepatotoksisite vakası yer almasına rağmen karaciğer hastalığı bulunan kişilerin Reishi mantarı kullanmaları tavsiye edilmemektedir.

LİTERATÜR 1) Erdoğan, Ö. “Ganoderma lucidum (Curtis) P. Karst.’ın Fitoterapi Açısından Önemi”- A.Ü. Sağlık Bilimleri Enstitüsü Tezsiz Yüksek Lisans Dönem Projesi-2010
    2) Üstünes, L. Rx Media Pharma, İnteraktif İlaç Bilgi Kaynağı, 2013
    3) VANAMAN B. The Side Effects of Ganoderma Extract.http://www. livestrong.com, 2011.
    4) AMERICAN HERBAL PHARMACOPOEIA AND THERAPEUTIC COMPENDIUM (2006). “Traditional Chinese Medicine Supplement, Reishi Mushroom, Ganoderma lucidum, Standards of Analysis, Quality control and Therapeutics” Roy Upton Herbalist.
    5) KILL S. K., RIEDER M. J. Toxicity of a Traditional Chinese Medicine, Ganoderma lucidum, in Children With Cancer. Can J Clin Pharmacol, 15(2): 2008.

• trgano T kullanıcısına yanıt
    Bizzat mantarı belirli hastaliklara sahip olanların kullanmaması gerektiğine dair (3-4 tane rahatsızlık ) sağlık bakanlığının yazısı var . bende kullanıyorum ürünlerden memnunum ama insanları yanlış bilgilendirmeyin arkadaş körü körüne o bunu dedi bu bunu dedi ulan çatır çatır bilimsel araştırma sını makalesini okumuyorsunuz sonra vay efendim herşeye deva ilkin iyi araştırıp öğrenin birileri sağlığından olabilir

• TakeNoPrisoner kullanıcısına yanıt
    25Liraya 20 paketlik sicak çikolatanı alıyorum bime gitseniz size sıcak çikolatayı 1 liradan veriyor. ben alıyorum 1.25 liradan ve kalitesi tartışılmaz. Hey gidi millet aman siz paranızı kaptırmayın %50 si şeker olan nescafelere devamm

• allstar34 kullanıcısına yanıt
    Boşverin böylerini be köylü ahmet mehmet ağanın söylemleri işte( bende köy çocuğuyum okumayan araştırmayan insanlar için konuşuyorum) binin üstünde makale yazılmış yabi ingilicce beyefendi. 100 ün üzerinde ulkede satışı var ne kadar basit bisi yavv . işkembe getirin biraz daha sallayalım. Siz almayın beyefendi kaptirmayin paranızı bosverin zira siz daha iyi kimyasallara layıksınız

• ismail4444 İ kullanıcısına yanıt
    1Temmuz 2013 kayıtlısın muhtemelen forumda yaşadığınızı düşünüyorsunuz insanlarin o şekilde düşünmesini mi istiyorsunuz forum açık alan. kimse forumda aktif olmak zorunda değil arkadaşım üniversite yıllarımdan beri forumu işim olduğu zaman takip ederim. 3 aydır ürünlerini kullaniyorum satışını yapmıyorum ha bak tel nosuda yazmıyorum. Faydasıni görüyorum ki safsata saçmalık kazikliyorlar gibi kelimeleri görünce yazıyorum buraya insanların önünü kesmeyin verirsin 20 lira alırsın diş macununu ben diş etleri hassas bir insanim ki macununu kullandıktan sonra tek kanama olmadı tahriş olmadı fırça aynı fırça. İşin nm kısmını eleştirirken ürünlerini insafsızca eleştirmeyin

• quote:

Orijinalden alıntı: 9vs6

1Temmuz 2013 kayıtlısın muhtemelen forumda yaşadığınızı düşünüyorsunuz insanlarin o şekilde düşünmesini mi istiyorsunuz forum açık alan. kimse forumda aktif olmak zorunda değil arkadaşım üniversite yıllarımdan beri forumu işim olduğu zaman takip ederim. 3 aydır ürünlerini kullaniyorum satışını yapmıyorum ha bak tel nosuda yazmıyorum. Faydasıni görüyorum ki safsata saçmalık kazikliyorlar gibi kelimeleri görünce yazıyorum buraya insanların önünü kesmeyin verirsin 20 lira alırsın diş macununu ben diş etleri hassas bir insanim ki macununu kullandıktan sonra tek kanama olmadı tahriş olmadı fırça aynı fırça. İşin nm kısmını eleştirirken ürünlerini insafsızca eleştirmeyin

Forumda falan yaşadığım yok. Bu tür sosyal ortamlarda hep aynı ismi kullanırım o bakımdan bahsettiğiniz sınıflandırma bana uymuyor. Sizin reklam amacı gütmemiş olmanız bu sayfaya yazan bi kaç mesaj sahibi reklamcıların olmadığını kanıtlamaz. Ben hiç kullanmadım bu ürünü, kullanacak kadar da ahmak değilim siz de bu yazdıklarımdan ne istiyorsanız onu üzerinize alının. Haa kullanan tanıdıklarım oldumu oldu elbet. Bir zarar gören oldumu olmadı Allah var yalan yok. Lakin zarar görmemiş olmak bir fayda değildir ve zarar görmeyenler faydasını da görmedi. Para kolay kazanılmıyor kekletmeyin kendinizi...

• ismail4444 İ kullanıcısına yanıt
    kullananlar ahmak mı arkadaşım ben öğretmenim akılcı mantıkcı birisiyim.bu ürünleri araştırdım tabiki çevremde bunu kullanan birçok insan var zararını görmüş değiller aksine faydalarını görüp tavsiye ediyorlar. prensip olarak bana faydası olmayan hiçbir ürünü çevreme tanıtmam tavsiye etmem. ben diyorum ki alın deneyin diş macununu sabununu günlük hayatta hep para ödediğimiz malzemeler zaten gano almasam başka markalara para vereceğim. haksız mıyım extra cebimden ücret çıkmıyor kullandıktan sonra hususi 3 aylık yetecek ürün aldım sabun macun çikolata 100 lira verdim. ne için veriyorum o parayı bana iyi geldiği için faydasını açıkca gördüğüm için. bir ürün alacağım zaman dibine kadar araştırır fiyat sorgulamasını yaparım. isterseniz ücretsiz yollayada bilirim size önyargılarınızı yıkmanız için yorumları paylaşırsınız . sağlıcakla kalın

• kullananlar ahmak mı arkadaşım ben öğretmenim akılcı mantıkcı birisiyim.bu ürünleri araştırdım tabiki çevremde bunu kullanan birçok insan var zararını görmüş değiller aksine faydalarını görüp tavsiye ediyorlar. prensip olarak bana faydası olmayan hiçbir ürünü çevreme tanıtmam tavsiye etmem. ben diyorum ki alın deneyin diş macununu sabununu günlük hayatta hep para ödediğimiz malzemeler zaten gano almasam başka markalara para vereceğim. haksız mıyım extra cebimden ücret çıkmıyor kullandıktan sonra hususi 3 aylık yetecek ürün aldım sabun macun çikolata 100 lira verdim. ne için veriyorum o parayı bana iyi geldiği için faydasını açıkca gördüğüm için. bir ürün alacağım zaman dibine kadar araştırır fiyat sorgulamasını yaparım. isterseniz ücretsiz yollayada bilirim size önyargılarınızı yıkmanız için yorumları paylaşırsınız . sağlıcakla kalın

• Nedense tavsiye edenlerin hepsi numara veriyor :) bu kadar çok faydalı bir şeyse niye halen herkes hastalanıyor arkadaşım ya ne saçma yorumlar
  • .Emn. kullanıcısına yanıt
    Belli başlı rahatsızlıklar için belirli ürünler var her derde deva değil olamazda zaten .numara verenlerde üyeleri satış yapıyorlardır herşeyde olduğu gibi bununda ticareti yapılıyor. Kimisine göre şifa kimisine göre para. O kadar eczane var neden herkes hastalanıyor...
  • bkz(saadet zinciri)
  • şu işi biri bana bi anlatsın yav nasıl bayi olunuyor?
    nasıl yarı zamanlı nasıl tam zamanlı çalışılıyor.
    çark nasıl dönüyor bu değirmenin suyu nerden geliyor :)
    bu işi yapıp batan bu kahveyi içip ölen var mı
  • mrtsyl kullanıcısına yanıt
    üye birisini buluyorsunuz onun üzerinden üye olup paket malzeme alıyorsunuz(470 liraymış) ister satarsınız ister kullanırsınız yani batmak kelimesi bu işte geçerli değil satmak için ürünleri alırsın satamazsan kendin kullanırsın. üye oldğun için fiyatlar biraz makul geliyor sana sende üzerine karını koyup satıyorsun ama fiyatları yüksek bazı ürünlerin şahsen kendim kullanmasam insanlara bunun fiyatı bu hadi al almalısın diyemem çünkü gönlüm razı olmuyor isteyen arkadaşlara elimde malzeme varsa aldığım fiyattan veriyorum. yarı zamanlı olarak reklam yapıyorlar bana saçma geliyor bu işin gecesi gündüzü yok ticaret yapıyorsan telefonun açık olacak insanlara her an iletişim içinde olacaksın. tabi bide işin üye kısmı var misal senin üye ettiğin adam 1000 liralık ürün satarsa sanada %2-%3 lük kısmı geliyor 20-30 lira artık ne kadarsa tam bilmiyorum yüzdesini. kahvesini keyif için içiyorum fiyasadaki ürünleri artık bir kenara bıraktım . diş macununu ve sabununu bana faydalı geldiği için kullanıyorum.

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.