Şimdi Ara

Her yöne 250 Dakika, 5000 SMS ve 500 MB İnternet 19 TL (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
510
Cevap
8
Favori
40.546
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yildirimr

quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

quote:

Orijinalden alıntı: yildirimr

Arkadaşlar Avea faturalıdan Bimcell e de 1 günde geçer mi?
    Ve faturalıdan kontörlüye geçmiş gibi muamele görüp, faturasıza geçme ücreti 20 tl yi Avea yine alır mı?
    Tecrübe eden varsa bende Bimcell'e geçeyim.

Başvuru yaptığınızda Bim'deki yetkili hemen belgeleri genel müdürlüğe gönderirse 1 saat bile sürmez, zaten bildiğiniz tarife değiştirmek oluyor Avea'dan Bimcell'e geçmek.

Avea faturasıza geçiş ücreti alıyor ama Bimcel 20 TL hediye veriyor Avea ücret aldığı için.

Yine mi o ücretten kurtulamıyoruz.
    Peki o 20 tl hediye bakiye olarak mı yoksa normal tl olarak mı aktarılıyor Bimcell'e.

Avea da hatta hediye tl olarak aktarılıyor diye biliyorum. Bu sebepten ötürü de sms, konuşma paketi yapılamıyordu.

Hediye olarak aktarılıyor, paket yapamıyorsunuz, mecbur konuşmanız, internete girmeniz sms/mms atmanız gerek standart tarife üzerinden.

• hala geçebılıyoruz değılmı bu pakete
  • HY 500 DK AVEayla 2500 dk 2 gb internet 30 tl ye alıyorsam bu kampanya tırt...Kamu hattı bu arada
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShadowOfSpirit

HY 500 DK AVEayla 2500 dk 2 gb internet 30 tl ye alıyorsam bu kampanya tırt...Kamu hattı bu arada

Sms var mı? Ve ben öğrendiyim; alabiliyor muyum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: semihh95

hala geçebılıyoruz değılmı bu pakete

evet
  • quote:

Orijinalden alıntı: use2000

quote:

Orijinalden alıntı: semihh95

hala geçebılıyoruz değılmı bu pakete

evet

teşekkürler.
    biraz önce bimin önünden geçerken gördüm hala duruyordu kağıt
  • tam da bugun bimcelle gecmiştim. acaba bu 250 dakika 6 saniyelik sayımla mı yoksa dakikalık olanla mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: spoiler4all

tam da bugun bimcelle gecmiştim. acaba bu 250 dakika 6 saniyelik sayımla mı yoksa dakikalık olanla mı?

6 sn de bir
  • quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

quote:

Orijinalden alıntı: spoiler4all

tam da bugun bimcelle gecmiştim. acaba bu 250 dakika 6 saniyelik sayımla mı yoksa dakikalık olanla mı?

6 sn de bir

en iyi yanı da bu

arkadaslar ayrıca bu bir gecis kampanyası değil bir paket

yani hep olacak.
  • Avea Kamu hattından 15 gün önce bimcell e geçtim.Avea son faturam konuşma yapmadığım halde 59 TL geldi. Var mı başına böyle bir hal gelen arkadşlar? Nasıl bir yol izlemeli?
  • Selam,

Diğer konulara da mesaj attım halen istediğim cevabı bulamadım ve kimse sormamış, sorsalar bile cevap alınmamış. Hat bildiğimiz avea 4. sanal operatör olsa bile. Avea'dan gelen sms ve aramalar her yöne mi olarak ücretlendirilecek..

Allahını seven bu soruya cevap verebilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakurek

Avea Kamu hattından 15 gün önce bimcell e geçtim.Avea son faturam konuşma yapmadığım halde 59 TL geldi. Var mı başına böyle bir hal gelen arkadşlar? Nasıl bir yol izlemeli?

Dostum avea bu yapacak birşey yok. Tek karın var bunlardan kurtulmuşsun. Ben hanımın kamusunu turkcelle taşıdım bu ay bakalım bana kaç gönderecekler. Benim tarifem 30 tl. Kat paketini bilip takip etmeme rağmen bana 74 tl fatura gönderdiler iki ay. Sikayetvar, btk şikayet ettim hiçbir sonuç yok. Diyorum kardeşim kat paketini biliyorum nasıl bu kadar fatura gönderiyorsunuz. Cevap paket aştıktan o kat paketi arası. Yok böyle bir izah, yok böyle bir dünya.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: hekimoglu19

quote:

Avea Kamu hattından 15 gün önce bimcell e geçtim.Avea son faturam konuşma yapmadığım halde 59 TL geldi. Var mı başına böyle bir hal gelen arkadşlar? Nasıl bir yol izlemeli?

Dostum avea bu yapacak birşey yok. Tek karın var bunlardan kurtulmuşsun. Ben hanımın kamusunu turkcelle taşıdım bu ay bakalım bana kaç gönderecekler. Benim tarifem 30 tl. Kat paketini bilip takip etmeme rağmen bana 74 tl fatura gönderdiler iki ay. Sikayetvar, btk şikayet ettim hiçbir sonuç yok. Diyorum kardeşim kat paketini biliyorum nasıl bu kadar fatura gönderiyorsunuz. Cevap paket aştıktan o kat paketi arası. Yok böyle bir izah, yok böyle bir dünya.

Haklısın dostum, maalesef minareyi çalan kılıfına uydurur hesabı adamlar buluyor bir yolunu. Kız arkadaşımın da böyle geçirdik, avea da paket tanımlıymış mesaj paketi, bimcell e geçmiş olmasına rağmen paket yenilendi 13 TL havaya gitti. Aradık şikayet vs bi sonuç yok. Saçmalığa bakar mısnız :))

• quote:

faturalıdan faturasıza geçiş ücreti 20 tldir .bu yansıtılmış faturaya. bu 20 tl bimcelle geçtiğinizde hediye 20 tl olarak yükleniyor. ayrıca bimcelle nt yapmış gibi göründüğünüz için o ay ki tarifenin sabit ücretinin hepsini faturaya yansıtıyorlar. siz fatura döneminin bitmesine 10 gün kala başka bir operatörün faturasız hattına taşıma başvurusu yapıp , bir sonraki fatura dönemi gelmeden diğer op.a geçmiş olsaydınız kullandığınız ayın faturası yansırdı ve faturasıza 20 tl geçiş ücreti ödemezdiniz. geçtiğiniz operatöre aynı gün bimcell taşımaya başvuru yapardınız. böylece en az hasarla atlatabilirdiniz.

bu arada dikkat edelim. faturalıdan faturasıza geçişlerde veya başka operatörlere geçişlerde operatör bir fatura daha çıkarabiliyor. bu 1 ay sonrada olabilir 3 ay 5 ay sonrada. takip etmeniz gerekiyor. haberiniz olmadığında ise faize binip yüksek meblağ ile avukatlar sizi arıyor ödeyin diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TÜRKO -- 13 Şubat 2013; 13:29:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TÜRKO

quote:

faturalıdan faturasıza geçiş ücreti 20 tldir .bu yansıtılmış faturaya. bu 20 tl bimcelle geçtiğinizde hediye 20 tl olarak yükleniyor. ayrıca bimcelle nt yapmış gibi göründüğünüz için o ay ki tarifenin sabit ücretinin hepsini faturaya yansıtıyorlar. siz fatura döneminin bitmesine 10 gün kala başka bir operatörün faturasız hattına taşıma başvurusu yapıp , bir sonraki fatura dönemi gelmeden diğer op.a geçmiş olsaydınız kullandığınız ayın faturası yansırdı ve faturasıza 20 tl geçiş ücreti ödemezdiniz. geçtiğiniz operatöre aynı gün bimcell taşımaya başvuru yapardınız. böylece en az hasarla atlatabilirdiniz.

bu arada dikkat edelim. faturalıdan faturasıza geçişlerde veya başka operatörlere geçişlerde operatör bir fatura daha çıkarabiliyor. bu 1 ay sonrada olabilir 3 ay 5 ay sonrada. takip etmeniz gerekiyor. haberiniz olmadığında ise faize binip yüksek meblağ ile avukatlar sizi arıyor ödeyin diye

Güzel bilgi keşke daha önceden bilseydik. Diğer arkadaşlar a yardımı dokunur. Tşk ederiz Dediğiniz gibi 20 TL hediye olarak yüklenmişti. Herkese yükleniyor herhalde deyip Anlam verememiştik nedeni buymuş demek ki.

• quote:

quote:

quote:

Güzel bilgi keşke daha önceden bilseydik. Diğer arkadaşlar a yardımı dokunur. Tşk ederiz Dediğiniz gibi 20 TL hediye olarak yüklenmişti. Herkese yükleniyor herhalde deyip Anlam verememiştik nedeni buymuş demek ki.

20 tl normal tl olsa sıkıntı yok. hediye tl olduğu için ne paket alabiliyorsunuz ne başka birşey. hemde o hediye tl dksı 40 kr

• quote:

bana 68 tl geldi

• quote:

Burada tam olarak ne demek istediniz?
    Yani ben şu anda Avea faturalı kullanıyorum.Bimcell'e geçeceğim.Yani önce mesela Turkcell faturasıza geçip,geçişin olduğu gün Bimcell'e mi başvuracağım?

Şu an direk Bimcell'e başvursam bu ayki Avea faturamı + 20 lira mı ödeyeceğim?

• quote:

Orijinalden alıntı: EPICA

quote:

Burada tam olarak ne demek istediniz?
    Yani ben şu anda Avea faturalı kullanıyorum.Bimcell'e geçeceğim.Yani önce mesela Turkcell faturasıza geçip,geçişin olduğu gün Bimcell'e mi başvuracağım?

Şu an direk Bimcell'e başvursam bu ayki Avea faturamı + 20 lira mı ödeyeceğim?

EVET

• quote:

EVET

Teşekkürler,bu evet iki soru için de geçerli sanırım?

O halde önce başka bir faturasıza geçeyim,geçişin tamamlandığı gün ise Bimcell'e başvururum.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.