Şimdi Ara

Panasonic NeoPlazma Alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
2
Favori
3.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Vatan 'da Panasonic Neoplazma TX-P42ST50E 1514 lira. Forumda okudugum kadarıyla görüntü kalitesi iyi cihazın. Genel olarak plazmaların elektrik tüketimi yüksek derler, bir led tv ile bu neoplazma tv arasındaki tüketim farkı ne kadardır ki?(faturaya yansıyan) Ortalama günde 8 saat açık kalır cihaz.

TV'den tek beklentim kaliteli görüntü. Smart özelliği olsun, 3D olsun bunlar önemli değil.

42ST50E

SAMSUNG UE40ES5500

Vestel PF7017

3 tane seçenekten hangisini seçmeliyim. Tek istediğim kaliteli görüntü başka hiçbir beklentim yok cihazdan. Aklımda pana var aslında ama elektrik tüketimi düşündürüyor :S

• şuan 4000 - 8000 tl ye satılan led tv lerden daha iyi görüntü alırsın

42ST50E nin fiyatı da mükemmel hiç düşünmeden al

2B da güç tüketimi 100 - 110 watt görüntü kalitesi de mükemmel
    3B da güç tüketimi 180 - 200 watt

10 Bit 4K led alamayacağına göre led tv lerin %99 çöp (çamur görüntü - ışık sızması mevcut - 8 bit panel)

Panasonic TX-P50ST50 Güç Tüketimi
     Panasonic NeoPlazma Alınır mı?

42" olanın güç tüketimi daha düşük

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 23 Aralık 2012; 12:22:30 >

• Yapacağın en mantıklı iş neoplazma olur. Neo plazmalar elektrik tüketiminde aman aman farkettirmezler zaten bunun için neodurlar. Bende 42s30e var. Alt komşum gitti 40eh5000 aldı. İnan görüntü çamur gibi inanılmaz farkediyor. En kral Lede değişmezsin plazmayı. O da elektrikte hadi diyelim aylık 3tl farketsin inan değiyor dostum. Zaten televizyon keyif işi onun için bu keyiften kendini mahrum bırakma.
  • Çok teşekkürler değerli yorumlarınız için. Aylık 3 lira 5 lira fark varsa hiç birşey :)

baff 90'lık çanak alıcam, şu lnb' yi alıcam. Inverto lnb

Reçber RG6-U4 Bakır kablo kullanıcam. Uydu alıcısı olarakta tek beklentim görüntü kalitesi güzel, kullanımı kolay. Server vs vs özellikler istemiyorum işim olmayacak çünkü.

f/p olarak forumda herkes neta 6400 HD önermiş. Gidip görmem lazım görüntüyü muhtemelen neta alabilirim.

Herhalde bu tesisatla neoplazmadan kaliteli bir görüntü alırım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: daRKiLLeR

Çok teşekkürler değerli yorumlarınız için. Aylık 3 lira 5 lira fark varsa hiç birşey :)

Reçber RG6-U4 Bakır kablo kullanıcam. Uydu alıcısı olarakta tek beklentim görüntü kalitesi güzel, kullanımı kolay. Server vs vs özellikler istemiyorum işim olmayacak çünkü.

f/p olarak forumda herkes neta 6400 HD önermiş. Gidip görmem lazım görüntüyü muhtemelen neta alabilirim.

Kaliteli HDMI kablo al örnek

Monster 1000HDX
    http://www.amazon.com/Monster-Cable-1000HDX-Ultimate-Speed/dp/B004H1M68M/ref=sr_1_6?ie=UTF8&qid=1356258360&sr=8-6&keywords=Monster+1000HD

http://hdmi-cables-review.toptenreviews.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 23 Aralık 2012; 12:56:12 >

• quote:

Çok teşekkürler değerli yorumlarınız için. Aylık 3 lira 5 lira fark varsa hiç birşey :)

Ben microstar S1 kullanıyorum neta ile arasında kalmıştım ama neta 170 iken ben sanalpazar kampanyasıyla ücretsiz kargo 75e almıştım. Sdler bile plazmada Hd gibi. Netada olsa kesinlikle güzel görüntü alırsın. Yenerin dediği gibi hdmi kablon iyi olsun korkma.

Edit: Bence kablolar çok pahalı bu kadar verilmez hdmi kabloya:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hekimoglu19 -- 23 Aralık 2012; 12:29:13 >

• Çok teşekkürler arkadaşlar, yorumlarınız yönlendirici oldu benim için.
    Hali hazırda elimde şu philips hdmi kablo var. Yeterli olur diye dşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: hekimoglu19

quote:

Ben microstar S1 kullanıyorum neta ile arasında kalmıştım ama neta 170 iken ben sanalpazar kampanyasıyla ücretsiz kargo 75e almıştım. Sdler bile plazmada Hd gibi. Netada olsa kesinlikle güzel görüntü alırsın. Yenerin dediği gibi hdmi kablon iyi olsun korkma.

Pahalı dediğin kablo 40 usd bu farkı kesinlikle hissedersin

• quote:

Orijinalden alıntı: yenerbalcı

quote:

Orijinalden alıntı: hekimoglu19

quote:

Pahalı dediğin kablo 40 usd bu farkı kesinlikle hissedersin

Yener hocam arkadas belki bu bütçelere zor çıktı. Elindeki philips yeterince iş görecektir. O 40 usd benim için çok büyük para şu an. Aynı durumda olsam o paraya akım korumalı bir priz alırdım mesela. Ama dediğini çok iyi anlıyor saygı duyuyorum.

• Arkadaşlar bu arada arkadaşlar bu neoplazma tv'yi belki duvara sabitlerim. Sağa sola çevirme şansı olmayacak haliyle.
    Tam karşısında oturan rahat izler fakat çaprazdan bakıldıgında ekrana görüntüde bozulma, yansıma oluyor mu?
  • Arkadaşlar merhaba,
    Plazma LED'ten önceki bir teknoloji değil mi? Hala LED'i boşver Plazma al deniyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyingdutch

Sayın Albani,
    Foruma yeni üye oldum ancak forumdaki konuları ve özellikle sizin yazılarınızın gözden kaçırmadıysam tamamına yakınını okudum diyebilirim.Yeni üye olduğum için çaylak sınıfındayım ancak aslında elektronik temel altyapım mevcut, öğrenimimden dolayı.Ayrıca oldukça derin bir hi-end audio meraklısıyım.Biz orda kablosuna varana kadar detay dinler fark ararız.
    Hal böyleyken 2005 ten beri 42PV60 Panasonic kullanıyordum,aldığımdan beri fark ettiğim fakat kimseden nedenini öğrenemediğim meşhur mor yılanların olduğu modellerden:)Pv60 a o dönemde ayak hariç alınmak üzere ki içinde çıkmadığından 5400tl ödemiştim.3 hafta önce arkadaşım tekrar kanıma girdi 55st50 aldığını bana da 50 sini önerdi,2500 tl uygun geldi ama mağazaya gidip vt ile yanyana st yi kıyaslayınca st içime sinmedi,vt nin 4800 lük fiyatı da fazla gelince mağazada olmamasına rağmen 50gt50 siparişle istettim izlemeden sadece broşürdeki teknik verilerine bakarak,zira vt ye oldukça yakın duruyordu verilerde.Arkadaşım da benden etkilendi o da 55vt30 buldu biryerden o da onu aldı.Tabi bu arada uzunca led-plazma gitgeli de yaşadık ancak izleme mesafem ve 7 yıllık plazma alışkanlığım nedeniyle led e cesaret edemedim.GT geldi ve kuruldu,42 den 50 geçmenin ve 7 yıllık yeni teknolojinin etkileyciliği bittikten sonra hi-end audio dan gelen detay arama alışkanlığım ortaya cıktı,Pv60 ın sabitlediğim ayarlarından sonra gt de nerdeyse her kanal geçişinde yada değişen programda menü ayarlar kontrast ,ifc vs vs paranoyası oluştu,evde hanım ve çocuğun diline düştüm ama hakikaten olmuyor bir standard.Kaynaklarım Dsmart-hd next15000 ve atlanta hd box.
    Başlıca bazı takıldıklarımı yazmak istiyorum,sonrasında bunları avforum da da rastladım ama kronik mi hata mı anlamış değilim.Kalkdıki hata bile olsa hiçbirşey bilmeyenlerin sattığı,hiçbirşey bilmeyenlerin servis verip kurduğu bu teknolojik cihazlara birde olmayan yayın kalitesi standardımızla haksızlık yapmak işin kolayına kaçmak olacağından araştırma yoluna başladım.

1.Mor yılanlar yok fakat bu kez de futbol maçlarında yakın plan futbolcu yüzlerinde renk patlaması gibi yeşil-kırmızı renk atlamaları,aynı şeklide kanal-d hd de yüzlerde oluşuyor ancak her programda değil.Buna DFC diyorlar sanırım.Ifc yi açınca bu durum azalıyor ancak bu kezde titremeler çoğalıyor!

2.Yine d-smart kanal d hd dizilerinde ve başka kanallarda da çok hızlı olmayan harketlerde bile titreyerek geç
    işler,örneğin adam yürürken yüzde oynamsı gibi,Bunada judder yada flickering diyorlar sanırım.
    3.son olarak kaydırma çubuğunu çalıştırdığımda beyaz geçerken sol üst köşe Kanal-d hd logosu izi gördüm.Kaydırma çubuğu ve av deki beyaz yıkama ile epeyi azaldı ama yinede gitti diyemem,ayrıca bunun oluşmaması için gerekenleri de yaptığımı sanıyorum,korkudan kanal d izlemiyorum şu an,iz azaldı ama tekrar izlediğimde yine oluşacak mı?
    Rodajın dışında normalde de kontrast,parlaklık ve renk düşük seven ve seyreden biriyim.

Bilmiyorum yorumunuz olacak mı bana ama plazma yabancısı olmadığım halde sanırım başıma dert aldım:((Herşey mi kötü hayır asla,renkler ve sorunsuz izlediklerim müthiş ancak ha şurda titreyecek ha şurda renk patlayacak diye ve yapmasın diye devamlı ayar yapmaktan keyif alamıyorum.Bana bu sorunlar hakkında biraz bilgi verirseniz çok sevinirim.Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: pineke

Arkadaşlar merhaba,
    Plazma LED'ten önceki bir teknoloji değil mi? Hala LED'i boşver Plazma al deniyor?

Aynen öyle plazma ledlerden önceydi ama led dediğin cihazların sadece
    çerçeve kenarlarındaki ledlerle koca görüntüyü oluştururken plazmalar
    her noktayı ayrı ayrı pixell yapılarıyla oluşturuyorlar.Herbir pixele ayrı ayrı
    gazlarla görüntü oluşuyor.O yüzden hala pdp teknolojisini geçen bi teknoloji üretilmedi.
    İmkan varsa PDP den vazgeçmemelisin.

Heleki bu pio olursaki bulmak imkansız artık dadından yenmez,ama Panny ST/GT/VT 50
    serileride piyasanın en iyileridir.

Dikkat edersen belgesel yapımcıları sinema yapımcıları filmin montajlarını pdp üzerinden yaparlar.

Panny nin resmi sitesine gir bak ünlü belgeselci çekimlerini pany vt50 de kontrol ediyor.
    Çünkü abartısız gerçek renklere en yakın görüntüleri pdp ler verir,gözle nasıl görünürse
    onu gösterirler ama led/lcd ler de gördüğün renklerin üzerine birkatta suluboya sürüp
    sonra sana izletirler.Kısacası gerçeklikse pdp,sahte göz boyama ise led/lcd,renkler ve
    zevklerde tartışılamayacağına göre gidip kendi gözünle izleyip gözüne hitap edeni satın alacaksın.

• bir arkadaşımız yazmış...plazma led den önceki teknoloji değil mi diye. Hemen cevap verelim, plazma led den sonraki bir teknolojidir. Ayrıca led diye bir tv yoktur. Led aydınlatmali LCD tv ler vardır. Bu aydınlatmanın esprisi ise tv yi daha ince tasarlamayi mümkün kılıyor, birde elektriği az harcıyor. Sonuç olarak led aydınlatmali lcd tvler neoplasmaların performans olarak yanından bile geçemez
  • Hepinize teşekkür ediyorum yorumlarınız için.
    LED Tv almayacağım. Panasonic P42ST50E Neoplazma üzerine yogunlaştım, içime sindi.
    Bir aksilik olmazsa onu alacağım.
  • quote:

Hepinize teşekkür ediyorum yorumlarınız için.
    LED Tv almayacağım. Panasonic P42ST50E Neoplazma üzerine yogunlaştım, içime sindi.
    Bir aksilik olmazsa onu alacağım.

dostum izleme mesafen 2-2,5 mt kadarsa 50 al pişman olmazsın.42 alırsan 2 aya
    kalmaz TVden zevk alamamaya başlarsın.
  • Alabiliyorsanız 50 inç alın. Benim izleme mesafem 2 bazen 3 metre çok memnunum. 42 inç alırsanız 1 hafta sonra gözünüze çok küçük gelecek. 50 inç olanını kullanıyorum bir ayı geçti... Şimdiden 65 inç olsa iyi olurdu diye düşünüyorum :) tabi 65 inçler benim alabileceğim fiyat aralığında değiller. Fakat 50 inçlerin fiyatı gayet iyi. Tam bir F/P ürünü...
  • Arkadaşlar ayın 5'inde (maaş günü malum :) ) 42ST20 Neoplazma'yı alacağim inşallah. Tabii birde güzel görüntü alacağim bir uydu alıcısı gerekecek bir kaç alternatif çıkardım hangisini almalıyım ( turksat izleyeceğim) Kullanımı kolay karmaşık olmasın, görüntü kalitesi iyi ve biss özelliği olsun yeter.

Neta 6400 HD
    Atlanta HD Box
    Hiremco Turbo HD2
    Goldmaster 1050

Yada zaten ne kadar hd kanal varki genelde SD izleyeceğiz, ne gerek var derseniz elimde sunny at1030 dci sky(görüntü kalitesi nasıl bilmiyorum attim bir köşeye duruyor) model bir uydu alıcısı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GingerBread -- 29 Aralık 2012; 12:46:02 >
  • quote:

Arkadaşlar ayın 5'inde (maaş günü malum :) ) 42ST20 Neoplazma'yı alacağim inşallah. Tabii birde güzel görüntü alacağim bir uydu alıcısı gerekecek bir kaç alternatif çıkardım hangisini almalıyım ( turksat izleyeceğim) Kullanımı kolay karmaşık olmasın, görüntü kalitesi iyi ve biss özelliği olsun yeter.

Neta 6400 HD
    Atlanta HD Box
    Hiremco Turbo HD2
    Goldmaster 1050

Yada zaten ne kadar hd kanal varki genelde SD izleyeceğiz, ne gerek var derseniz elimde sunny at1030 dci sky(görüntü kalitesi nasıl bilmiyorum attim bir köşeye duruyor) model bir uydu alıcısı var.

fiyat nedir 42st20 nin?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.