Şimdi Ara

padopia 7 power 16GB nasıl?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
315
Cevap
2
Favori
16.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

forum sitelerine girebilecek (hobi olarak bir sitenin mod' uyum), maillerimi kontrol edebileceğim, basit ofis uygulamaları (öz. spreadsheet) kullanabileceğim ve internete girebileceğim bir android tablet almayı düşünüyorum; bu arada bütçem en fazla 400 tL..

aradığım özellikler:

- sürekli mobil olduğum için en fazla 7 inch olmalı, daha büyüğünü taşıyamam,
    - hızlı olmalı; internet sayfalarında dolaşacağım için bekleme yapacak vaktim yok,
    - 512 mb lıklardan elektronik marketlerde birkaçını denedim; internette iki sayfa açınca ağırlaşıyor, ram'i en az 1GB olmalı
    - yüksek çözünürlüklü ekranı olmalı, 800x480 ler kesmiyor, hatta tercihen IPS
    - tercihen dahili 3G modemi olmalı,

bir ara ainol' un birkaç modeli vardı fakat şu ara piyasada göremiyorum. nexus çıkıyor, ürün çok güzel ama bütçemi aşıyor...
    chip com tr web sitesinde bugün padopia 7 power diye bir model incelemesi gördüm, ram, ekran vb. özellikleri uygun geldi, şekil olarak da fena görünmüyor; deneyen var mı, deneyim ve yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mebgerate -- 19 Aralık 2012; 22:03:55 >

• Merhaba, bir hafta önce Padopia nın 7 power modeli tabletini aldım. Tablet çift işlemcili olması nedeniyle süper hızlı. İnternet ve oyun tutkunu biri olarak 1 GB DDR3 ram sayesinde takılmadan donmadan sayfalar arasında gezinebiliyorum. IPS ekran ve çözünürlük çok yüksek ... Bu ürünü almadan önce iyice irdeledim padopia bilgisayar ürünleri için çağrı merkezi ve teknik servis ağı var özellikle elektronik ürünler için firmanın ürünün arkasında durması çok önemli... Ayrıca sıkı takipçi olarak Chip incelemesi beni dahada rahatlattı.
    Ben bir haftadır kullanıyorum çok memnunum umarım açıklamalarım sizin sorularınıza cevap olur.
    Padopia 7 Power tableti tavsiye ediyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pascal-soner -- 20 Aralık 2012; 0:28:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pascal-soner

Merhaba, bir hafta önce Padopia nın 7 power modeli tabletini aldım. Tablet çift işlemcili olması nedeniyle süper hızlı. İnternet ve oyun tutkunu biri olarak 1 GB DDR3 ram sayesinde takılmadan donmadan sayfalar arasında gezinebiliyorum. IPS ekran ve çözünürlük çok yüksek ... Bu ürünü almadan önce iyice irdeledim padopia bilgisayar ürünleri için çağrı merkezi ve teknik servis ağı var özellikle elektronik ürünler için firmanın ürünün arkasında durması çok önemli... Ayrıca sıkı takipçi olarak Chip incelemesi beni dahada rahatlattı.
    Ben bir haftadır kullanıyorum çok memnunum umarım açıklamalarım sizin sorularınıza cevap olur.
    Padopia 7 Power tableti tavsiye ediyorum...

yeni duyduğum bir marka old. için kullanıcı yorumları önemli, paylaştığınız için çok teşekkürler :)

satışta gördüm birkaç sitede, bu sabah sipariş verdim, merak edenler varsa ben de kendi yorumlarımı yazarım..

• wifi ve batarya olayları nasıl??? şarjı kaç saat gidiyor ve wifi kopma falan yapıyormu çekim gücü nasıl???
    ...
  • pascal kullandigina gore sanirim bilgi verebilir?

ben de yarin elime gecince (kargo bu havada gelirse) ilk is test eder yazarim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mebgerate

pascal kullandigina gore sanirim bilgi verebilir?

Padopia power tabletim biraz önce geldi, gerçekten çok kaliteli işçiliğe sahip... :)
    Forumlarda wifi ile ilgili çok yazı olduğu için hiçbirşey yüklemeden önce wifi denemek istedim, inssider diye bir prg. buldum, hem pc hem android versiyonu var.
    wifi çekim kalitesi gayet üst düzeyde, hatta wifi modemin bulunduğu yerden bir kat yukarıda ve arada 2 duvar olmasına rağmen gayet iyi çekiyor.
    dell inspiron marka i7 işlemcili laptop' um ile tableti aynı wifi prg. yükleyip karşılaştırma yaptım, tablet ve laptop yanyana olmasına rağmen db (desibel) seviyeleri birbirine çok yakın...

Özet olarak; wifi neredeyse DELL inspiron i7 laptop' um kadar iyi çekiyor!! :)

merak edenler için resim koyuyorum

• quote:

quote:

pascal kullandigina gore sanirim bilgi verebilir?

Padopia power tabletim biraz önce geldi, gerçekten çok kaliteli işçiliğe sahip... :)
    Forumlarda wifi ile ilgili çok yazı olduğu için hiçbirşey yüklemeden önce wifi denemek istedim, inssider diye bir prg. buldum, hem pc hem android versiyonu var.
    wifi çekim kalitesi gayet üst düzeyde, hatta wifi modemin bulunduğu yerden bir kat yukarıda ve arada 2 duvar olmasına rağmen gayet iyi çekiyor.
    dell inspiron marka i7 işlemcili laptop' um ile tableti aynı wifi prg. yükleyip karşılaştırma yaptım, tablet ve laptop yanyana olmasına rağmen db (desibel) seviyeleri birbirine çok yakın...

Özet olarak; wifi neredeyse DELL inspiron i7 laptop' um kadar iyi çekiyor!! :)

merak edenler için resim koyuyorum

aşağıdaki resim de windows 7 nin çekim seviyesini gösteriyor (NAGI ve NAGI2 leri karşılaştırırsanız hepsi ort. 3 seviye çekiyor, çok başarılı...)

• quote:

Orijinalden alıntı: @rd@

wifi ve batarya olayları nasıl??? şarjı kaç saat gidiyor ve wifi kopma falan yapıyormu çekim gücü nasıl???
    ...

bataryayı da full şarj edeyim, yarın test edip yazacağım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: @rd@

wifi ve batarya olayları nasıl??? şarjı kaç saat gidiyor ve wifi kopma falan yapıyormu çekim gücü nasıl???
    ...

bataryayı da full şarj edeyim, yarın test edip yazacağım.

batarya merak edenler için:

dün full şarj ettim; ekran parlaklığı en yüksek seviyede, wi-fi açık, internet-oyun vb. hiç elimden bırakmadan 5.5 saat sonunda %4' e düştü, tekrar şarja taktım...
    pili 3100 mAh li-ion yazıyor, normal kullanımda bence 6 saat çok rahat gider sanırım...
  • takip ediyorum eksiği yok fazlası var almayı düşünüyorum..

• bilgiler için sağol..bende ısrarla takip ediyorum..sanırım alacam bunu..3g bağlantısı nasıl usb modemlerle vın,jet v.s.?
  • quote:

Orijinalden alıntı: burcak_300

bilgiler için sağol..bende ısrarla takip ediyorum..sanırım alacam bunu..3g bağlantısı nasıl usb modemlerle vın,jet v.s.?

Bende ttnet in JET modemi var; problemsiz bağlanıyorum. Kuzende VINN vardı onu da denedik, o da sorunsuz bağlandı. Bir tek vodafone modemi denemedim ama cihaz olarak bunlar benzer sanırım (genelde Huawei' nin varyasyonları)

Bir de sanırım bu cihazın sanırım 3G uyumluluğu ileri düzeyde, çünkü ayarlar bağlantı menüsünde diğer tabletlerde pek olmayan "3G" diye bir seçenek var ve burada uyumlu bir sürü 3G USB Stick marka/modeli isimleri yazıyor. Merak eden olursa yine ekran fotoğrafı çekip koyarım. (2.resimde solda Bluetooth ikonu altında "M" olarak görünüyormuş, şimdi dikkat ettim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mebgerate -- 22 Aralık 2012; 21:00:33 >

• hocam mağazadan mı aldın alışveriş sitesinden mi? kaç liraya aldın kaç günde geldi? kutu içeriği nasıl tam mı ? bilgi verirsen çok sevinirim...ofis uygulamarı nasıl okul için düşünüyorum da ..ayrıca sesi nasıl tatmin ediyor mu? hoparlör durumu nasıl? çok soru sordum kusura bakma..son soru divx xvid mp4 v.s. her formatı açıyor mu? cevaplar için şimdiden tşk ederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: burcak_300

hocam mağazadan mı aldın alışveriş sitesinden mi? kaç liraya aldın kaç günde geldi? kutu içeriği nasıl tam mı ? bilgi verirsen çok sevinirim...ofis uygulamarı nasıl okul için düşünüyorum da ..ayrıca sesi nasıl tatmin ediyor mu? hoparlör durumu nasıl? çok soru sordum kusura bakma..son soru divx xvid mp4 v.s. her formatı açıyor mu? cevaplar için şimdiden tşk ederim...

Tabi ne demek. Hepsiburada.com dan aldım 349 tl 12 taksitle; ertesi gün geldi. İstanbul Bilişim de galiba başlamış satmaya... Kutu içinde bilg.-usb kablo şarj ve küçük usb yi büyüğe çeviren otg kablosu var. Kulaklık cıkmıyor. (zaten bu tip cihazlar içinden çıkan kulaklık vb genelde pek kaliteli olmaz)

Cihazın ekranı üzerinde üst üste 2 film var birini istersen cıkarmayabilirsin koruyucu film hesabı... google play de ücretsiz birkaç ofis uygulaması var ben kingsoft office kullanıyorum gayet fonksiyonel ve her formata uyumlu. Ses cihazın boyuna göre gayet güçlü öyle teneke değil.

Video için tabletin çift çekirdek olmasını destekleyen mx player yazılımı kullanıyorum açmadığı formata henüz rastlamadım :) özet olarak; cihaz güzel pişman olmazsın ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mebgerate -- 22 Aralık 2012; 23:02:08 >

• tşk ederim kardeş sağol cevaplar için...
    istanbul bilişimde havaleyle tek ödemeyle 339 tl (kargo bedava) sanırım ordan alacam..pzt ya da salı sipariş verecem
  • bende alıcam galiba çok tablet baktım bundan iyisini bulmadım..bide dark 9720 var bakalım hangisi eserse maddi durmda var tabi onu alıcam..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo3182 -- 23 Aralık 2012; 14:56:45 >
  • Ben de sipariş edeceğim internetten ptesi gibi fakat yılbaşı yoğunluğu nedeniyle acaba teslimatta gecikme olur mu tereddütteyim...

• DİKKAT DİKKAT!

Padopia tablet bilgisayar almak isteyen donanimhaber kullanıcılarına özel, expotvshop.com alışveriş sitesinden %10 İNDİRİM KUPONU!

Padopia tablet bilgisayarınızı seçin, sepete atın, kredi kartı ile ister tek çekim ister taksitli sipariş edin, alışveriş sepetinde "indirim kodu kullan" kutusuna "dhaber10" yazın, anında %10 İNDİRİM kazanın.

Web adresi:www.expotvshop.com
    Kupon kodu: dhaber10

31 Aralık' a kadar geçerlidir...

• quote:

Orijinalden alıntı: expotvshop

DİKKAT DİKKAT!

Padopia tablet bilgisayar almak isteyen donanimhaber kullanıcılarına özel, expotvshop.com alışveriş sitesinden %10 İNDİRİM KUPONU!

Padopia tablet bilgisayarınızı seçin, sepete atın, kredi kartı ile ister tek çekim ister taksitli sipariş edin, alışveriş sepetinde "indirim kodu kullan" kutusuna "dhaber10" yazın, anında %10 İNDİRİM kazanın.

Web adresi:www.expotvshop.com
    Kupon kodu: dhaber10

31 Aralık' a kadar geçerlidir...

ben aldım, 314 TL den 12 taksit...
  • hocam cihazın android sürümü nedir?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.