Şimdi Ara

padopia 7 power 16GB nasıl? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
315
Cevap
2
Favori
16.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mebgerate

quote:

Orijinalden alıntı: teknobah

quote:

merhabalar,

forum sitelerine girebilecek (hobi olarak bir sitenin mod' uyum), maillerimi kontrol edebileceğim, basit ofis uygulamaları (öz. spreadsheet) kullanabileceğim ve internete girebileceğim bir android tablet almayı düşünüyorum; bu arada bütçem en fazla 400 tL..

aradığım özellikler:

- sürekli mobil olduğum için en fazla 7 inch olmalı, daha büyüğünü taşıyamam,
    - hızlı olmalı; internet sayfalarında dolaşacağım için bekleme yapacak vaktim yok,
    - 512 mb lıklardan elektronik marketlerde birkaçını denedim; internette iki sayfa açınca ağırlaşıyor, ram'i en az 1GB olmalı
    - yüksek çözünürlüklü ekranı olmalı, 800x480 ler kesmiyor, hatta tercihen IPS
    - tercihen dahili 3G modemi olmalı,

bir ara ainol' un birkaç modeli vardı fakat şu ara piyasada göremiyorum. nexus çıkıyor, ürün çok güzel ama bütçemi aşıyor...
    chip com tr web sitesinde bugün padopia 7 power diye bir model incelemesi gördüm, ram, ekran vb. özellikleri uygun geldi, şekil olarak da fena görünmüyor; deneyen var mı, deneyim ve yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim...

ARTES D712 MODELİNİ ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİMMM.!!!!

Dostum teşekkür ederim değerli tavsiyen için fakat ben haftalar önce diğer ürünleri de fiyat/performans olarak inceleyerek Padopia 7 Power 16GB ' da karar kıldım ve gayet memnunum... Eğer forumu azcık takip etseydin mutlaka dikkatini çekerdi...

YANLIŞ SEÇİM YAZIK PARANA
  • Anladığım kadarıyla birkaç arkadaş forum polisliğini üstlenmiş ve tahmin ediyorum ki boş zamanlarını (!) hobi olarak forumdaki sahte kullanıcıları tespit etmek gibi bir misyon edinmişler...

Tablet marka seçimi yapmak üzere bilgi almak için açtığım bu topic altında gerçek kullanıcılarla padopia ve diğer tabletler ile ilgili deneyimlerimizi paylaşıyor ve bilgi ediniyoruz. Herkes (birkaç kişi hariç!) bilgi paylaşımına katkı sağlıyor...

Bunu yaparken de bir marka/ürünü kötüleyen, hakaret ya da reklam amaçlı vb. bir mesaj atıldığını şu ana kadar görmedim ki kimse bir marka/ürünün savunuculuğunu da yapmıyor... (sonlardaki birkaç mesaj hariç!)

Herkesin bir forum kullanıcısı olarak başka bir konu açma, başka konulara yazı yazma ve beğenmediği konuları takip etmeme özgürlüğü olduğunu hatırlatır çalışmalarında başarılar dilerim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mebgerate -- 18 Ocak 2013; 15:03:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mihrali Bey

quote:

quote:

quote:

merhabalar,

forum sitelerine girebilecek (hobi olarak bir sitenin mod' uyum), maillerimi kontrol edebileceğim, basit ofis uygulamaları (öz. spreadsheet) kullanabileceğim ve internete girebileceğim bir android tablet almayı düşünüyorum; bu arada bütçem en fazla 400 tL..

aradığım özellikler:

- hızlı olmalı; internet sayfalarında dolaşacağım için bekleme yapacak vaktim yok,
    - 512 mb lıklardan elektronik marketlerde birkaçını denedim; internette iki sayfa açınca ağırlaşıyor, ram'i en az 1GB olmalı

bir ara ainol' un birkaç modeli vardı fakat şu ara piyasada göremiyorum. nexus çıkıyor, ürün çok güzel ama bütçemi aşıyor...
    chip com tr web sitesinde bugün padopia 7 power diye bir model incelemesi gördüm, ram, ekran vb. özellikleri uygun geldi, şekil olarak da fena görünmüyor; deneyen var mı, deneyim ve yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim...

Dostum teşekkür ederim değerli tavsiyen için fakat ben haftalar önce diğer ürünleri de fiyat/performans olarak inceleyerek Padopia 7 Power 16GB ' da karar kıldım ve gayet memnunum... Eğer forumu azcık takip etseydin mutlaka dikkatini çekerdi...

Alıntıları Göster
    @teknobah

Arkadaşım, belli bir kalitenin altındaki mesajlara cevap yazmıyorum, yolun açık olsun...

Eğer bahsettiğin firmanın çalışanı isen bu mesajdan sonra firmana bakış açımın değiştiğini (!) de eklemek isterim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mebgerate -- 18 Ocak 2013; 15:21:15 >
  • Firma adamları hemen zıplamışlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Anladığım kadarıyla birkaç arkadaş forum polisliğini üstlenmiş ve tahmin ediyorum ki boş zamanlarını (!) hobi olarak forumdaki sahte kullanıcıları tespit etmek gibi bir misyon edinmişler...

Tablet marka seçimi yapmak üzere bilgi almak için açtığım bu topic altında gerçek kullanıcılarla padopia ve diğer tabletler ile ilgili deneyimlerimizi paylaşıyor ve bilgi ediniyoruz. Herkes (birkaç kişi hariç!) bilgi paylaşımına katkı sağlıyor...

Bunu yaparken de bir marka/ürünü kötüleyen, hakaret ya da reklam amaçlı vb. bir mesaj atıldığını şu ana kadar görmedim ki kimse bir marka/ürünün savunuculuğunu da yapmıyor... (sonlardaki birkaç mesaj hariç!)

Herkesin bir forum kullanıcısı olarak başka bir konu açma, başka konulara yazı yazma ve beğenmediği konuları takip etmeme özgürlüğü olduğunu hatırlatır çalışmalarında başarılar dilerim...

öncelikle ahlaksızlığı tespit etmek forum polisliği üstlenmek değil bir insanın yapması gerekeni yapmasıdır. sahtekarlığı görüp de herhangi bir müdahelede bulunmayan en az sahtekar kadar suçludur.

sizin de geçmişinize baktığımızda 1.5 yıl boyunca foruma girmeyip sadece padopia hakkında reklam ve memnuniyet dolu mesajlar atmanız gerçekten manidar.

gizli reklamcıları yakalamaya çalışırken sizi gözümüzden kaçırmışız.

özetlersek konuda 3 tür kullanıcı mevcut.

1. yeni üye olup padopia reklamını yapanlar.
    2. eski üye olup forumda neredeyse çok az mesaj yazıp, sonra uzun süre foruma girmemiş ama her ne hikmetse söz birliği etmişcesine uzun süredir girmedikleri foruma giren ve padopia dolu mesaj yazanlar.
    3. bu ilginç durumu farkeden forum kullanıcıları, işin ilginç yanı bu gruptaki arkadaşlar haksız çıkarılmaya çalışılınyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: noktanınsâbiti

quote:

Anladığım kadarıyla birkaç arkadaş forum polisliğini üstlenmiş ve tahmin ediyorum ki boş zamanlarını (!) hobi olarak forumdaki sahte kullanıcıları tespit etmek gibi bir misyon edinmişler...

öncelikle ahlaksızlığı tespit etmek forum polisliği üstlenmek değil bir insanın yapması gerekeni yapmasıdır. sahtekarlığı görüp de herhangi bir müdahelede bulunmayan en az sahtekar kadar suçludur.

sizin de geçmişinize baktığımızda 1.5 yıl boyunca foruma girmeyip sadece padopia hakkında reklam ve memnuniyet dolu mesajlar atmanız gerçekten manidar.

2. eski üye olup forumda neredeyse çok az mesaj yazıp, sonra uzun süre foruma girmemiş ama her ne hikmetse söz birliği etmişcesine uzun süredir girmedikleri foruma giren ve padopia dolu mesaj yazanlar.
    3. bu ilginç durumu farkeden forum kullanıcıları, işin ilginç yanı bu gruptaki arkadaşlar haksız çıkarılmaya çalışılınyor.

Ahlaksızlıkları tespit etmeye çalışırken ahlaksızlık yapmamaya dikkat etmek bence burada en dikkat edilmesi gereken konudur...

Diğerlerine ise gülüp geçiyorum, bu tarz mesajlara artık cevap yazmayacağım, çalıştığım bir işim var ve vaktim çok değerli, kusura bakmayın...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: noktanınsâbiti

quote:

Ahlaksızlıkları tespit etmeye çalışırken ahlaksızlık yapmamaya dikkat etmek bence burada en dikkat edilmesi gereken konudur...

Diğerlerine ise gülüp geçiyorum, bu tarz mesajlara artık cevap yazmayacağım, çalıştığım bir işim var ve vaktim çok değerli, kusura bakmayın...

haklısınız tablet satışına devam.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

merhabalar,

aradığım özellikler:

artesin sorunları anlatmakla bitmez..ısınma sorunu ekran sorunu....
  • @burcak_300: dayanamadim artesin kronik pil ve sarj sorununu da ekleyeyim dedim... (merak edenler forumda arastirsinlar..)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mebgerate -- 18 Ocak 2013; 21:18:03 >
  • Peki bu 7 power modeli tüm flash eklentilerini destekliyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: delirendeli

Peki bu 7 power modeli tüm flash eklentilerini destekliyor mu ?

tüm derken? flash var sanırım ama shockwave bilmiyorum, denemedim. Ama Flash player versiyonu sanırım 11.1...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mebgerate -- 19 Ocak 2013; 18:59:05 >
  • meb hocam java ile çalışan sitelerde oyun oynayabiliyor muyuz misal okey.gen.tr gibi? javayı destekliyor mu ya da java yerine ne kurmammız gerekiyor
  • walla denemek lazim, bir test edeyim yazarim...

• Beyler, bende power 7" modelini firmanın kendi sitesinden sipariş verdim. İstanbul bilişim çağlayan şubesinden ürünü inceledim yanlız 10" teşhirdeydi.gayet güzeldi.adamlar 7" i çıkarmadılar oyüzden biraz kızdım, ordan almadım ama cihaz aynı zaten.Dolayısı ile firma ile irtibata geçtim ist.bilişimden almadım. padopia dan Gürcan Beyazıt isimli arkadaş saolsun çok ilgilendi.Şuan kargoda bakalım hayırlsı, bekliyoum.

Ayrıca bence önemli bir konuyu Gürcan beye sordum, ürün kullanıcı hatası ekranı kırıldı veya cizildi kullanılmaz oldu bu durumda ne yapacağız? cihazı çöpemi atacağız diye. (Çünkü bir arkadasımın tableti çöp olmuştu bu sebeplerden dolayı) şuan 120 tl karşılığında Lcd değişimi yani ekranı değişiyor, bilgisini paylaştı.

Hangi marka alacasanız alın mutlaka bu ekran değişim olayını bir sorun derim.Aslında ben bu fiyata polypad 7208 alacaktım ama adamlara telefonla ulaşamadım, siparişim bu yönde değişti.Bir sorun yaşayacağımı düşünmüyorum, bekleyelim görelim, birazda kullanayım tekarar yazarım...
  • arkadaşlar netten bir yorum gördüm de kullanan arkadaşlarda böyle bir şey var mı?

ancak 16 gb kapasite yazdığına bakmayın, sisteme girdiğinizde dahili belleğin 2gb olduğunu göreceksiniz. kalan 12gb ise internal sd card. yani kart takmışsınız gibi algılıyor. bu da sistem dosyalarını ve facebook, gmail gibi sd karta kopyalanamayan tüm uygulamaları 2gblık bir alana sığdırmak zorunda olduğunuzu gösteriyor. bir süre sonra alan yetmeyebilir.

bütün tablet böyle bir sorun var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaRJiNaL45 -- 24 Ocak 2013; 18:59:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ddaaa

arkadaşlar netten bir yorum gördüm de kullanan arkadaşlarda böyle bir şey var mı?

ancak 16 gb kapasite yazdığına bakmayın, sisteme girdiğinizde dahili belleğin 2gb olduğunu göreceksiniz. kalan 12gb ise internal sd card. yani kart takmışsınız gibi algılıyor. bu da sistem dosyalarını ve facebook, gmail gibi sd karta kopyalanamayan tüm uygulamaları 2gblık bir alana sığdırmak zorunda olduğunuzu gösteriyor. bir süre sonra alan yetmeyebilir.

Bu yorumu bende gördüm üstad ama eksik bir bilgi vartüm tabletlerde (sadece samsung note hariç)) şöyle::
    örnek 16 gb ın 2 gb ını sistem;
    2 gb ını sistem dosyaları;
    geri kalan 12 gb ise isteğe bağlı bir program dahilinde(app 2 sd) tüm uygulamalar ve diğer dosyaları depolamak için kullanıyoruz..yani işin özü öyle eskisi gibi ara belleğe alma olayları falan kalmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: dedekorkut121

quote:

arkadaşlar netten bir yorum gördüm de kullanan arkadaşlarda böyle bir şey var mı?

Bu yorumu bende gördüm üstad ama eksik bir bilgi vartüm tabletlerde (sadece samsung note hariç)) şöyle::
    geri kalan 12 gb ise isteğe bağlı bir program dahilinde(app 2 sd) tüm uygulamalar ve diğer dosyaları depolamak için kullanıyoruz..yani işin özü öyle eskisi gibi ara belleğe alma olayları falan kalmadı

peki uygulama yükleyeceğimiz zaman 12 gb kısmına yükleme yapabiliyor muyuz? 32 attırabilir hafıza takdığımızda hafıza kartına yükleme yapabilirmiyiz?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dedekorkut121

quote:

peki uygulama yükleyeceğimiz zaman 12 gb kısmına yükleme yapabiliyor muyuz? 32 attırabilir hafıza takdığımızda hafıza kartına yükleme yapabilirmiyiz?

ben 32 gb sd kart kullanıyorum tüm uygulamaları ona aktardım o dediğim program sayesinde..zaten download ederken option geliyor nerde saklamak istersin diye..
  • @dedekorkut121 çok sağol verdiğim bilgiler için. yorum eksik olunca insan kafası karışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ers10

Beyler, bende power 7" modelini firmanın kendi sitesinden sipariş verdim. İstanbul bilişim çağlayan şubesinden ürünü inceledim yanlız 10" teşhirdeydi.gayet güzeldi.adamlar 7" i çıkarmadılar oyüzden biraz kızdım, ordan almadım ama cihaz aynı zaten.Dolayısı ile firma ile irtibata geçtim ist.bilişimden almadım. padopia dan Gürcan Beyazıt isimli arkadaş saolsun çok ilgilendi.Şuan kargoda bakalım hayırlsı, bekliyoum.

Ayrıca bence önemli bir konuyu Gürcan beye sordum, ürün kullanıcı hatası ekranı kırıldı veya cizildi kullanılmaz oldu bu durumda ne yapacağız? cihazı çöpemi atacağız diye. (Çünkü bir arkadasımın tableti çöp olmuştu bu sebeplerden dolayı) şuan 120 tl karşılığında Lcd değişimi yani ekranı değişiyor, bilgisini paylaştı.

Hangi marka alacasanız alın mutlaka bu ekran değişim olayını bir sorun derim.Aslında ben bu fiyata polypad 7208 alacaktım ama adamlara telefonla ulaşamadım, siparişim bu yönde değişti.Bir sorun yaşayacağımı düşünmüyorum, bekleyelim görelim, birazda kullanayım tekarar yazarım...

arkadaşlar, ürünüm geldi. incelediğim 10" ekranlı tabletin arka paneli ile bu 7" power7 nin arka kapağı kalite farkı var gibi bence bilginiz olsun.artıları bence çok, internet hızı iyi, ekranıı çok iyi bence çok güzel, beklentilerimi karşıladı açıkçası.eksileri kapasitif ekran kalemi yok, koruyucu kılıf yok, zeten bunlar kutu içeriğinde olmadığı belli sürpriz değil fakat olsaydı iyi olurdu.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.