Şimdi Ara

padopia 7 power 16GB nasıl? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
315
Cevap
2
Favori
16.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: enaldo61

Arkadaşlar Padopia 10 Advanced alayım mı? Alırsam eğer yazılım desteği sağlanıyor mu firma tarafından, herhangi bir sorunda muhatabım olup çözüm üretebilecek bir firma mı? Güvenilirler mi? Eğer alırsam hangi siteden almamı önerirsiniz? Arkadaşlar ayrıca cihaz kendi sitelerinde 32 Gb olduğu 32 GB kartlar 64 Gb'a çıkacağı yazıyor doğru mu bu çünkü expotvshop sitesinde 16 gb olduğu yazıyor, ayrıca hepsiburada da açıklama kısmında 5 point touch olduğu yazılmış ancak özelliklerde 10 point olduğu yazılmış tutarsızlıklar var sitelerde ne diyorsunuz bu konuda doğrusu padopia.com'da yazan mıdır yoksa bir çakallık mı var?

Şahsen çakallık olduğunu zannetmem en doğru bilgi kendi sitesindekidir bence (Padopia) alışveriş sitelerindeki bilgiler yalan yanlış olabiliyor bazen... ben bendki power modeli için fimayı 2-3 kez arayıp alakasız şeyler sordum hepsine de cevap aldım

• quote:

Orijinalden alıntı: burcak_300

quote:

Orijinalden alıntı: Bytekno

ainol flame almanızı veya mars tercih edeirm daha iyi tabletler bence

ainol mu allah korusun!! sorun küpü başka bişey değil

Aynen katılıyorum... Arkadaşım ainol Elf 2 almıştı malzeme kalitesi vasat ekranı 2 günde çizildi ve arkası acaip ısınıyo...

Önemli not: Bunu her iki tableti de şahsen görmüş ve test etmiş biri olarak yazıyorum

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mebgerate -- 12 Ocak 2013; 20:37:13 >
  • Umarım öyledir İletişim formundan da sordum kendi sitesinden inşallah cevap gelir.
  • Arkadaşlar, herkese iyi geceler.

@Z-Raporu: Teşekkürler, sağ olun.

Aslında niyetim ilk etapta 7" lik bir tablet satın almaktı. Fakat kısmet 10" miş. Zaten istesem de o meblağa çıkamazdım. İst. Bil. mağazasında iken Ipad Mini'lere kayıyordum neredeyse, ama çok şükür kendime hakim olmayı başarıp 200-250TL fazla masraf yapmaktan kurtuldum.

Şimdilik memnunum, herhangi bir olumsuzluk yaşamadım açıkçası.

@burcak_300: Hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullanın.

Ben içindeki pili tamamen tüketip bu akşam 18:15 civarında şarja taktım. Yaklaşık 4-5 saat arasında şarjı tamamladı sanırım. Ekrandaki büyük pil simgesi tamamen yeşil şu an, ama ben her ihtimale karşı sabah kalkınca şarjdan çekeceğim. Bu arada, cihaz şarja takıldığında diğer bazı tabletler gibi kendiliğinden açılmıyor, öyle uslu uslu durduğu yerde şarj oluyor yalnızca.

Modem çekim gücünden ben de memnunum. Usb cihaz bağlamayı ben de daha denemedim açıkçası. 3G modem hariç. Onu denedim, fakat tanımadı. VODEM - E160E. Yalnız, içindeki hat aktif değildi, yani hattıma kontör yüklemeyip hattımın iptal olmasını sağlamıştım yaklaşık 1-2 ay önce. Muhtemelen yeniden açtıracağım bu vesile ile.

@enaldo61: Eğer büyük ekrandan hoşlanıyorsanız ben tavsiye ederim. Çünkü ben iyi ki 7" almamışım diyorum kendime şu kullandığım 2 günlük süre içerisinde.

Yazılım desteği olarak, sitedeki firmware güncellemesi linkleri şu an için Under Construction konumunda.

Ben İst. Bil. Çağlayan mağazasından aldım. Satış fiyatı 12 taksit - 549TL. Peşinde 533TL idi yanlış hatırlamıyorsam.

Touch konusunda bir şey diyemeyeceğim, çünkü denemedim ve açıkçası ekrana aynı anda 10 parmak birden basmayı gerektirecek bir durum oluşmadı.

Hafıza konusunda; bendeki tabletin üzerinde 16gb Toshiba hafıza kartı takılı geldi. Depolama kısmını kontrol ettiğimde toplam depolama alanları sırası ile;

- dahili dep. brm. - 504mb
    - NAND Flash - 13,69gb ve
    - SD kart - 14,71gb olarak gözüküyor.

Toplayınca 28-29 gb'lık bir rakama ulaşıyor ki bu yolla galiba 32 gb tutarına erişmiş oluyor. Bunların haricinde bir de USB SD kart diye bir bölüm var en altlarında. Yarın fotoğraf çekip burada paylaşmaya çalışırım.

Pzt. firma ile temasa geçip tabletin orjinalinde üzerinde bir kart takılı halde gelip gelmediğini öğrenmeye çalışacağım. Satın aldığım cihazın kullanılmış mı yoksa sıfır mı olduğu şüphesi doğdu ufak da olsa içimde.

Buna çakallık demeyelim de, "ekran kartının ana hafızadan yemesi" veya "3g var ama usb dongle sayesinde" gibi bir şey diyelim isterseniz. Yani bir özellik var, ama başka bir özellik vasıtası ile oluyor gibi...

• Arkadaşlar, herkese iyi Pazarlar.

Resimleri mesaja eklemeyi başaramadım, onun yerine Mediafire linklerini veriyorum altta:

http://www.mediafire.com/view/?ijv9bdxbb4y7bp0

http://www.mediafire.com/view/?yuwh5dcv17xqhej

http://www.mediafire.com/view/?2lyb2yk47jkgixu

Resimleri W800i kamerası ile çektim, mazur görmenizi umarım, kaliteleri doğal olarak o kadar iyi değil.

Resimler biribirini takip ediyor, ekranı yukarıdan aşağıya kaydırarak çektim.

En alttaki USB depolama birimini kullanarak sanırım 64gb'a ulaşmak mümkün oluyor. Yani dışarıdan bir nevi kart okuyucu takıp hafıza kartı takarak sanırım.

Önceki mesajımda da belirttiğim üzere, bu durumun "çakallıktan" ziyade, bir özellikğin başka bir özellik ile kullanılabilir olması şeklinde diye düşünüyorum.

• Çakallık konusunda neyi kastettiğim anlaşılmadı galiba arkadaşlar yanlış anladınız beni siz,http://www.expotvshop.com/padopia-10-advanced burada resimli açıklamalarda 16 GB görünüyor, 5 nokta algılama görünüyor,http://www.hepsiburada.com/liste/padopia-advanced-32gb-97-tablet/productDetails.aspx?productId=bd302357&categoryId=3008012 burada ise 5 Nokta algılama görünüyor ama alttaki özelliklerde 10 nokta algılama diyor, sitelerde tutarsızlıklar mevcut ki bu expotvshop sitesi sanırım padopia'yı çıkaranlara ait emin değilim bundan, neyse demem o ki cihaz hafıza kartıyla 64 GB oluyor mu olmuyor mu onu anlamadım hala, biri de 5 point mi 10 mu olayını test edip yayınlarsa güzel olur, yorumlarınız için teşekkürler, bu konular istediğim gibiyse alırım bu tableti.

• usb deki film mp3 v.s. nasıl atacam tabletin hafızasına beceremedim..kullanan arkadaşlar ayrıntılı anlatıp yardım ederlerse sevinirim
    ayrıca harici hdd yi bağlıyorum..3 dak sonra cihazı kapatıyor .bu normal mi?sizde de böylemi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: burcak_300

usb deki film mp3 v.s. nasıl atacam tabletin hafızasına beceremedim..kullanan arkadaşlar ayrıntılı anlatıp yardım ederlerse sevinirim
    ayrıca harici hdd yi bağlıyorum..3 dak sonra cihazı kapatıyor .bu normal mi?sizde de böylemi?

bende 500 lük ext.hdd var, problemsiz dosyaları görüyor yalnız android in kendi "explorer" adlı dosya yöneticisi pek pratik değil, özellikle dosya kopyala-yapıştır işlerinde...

size önerim google play den "File Manager" adlı programı indirmeniz, dosya kopyalama işleri çok daha kolay ve detaylı...

harici harddisk bağlarken önemli bir nokta da diskin elektrikli adaptörle çalışıyor olması. tabletin gücünün harici güç kaynağı ile çalışan bir harddiski çalıştıracağını sanmam, eğer harddisk çok güç çekiyorsa ondan kapanıyordur.

fakat bilgisayardan dosya kopyalamanın en kolay yolu android sync' tir...http://www.android-sync.com/
    bu yazılım ile tabletinizi bilgisayara bağlayıp bir USB flash disk gibi dosya kopyalama, silme, formatlama vb. yapabilirsiniz.

• quote:

Çakallık konusunda neyi kastettiğim anlaşılmadı galiba arkadaşlar yanlış anladınız beni siz,http://www.expotvshop.com/padopia-10-advanced burada resimli açıklamalarda 16 GB görünüyor, 5 nokta algılama görünüyor,http://www.hepsiburada.com/liste/padopia-advanced-32gb-97-tablet/productDetails.aspx?productId=bd302357&categoryId=3008012 burada ise 5 Nokta algılama görünüyor ama alttaki özelliklerde 10 nokta algılama diyor, sitelerde tutarsızlıklar mevcut ki bu expotvshop sitesi sanırım padopia'yı çıkaranlara ait emin değilim bundan, neyse demem o ki cihaz hafıza kartıyla 64 GB oluyor mu olmuyor mu onu anlamadım hala, biri de 5 point mi 10 mu olayını test edip yayınlarsa güzel olur, yorumlarınız için teşekkürler, bu konular istediğim gibiyse alırım bu tableti.

Sanırım bu Android cihazlar max. 64GB flash kart okuyabiliyor, dolayısıyla cihazın hafızasını 64GB a tamamlayınca cihaz 64GB olacaktır. Ben 10 inch'i mağazada görmüştüm, sanırım daha hızlı olması için 32gb ı C ve D gibi her biri 16gb lık iki parçaya bölmüşler, birinci 16gb lık bölüm (C) dahili, ikinci ise (D) cihaza tf flash portu üzerinde takılı geliyor. (toplam 32GB)

64 lük kart arayanlar için:

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-pda/sandisk-64gb-class-10-ultra-micro-sdxc-adaptor-73783666

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mebgerate -- 13 Ocak 2013; 23:26:42 >

• quote:

Çakallık konusunda neyi kastettiğim anlaşılmadı galiba arkadaşlar yanlış anladınız beni siz,http://www.expotvshop.com/padopia-10-advanced burada resimli açıklamalarda 16 GB görünüyor, 5 nokta algılama görünüyor,http://www.hepsiburada.com/liste/padopia-advanced-32gb-97-tablet/productDetails.aspx?productId=bd302357&categoryId=3008012 burada ise 5 Nokta algılama görünüyor ama alttaki özelliklerde 10 nokta algılama diyor, sitelerde tutarsızlıklar mevcut ki bu expotvshop sitesi sanırım padopia'yı çıkaranlara ait emin değilim bundan, neyse demem o ki cihaz hafıza kartıyla 64 GB oluyor mu olmuyor mu onu anlamadım hala, biri de 5 point mi 10 mu olayını test edip yayınlarsa güzel olur, yorumlarınız için teşekkürler, bu konular istediğim gibiyse alırım bu tableti.

Merhabalar,

Ben Padopia Destek biriminden Özer.
    Ürünlerimiz ile ilgili her türlü destek ve bilgi konusunda bana msj atabilirsiniz.

Expotvshop.com bizim kardeş şirketimizin, dolayısıyla buradan güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Advanced ürünü ile ilgili 5 nokta algılama sorunuza cevaben sensör test uygulaması AndroSensor ile yaptığım testin ekran görüntüsünü paylaşmak istiyorum:

padopia 7 power 16GB nasıl?

• quote:

Orijinalden alıntı: mebgerate

quote:

Sanırım bu Android cihazlar max. 64GB flash kart okuyabiliyor, dolayısıyla cihazın hafızasını 64GB a tamamlayınca cihaz 64GB olacaktır. Ben 10 inch'i mağazada görmüştüm, sanırım daha hızlı olması için 32gb ı C ve D gibi her biri 16gb lık iki parçaya bölmüşler, birinci 16gb lık bölüm (C) dahili, ikinci ise (D) cihaza tf flash portu üzerinde takılı geliyor. (toplam 32GB)

64 lük kart arayanlar için:

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-pda/sandisk-64gb-class-10-ultra-micro-sdxc-adaptor-73783666

@enaldo61: Ürüne 64GB lık hafıza kartı takabilirsiniz. Üzerinde 1 adet 16GB lık TF Flash kart mevcuttur, 64 lük kart taktığınızda cihaz hafızası 64+16 GB olacaktır.
    Bir adet microsd kart adaptörü ile flash kartı tabletinizden çıkartıp, micro sd adaptörü ile laptop/PC nizin SD kart okuyucu yuvasından en kolay şekilde veri transferi yapabilirsiniz. Aynı şekilde ürün USB üzerinden de disk olarak kullanabileceğiniz bellek (flash disk/harddisk) eklemek mümkündür.

@mebgerate: Evet, ürün 2 x 16GB olarak kullanabileceğiniz toplam 32GB dahili bellek ile gelmektedir.

Cihaz üzerinde 11 adet sensör mevcuttur:

• Cihazın performansını görmeniz açısından Quadrant Standart uygulaması ile ölçülmüş benchmark testi.

("Your device" olarak gösterilen Padopia 10 Advanced 32GB, Padopia üstündeki 2 cihaz, HTC One ve Asus 4 çekirdekli cihazlardır; dikkatinize...)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi padopia -- 14 Ocak 2013; 11:30:31 >

• Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler, peki bu cihaz için bir video inceleme istesek sizden onu paylaşsanız burada ne güzel olmaz mı :) Bir de ürünün 500 TL'ye çekilebilir bence ya da yanında klavyeli kılıf hediyesi ne bileyim Hdmi kablo hediyeli satılsa çok daha etkili olur bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enaldo61 -- 14 Ocak 2013; 12:13:28 >
  • quote:

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler, peki bu cihaz için bir video inceleme istesek sizden onu paylaşsanız burada ne güzel olmaz mı :) Bir de ürünün 500 TL'ye çekilebilir bence ya da yanında klavyeli kılıf hediyesi ne bileyim Hdmi kablo hediyeli satılsa çok daha etkili olur bence.

10 Advanced kutusunun içinde fiyata dahil HDMI kablo hediye gelmektedir.
    Bugün içinde 10 Advanced ile ilgili youtube üzerinde bir video inceleme paylaşacağız.

expotvshop sitesi üzerinden bir indirim kuponu daha yapabilir miyiz sorabilirim isterseniz yöneticilerime?
  • Peki ürünü aldık diyelim son haliyle gelecek değil mi yazılım vs. güncellemeye ihtiyacı olacak mı? Bir de sitenizdeki güncelleme kısmı ne zaman kullanılır hale gelecek?
  • quote:

Peki ürünü aldık diyelim son haliyle gelecek değil mi yazılım vs. güncellemeye ihtiyacı olacak mı? Bir de sitenizdeki güncelleme kısmı ne zaman kullanılır hale gelecek?

Ürün çok güncel ve yeni bir ürün olduğu için (Aralık 2012) henüz update' i mevcut değildir; fakat sayfamız üzerinden geldikçe yakında ROM update ve diğer güncellemeleri yayınlayacağız, sayfalarımız o nedenle şimdilik yapım aşamasında...
  • Padopia Power 16GB 7" yi en uygun fiyata nerden alabilirim ? Hepsiburada da fiyat yüksek gibi. 1 aydır tablet arıyorum hala bi sonuç alamadım...
  • 2-3 arkadaş dışında konuya yazı yazanların çoğu son 2 ay içinde üye olmuşlar ve her ne hikmetse tüm mesajları padopia tablet hakkında. üye olan padopia tablet alıp çok memnun kalmış. sanki bir kullanıcı birden fazla üyelik alıp kendi çalıp kendi oynamış gibi duruyor.
  • Resmi satış nerelerden yapılıyor tam olarak hepsiburada, istanbul bilişim, expotvshop mu? Üründe meydana gelecek bir problemde Padopia ile mi muhattap oluyoruz, sitelerin bir etkisi var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: evvela

Padopia Power 16GB 7" yi en uygun fiyata nerden alabilirim ? Hepsiburada da fiyat yüksek gibi. 1 aydır tablet arıyorum hala bi sonuç alamadım...

O halde expotvshop.com 'dan donanimhaber' cilere özel 31 Ocak' a kadar geçerli yeni kampanya:

Padopia View-Prime-Power modellerinde %10 indirim: indirim kodunuz: dhaber10
    Padopia Advanced modelinde %7 indirim: indirim kodunuz: dhaber7

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.