Şimdi Ara

Kurt Yakaladım..!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mrblr,dağda kurt yakaladım 1.5 aylık falan diye düşünüyorum en fazla,evcilleştirebilirmiyim ki ? köpek niyetine ?

• Öncelikle nasıl bir yerde yaşıyorsun? Evcilleşmez ya da evcilleşir diye kesin birşey söylemek yanlış olur. Bir hayvanı evcilleştirebilmek için öncelikle onun yavrusunu alıyorlar daha sonra çifleştirip doğan yavruların en uysal olanını alıyorlar. Sonra onun yavrusunun yavrusunu alarak 3-4 nesilde ancak evcilleştirebiliyorlar. Nerede yaşadığını bilmiyorum ama çiftlik gibi bir yerdeysen bir gün diğer hayvanlara zarar verdiğini ve yediğini görebilirsin ya da yakınlarına.. Evcilleştirdim derken büyük bir kazayla karşılaşabilirsin.
  • Bence de git aldığın yere bırak, anasının bulması için dua et.

Niğde Ulukışlada dediğin gibi yavru kurdu evcilleştirmeye çalışan birini duymuştum. Gerçek olmayabilir ancak duyduğuma göre; adam 3 4 yıl bakmış, büyütmüş. Köpek gibi evcilleşmiş hayvan. Bir seferinde köpek niyetine ava giderken bunu götürmüş. Hayvan gözden kaybolmuş. 10 dakka kada sonra bir kurt sürüsü adama saldırmış, en öndeki hayvan beslediği kurtmuş. Önce beslediği olmak üzere 1 2 tanesini vurunca sürü geri dönmüş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoCaCo

Mrblr,dağda kurt yakaladım 1.5 aylık falan diye düşünüyorum en fazla,evcilleştirebilirmiyim ki ? köpek niyetine ?

köy gibi bi yerdeyseniz kurtlar uluyunca annesi rahat bulur ve saldırıya uğrarsınız..

kurt beslemeniz çok zor.. benim hayalimde beslemek var birçok belgesel ve makale okudum

kurtlar evcilleşemez ve mama da yiyemez, hergün çiğ et vermek ve avlanmasına müsade etmek zorundasınız, dolasıyla etraftaki köpeklere, kedilere,tavşanlara saldıracaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyinoner

Bence de git aldığın yere bırak, anasının bulması için dua et.

Niğde Ulukışlada dediğin gibi yavru kurdu evcilleştirmeye çalışan birini duymuştum. Gerçek olmayabilir ancak duyduğuma göre; adam 3 4 yıl bakmış, büyütmüş. Köpek gibi evcilleşmiş hayvan. Bir seferinde köpek niyetine ava giderken bunu götürmüş. Hayvan gözden kaybolmuş. 10 dakka kada sonra bir kurt sürüsü adama saldırmış, en öndeki hayvan beslediği kurtmuş. Önce beslediği olmak üzere 1 2 tanesini vurunca sürü geri dönmüş.

• * bu mesaj silindi *

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi |erdem| -- 26 Şubat 2021; 17:30:11 >
  • Veterinere bırakmasın, nerde bulduysa oraya bıraksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: |erdem|

bırak evcilleştirmeyi yabani bir hayvana evde bakman bile yasak yakalanırsan cezası var. Bence bir veterinere bırak

veteriner ne alaka, yabani kurt a gençlik aşısı, parazit falanmı yapıcak.
  • kurdu asla evclestiremessin onu buldugun yere birak annesi onu bulur. saba burda olan bir olayi anlatim burda bir koye yavru kurt inmis millet. yavru oldugundan. hayvanin kurt oldugunuanlamamislar ikiyil hayvana baktiktan sonra o kurt yem verrn adamin cocuguna saldirip onu yaralamis ondan uzak dur onuBuLdugun yere birak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bucephalas

quote:

bırak evcilleştirmeyi yabani bir hayvana evde bakman bile yasak yakalanırsan cezası var. Bence bir veterinere bırak

Alıntıları Göster
    * bu mesaj silindi *

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi |erdem| -- 26 Şubat 2021; 17:30:26 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Exhell

quote:

veterinerler yabani hayvanları bakım yerleri, hayvanat bahçesi gibi ilgili kuruluşlara gönderebilirler. veteriner yoksa jandarma, polisde olur.

bu hayvan için daha iyi olur. onlar gerekli kontrolleri yapıp doğaya geri bırakırlar.

siz bulduğunuz yere geri koyarsanız bide yavruysa yaşama ihtimali düşer.

not: veterinerin görevi sadece hayvanlara aşı yapmak değildir.

özel veterinerler kabul etmiyo malesef. onların derdi para.

belediye veterinerleri hayvanat bahçesine götürür yada iğneyle uyutur.

ormana bırakın, o yolunu kendi bulacaktır.
  • başına bela alma boşver :D
  • Pokemon mu bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: SerseriBeyefendi

Pokemon mu bu

• O kurdu aldın başına iş açtın. Yaşadığın yer yakınsa bil ki gelecektirler Bulduğun yere bırak. Büyütürsen sana birşey yapmaz ama evde sorun çıkartır. Büyüdüğünde dışarı çıkardığında geri gidecektir.

• Niye fantezi işlerine giriyorsunuz ki anlamadım kedi, köpek bak illa ki bir şey bakacaksan bir doğal yaşam kaldı insanoğlunun mahvetmediği ona da el atın sonra hayvan bir şey yaparsa nankör damgasını yapıştırıp öldürün hayat size güzel ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyinoner

Bence de git aldığın yere bırak, anasının bulması için dua et.

besle büyüt o gitsin kendi cinsini çağırsın, nankörlüğün bu kadarı :S korkunç. ama sonuçta kurt bu işte, doğası bu, ne kadar evcilleşti de desen bunu yapabiliyorlar demekki insana.

inşallah konuyu açan arkadaş bulduğu yere bırakmıştır minik kurdu. o şimdi minik bi kurt ama büyüyünce hakikaten tehlike. ve uluması da diğer kurtları toplayabilir çevreye.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.