Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.054.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pho merhaba, oncelikle aracından memnun olmana sevindigimi belirteyim. Bahsettigin sanzıman probleminin sadece yerli meganelarda yasandıgı dogru degil, rs dahil bircok modelde mevcut oldu zaman zaman. Ancak bu megane sorunlu bir otomobil oldugu anlamına gelmez asla, sonucta turkiyenin en cok satan binek otomobilinden bahsediyoruz. Onlarca megane sattım bugune dek, sanzımanında problem yasayan 2 kisi cıktı onlarda da cozum urettik zaten, su anda sorunsuz kullanıyorlar araclarını. Ikinci el alacagın icin dizel otomobile dikkat et sadece, guvendigin bir servise baktır mutlaka gerekirse ben de yardımcı olabilirim bu konuda. Araca istedigin ekipmanı zamanla taktırırsın elbette, onemli olan nerede yaptırdıgın.
  • bu meganelardan hangisini almak daha mantikli? authentique, expression, privillege ? tamam hepsi varkli ama "az fark verip expression almak daha mantikli" diyen varmi?

sanziman problemide sanirim bazi serilere denk gelmis o zaman, hepsinde var diyemeyiz.. peki hic 2005 ve 2006 modeller icin bildiginiz herhangi bir sorun varmi?
    dusunmeden almalimiyiz?

CD calar (mp3 olursa iyi olur) sunroof, elektrikli arka camlar oncelikli tercihlerim arasinda, bu durumda ben nasi bi tercih yapmaliyim? hangi model?

Ayrica siz bir servismisiniz? Nasil yardimci olabilirsiniz bu konularda, bilgi verebilirmisiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pho -- 24 Eylül 2006; 16:13:44 >
  • alkimake abi servisti onceden.ama ağırlığı vardır hala alemde.sözünü dinlerler,selamını emir telakki ederler.oyle haşin bir abimizdir kendileri.
  • quote:

Orjinalden alıntı: emhotep

alkimake abi servisti onceden.ama ağırlığı vardır hala alemde.sözünü dinlerler,selamını emir telakki ederler.oyle haşin bir abimizdir kendileri.

• quote:

Orjinalden alıntı: emhotep

alkimake abi servisti onceden.ama ağırlığı vardır hala alemde.sözünü dinlerler,selamını emir telakki ederler.oyle haşin bir abimizdir kendileri.

o zaman hörmetler abi, yardimlarinizi bekliyorum
  • Kaancım sevgiler saygılar bizden estagfurullah Expression almak daha mantıklı diyenlerdenim ben de. Sonucta cd player (gerci simdi authentique icin de standart ama uretim tarihine bakmak lazım kasetli denk gelebilir) 4 cam otomatik,far sensoru, yagmur sensoru, perdeler, vs az farka deger. Rn alacaksan zaten MP3 player olacak, sadece sunroof yok, sunroof icin privilege alman gerek. Bu arada butcen elbette onemli ama dizel alacaksan 100bg gercekten cok basarılı yeni meganelarda. 2. el dusunuyorsan zaten 80 bg olacak muhtemelen. Dizel arac ikinci elde risklidir bu nedenle arastırmayı cok iyi yapmak lazım, istersen bakarız/baktırırız araca istedigin gibi bi tane buldugun zaman. Bir oneri daha, eger bagaj olarak 520 lt yerine 330 lt yeter dersen HB alıp hem daha ucuza hem de daha iyi yol tutusa sahip olabilirsin. Son bir durum daha, belki duymussundur megane'larda kısa bir sure icin 2006 modellere 3000 ytl indirim var. Kafanı karıstırdım sanırım ama hepsinden bahsedeyim kısaca dedim. Ayrıntılı bilgi icin pm atabilirsin veya msnden ulasabilirsin bana.

quote:

Orjinalden alıntı: pho

bu meganelardan hangisini almak daha mantikli? authentique, expression, privillege ? tamam hepsi varkli ama "az fark verip expression almak daha mantikli" diyen varmi?

sanziman problemide sanirim bazi serilere denk gelmis o zaman, hepsinde var diyemeyiz.. peki hic 2005 ve 2006 modeller icin bildiginiz herhangi bir sorun varmi?
    dusunmeden almalimiyiz?

CD calar (mp3 olursa iyi olur) sunroof, elektrikli arka camlar oncelikli tercihlerim arasinda, bu durumda ben nasi bi tercih yapmaliyim? hangi model?

Ayrica siz bir servismisiniz? Nasil yardimci olabilirsiniz bu konularda, bilgi verebilirmisiniz?
  • bilgiler icin tesekkurler

2005 ve 2006 model dizellerde 100bg'lik motor secenegi yokmu, sadece yenilerdemi 100bg? ayrica expression ikinci el dizel 2005 veya 2006 model, (2006 ikinci ele dustumu?) ne kadar eder maksimum? yani kaca kadar vermeliyim? istedigim soyle 30.000km'de felan en fazla.. sunroof artik kendim hallettircem orjinal servisine o gozukuyor.

quote:

Orjinalden alıntı: Alkimake

Kaancım sevgiler saygılar bizden estagfurullah Expression almak daha mantıklı diyenlerdenim ben de. Sonucta cd player (gerci simdi authentique icin de standart ama uretim tarihine bakmak lazım kasetli denk gelebilir) 4 cam otomatik,far sensoru, yagmur sensoru, perdeler, vs az farka deger. Rn alacaksan zaten MP3 player olacak, sadece sunroof yok, sunroof icin privilege alman gerek. Bu arada butcen elbette onemli ama dizel alacaksan 100bg gercekten cok basarılı yeni meganelarda. 2. el dusunuyorsan zaten 80 bg olacak muhtemelen. Dizel arac ikinci elde risklidir bu nedenle arastırmayı cok iyi yapmak lazım, istersen bakarız/baktırırız araca istedigin gibi bi tane buldugun zaman. Bir oneri daha, eger bagaj olarak 520 lt yerine 330 lt yeter dersen HB alıp hem daha ucuza hem de daha iyi yol tutusa sahip olabilirsin. Son bir durum daha, belki duymussundur megane'larda kısa bir sure icin 2006 modellere 3000 ytl indirim var. Kafanı karıstırdım sanırım ama hepsinden bahsedeyim kısaca dedim. Ayrıntılı bilgi icin pm atabilirsin veya msnden ulasabilirsin bana.

quote:

bu meganelardan hangisini almak daha mantikli? authentique, expression, privillege ? tamam hepsi varkli ama "az fark verip expression almak daha mantikli" diyen varmi?

dusunmeden almalimiyiz?

• Makyajdan beri var 100beygir, 2006 bulursun belki, daha cok yeni ama bir arastır istersen.

quote:

bilgiler icin tesekkurler

2005 ve 2006 model dizellerde 100bg'lik motor secenegi yokmu, sadece yenilerdemi 100bg? ayrica expression ikinci el dizel 2005 veya 2006 model, (2006 ikinci ele dustumu?) ne kadar eder maksimum? yani kaca kadar vermeliyim? istedigim soyle 30.000km'de felan en fazla.. sunroof artik kendim hallettircem orjinal servisine o gozukuyor.

quote:

Kaancım sevgiler saygılar bizden estagfurullah Expression almak daha mantıklı diyenlerdenim ben de. Sonucta cd player (gerci simdi authentique icin de standart ama uretim tarihine bakmak lazım kasetli denk gelebilir) 4 cam otomatik,far sensoru, yagmur sensoru, perdeler, vs az farka deger. Rn alacaksan zaten MP3 player olacak, sadece sunroof yok, sunroof icin privilege alman gerek. Bu arada butcen elbette onemli ama dizel alacaksan 100bg gercekten cok basarılı yeni meganelarda. 2. el dusunuyorsan zaten 80 bg olacak muhtemelen. Dizel arac ikinci elde risklidir bu nedenle arastırmayı cok iyi yapmak lazım, istersen bakarız/baktırırız araca istedigin gibi bi tane buldugun zaman. Bir oneri daha, eger bagaj olarak 520 lt yerine 330 lt yeter dersen HB alıp hem daha ucuza hem de daha iyi yol tutusa sahip olabilirsin. Son bir durum daha, belki duymussundur megane'larda kısa bir sure icin 2006 modellere 3000 ytl indirim var. Kafanı karıstırdım sanırım ama hepsinden bahsedeyim kısaca dedim. Ayrıntılı bilgi icin pm atabilirsin veya msnden ulasabilirsin bana.

quote:

dusunmeden almalimiyiz?

• ne kadar eder en fazla? 2005 ve 2006 expression modelleri? dizel tabiki? 30-40 bin km en fazla? yoksa illaki sifirmi diyorsunuz (sifir icin param cikismayabilir diye dusunuyorum)

quote:

Makyajdan beri var 100beygir, 2006 bulursun belki, daha cok yeni ama bir arastır istersen.

quote:

quote:

quote:

dusunmeden almalimiyiz?

• Ilk olarak 2005 expression yok, makyajdan sonra eklenen ekipman seviyeleri idi expression ve privilege. Authentique dynamique veya sportway bulursun genelde. Aracı aldıgının ilk yılı satmak dizel musterisi icin cok avatajlı birsey degil sonucta, ha elbette ayrı bir nedenle de satıyor olabilir ama dizel ya cok yıpranmıs gelir ya da km'si dusukse erken satma nedenini sorgulamak gerekir, cok km yapacak diye verdi o kadar fiyat farkını di mi
    Su an icin sıfır kampanyaları cazip bi de dedigim gibi 2006 modellerde 3000+2000=5000 ytl indirim yapılıyor. Bu sartlarla sıfır al derim. Kredilendirmedeki avantajla beraber cok farklı olmaz ikinci el almandan. 28000-30000 falan gibi bulursun temiz dizel megane ikinci el.

quote:

ne kadar eder en fazla? 2005 ve 2006 expression modelleri? dizel tabiki? 30-40 bin km en fazla? yoksa illaki sifirmi diyorsunuz (sifir icin param cikismayabilir diye dusunuyorum)

quote:

Makyajdan beri var 100beygir, 2006 bulursun belki, daha cok yeni ama bir arastır istersen.

quote:

quote:

quote:

dusunmeden almalimiyiz?

• sifir expression i kaca alirim minimum? 100bg olanini? ayrica en avantajli krediyi nereden temin edebilirim? malum kredi ile alacagim zaten..
  • Oyak ile yurutulen kampanya cok cazip su an, kredilendirmeyi bayiler kendileri saglıyorlar. Fiyat icin satıs danısmanı ile pazarlık sana ait ben girmesem daha iyi Saka bir yana yonlendirme yapabilirim istersen, ulasabilecegim telefon veya msn bilgin varsa pm at bana yardım etmeye calısırım...
  • pm attim adresimi

quote:

Oyak ile yurutulen kampanya cok cazip su an, kredilendirmeyi bayiler kendileri saglıyorlar. Fiyat icin satıs danısmanı ile pazarlık sana ait ben girmesem daha iyi Saka bir yana yonlendirme yapabilirim istersen, ulasabilecegim telefon veya msn bilgin varsa pm at bana yardım etmeye calısırım...
  • ekledim
  • alkimake dostumuzun yardımını bekliyorum!anladığım kadarıylarıyla renault konusunda oldukça bilgili.bende uzun araştırmalardan sonra megan2 exp.dizel 100bg almaya karar verdim gerçi şuanki aracımrenault19 çok memnunum ama satacagım.alacagım aracı nasipse 7-8yıl kullanmayı düşünüyorum.aydında oturuyorum.memurum.yardım beklediğim konu şu :2006 model megan2 exp.100bg sıfır araç bulabilirmiyiz sanırım renault servislerinde bazan stoklarda kalabiliyormuş bazı servislere sordum 2006 stoklarını eritmişler.2006 1,6 16v sıfır buldum fakat rengini beğenmedim hemde dizel almayı düşünüyorum almadım.fiat epeyce avantajlıydı.2006 exp.dizel 100bg araç bulabilirmiyiz?fiat ne olur?2007 için 37000ytl fiat aldım.teşekkürler!!
  • Alaska45 merhaba, bugun kampanyanın son gunu maalesef 3000 ytl indirim yapılıyordu 2006 modellere, ancak nakit alacaksan bugun icinde sana yakın yetkili satıcılara sorman gerekir cunku dakikada degisebiliyor stoklar bu gibi kampanya bitimlerinde. Bol sanslar... Bi sorayım diycem arkadaslara ama istanbul dısındasın, yine de baktırayım bulursam haber veririm...
  • quote:

Alaska45 merhaba, bugun kampanyanın son gunu maalesef 3000 ytl indirim yapılıyordu 2006 modellere, ancak nakit alacaksan bugun icinde sana yakın yetkili satıcılara sorman gerekir cunku dakikada degisebiliyor stoklar bu gibi kampanya bitimlerinde. Bol sanslar... Bi sorayım diycem arkadaslara ama istanbul dısındasın, yine de baktırayım bulursam haber veririm...

alkimake merhaba.forumu genelde takip ediyorum.rn marksı senden soruluyo anladığımkadarıyla.benim problemim 2006 megane sedan full'deki tıkırtılar.2 defa servise gittim ama hala çözülmedi.özellikle göğüsteki ses.sence çözülürmü yoksa hiç uğraşmayım mı.çünkü servisten 1 hafta sonra yine başlıyo..teşekkürler.
  • Aynı sorun bendede başladı inanılmaz sinir bozucu bir ses çok canım sıkılıyor sesi duydukça.cumartesi günü arababnın su fiskiye motorunu değiştirdiler,yan direklerden gelen sesi kestiler ama daha önce hiç duymadığım bu ses başladı bu seferde.
    Çok canım sıkıldı

alkimake merhaba.forumu genelde takip ediyorum.rn marksı senden soruluyo anladığımkadarıyla.benim problemim 2006 megane sedan full'deki tıkırtılar.2 defa servise gittim ama hala çözülmedi.özellikle göğüsteki ses.sence çözülürmü yoksa hiç uğraşmayım mı.çünkü servisten 1 hafta sonra yine başlıyo..teşekkürler.
  • Orjinalden alıntı: red_power

Aynı sorun bendede başladı inanılmaz sinir bozucu bir ses çok canım sıkılıyor sesi duydukça.cumartesi günü arababnın su fiskiye motorunu değiştirdiler,yan direklerden gelen sesi kestiler ama daha önce hiç duymadığım bu ses başladı bu seferde.
    Çok canım sıkıldı

o kadar bozuk yerlere gitmeme rağmen bende gögüslükten gelen tıkırtı yok ama son zamanlarda arada bir direksiyondan tıkırtı geliyor.bir ara çok sert olmasa da bir çukura girdim(bu arada belediyeye en iyi! dileklerimi iletiyorum)ondan sonra başladı.
    servise götürdüm deneme sırasında da tıkırtı yapmayacağı tuttu bir daha yaptığında götüreceğim artık
  • haydaaa tikirtimi var meganelarda
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.