Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.055.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Istanbulda olsan daha rahat yardımcı olurdum ama bakalım :) Ziebart yaptır bence, dedigim gibi ben istanbuldayım ama sana bir çözüm bulacagız. Garanti sonrası taktıran musterim cok ama takıldıgı yer ve takılan marka cok cok cok onemli, sorunlusu basina dert acar lpg'nin... Paspas olayı da bayiye bagli birsey. Parca olayına gelince aracın o parca nedeniyle yuruyemiyorsa gunluk 30 dolar odeme dogru, kiralık arac icin Axa oyak'tan yardım isteyebilirdin aslında, yılda 2 kez 1er hafta temin ediyorlar arac yuruyemiyorsa...

quote:

Orjinalden alıntı: hatcback

ALKİMAKE
    1-Mersin gürsoylar servisine aracımı götürüyorum arabayı da burdan aldım zaten.
    2-Ziebart konusunda yardımcı olmanı çok isterim.sanırım yaptırmak zorundayım.fiat indirim ve nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda senden bilgi bekliyorum
    3-Doğru garantiyi beklemem lazım tüp için.garanti sonrası öneriyormusun
    4-taban konusunda bana pas pas diye ince bir şeyler verdiler.farklı pas paslar mı var.

CNCRD
    1-48 saat içine bulunmayan parçalar için 30 dolar tazminat hakkım olduğunu bilmiyordum hatırlatan da olmadı
    2-Araçsız kaldığımı bütün servis ve satış tan sorumlu arkadaşlar bildiği halde kiralık araçta vermediler

• tekrar selam hatchback

- Cam kırılması ile ilgili biraz bilgi edindim ancak diğer arkadaşlarında belirttiği gibi bu tutum firmadan firmaya değişiyor ancak ne şekilde kırıldığı önemli değil sanırım. benim sigortam anadolu sigortada ve anlaşmalı cam servisinde (anlaşmalaı servis değil anlaşmalı cam servisi) değiştirilirse hasarsızlık bozulmuyor, sen en iyisi acentanı yada en iyisi axa oyakın çağrı merkezini arayıp onlara sor.
    - Aracın kullanım devriyle ilgili olarak ilk 1.000 KM içinde 3.000 devir/dk yı geçirilmemesi tavsiye ediliyor ama 1.000 km katettikten sorna herşey serbest :) bu bilgi kılavuzda var kontrol edebilirsin. her ne kadar 98 beygir de olsa 1,4 lt lik bir motorun 1.165 Kg lık arabayı düşük devirlerde şaha kaldırması mümkün değil, eğer yakıt ekonomisi gibi bir derdin yoksa 4.000 devir seviyelerini denemeni tavsiye ederim.
    - Benim yaptırdığım boya koruması (diamond gloss) sadece plastik parçalara değil tüm kaportaya yapıldı, şu an fiyatı 299$ olarak gözüküyor ama pazarlıkla bu fiyat düşüyor, ayrıca bu model koruma sadece 0 araçlara yapılıyor, senin için farklı tipte korumalar tavsiye edeceklerdir, sana yakın olarak sadece adanada ziebart bayisi varhttp://www.ziebart.com.tr/adana.html bu linkten ulaşabilirsin. ayrıca arabayı otomatik makinalarda yıkatma ve mümkünse fırçaylada yıkatma. Belki çok titizsin diyeceksiniz ama ben aldığımda bu yana ya süngerle (mümkün olan en küçük gözeneğe sahip olanlarla, zaten bagajda 2 tane duruyor sürekli) yada köpüklü yıkamayla yıkattım, henüz fırça değmedi arabama. fırça ve otomatik yıkama makinaları arabayı çok çiziyor. Boya hala ilk günkü gibi parlak ve gösterişli duruyor (ateş kırmızısı)
    - Öngöğüs söküldüğü zaman fabrika montajı gibi yapılamadığını ve buyüzden sürekli olarak ses problemi yaşandığını duymuştum (sadece renault değil tüm markalar için geçerli) yaprağı çıkartmanın başka yolu yoksa o sese katlanacaksın :)
    - Tüp olayına tamamen karşıyım, sürekli söylediğim gibi herkesin kendi görüşüdür taktırana neden taktırdın demem ama kendim takmayı kesinlikle düşünmüyorum, garanti bitmeden taktırma demişler bencede eğer takacaksan bile garantiyi bekle, belkide garanti bitince satıp diesel alırsın zaten :)
    - İlk bakım konusunda karar senin, beklemende bir sakınca olduğunu sanmıyorum, ilk bakım için genelde 130 YTL fiyat veriyorlar bilgin olsun. diğer markalarda 250 civarında seyrediyor.
    - paspasın resmi burada, benim aldığım yerde verdikleri paspaslar ufak olduğu için bunları aldım ve memnunum, fiyatı 32 YTL

MEGANE II BÖLÜMÜ

• Anadolu Sigorta Auto king ile anlasmalı, Axa'da anlasmalı cam servisi yoktur. Ayrııca Anadolu'da 3 cam hakkın var, Axa'da 1.

quote:

Orjinalden alıntı: highjacker

tekrar selam hatchback

- Cam kırılması ile ilgili biraz bilgi edindim ancak diğer arkadaşlarında belirttiği gibi bu tutum firmadan firmaya değişiyor ancak ne şekilde kırıldığı önemli değil sanırım. benim sigortam anadolu sigortada ve anlaşmalı cam servisinde (anlaşmalaı servis değil anlaşmalı cam servisi) değiştirilirse hasarsızlık bozulmuyor, sen en iyisi acentanı yada en iyisi axa oyakın çağrı merkezini arayıp onlara sor.
    - Aracın kullanım devriyle ilgili olarak ilk 1.000 KM içinde 3.000 devir/dk yı geçirilmemesi tavsiye ediliyor ama 1.000 km katettikten sorna herşey serbest :) bu bilgi kılavuzda var kontrol edebilirsin. her ne kadar 98 beygir de olsa 1,4 lt lik bir motorun 1.165 Kg lık arabayı düşük devirlerde şaha kaldırması mümkün değil, eğer yakıt ekonomisi gibi bir derdin yoksa 4.000 devir seviyelerini denemeni tavsiye ederim.
    - Benim yaptırdığım boya koruması (diamond gloss) sadece plastik parçalara değil tüm kaportaya yapıldı, şu an fiyatı 299$ olarak gözüküyor ama pazarlıkla bu fiyat düşüyor, ayrıca bu model koruma sadece 0 araçlara yapılıyor, senin için farklı tipte korumalar tavsiye edeceklerdir, sana yakın olarak sadece adanada ziebart bayisi varhttp://www.ziebart.com.tr/adana.html bu linkten ulaşabilirsin. ayrıca arabayı otomatik makinalarda yıkatma ve mümkünse fırçaylada yıkatma. Belki çok titizsin diyeceksiniz ama ben aldığımda bu yana ya süngerle (mümkün olan en küçük gözeneğe sahip olanlarla, zaten bagajda 2 tane duruyor sürekli) yada köpüklü yıkamayla yıkattım, henüz fırça değmedi arabama. fırça ve otomatik yıkama makinaları arabayı çok çiziyor. Boya hala ilk günkü gibi parlak ve gösterişli duruyor (ateş kırmızısı)
    - Öngöğüs söküldüğü zaman fabrika montajı gibi yapılamadığını ve buyüzden sürekli olarak ses problemi yaşandığını duymuştum (sadece renault değil tüm markalar için geçerli) yaprağı çıkartmanın başka yolu yoksa o sese katlanacaksın :)
    - Tüp olayına tamamen karşıyım, sürekli söylediğim gibi herkesin kendi görüşüdür taktırana neden taktırdın demem ama kendim takmayı kesinlikle düşünmüyorum, garanti bitmeden taktırma demişler bencede eğer takacaksan bile garantiyi bekle, belkide garanti bitince satıp diesel alırsın zaten :)
    - İlk bakım konusunda karar senin, beklemende bir sakınca olduğunu sanmıyorum, ilk bakım için genelde 130 YTL fiyat veriyorlar bilgin olsun. diğer markalarda 250 civarında seyrediyor.
    - paspasın resmi burada, benim aldığım yerde verdikleri paspaslar ufak olduğu için bunları aldım ve memnunum, fiyatı 32 YTL

MEGANE II BÖLÜMÜ

• quote:

Orjinalden alıntı: hatcback

ALKİMAKE
    1-Mersin gürsoylar servisine aracımı götürüyorum arabayı da burdan aldım zaten.
    2-Ziebart konusunda yardımcı olmanı çok isterim.sanırım yaptırmak zorundayım.fiat indirim ve nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda senden bilgi bekliyorum
    3-Doğru garantiyi beklemem lazım tüp için.garanti sonrası öneriyormusun
    4-taban konusunda bana pas pas diye ince bir şeyler verdiler.farklı pas paslar mı var.

CNCRD
    1-48 saat içine bulunmayan parçalar için 30 dolar tazminat hakkım olduğunu bilmiyordum hatırlatan da olmadı
    2-Araçsız kaldığımı bütün servis ve satış tan sorumlu arkadaşlar bildiği halde kiralık araçta vermediler

Yedek Parça Taahhüdü

Diyelim ki aracınız arızalandı ve bir parçasının değişmesi gerekiyor. Renault size söz veriyor: Aracınızın hareketsiz kalmasına yol açan yedek parçanın orjinali, eğer o anda uygun parça yetkili servis noktamızda mevcut değilse, sipariş tarihini izleyen 2 işgünü içinde temin edilir. Çok özel bir nedenle bu sürenin aşılması durumunda ise 2 iş gününü takip eden gün başlamak koşuluyla her gün için size 30 USD tazminat ödenir.*

Biz aracınızı hazırlarken sizin yapacak bir tek şeyiniz var: Çevreyi keşfe çıkmak.

* Bu uygulama 2000 ve sonrası modelleri kapsamaktadır ve MAİS A.Ş. tarafından uygunluğu belirtilen yedek parçalar için geçerlidir. 48 saatlik süre iş günlerini kapsamaktadır.

*******************************************************************************

Renault Yardım

Siz müşterilerimizin Renault markasına olan güvenini koruyup daha da arttırarak, memnuniyetinizi en üst seviyeye çıkarabilmek için 1993 yılında Renault Yardım sistemini oluşturduk.

Türkiye’nin her yerine yayılmış 191 adet Renault Yardım noktası, tam donanımlı Renault Yardım araçları ve eğitimli Renault Yardım Mekanikleri ile %80’in üzerinde olay yerinde onarımı ve trafiğin en yoğun olduğu bölgelerde bile en kısa sürede olay yerine ulaşımı gerçekleştirerek siz değerli Renault dostlarının memnuniyetini en üst seviyeye ulaştırmayı ilke edinmiştir. Renault, öncelikle 1 saati geçmemek kaydıyla yerinde onarımı sağlamayı, ayrıca bu yaygın hizmet ağı ile, garanti kapsamındaki araçlarda 1 saati aşan onarımlar için ücretsiz çekici hizmeti, 3 saati aşan onarımlar için de ücretsiz taksi, kiralık araç, konaklama ve ulaşım hizmetleri vererek, garanti kapsamı dışındaki araçlara da aynı hizmetleri ücretli olarak sunarak yılda 365 gün 24 saat yanınızdadır.
    ****************************************************************************
    bunlardan haberdar olmaman bence servisinin sorumsuzluğu

• Arkadaşlar Megane HB'ye donanım olarak Privilage+ diye birşey eklemişler, bunun normal Privilage'den farkı nedir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kirli -- 12 Ağustos 2006; 16:03:15 >
  • Privilege+ ayrı bir donanım olarak mevcut degil, muhtemelen privilege'e yeni eklenen ekipmanı ifade etmekte olabilir, kastettigim 12V priz, karartmalı ayna, elektrikli katlanır ayna, makyaj aynası, vb aksesuarlar. Sonucta bu ekipman belli bir tarihten sonra uretilenlerde var... Ikinci bi ihtimal 1.6A+ yazıyosa otomatik vites olması. Bazen oyle kısaltılabiliyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Alkimake

Privilege+ ayrı bir donanım olarak mevcut degil, muhtemelen privilege'e yeni eklenen ekipmanı ifade etmekte olabilir, kastettigim 12V priz, karartmalı ayna, elektrikli katlanır ayna, makyaj aynası, vb aksesuarlar. Sonucta bu ekipman belli bir tarihten sonra uretilenlerde var... Ikinci bi ihtimal 1.6A+ yazıyosa otomatik vites olması. Bazen oyle kısaltılabiliyor...

Ama donanım olarak hem Privilage hem de Privilage+ mevcut, benim asıl sormak istediğim +'da Privilage'ye göre ne artılar var...
  • arabayı daha pek kullanamadım (dci 100) ama şuanda fabrika değerlerine yakın yakıyor 4.2 lt falan aracı fazla zorlamıyorum
    yakıt ne zaman düşmeye başlar.yanlış hatırlamıyorsam rodaj 3000 km idi
    basmak için 3000 km'yi beklemelimiyim?
  • arkadaşlar megan 2 benzinli 30 bin km bakımında nelerin değişmesi gerekiyor bilen var mı?
  • - Motor yağı
    - Yağ filtresi
    - Hava filtresi
    - Bujiler
    - Partikül filtresi
    - Cam yıkama suyu seviye kontrolu
    - Fren hidroliği seviye kontrolu
    - Takviyeli direksiyon yağı seviye kontrolu
    - Silecek fırçaları durum kontrolleri
    - Elektrik tertibatı (sinyalizasyon) durum kontrolu
    - Lastiklerin kontrolü
    - Amortisör durum kontrolleri
    - Ön fren balata kontrol (gerekiyorsa değişim)
  • Merhabalar,

Yaklaşık 9 ay önce Megane HB 1.6 Dynamic BVA aldım.Araç şu an 13.000 kilometrede.Şehir içi 10,şehirlerarası yolda ise ortalama 8lt yakıyor(klima açıkken).Bu güne kadar karşılaştığım sorunlar:

1-Frenlerin kuş gibi ötmesi:

Özellikte İstanbul trafiğinde çok rahatsız edici bir durum.Mecburen teybi açmak zorunda kalıyorum.Bir kere duydumu insan kafaya takıyor ve hep duymaya başlıyor.Bu problemle ilgili önce Seyrantepe servisine gittim.Araçla bir kaç tur attığımız görevli bunun normal olduğunu, kullanılan malzemenin kanserojen madde ihtiva etmediği için bu sesin olduğunu ve garanti kapsamında değiştiremiyeceklerini,ayrıca servislerde takılan malzemenin fabrika çıkışlı malzemeden kalitesiz olduğunu söyledi!!!

Daha sonra yolum düştüğü için Erdek servisine gittim.Buradaki görevli daha ilgiliydi.O da ,ötmeye sebep olan parçanın garanti kapsamında değişeceğini söyledi (Garanti, Seyrantepe sınırları içinde farklı sanırım).Ama aynı sorunun belli bir süre sonra tekrarlanacağını söylediğinde 'ben bu arabayı böyle öte öte mi kullanacağım' diye sorunca,aynı sorunun Mercedes'lerde bile olduğu gibi garip bir cevap verdi.

Halen sıkışık trafikte ciyaklıyan arabamla dolanıyorum.E-5'de pek bir sorun olmuyor ama,mahalle arasında biraz dikkat çekiyor.Bir de trafikte gördüğüm külüstür bir arabadan da aynı sesi duyunca ayrı bir mutlu oluyorum.

2-Tıkırtılar:

Ön konsoldan özellikle kilimanın olduğu bölümden tıkırtılar geliyor.Ama sürekli değil.Canı isteyince yapıyor.Geçen ay uzun yola çıktığımda, otobanda sağ ön kapıdan 'tak, tak, tak' (yaklaşık 2 saat sürdü) sürekli ses geldi.Daha sonra durdu kendiliğinden.

3-Otomatik vites:

Özellikle yokuş yukarı çıkarken, eğer yokuşa yavaş girersem araç birden hantallaşıyor.Gaza sonuna kadar bassamda, toparlanması biraz vakit alıyor.Sanki 80'li yıllarda üretilmiş dizel araba gibi.Yokuş aşağı inerken de vites değişimini güzelce hissettiriyor size.Öne atılır gibi olunca hemen frene basmakta fayda var.

4-Otomatik viteslerde sol ayağı koymak için yapılan pedalın hemen yanındaki döşeme yerinden çıktı.Şimdilik elimle yerine yerleştiriyorum.Tekrar çıkıyor.

Bunlar benim yaşadıklarım.Benzer problemleri yaşayanlar varsa ve paylaşırsa sevinirim.

• merhaba arkadaşlar.siyah döşemeleri olan arabamı yeni meganlardaki gibi açık renk yaptırabiliyormuyuz.yaptıran varsa yada bilen ,yanıtlarsanız sevinirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: green78

merhaba arkadaşlar.siyah döşemeleri olan arabamı yeni meganlardaki gibi açık renk yaptırabiliyormuyuz.yaptıran varsa yada bilen ,yanıtlarsanız sevinirim.

hiç sanmıyorum öle bişey olabileceğini yanlız bu yenilerin hatchback gerçekten hoş duruyo düşünülebilinir
  • yaw arkadaşlar bendede megane var 1.5 dci.imalatı ruhsatta yurtdışı yazıyor.9 litre yakıyor(şehir içi).240 yaptım.siz ne diyosunuz bu duruma sizdekilerde böyle mi?2 kişiye baktım onlarda yurt içi yazıyor.kafam iyice karışdı walla
  • 1 si renault megane dcı sedan sadece türkiyede üretiliyor başka hiç bir ülkede sw ispanyada hb modeli iki fabrikada üretiliyo biri fransa diğeride ispanya 2 .sine gelelim 1.5 dcı 240 yapması imkansız bende 100hp olmasına rağmen 200 düz yolda zor yapıyorum
  • 1. dci modelinin 240 yapacağını sanmıyorum.bendeki 80 beygir çok asılmayla 190 ancak yapıyor.hadi seninki 100 lük olsun ancak 200 210 yaparsın.
    benzinliler bile yapamıyo o hızı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: turkcu_66

yaw arkadaşlar bendede megane var 1.5 dci.imalatı ruhsatta yurtdışı yazıyor.9 litre yakıyor(şehir içi).240 yaptım.siz ne diyosunuz bu duruma sizdekilerde böyle mi?2 kişiye baktım onlarda yurt içi yazıyor.kafam iyice karışdı walla

1.5 şehiriçinde yakmaz
    modlu olsa bile 80 bg lik araçla 240 olmaz
    aracın megane 1 se birşey diyemem megane 1'ler hala brezilyada üretiliyor.
  • bence yapar 1.4 100bg sedanla çeşme otobanında klima açık 230ben yaptım.
  • arkadaşlar arabalarınızın 10000km bakım fiyatı nedir bendeClio III Dynamique dCi80 var clio topiğinde megane 80 byegir 1,5 dizel satyısı çok fazla bubnu onlar daha iyi bilir dediler bilio musunuz?
  • sanırım meyilli bir yolda yaptınız bu sürati

devir saatiniz kaçı gösteriyordu?
    ben 1,4 HB de 4 kişi varken 5nci viteste 5500 devirde 180-185 arası gördüm ama yol düz sayılırdı (bazen aşağı bazen yukarı eğimliydi), hem emniyet hemde motoru zorlamamak için daha fazla yüklenmedim

quote:

Orjinalden alıntı: evrenoz

bence yapar 1.4 100bg sedanla çeşme otobanında klima açık 230ben yaptım.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.