Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (1264. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.054.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12621263126412651266
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhabalar;
    Aynı sorun geçen sene bende de vardı.Benim üst kapak kısımda da kaçaklar vardı üst kapak sökülüp loctatıte 518 cıvı conta ile uygulama yapıldı daha sonra termostat sökülüp termostat karşılığı iyice temizlneimesi gerekiyor.pürüssüz bir şekilde ve zımparalanarak çünkü en ufak bir kalınıtı orada sızıntı yapar.1 sene oldu en ufak kaçak yok birde conta orjinal olması lazım ben oto saray renault orj yedekleri TOPKAPI TİCARET MERKEZİ 1 NO:189 CEVİZLİBAĞ/İST GSM(0532)4878917 burdan aldım sadece reanult parçası satan bir yer kargo ile de gönderimi yapıyorlar.dediğim gibi montajını yaparken contanın karşıtı çok iyi temzilenmiş olması gerekmektedir bilginize.
    Aşağıda linkide gönderdim parçanın.

http://otoparcabul.com/urun/7262f01efb2b/e76f9140-f2ec-493b-af7e-b85df2133c0a
  • LENCER L kullanıcısına yanıt
    Rentaş renult var ordan da bi faiyat alabilrisin ben geçen sene 600tl ye yatprdım 2seleonid vana +yağ+işçilik.Rentaş Renault yetkili servis olarak hizmet vermekte olan bir servisti ancak özele dönmüş olup yetkili servis formatında çalışna bir yer fiyat almakta fayda var.Cihaza bakıp hatayı söylüyorlar.cihazbağlantı ücreti 50 tl.
    servisin linki aşağıdadır.

http://rentasrenaultservis.com/Default.aspx
  • Its Payne kullanıcısına yanıt
    Bende Megane 2 2006 kullanıcısıyım kronik sorunlar aracın geçmişi ve kullanıma bağlı şeyler 1 yıldır kullanıyorum otomatik vites araçdan memnunm 140.000 kmde parça sıkıntısı yok döner kontaktörü bende değiştidirm.direksiyonu sonuna kadar çevirdiğin zaman ve ön takımın bozuksa oluyormuş bilgi bu şekilde benim ön takım direksiyon kutusu rot başı ve rot kollarında boşluk varmış TRW direksiyon kutusunu komple değiştirdim hepsi içinde rot kolu rot başı direksiyon kutusu set halinde 300 tl aldım ve dğiştidim şu an sıkıntı yok ön düzende tık ses yok.Zamanla bazı parçaları yenilmek gerekiyor malum 10 yaşında bir araç ve belli kmde.Örneğin araç otomatik olduğu için selenoid vanları ve şanzıman yağı değişti(600tl).yağ kaçakları için termostat contası ve loctaıte 518 üst kapağa uygulandı(200tl) .marş otomatiği ve kömürleri dğişti.(150tl)
    fren mişürü değişti(90tl elektronik sorun diye hata verip sabahlları frene bastığında almayan ayağını fren bir kaç defa basıp çektiğinde alarak sorun göstermişti)Genel anlamda bir yıl içinde bunları ve bakımlarını yaptıdırm yaş km olarak normal bu işlemler diğer alfa kıa daki araçlarda yapılırsa ne kdar maliyetli olacağını düşünün aracı her gün kullanıyorum 1 yıl oldu 20.000 km kullandım.Genel anlmda rahat geniş bir araba HB olmasına rağmen.Temizi düşük kmsi bulunursa özellikle 2005 agustos sonrası ve 2006 eski kasa için diğer 2007-ve sonrası üretimden bazı parçalarda değişiklik olmuştur bilginize özelliklerde buna dikkat edin 2004-2005lerden biraz uzak durun bazı kronik sorunlar burda fark edili diğre yıllarda düzeltilerek üretilmiştir.örneğin havlandırma ve saat teyp gösterge plastikler gösterge şapkası 2004-2005 lerde sıkıntıldır soyulmuştur ancak 2006ve sonrası bu sorun yoktur.ardından havalandırma için 2004-2005lerde ayna altında ızgaralı delik yerden iç hava ayarı için bir motor bulunmakda ve kronik olarak ses yapmaktadır.2006 ve sonrasında o parça ordan kaldırılmış olup başka yerde ve şekilde çözümlenmiştir.Vb durumlar bunlara yalnız hepsinde olacak diye bişey yok ama dediğim gibi birazda şans.Bu arada sanruf merakın yok ise sanruyfdan da uzak dur ses yapar arada açılır açılmaz baya sıkıntı duydum ve zenon far olandan baya sıkıntı duydum bende bu yüzden 2006 model 1.6 16V HB BVA sanrufsuz ve zenon olmayan farı olandan bakarak aldım şu an en azından 4-5 kronik sorunu yok aracın.ZENON FAR tanesi 800 normal far 125 gerisini siz düşünün.
  • suatfeyi S kullanıcısına yanıt
    Çıkmacılarda bulabilrisin kazalı araçlarda tek ayrı olarakda zor dediğim gibi kazalı araç olup torpidsu duran yada hasarı olan araçlara bakamnda fayda var.sahibinden.com da kazalı birçok megane 2 var yakınında olandan bulabilirsin.
  • Ugur5835 U kullanıcısına yanıt
    fren müşüründen de yapabilir bende de elektronik sorun var diyip çalışmıyordu frene bir kaç defa bas çek yapınca çalşıyordu sonra sorun pedalin ordaki fren müşürden olduğu saptandı aracım otomtaik bu arada.Değiştiridm bir daha yapmadı.
  • Afacan Dennis kullanıcısına yanıt
    http://otoderici.com/ burayla görüşüp fiyat alabilrisin el işçiliği ile yapıyorlar ve kargoyla gönderip yaptırablirisniz türkiyenin her yerine yapıyorlar.yarı fiyatına yaptrabilirsin bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: codemaker

arkadaşlar merhaba

ilk araba olarak kendime benzin megane 2 hb almak istiyorum. fakat megane 2 lerle ilgili olarak pek çok korkutucu şey duydum ve siz kullananlardan fikir almak istedim. megane 2 problemli bir araç mı? Değerli yorumlarınız benim için çok önemli

Bende Megane 2 2006 kullanıcısıyım kronik sorunlar aracın geçmişi ve kullanıma bağlı şeyler 1 yıldır kullanıyorum otomatik vites araçdan memnunm 140.000 kmde parça sıkıntısı yok döner kontaktörü bende değiştidirm.direksiyonu sonuna kadar çevirdiğin zaman ve ön takımın bozuksa oluyormuş bilgi bu şekilde benim ön takım direksiyon kutusu rot başı ve rot kollarında boşluk varmış TRW direksiyon kutusunu komple değiştirdim hepsi içinde rot kolu rot başı direksiyon kutusu set halinde 300 tl aldım ve dğiştidim şu an sıkıntı yok ön düzende tık ses yok.Zamanla bazı parçaları yenilmek gerekiyor malum 10 yaşında bir araç ve belli kmde.Örneğin araç otomatik olduğu için selenoid vanları ve şanzıman yağı değişti(600tl).yağ kaçakları için termostat contası ve loctaıte 518 üst kapağa uygulandı(200tl) .marş otomatiği ve kömürleri dğişti.(150tl)
    fren mişürü değişti(90tl elektronik sorun diye hata verip sabahlları frene bastığında almayan ayağını fren bir kaç defa basıp çektiğinde alarak sorun göstermişti)Genel anlamda bir yıl içinde bunları ve bakımlarını yaptıdırm yaş km olarak normal bu işlemler diğer alfa kıa daki araçlarda yapılırsa ne kdar maliyetli olacağını düşünün aracı her gün kullanıyorum 1 yıl oldu 20.000 km kullandım.Genel anlmda rahat geniş bir araba HB olmasına rağmen.Temizi düşük kmsi bulunursa özellikle 2005 agustos sonrası ve 2006 eski kasa için diğer 2007-ve sonrası üretimden bazı parçalarda değişiklik olmuştur bilginize özelliklerde buna dikkat edin 2004-2005lerden biraz uzak durun bazı kronik sorunlar burda fark edili diğre yıllarda düzeltilerek üretilmiştir.örneğin havlandırma ve saat teyp gösterge plastikler gösterge şapkası 2004-2005 lerde sıkıntıldır soyulmuştur ancak 2006ve sonrası bu sorun yoktur.ardından havalandırma için 2004-2005lerde ayna altında ızgaralı delik yerden iç hava ayarı için bir motor bulunmakda ve kronik olarak ses yapmaktadır.2006 ve sonrasında o parça ordan kaldırılmış olup başka yerde ve şekilde çözümlenmiştir.Vb durumlar bunlara yalnız hepsinde olacak diye bişey yok ama dediğim gibi birazda şans.Bu arada sanruf merakın yok ise sanruyfdan da uzak dur ses yapar arada açılır açılmaz baya sıkıntı duydum ve zenon far olandan baya sıkıntı duydum bende bu yüzden 2006 model 1.6 16V HB BVA sanrufsuz ve zenon olmayan farı olandan bakarak aldım şu an en azından 4-5 kronik sorunu yok aracın.ZENON FAR tanesi 800 normal far 125 gerisini siz düşünün.
  • delimatrock kullanıcısına yanıt
    Polen filtresini değişim 2 kat daha fazla üfleme ve soğutma gerçekleşti.
  • gripin518 kullanıcısına yanıt
    bende taktım bas orjinali kadar yok genel anlamda normal bi hoparlör bu fiayata çok beklenti olmasın ama birebir soketi herşeyi bu araç için on numara o yüzden tavsiye edebilirim.
  • ilyas21077 İ kullanıcısına yanıt
    Bende aynı sorun vardı elektronik sorun var diye giderken arada yazıyordu meğer fren mişürü arızalı olduğundan frene basınca devresini tamamlamadığı için uyarı veriyormuş.fren müşürü değişti sorun kalmadı.birde sabahları arabayı çalşdrmaya çalışdığma frene bastğım halde (aracım otomatik) halen frene basın çıkıyordu 2-3 defa frene bas cek yapınca calşıyordu meğer fren müşüründenmiş.
  • hakan5734 H kullanıcısına yanıt
    Tesekkür ederim . Yalnız ben motorun koruyucı kapağını kaldırıp bakmadığımdan . Conta kapağı sandım . Meğersem egzantrik kapağı diye yuvarlak parçaymış; motora çakıldı tekrar. Neden cıkmış anlamadım. 30 ₺ sıkışmış araya😁. Parça 10 ₺ bu arada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Iyi gunler herkese megane 2 sedan 2009 model 1.5dci aut. Tam otomatik aracimi satiyorum. Bagaj boyali degisensiz tramer 1200 tl 900 tl teyp calinmasi vs. Aracimin yururu vs herseyi cok iyidir. Ek olarak xenon sis fari mevcuttur. 2017 sonuna kadar muayenesinvar. 650 tlye 1 numqra 10 yil garantili film cektirdim. 1500 tl lik tesisat var arabada isteyene tesisatla 34.500e tesisatsiz 33.750 ye birakicam. Ev almak icin satiyorum. Bakimlari vs herseyi tamdir. 180.000 km

5392183534 numaram iyi gunler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aykutttdemirrr -- 4 Ağustos 2016; 10:13:39 >
  • arkadaşlar benim aracın çakmalığının kenarındaki beyaz ışıklar bi ara yanıyordu şimdi hiç yanmıyor neden acaba yanması güzel oluyordu nasıl halledebilirim onu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Afacan Dennis

arkadaşlar benim aracın çakmalığının kenarındaki beyaz ışıklar bi ara yanıyordu şimdi hiç yanmıyor neden acaba yanması güzel oluyordu nasıl halledebilirim onu

Benim araçta klima ve radyonun bulunduğu bölümde ışıkların 2 tanesinin teki sönmüştü. Oto elektrikçiye götürmüştüm ve o bölümün içi açılarak 1 liralık çok basit bir ampul değişimi yapılmıştı. Vitesin olduğu bölümde de aynısının yapılacağını tahmin ediyorum. Maharet o bölümü açıp kapayabilmekte ve maliyet lambanın tipinde.
  • MaSaFeL M kullanıcısına yanıt
    üstad bu gün kendim açayım dedim defalarca açtığım körük kısmı ve el freninin önündeki yer açılmadı adamlar yapıştırmış galiba servise götürmüştüm vites telleri yeni değişti böyle bişey olamaz hiçbir şekilde oynatamadım kırılacak diye korktum uğraşmadım aynı yere götürüğ çakmaklık komple değişsin diyecem bakalım napacaklar
  • Ya dostlar 2006 megan 2 hb sahibiyim. Aracı alalı 1 ay oldu.Ama araba bazen çalışmıyor. Kartı takiyorum,debriyaja basiyorum, start stop a basiyorum, araba tık dio marşı almiyo. Bi 10-15 dakika beklersem çalışıyor.
    Cozum icin bircok kez farklı farklı ustaya gittim.
    Bujiler değişti, bobin değişti, mars motoru kömürü değişti, akü değişti ama sorun çözülmedi. Benzer sorun yaşayan oldu mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi damdakiayi -- 6 Ağustos 2016; 17:34:58 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LENCER

quote:

Orijinalden alıntı: -Antonio-

quote:

quote:

2007 hb extreme ile araniza katildim. Araci almadan once klimayi kontrol ettim calisiyordu bugun ilk defa acayim dedim soguk uflemiyor ama sicak ufluyor sorun ne olabilir? Ac tusuna basiyorum maviye getirip fan hızını ayarliyorum ama bi türlü calistiramadim. Yanlis biseymi yapiyorum acaba?

AC tuşuna basınca led yaniyormu sarı?
    Fan çalışıyor soğuk uflemiyorsa kompresör görev yapmıyor demektir.

İsigi yanıyor ac tusuna basinca sicaga alinca sicak ufluyor ama soguk uflemiyor.

1-Sigorta atmış olabilir.
    2-Klima gaz bitmiş olabilir.
    3-Kompresör arızalı olabilir.

AC Tuşuna basınca fan kademesi 3 de iken devir yükseliyormu?
    AC açınca motor zorlandigini fark edebiliyorsunuz?

Klimaciya gosterdim dun gaz bitmis kucuk bir kacak var dedi ilacli gaz basti bitince gel bakalim nerden kactigina dedi. Cok sukur kompresorde sorun yokmus.

• arkdaşlar lütfen acil bu aracı almayı düşünüyorum lütfen yardımcı olun ilk arabam 2011 fiornuydu 2. arabam olcak fazla arabadan anlamam lütfen yardımcı olun =((

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-ilk-elden-renault-megane-2-otomatik-cam-tavan-boyasiz-324542099/detay
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

2007 hb extreme ile araniza katildim. Araci almadan once klimayi kontrol ettim calisiyordu bugun ilk defa acayim dedim soguk uflemiyor ama sicak ufluyor sorun ne olabilir? Ac tusuna basiyorum maviye getirip fan hızını ayarliyorum ama bi türlü calistiramadim. Yanlis biseymi yapiyorum acaba?

AC tuşuna basınca led yaniyormu sarı?
    Fan çalışıyor soğuk uflemiyorsa kompresör görev yapmıyor demektir.

İsigi yanıyor ac tusuna basinca sicaga alinca sicak ufluyor ama soguk uflemiyor.

1-Sigorta atmış olabilir.
    2-Klima gaz bitmiş olabilir.
    3-Kompresör arızalı olabilir.

AC Tuşuna basınca fan kademesi 3 de iken devir yükseliyormu?
    AC açınca motor zorlandigini fark edebiliyorsunuz?

Klimaciya gosterdim dun gaz bitmis kucuk bir kacak var dedi ilacli gaz basti bitince gel bakalim nerden kactigina dedi. Cok sukur kompresorde sorun yokmus.

Ewet iyiki kompresör arızalı değilmiş geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LENCER -- 7 Ağustos 2016; 12:09:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: damdakiayi

Ya dostlar 2006 megan 2 hb sahibiyim. Aracı alalı 1 ay oldu.Ama araba bazen çalışmıyor. Kartı takiyorum,debriyaja basiyorum, start stop a basiyorum, araba tık dio marşı almiyo. Bi 10-15 dakika beklersem çalışıyor.
    Cozum icin bircok kez farklı farklı ustaya gittim.
    Bujiler değişti, bobin değişti, mars motoru kömürü değişti, akü değişti ama sorun çözülmedi. Benzer sorun yaşayan oldu mu?

Sorununuz çok basit, krank (devirdaim) sensörü. Kendini temizleyin, soketlerini sıkıştırın sorun kalmayacak.

• 
Sayfa: önceki 12621263126412651266
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.