Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.055.340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • birde aracımda lastiklerin havalarını ölçen sistemin olup olmadığını nasıl anlarım..
  • herhalde honda jazz alıcam
  • kapı kolları ve yan bantlar kendim boyadım nasıl olmuş arkadaşlar
    gecen gece gören bir arkadaşım kapı kollarını değiştirdiğimi sanmış

• Güzel Olmuş... Ama boya soyulmasın . O zaman kötü görünür de...
  • sayın ahmet414 ben aldığımdan beri 5-30 yağ kullanıyorum diğer numaralarıda kullanabilirsin fiyat bana normal gibi geldi ama servisede bir sor sadece yağ ve filtre fiyatını 530 en pahalı yağlardan biri sanırım...
  • ahmet1414
    Bence bir benzincide hava pompası önünde lastiğin birini biraz indir.
    Göstergedeki araba sembolünde inik tekerleğin içi dolu olarak gözükecektir.
    Ayrıca ön göstergede inik yada patlak olduğu yazıyor.

Birde basıncı ölçen cihazlar siboplara takılı. Herbirinde ayrı renk uygulanmış. Dışarıdan bakınca renkler fark ediliyor. Şoför kapısını açınca, iç kısımda grafik olarak hangi lastikte hangi renk uygulandığı gösteriliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alacam74 -- 3 Ekim 2007; 14:38:10 >
  • Herkese yardımlarından dolayı teşekkürler. Yapabilirsem nasıl yapıldığını burada yazacağım.

quote:

Orjinalden alıntı: pinkcadillac
    Kardeş o zaman söyleyeyim benimki sökülürken izlemiştim kornanın olduğu kısımı arkasından tutup kendine doğru hahifçe çek o bölümün çıktığını göreceksin o kısım geçmeli ondan sonra ortada büyük somun var onu skeceksin daha sonra sökmen gerekenler orataya çıkacaktır zaten birde o beyaz şeridin sarılacağı ince bir makara var ona lehimleyeceksin işin zor birde o lehimlenecek makara tek satılmıyor sinyal kolları ile beraber satılır.
  • Birde yağ değişimi ile ilgili sorum olacaktı.
    Castrol Magnetec marka yağ koydurduğumda yağ göstergesini sıfırladım ve yağ göstergesi 15000'den düşmeye başladı. Ancak yağ değişimi 8000'i gösterdiğinde birden gösterge kayboldu ve yağın değiştirilmesi gerektiğini söyleyen yazı belirdi.
    Yağ çubuğunu çıkartıp yağın durumunu kontrol ettiğimde, yağın durumu baya iyi gözüküyor.
    Bunun sebebini bilen varmı? Niye 7000 kilometre sonra uyarı çıktı. Bu yağın enaz 10000km gittiğini biliyorum.
  • Son yağ değişiminden itibaren 1 yıl geçmişse veya 1 yıla yaklaşmışsa uyarı gelebilir. Çokta önemli değil 10-12 bin km kullan.
    Yeni değişim yaptıysan ve uyarı geliyorsa bir sorun vardır.
    quote:

Orjinalden alıntı: alacam74

Birde yağ değişimi ile ilgili sorum olacaktı.
    Castrol Magnetec marka yağ koydurduğumda yağ göstergesini sıfırladım ve yağ göstergesi 15000'den düşmeye başladı. Ancak yağ değişimi 8000'i gösterdiğinde birden gösterge kayboldu ve yağın değiştirilmesi gerektiğini söyleyen yazı belirdi.
    Yağ çubuğunu çıkartıp yağın durumunu kontrol ettiğimde, yağın durumu baya iyi gözüküyor.
    Bunun sebebini bilen varmı? Niye 7000 kilometre sonra uyarı çıktı. Bu yağın enaz 10000km gittiğini biliyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: baybars_

quote:

Orjinalden alıntı: yakarca45

quote:

http://www.araba.com/752949.html

bu araba bu fıyatı yaparmı arkadaslar 2004 stılo ıle takas yapmayı dusunuyorum benımkını 18000 sayıyoruz dınamıc benım stılo

arkadaslar yorum yaparmısınız

resimdeki araba hatcback ve makyajsız olanlardan bence daha ucuza bulabilirsin ama aracın km si orjinalse fena değil çünkü o km lerde dizel zor bulursun

dostum cok tesekkurler buyuk ıhtımal anlasıcaz gibi

• Arkadaşım o ilan bayadır var.Yaklaşık 2 ay kadar once ben aramıştım.

Vatandaş Bagaj kapağına yanlış hatırlamıyorsam birşey düştü değişti demişti.

Sordunuz mu değişeni falan var mı diye

quote:

quote:

quote:

quote:

bu araba bu fıyatı yaparmı arkadaslar 2004 stılo ıle takas yapmayı dusunuyorum benımkını 18000 sayıyoruz dınamıc benım stılo

resimdeki araba hatcback ve makyajsız olanlardan bence daha ucuza bulabilirsin ama aracın km si orjinalse fena değil çünkü o km lerde dizel zor bulursun

• quote:

Orjinalden alıntı: tturnusol

kapı kolları ve yan bantlar kendim boyadım nasıl olmuş arkadaşlar

arkadaşım nasıl bir boya ile boyadın. Söylede bizde boyayalım. Tabi eğer soyulmayacaksa.
  • quote:

Orjinalden alıntı: lotus1

quote:

arkadaşım nasıl bir boya ile boyadın. Söylede bizde boyayalım. Tabi eğer soyulmayacaksa.

praktikerden aldığım sprey metalik boya ile boyadım renk olarakta metalik gri seçtim 10 dk içinde kuruyup 24 saatte tamamen sertleşiyor oldukcada sağlam duruyor daha 2-3 günoldu braz bekleyelim soyulmazsa sizlerede tavsiye edebilirim ama şu haliylede oldukça güzel görünüyor

• quote:

Orjinalden alıntı: deniz_han

Arkadaşım o ilan bayadır var.Yaklaşık 2 ay kadar once ben aramıştım.

Vatandaş Bagaj kapağına yanlış hatırlamıyorsam birşey düştü değişti demişti.

Sordunuz mu değişeni falan var mı diye

quote:

quote:

quote:

quote:

EWET SAKSI DÜŞMÜŞ DEMİŞTİ KASKODA DEGISTIRMIS ARACI GİTTİK GÖRDÜK AMA YINEDE RENO SERWISINE GOTURUCEM...ORIJINAL KM İSE BU KM ARABA BULUNMAZ DIE DUSUNUYORUM AMA COK KARIRSIZIM BIRDE MEKANIK AKSAMI KAFAMI KURCALIOR GENC OLMAMIZDAN DOLAYI HOR KULLANIRSAK SORUN COK YAPAR MI DİE?

• @tturnusol çok orjinal bir görüntü vermiş belli olmuyor cidden fotolardan
    Renk süper uymuş kesinlikle sırıtmıyor.Ama bizim arabalarda bu işi yapmak zor(renk olarak)
    ben kaplama yaptırıcam.Kafaya koydum.
    Bu arada geçen gün park sensörü taktırmak için gezdim biraz .bir yerde gördüğüm park sensörü çok hoşuma gitti.Geri vitese taktığın anda iç dikiz aynasında yazılar çıkıyor hem sesle hemde kalan mesafeyi göstererk uyarıyor.Fiyat olarak 140 dedi ne dersiniz.Bu modeli veya benzeri gören veya taktıran varmı hiç
  • quote:

bir tasarımcı olarak bir iki nacizane tavsiye

kapı kolları, yan çıta, ön siyah bölümler bunları metalik füme (koyu gri) rengine boyat çok güzel olur

dikiz aynaları daha araba rengine boya

megane'ların tipine bayılıyorum valla

edit: ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utkucay -- 3 Ekim 2007; 23:06:00 >

• quote:

Orjinalden alıntı: red_power

Bu arada geçen gün park sensörü taktırmak için gezdim biraz .bir yerde gördüğüm park sensörü çok hoşuma gitti.Geri vitese taktığın anda iç dikiz aynasında yazılar çıkıyor hem sesle hemde kalan mesafeyi göstererk uyarıyor.Fiyat olarak 140 dedi ne dersiniz.Bu modeli veya benzeri gören veya taktıran varmı hiç

şurada yazmıştım.
    öyle dikiz aynasında falan görüntü yok ama. küçük dijital bir ekran takıyorlar.(sesli)

• quote:

Orjinalden alıntı: deniz_han

quote:

şurada yazmıştım.
    öyle dikiz aynasında falan görüntü yok ama. küçük dijital bir ekran takıyorlar.(sesli)

Ekranlı olanları zaten biliyorum.Ama bu bahsettiğim iç dikiz aynasında görüntü çok hoş oluyor.Dikiz aynasındaki aynayı çıkarıp kendi aynalarını takıyorlar.Kafama yattı ben iyice bir araştıryaım şu işi

• ben arabama yetkili renault servisinde park sensoru taktirmistim.

iki cesidi var, birincisi digital ekranli sagdan ve soldan ne kadar mesafe kaldigini cm cinsinden gosteriyor ekraninda. hem de sesli uyari veriyor... ancak bu alet kucugunden zippo cakmaklar boyutunda bir module sahip. cogunlukla dikiz aynasi uzerine takiyorlarmis. ancak modulun kablosu module alt kismindan giriyor. ben de yagmur sensoru olan kisimin uzerinden gececek 5-6 santimetrelik bir kablo gorme fikrini begenmedim.
    surucunun gorus alani dahilinde, goze batmayacak herhangi uygun bir yerde bulamadim. zaten elktirik ustasi da dikiz aynasindan baska bir yere takma fikrine soguk bakti. zira ayna uzerine takiyoruz ki sensore guvenip de aynalara bakmamazlik edilmesin dedi. bence hakli bir yaklasimdi. bu park sensoru kitinin fiyati 140 denmisti. ancak indirim alabiliyorsunuz.

yukarida saydigim sebeplerden dolayi ben sadece sesli olan sensoru takdirdim. yolcu kabini ile hicbir ilintisi yok. yani kablo gececek diye dosemelerin sokulmesi vs gerekmiyor. bagajin tavanina yakin bir yere hani su kucuk cd ler vardir 200 mb lik, ondan daha kucuk bir unite takiliyor. bir daha arasaniz zor bulursunuz. bu kit de isini cok guzel goruyor. bu gune kadar herhangi bir sıkıntı yasamadim... bu sensorun fiyati da 120 kusur. indirim haric.

benim park sensoru taktiracak arkadaslara tavsiyem, sensorler tampona takilmadan once yine servisin boya kisminda tamponun renginde ve ozellikle sprey ile boyatmalaridir. firca ile surulen boya yikama esnasinda kavliyor.

gule gule kullanin. park sensoru cok gerekli bir eklentidir arac icin.

quote:

@tturnusol çok orjinal bir görüntü vermiş belli olmuyor cidden fotolardan
    Renk süper uymuş kesinlikle sırıtmıyor.Ama bizim arabalarda bu işi yapmak zor(renk olarak)
    ben kaplama yaptırıcam.Kafaya koydum.

• Yaşadığım bir tecrübeyi paylaşmak istedim.
    Araba ile ilk kalkışta bir süsme olayı vardı. Önce gaz keser gibi oluyordu, sonra hızlanıyordu. Buda bayırlarda kalkışta çok sinir bozuyordu.
    İstanbul Altunizadedeki yetkili servise götürdüm. Eksoz üzerindeki okuyucunun bozuk olduğunu ve 350 ytl ye değişeceğini söyledi. Ben değiştirtmedim.
    Biryıl önce yine bu forumda derdimi anlatmaya çalışmış ancak çözüm yolu bulamamıştım. Geçenlerde bir arkadaştan 97 oktan benzin kullanmam gerektiğini öğrendim. Ben 95 oktan kullanıyordum. O günden sonra sorunum düzeldi. Aynı dertten şikayet eden bir akrabama da söyledim. Onun sorunu da düzeldi.
    Herkesin bilmesini istedim.
    Saygılar
  • 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.