Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (973. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.055.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 971972973974975
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Badi Ekrem

Arkadaşlar merhaba, geçen bir yere giderken aracımın sağ arka lastiğine vida girmiş. Ben fark etmedim tabi. O şekilde kasislerede basınca yandan balon yapmış keçeleri yırtmış. Lastik gitti tabi. Şimdi ben önleri arkaya alakarak, önlere 2 tane yeni lastik almak istiyorum.

Ön ve arkadaki lastiklerin desen farklılığı pek bir şey fark ettirmez. Sakıncası yoktur. Fakat bilinenin aksine yeni lastikleri önlere değilde arkalara takmanızı öneririm. Malumunuz Megane'lar(Özellikle Sedanlar) virajlarda önce arkayı savururlar. Eski lastikler arkaya gelirse, ön lastikler arkalara göre yola daha iyi tutunacak ve arka çok daha rahat savrulacak. Yinede tercih sizin

• quote:

Orijinalden alıntı: seizure

quote:

Arkadaşlar merhaba, geçen bir yere giderken aracımın sağ arka lastiğine vida girmiş. Ben fark etmedim tabi. O şekilde kasislerede basınca yandan balon yapmış keçeleri yırtmış. Lastik gitti tabi. Şimdi ben önleri arkaya alakarak, önlere 2 tane yeni lastik almak istiyorum.

Ön ve arkadaki lastiklerin desen farklılığı pek bir şey fark ettirmez. Sakıncası yoktur. Fakat bilinenin aksine yeni lastikleri önlere değilde arkalara takmanızı öneririm. Malumunuz Megane'lar(Özellikle Sedanlar) virajlarda önce arkayı savururlar. Eski lastikler arkaya gelirse, ön lastikler arkalara göre yola daha iyi tutunacak ve arka çok daha rahat savrulacak. Yinede tercih sizin

Hocam önlerde çok iyi durumda. Geçen yaz takıldı ve km yapmadı. Arkalar NCT5 fabrikasyon. Önlerden birinede geçen ay çivi girdi :D Oda yamalı. O yüzden önlere almak istiyorum. Ağırlık önce olacağı için.

• quote:

Orijinalden alıntı: meganizm

quote:

Sizden öneri bekliyorum. Siz ne kullanıyorsunuz. Ne kadara aldınız ve nereden aldınız. Normal piyasaya göre nette daha ucuzları bulunabiliyor. Yarımdımcı olursanıs sevinirim. 205/55/R16 boyutlar.

Lastik markası nedir üzerindeki.Farklı marka alınca desen degişir garip gelirmi size.

Hocam önler Pirelli P7 ama Pirelli istemiyorum. Arkalar fabrikasyon NCT5. Aklımdaki model aslında Bridgestone Turanza ER300 ama çok pahalı. Bende araştırıyorum bakalım :) Biraz yumuşak modellere bakıyorum.

• arkadaşlar megane 2 hb dynamique aracım var, jant göbeği ni sökmek için kullanılan plastik aparat lazım oldu bugün, arabaya baktım, aradım aradım bulamadım....acaba arabanın neresindedir bu zımbırtı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: _muhaRRem_

quote:

Orijinalden alıntı: lakotays

bugun itibariyle xenon far taktırdım. uyduruk ve ucuz bişey ama çok yakıştı çok da verimli ışık verdiğini düşünüyorum. 140 tl ye mal oldu.

Hayırlı olsun. Ampulleri kaç kelvin olandan taktırdın?

teşekkürler. 8000k taktırdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: kintro

arkadaşlar megane 2 hb dynamique aracım var, jant göbeği ni sökmek için kullanılan plastik aparat lazım oldu bugün, arabaya baktım, aradım aradım bulamadım....acaba arabanın neresindedir bu zımbırtı...

Yedek lastiğin hemen sağında köpük var. Kriko filan var. Onun yanında yer alır. Orada yoksa yeniden almak zorundasın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kintro

arkadaşlar megane 2 hb dynamique aracım var, jant göbeği ni sökmek için kullanılan plastik aparat lazım oldu bugün, arabaya baktım, aradım aradım bulamadım....acaba arabanın neresindedir bu zımbırtı...

Ben de bulamadım o aparatı araçta. Servise sorduğumda fahiş fiyat istemişlerdi. Ben de onun yerine Karga burun pense taşıyorum araçta, hem aynı işlemi görüyor hem de 3-5 tl maliyeti var.

Bir de; mevcut bijon anahtarıyla geçenlerde patlak lastiği değiştirmek istediğimizde bijon anahtarı yalama oldu daha ilk bijonda. Ya yıllardır kullanılmadığından böyle oldu ya da gerçekten dandikti bilmiyorum.
    Dışarıdan 4'lü ( artı şeklinde ) bijon anahtarı satın alıp koydum bagaja. Ne olur ne olmaz bence orjinal bijon anahtarının yanında bu şekilde yedek anahtar da bulundurmak gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qube26 -- 20 Şubat 2013; 12:55:36 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: qube26

quote:

imzamdaki aracım için xenon far düşünüyorum ancak bu konuda hiçbir bilgim yok. 6000k 8000k vs bişeyler diyenler var ama bunlar bana hiçbişey ifade etmiyor. bu konuda açıklık getirirseniz çok memnun olurum.ayrıca aracına taktırıp memnun olan ne taktırmış,memnun olmayan ne taktırmış bu konudaki deneyimlerinizi de paylaşırsanız gerçekten faydalı olur.hepinize şimdiden çok teşekkür ediyorum,saygılar.

Merhaba,

6000k, 8000k değerleri ışık renk değerleridir. Kelvin değerleri olarak ifade edilir.
    En az değerler en açık ve beyaz renk olarak değerlendirebiliriz. Mavi vs. gibi renk tonları oluşur değerler yükseldikçe.
    Ayrıntılı bilgi için bu linkle bakabilirsiniz : Renk Değerleri

Sonradan Xenon kit taktırmadım aracıma ( 2007 Megane HB / 1.5 Dci-Previlige ). Orjinal fabrika çıkışlı Xenon kit vardı üzerinde.
    Genelde orjinal fabrika çıkışlı araçlarda ( istisnalar olabilir ) 4300k olarak ampül takılı olur ki gün ışığı rengine en yakın olan değerler bildiğim kadarıyla.

Siz aracınıza sonradan kit taktırmayı düşünüyorsunuz ancak piyasada genelde çin malı tabir edilen kit ve ampüller ağırlıkta bildiğim kadarıyla ve kalite olarak
    baş ağrıtabilir. Kaliteli ürünler tercih edildiğinde de elbette fiyatlar yükselecektir. Mesela; benim araçta geçenlerde bir ampül söndü, Osram markaydı orjinalinde de.
    Servise fiyatı sorduğumda tek ampül 350 TL + KDV olarak fiyat verdiler ( kit ya da çift değil ). Dışarıdan orjinal Osram ampülün çiftini 260 TL'ye satın aldım.

Bir de; yıllar önce eniştemin Laguna 2 model aracına sonradan kit taktırmıştık. Kaliteli bir markaydı ve o zamanlar ampüller de dahil ( yanlış hatırlamıyorsam ) 1.500 TL civarı bir paraya mal olmuştu. Ama devamlı sorun vs. olunca Xenon kiti söktürüp tekrar eski ampülleri kullanmaya devam etti. Buna da dikkat etmek gerek, sonradan takılan kitlerde buna benzer sorunlar çıkabiliyor.

Özetlersek ; verilen değerler Kelvin değerleri, rakamlar ne kadar az ise ışık gün ışığına o kadar yakın bir renk verir, rakamlar yükseldikçe ışığın rengi de değişir ( kırmızı, mavi vs. ).

Sonradan takılan Xenon kitlerde orjinal kadar verim alınıyor mu bilemiyorum ama gördüğüm kadarıyla orjinal kadar olmuyor, varsa da görmedim açıkcası.

Son olarak; bir aracımız daha var Volvo S40, onda da orjinal Xenon farlar var ama onun aydınlatması benim araçla kıyaslanamayacak kadar çok daha iyi.
    Sanırım farklı bir sistem kullanılıyor. Ayrıca; benim aracın far ayarlarını da yaptırdım ki belki o yüzden aydınlatma çok iyi değildir diye ama
    problem nerede bilmiyorum, bana ( orjinal Xenon olduğu halde ) aydınlatma az geliyor kendi aracımda ( ampüller 4300k ).

çok ayrıntılı ve aydınlatıcı bir cevap oldu verdiğiniz biligiler için çok teşekkür ederim değerlendireceğim sağolun

Rica ederim, yardımcı olabildiysek ne mutlu.

Hayırlı olsun, sonraki mesajınızda 140 TL'ye Xenon fardan bahsetmişsiniz ama tam anlayamadım onu. Komple seti mi satın aldınız?
    Bir de; sizin ilk mesajınızı tam anlamamış olabilirim; sizin araçta fabrika çıkışlı xenon yoktu değil mi? Ben ona göre mesajı yazmıştım ama
    sonraki mesajınızda 140 TL'ye Xenon far yazınca biraz şaşırdım açıkcası. O kadar ucuza bulunabiliyor muydu piyasada bilmiyordum.

• Merhaba arkadaşlar 2005 Megane II 1.6 16v dynamique satın aldım alırken 6 hava yastığının olduğu söylenmişti. Bir kaç gün içinde dikkatlice inceledim 4 tane hava yastığından başka göremedim ( sürücü,yolcu ve 2 tane arkalarda) Tavanda felan airbag yazan bir yer göremedim. Bilgisi olan arkadaş varsa yardımcı olabilir mi ben 1.6 dynamiquelerin hepsinde 6 hava yastığı var diye biliyorum .
  • quote:

Orijinalden alıntı: boran116

Merhaba arkadaşlar 2005 Megane II 1.6 16v dynamique satın aldım alırken 6 hava yastığının olduğu söylenmişti. Bir kaç gün içinde dikkatlice inceledim 4 tane hava yastığından başka göremedim ( sürücü,yolcu ve 2 tane arkalarda) Tavanda felan airbag yazan bir yer göremedim. Bilgisi olan arkadaş varsa yardımcı olabilir mi ben 1.6 dynamiquelerin hepsinde 6 hava yastığı var diye biliyorum .

Sürücü yolcu. Ön koltuklarında yanında yazar. Birde arka camın orda havalandırma var onun orda yazar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qube26

quote:

Bende de orijinal 4300 vardı, ama performansından memnun olmadığım içi 8bin lik ile değiştirdim...

görüntü mesafesi uzadı, alan genişledi ama ne hikmetse bir türlü düzgün çalışmaz oldu,

öncelikle sol far seyir halinde iken yanıp sönmeye başladı, düzelttirdim, bu sefer de kendi ayarlaması bozuldu, sağ far ayarını yapıyor, sol far çok az hareket ediyor...

dün akşam da fark ettim ki seyir halinde iken xenon kendiliğinden anlık parlama yapıyor,

sanki değeri düşüyor ışık azalıyor sonradan farkına varı bir anda kendini açıyor... uykusu gelmiş şoför misali

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rizeli -- 11 Şubat 2013; 9:40:45 >

• Arkadaşlar merhabalar Megan II HB 1.6 extreme 2009 model 36bin km de ederi nedir bu arabanın ? Ayrıca lpg li ? Ortalama yakıt tüketimi ne düzeyde olur ? Eğer araç gerçekten temiz ise ne kadara kadar pazarlık yapılabilir ? İlan fiyatı 24900
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rizeli

Hocam geçmiş olsun. Ama biz boşuna demiyoruz sonradan xenonla falan uğraşmayın diye. Arabasını seven insana stres yaşatıyor böyle şeyler. Sarı ışığa devam, ampül bitince alıyorum yenisi tanesini 7.5 TLden seyre devam Ama aslında benimde beyaz ışık alasım var xenon olmayanlardan ama uğraşmak istemiyorum. kısalar,uzunlar,sisler parklar plaka. Hepsini osram alsam bana maliyeti nerdeyse 300TL .
  • quote:

Orijinalden alıntı: knnkpln

quote:

Hocam geçmiş olsun. Ama biz boşuna demiyoruz sonradan xenonla falan uğraşmayın diye. Arabasını seven insana stres yaşatıyor böyle şeyler. Sarı ışığa devam, ampül bitince alıyorum yenisi tanesini 7.5 TLden seyre devam Ama aslında benimde beyaz ışık alasım var xenon olmayanlardan ama uğraşmak istemiyorum. kısalar,uzunlar,sisler parklar plaka. Hepsini osram alsam bana maliyeti nerdeyse 300TL .

benimkiler zaten orijina, yoksa çok da umurumda olmayacak...

arkadaş bir kez hata verdi mi arkası kesilmiyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rizeli -- 11 Şubat 2013; 12:02:51 >

• benim farlar bu hale geldi, dıştan soğuk içten sıcak vurunca birce cam değil de plastik olunca bu hale gelmesi normal miş, bunun çözümü var mı?

MEGANE II BÖLÜMÜ
     MEGANE II BÖLÜMÜ
     MEGANE II BÖLÜMÜ
     MEGANE II BÖLÜMÜ

• quote:

Auto kingde far çizik giderme ile ilgili birşey var ama bunuda düzeltiyorlar mı bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi knnkpln -- 11 Şubat 2013; 13:20:49 >
  • bu kırılmalar içten, dıştan olsa yapan çok. ama içe müdahale edilemiyor, far tamiri yapan yerler var, ön kısmı komple değişiyorlar da onu da kaça yaparlar Allah bilir...
  • benin pedallar üzerinde ki plastikler ölmüş, biri zaten yok. ne kadardır orjinalleri ?
  • quote:

benin pedallar üzerinde ki plastikler ölmüş, biri zaten yok. ne kadardır orjinalleri ?

http://www.uc-el.com.tr/?page=urunler&product_cat=3_32&product_name=&ucel_code=&product_rcode=&new=&s2=&pg=4

Şuraya bir sorsanız iy olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: mky42

Arkadaşlar merhabalar Megan II HB 1.6 extreme 2009 model 36bin km de ederi nedir bu arabanın ? Ayrıca lpg li ? Ortalama yakıt tüketimi ne düzeyde olur ? Eğer araç gerçekten temiz ise ne kadara kadar pazarlık yapılabilir ? İlan fiyatı 24900

Arkadaşlar mesajımı dikkate alabilir misiniz ? İlginiz için teşekkür ederim :)
  • 
Sayfa: önceki 971972973974975
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.