Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (952. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.055.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 950951952953954
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: celenlee

quote:

Orijinalden alıntı: _muhaRRem_

quote:

Orijinalden alıntı: celenlee

İnşallah yakın zamanda Baskı Balata setimizi değiştireceğiz.

Valeo/Luk 240TL
    Hidrolik Rulman 100-140TL arası bulabildim.

Geriye sadece 1 sorunum kaldı.
    ŞANZIMAN YAĞI?

Bosch servisi arayıp sordum 90TL fiyat verdi. Ama hangi yağdır onu sormadım. Bana çok pahalı geldi.
    5ileri 80BG MegII dCi'lara hangi tip şanzıman yağı koymalıyız??

**Bu ara tavsiye edeceğiniz uygun fiyatlı bir yağ kampanyası var mı?
    5-40 ya da 10-40 dizel için?

Bu siteye girmeden önce bende tam yağ fiyatlarını araştırıyordum. 5w40 olarak en uygunu bu sitede ama mobil satan yerlerede sormadan almamak gerekli bence

http://www.turkoilmarket.com/Mobil-Super-3000-X1-5W-40-4-Litre,PR-2205.html

Öneriniz için teşekkürler ama google'da Mobil Super 3000 X1 arattığımda ilk çıkan sitede 70TL ürün fiyatı var :) bu verdiğiniz link pek avantajlı değil yani paylaşmış olayım ;)

Bulduğunuz sitede kargo ücretsiz ise dediğiniz doğrudur :]

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimyuksel

Arkadaslar sağ ön kapıda problem var. Dışardan açılmıyor. ancak kapıyı içe doğru bastırdıktan sonra denendiğinde açılıyor. İçerden bi problem yok. Başına gelen var mı?

aynı sorun birebir bende de var bu hafta megane 2 arac aldım. acaba sizin aracı mı aldım diye içimden geçirdim. sorunu çözebildiniz mi?
  • Sorun kilit mekanizmasından kaynalanıyordur büyük ihtimalle. Benimde sol arka kapı aynı durumdaydı. 98 lira (yanlış hatırlamıyorsam) gibi bir ücrete serviste değiştirince sorun düzeldi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanoran

quote:

Arkadaslar sağ ön kapıda problem var. Dışardan açılmıyor. ancak kapıyı içe doğru bastırdıktan sonra denendiğinde açılıyor. İçerden bi problem yok. Başına gelen var mı?

aynı sorun birebir bende de var bu hafta megane 2 arac aldım. acaba sizin aracı mı aldım diye içimden geçirdim. sorunu çözebildiniz mi?

kapı kilitlerine wd40 sık bişey kalmaz toz kir yapıyor bunları
  • Sevgili megane sahibi arkadaşlar Merhaba.Bugun megane 2 aracımın bagajını açtım stepnenin ora hep su dolmuş.Bu neden kaynaklanıyor olabilir fikri olan var mı? Ya da aynı şey başına gelen ve bunu çözen var mı? Yardımı olan olmayan herkese şimdiden teşekkür ederim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mendel50

quote:

quote:

öncelikle kapı kilitlerinin genel temizleyici sıkıp fırça yardımı ile temizlenmesi çok iyi olur zamanla toz topluyor ondan sonra wd-40 sıkınca hiçbir sıkıntı yaşatmayacaktır ben 2-3 ayda bir yaparım bu temizliği

• quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

quote:

quote:

quote:

öncelikle kapı kilitlerinin genel temizleyici sıkıp fırça yardımı ile temizlenmesi çok iyi olur zamanla toz topluyor ondan sonra wd-40 sıkınca hiçbir sıkıntı yaşatmayacaktır ben 2-3 ayda bir yaparım bu temizliği

ikidir kilit mekanizmasını fısfıslıyorum. değişen bir şey olmadı. o kadar enteresan ki kapıya dışarıdan hafifçe bastırınca koldan açabiliyorsunuz. aç kapa defalarca sorunsuz.
    ama kumandayla kapatıp açmak istediğinizde bastırmazsanız dışarıdan açıl mıyor.
    kumandayla açarken kapıya yada içeriden döşemeye dokunuyorum mekanizmanın çalıştığını anlayabilecek hareketi hissediyorsunuz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

quote:

quote:

quote:

ikidir kilit mekanizmasını fısfıslıyorum. değişen bir şey olmadı. o kadar enteresan ki kapıya dışarıdan hafifçe bastırınca koldan açabiliyorsunuz. aç kapa defalarca sorunsuz.
    ama kumandayla kapatıp açmak istediğinizde bastırmazsanız dışarıdan açıl mıyor.
    kumandayla açarken kapıya yada içeriden döşemeye dokunuyorum mekanizmanın çalıştığını anlayabilecek hareketi hissediyorsunuz.

Aynı sıkıntıyı şu an 2004 HB aracımda sol arka kapıda yaşıyorum. Hafif bastırınca açılıyor yoksa açılmıyor. Kaç kez wd-40 sıktım değişen birşey yok. Kilidin karşılığını elektrik bandı ile sarmayı düşünüyorum. Ön kapıda da oluyordu sarınca sorun kalmadı. Bakalım göreceğiz.

• Ne demişler herşeyin başı sağlık...!! Bende yeni yılda tüm dostlarıma,arkadaşlarıma sağlık ve ümit dolu neşe dolu yıllar diliyorum ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilteriş78

KABLONUN NASIL SARILACAGINI PAİNTDE KIRMIZI İLE İŞARETLEYEREK ÇİZMEYE ÇALIŞTIM YANLIZ BİR ÖNEMLİ NOTTA ALTTAKİ ÇARKI TAM YERİNE OTURTUN

VE EN ALTTAKİ DÖNER PLASTİKLERİ VE ONUN ÜSTÜNDEKİ ÇARKI VE EN SON KABLOYU İNCEDEN GRESLEYİN DMNERKEN ÇIKARDIGI SÜRTME PLASTİK SESİNİ AZALTIYOR BİLGİNİZEEEEEEEEEEE

MEGANE II BÖLÜMÜ

cruise kontrollü aracımın sargısını bende kendim yaptım bu açıklamaların çok faydalı oldu çok teşekkürler kardeşim işin gücün rast gelsin ,

ben flexible kablosunu nerden buldum ? belki başka arkadaşlarında işne yarar diye söyleyim depoda eski bir scanner vardı mustek marka onu dağıttım içinden 53 cm lik flex kablo çıktı :)

http://rawalpindi.olx.com.pk/mustek-1248ub-usb-color-scanner-iid-213071236

• Bugün aracımı sanayiye götürdüm yaptırdıklarım aşağıda yazılmıştır bilgilerinize

Triger seti değişti 140 tl (orjinal)
    manyetik kapyör ekzantrik üzerinde olan değişti 35 tl (oem)
    v kayışı değişti 25 tl ( orjinal)
    davlumbaz klipsi 5 adet 5 tl
    sol ön davlumbazın iç kapağı düşmüştü onuda parçacıdan aldım 6 tl
    antifiriz değişti 3 litre ( total marka mavi renk) 20 tl
    el freni halatı aşağıdan sallanıyordu aracın yanından bakınca sarkık duruyordu tamircim sabitledi
    antirifiriz bidonu söküldü kireç sökücüye yatırıldı içi pas kir doluydu temizlendi
    1 litre gaz ile motor bi güzel yıkandı

tamircimi işleri sakinken tatil günü epey bi uğraştırdım 75 tl el emeği verdim ama çok uğraştı fiyatlar konusunda fikir vermek için sizlere yardımcı olacağını umuyorum yorumlarınızıda bekliyorum ayrıca triger kayışının yan sanayi ve çok kötü durumda olduğunu gördük ince ince çatlamıştı v kayışıda öyle aracımı yeni almamdan dolayı kafamda soru işaretleri ile binmek istemediğim için bu bakımı yaptırdım , siz siz olun yeni aldığınız aracın trigerini mutlaka değiştirin parçaçıda 95 tl ye de triger seti vardı ama abi gel sen bundan kaçma dedi zaten kaçmayacaktım eksik olarak V kayışının gergi rulmanını bulamadık yan sanayi vardı ama yerini tutmadı eskisini istemeye istemeye takmak durumunda kaldık

Araç megane 2 dci sportway 2006

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mendel50 -- 2 Ocak 2013; 15:36:21 >

• quote:

Bugün aracımı sanayiye götürdüm yaptırdıklarım aşağıda yazılmıştır bilgilerinize

Triger seti değişti 140 tl (orjinal)
    manyetik kapyör ekzantrik üzerinde olan değişti 35 tl (oem)
    v kayışı değişti 25 tl ( orjinal)
    davlumbaz klipsi 5 adet 5 tl
    sol ön davlumbazın iç kapağı düşmüştü onuda parçacıdan aldım 6 tl
    antifiriz değişti 3 litre ( total marka mavi renk) 20 tl
    el freni halatı aşağıdan sallanıyordu aracın yanından bakınca sarkık duruyordu tamircim sabitledi
    antirifiriz bidonu söküldü kireç sökücüye yatırıldı içi pas kir doluydu temizlendi
    1 litre gaz ile motor bi güzel yıkandı

tamircimi işleri sakinken tatil günü epey bi uğraştırdım 75 tl el emeği verdim ama çok uğraştı fiyatlar konusunda fikir vermek için sizlere yardımcı olacağını umuyorum yorumlarınızıda bekliyorum ayrıca triger kayışının yan sanayi ve çok kötü durumda olduğunu gördük ince ince çatlamıştı v kayışıda öyle aracımı yeni almamdan dolayı kafamda soru işaretleri ile binmek istemediğim için bu bakımı yaptırdım , siz siz olun yeni aldığınız aracın trigerini mutlaka değiştirin parçaçıda 95 tl ye de triger seti vardı ama abi gel sen bundan kaçma dedi zaten kaçmayacaktım eksik olarak V kayışının gergi rulmanını bulamadık yan sanayi vardı ama yerini tutmadı eskisini istemeye istemeye takmak durumunda kaldık

Araç megane 2 dci sportway 2006
    -----------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mendel50 -- 2 Ocak 2013; 15:34:19 >

• İyi akşamlar.Arkadaşlar 2008 model megane2 dci 80 bg. arabam var.15 gün içerisinde 60.000 km bakımı yaptıracağım.Servis olarak özel servisi mi yetkili servisi mi
    tavsiye edersiniz.Ayrıca fiat konusu hakkında bilgi verirmisiniz.Cevaplarınız için teşekkür ederim.
  • tahir kardeş. Ağır bakımı yetkili serviste yaptır. Ben ucuz diye özelde yaptırdım az kalsın motoru indiriyordum. Ufacık bir kapağı biraz gevşek taktıkları için az kalsın bütün yağ boşalacaktı. Ama çok iyi bir ustan varsa özelde de yaptırabilirsin. Fiyat yarı yarıya farkeder. Paran varsa özele bulaşma. Tercih senin.
  • Günaydın arkadaşlar.. bu arada herkeze saglıklı,huzurlu ve kazasız belasız yıllar dilerim
  • Herkesin Yeni Yılı Mutlu, Kutlu, Bol Paralı, Kazasız Geçsin İnşaalah..
  • megane 2 sedan dizel ariyorum. orijinal dusuk km. sorunsuz aracini satmayi dusunen varsa irtibata gecebilir.
    tesekkurler
  • megan 2 sargı kablosu orcinal gelmiştir www.beyelektronik.com mustafa bey 0216 700 17 50 ---0531 356 99 17
  • Uzun bir aradan sonra merhaba arkadaşlar,
    2 sene önce bu sayfayı çok takip ediyor bir çok fazla bilgi edinmiştim. Ev aldığım için aracımı satmıştım.
    Pazartesi yeniden megane aldım, kronik hataları olsada seviyorum ben bu arabayı :)
    2007 Expession plus paket aldım 87000 Km. Bu 3. megane'nım.

Belki daha önce konuşulmuştur (bulamadım) benim söför kapısındaki 4 camı indirme kaldırma kumansındaki ışıklardan biri gece zayıf yanıyor. İçerideki lamba değişebilir mi? birde LPG taktiracagım benim aklımdan brc geciyor, sizler hangi marka önerirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasodem

Uzun bir aradan sonra merhaba arkadaşlar,
    2 sene önce bu sayfayı çok takip ediyor bir çok fazla bilgi edinmiştim. Ev aldığım için aracımı satmıştım.
    Pazartesi yeniden megane aldım, kronik hataları olsada seviyorum ben bu arabayı :)
    2007 Expession plus paket aldım 87000 Km. Bu 3. megane'nım.

Belki daha önce konuşulmuştur (bulamadım) benim söför kapısındaki 4 camı indirme kaldırma kumansındaki ışıklardan biri gece zayıf yanıyor. İçerideki lamba değişebilir mi? birde LPG taktiracagım benim aklımdan brc geciyor, sizler hangi marka önerirsiniz.

öncelıkle hayırlı olsun aracınız,

Ne kadara aldınız ?

Ben 2.5 yılı aşkın süredir meganımda BRC kullanıyorum. 1500-1600 e taktırmıstım izmirde.

Daha önce golf 4 üm vardı ona Z.A.V.O.L.İ taktırdım bir anda hayatım kararmıstı.Motoru yaktı vs.vs.. mahkemelık olduk adamlarla..basımı cok agrıttı..

BRC de oyle bır sıkıntı olmadı cok sukur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sessiz@Saglıkcı -- 2 Ocak 2013; 17:01:22 >

• 
Sayfa: önceki 950951952953954
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.