Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (874. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.055.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 872873874875876
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: captain_sparrow

Hocam bir sorum daha olacak aracım 2004 1.5 dci Megane Hb diye belirtmiştim.Aracı stop ettikten sonra kapıyı açınca baya pis bir koku geliyor ama tarif edemiyorum.Tüm dizellerde olan bir koku mudur bu yoksa yağ yakma durumunda mı olur?Aklıma takıldığı için soruyorum sadece?Teşekkürler Hayırlı Ramazanlar...

Bende öyle bir koku yok. Sanırım arkadaşın dediği gibi egzoz sisteminde bir sıkıntı olabilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: korner12

quote:

Orijinalden alıntı: LENCER

quote:

Bugün aracıma klima temizleme spreyi sıktırıyım dedim. Kalorifer kanallarının içine neyse adam sıktı tam kademe çalışıyor klima. Birden araba kendi kendine farları açtı kapattı silecekleri çalıştırdı. Sonra düzeldi. Düzeldikten sonra araç kumandası ile kapıları ne açabiliyordum ne kapatabiliyordum. Bütün elektronik aksam düzgün çalışıyor bir tek kapıları kumanda ile açıp kapatamıyordum. Elektrikçiye gittim sigortaları kontrol etti hepsi düzgün bir sıkıntı bulamadı. Belki içerde ki sigorta paneline sıvı kaçmıştır kuruyunca geçer dedi. Sizce sorun ne arkadaşlar. Acaba immobilizer mı sıfırlandı ? Yeniden kodlatmak falan mı gerekecek ?

Sigorta kutusunu imkanın var ise temizlemeye çalışın hava falan tutun.

MEGANE II BÖLÜMÜ

Saç kurutma makinesi ile denemem gerekecek... Umarım ciddi bir sıkıntı yoktur... Olsa daha farklı şeyler olurdu diye tahmin ediyorum...

Arkadaşlar sorunu çok büyümeden hallettirdim. Anahtarcı o kadar uğraştı bir türlü halledemedi gittik beyini söktürdük. İçine su almış bazı bölümleri oksitlenme yapmış onları temizledi. Sorun çözüldü. Siz kesinlikle dikkat edin beyin hemen resimde görülen sigortaların sağ arka tarafında. Oraya kesinlikle sıvı girmemesi lazım. O yüzden sizlere böyle bir temizleme yöntemi tavsiye etmiyorum... Kendi adıma ucuz atlattım diyorum...

• quote:

Hocam bir sorum daha olacak aracım 2004 1.5 dci Megane Hb diye belirtmiştim.Aracı stop ettikten sonra kapıyı açınca baya pis bir koku geliyor ama tarif edemiyorum.Tüm dizellerde olan bir koku mudur bu yoksa yağ yakma durumunda mı olur?Aklıma takıldığı için soruyorum sadece?Teşekkürler Hayırlı Ramazanlar...

Bu koku aracı ilk çalıştırdığınzda da geliyor mu? Kapı açıkken aracı çalıştırın bakalım. Aynı kokuyu alıyorsanız bu anormal bir koku değil. Yanmış mazot kokusu. Mümkünse rüzgârın esiş yönü arkadan öne doğru olsun.
  • Silecek ölçülerimiz nedir arkadaşlar bide faz 2 de hangi tip silecek kullanıyor bilen varsa benim silecekler iflas etti..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yirthan

Silecek ölçülerimiz nedir arkadaşlar bide faz 2 de hangi tip silecek kullanıyor bilen varsa benim silecekler iflas etti..

Hepsiburada da kampanyadan almıştım 11TL

Inwells Muz 60+45cm
    Şimdi 17-19TL çoğu yerde

1 kış geçirdik sorunsuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celenlee

quote:

Orijinalden alıntı: yirthan

Silecek ölçülerimiz nedir arkadaşlar bide faz 2 de hangi tip silecek kullanıyor bilen varsa benim silecekler iflas etti..

Hepsiburada da kampanyadan almıştım 11TL

Inwells Muz 60+45cm
    Şimdi 17-19TL çoğu yerde

1 kış geçirdik sorunsuz.

Teşekkürler ben bi araştırayim..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

kardeşim ben de fikrimi söyleyeyim: eğer sokağın yokuş ise veya park ettiğin yer yokuş ise veya kaldırım gibi bir yere cıkıyorsan arabayı zorlatırsan stop edip kapıları açtığında haliyle baskı balatanın o pis ve anlatılmaz kokusunu duyabilirsin. buda bir fikir. bende oluyordu bazen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: efemertmetin

quote:

Orijinalden alıntı: dangerprone

arkadaşlar 2004 model megane 2 1,6 dynamique aracım çoğu zaman ilk çalışmada tırtırtır ses çıkartıyor ve gaza basınca düzeliyor aksi taktirdede stop ediyor. eksantrik kasnağı falan denildi ne kadara mal olur bana bu ? birde triger setini değiştireceğim fakat servis dışında, çok tuzlu değildir umaruım, tecrübe edinen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim...

Evet bahsettiğin egzantrik açı kaydırıcı arızası ilk çalıştırmadaki ses iyice sıklaştı ise bir an evvel yaptırmalısın yoksa trigeri kopartabilir
    Bu arıza için değiştiemen gereken asıl parça bu ;

http://www.otoerdem.com/renault-yedek-parca/megane-yedek-parca/2003-2008-1/16-16v-19/triger-eksantirik-aci-kaydirici-ayarli-disli-renault-megane-2-scenic-2-7701478505-mais

fakat bu parçanın değişimi için triger kayışı yerinden sökülüyor ve bu yüzden yerine yenisi takılıyor triger de bu;

http://www.otoerdem.com/renault-yedek-parca/megane-yedek-parca/2003-2008-1/16-16v-19/megane-i-megane-ii-megane-iii-triger-seti-16-16valf-14-16valf-7701477023-mais

benim tavsiyem bu kadar girdikten sonra devirdaim pompasınıda değiştir ve kafan iyice rahat olsun...

http://www.otoerdem.com/renault-yedek-parca/megane-yedek-parca/2003-2008-1/16-16v-19/su-pompasi-devirdaim-clio-laguna-megane-scenic-modus-grand-scenic-thalia-dacia-logan-logan-mcv-8200582675-mais

5 sene huzur içinde binersin bu parçalrı değiştirdikten sonra

Bunlarla birlikte yağ,filtreleri falanda değiştirirsen 100 tl kadar işçilik alıyor ustalar

toplam maliyeti 850-1000 tl arasında maaliyeti söz konusu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aviregal -- 26 Temmuz 2012; 7:14:22 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimyuksel

quote:

Arkadaslar sağ ön kapıda problem var. Dışardan açılmıyor. ancak kapıyı içe doğru bastırdıktan sonra denendiğinde açılıyor. İçerden bi problem yok. Başına gelen var mı?

Yok mu arkadaşlar bu durum başına gelen yada bir fikri olan?

Kilit kısmını yağlayıp 10-15 kez açıp kapatın, kilitleyin ve açın sorun devam ederse farklı bir sıkıntı var demektir.

Aynen dediklerini denedim. Kilit kısmını yağladım. Aç-Kapa denedim sorun yok.
    Zaten kapılar "kilitlendikten sonra" kilit açılıp dış kapı kolundan kapı ilk açılmak istendiğinde bu sorun var. Kapıyı bir kere açtıktan sonra sorun tekrarlamıyor. Kapıları kilitleyip sonrasında kilidi açıp tekrar sorun ortaya çıkıyor.

Ancak bu oluşan tutukluk kapıya hafif bastırıldıktan sonra kapıdan tık diye bir ses geliyor sonrasında kapı açılabiliyor.
    Anladığım kadarıyla kilidi açılmıyor kapının bastırıldığında açılıyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaslar sağ ön kapıda problem var. Dışardan açılmıyor. ancak kapıyı içe doğru bastırdıktan sonra denendiğinde açılıyor. İçerden bi problem yok. Başına gelen var mı?

Yok mu arkadaşlar bu durum başına gelen yada bir fikri olan?

Kilit kısmını yağlayıp 10-15 kez açıp kapatın, kilitleyin ve açın sorun devam ederse farklı bir sıkıntı var demektir.

Zaten kapılar "kilitlendikten sonra" kilit açılıp dış kapı kolundan kapı ilk açılmak istendiğinde bu sorun var. Kapıyı bir kere açtıktan sonra sorun tekrarlamıyor. Kapıları kilitleyip sonrasında kilidi açıp tekrar sorun ortaya çıkıyor.

Ancak bu oluşan tutukluk kapıya hafif bastırıldıktan sonra kapıdan tık diye bir ses geliyor sonrasında kapı açılabiliyor.

O zaman kilit ile ilgili bir sıkıntı var. Ustaya danışmanız gerek...

• megane 2 dinamik olupda maun kaplama yaptıran varmı ..resim ekleyebilirlermi ne kadara mal oluyor nerden aldınız?
  • kapının fitillerinde sorun olabilir 35 tl fitil yada kapının içindeki demiri sökeceksin yada demire bir çekiç vur kapı oturacaktır
  • quote:

kapı kilidinin karşılığı olan delikli metal bir parça var aracın orta direğine bağlı..kaportacılar o parçayı uygun tornavida ile gevşetip ayarlıyor,kapıdaki boşluk gidiyor..kilit olması gereken şekilde temas ediyor o parçaya..kapı biraz daha içe veya daha dışa doğru gelerek oturuyor..dene istersen..

• geçen kış benim aracın sol arka kapısında hafif boşluk vardı,elinle itince kapının üst kısımdaki boşluk kolayca hissediliyordu..o yüzden hafif rüzgar alıp camı da yoğun buğu yapıyordu hatta...kaportacı ustam o kilit karşılığını ayarladı sorun çözüldü..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet1414

megane 2 dinamik olupda maun kaplama yaptıran varmı ..resim ekleyebilirlermi ne kadara mal oluyor nerden aldınız?

http://www.hepsiburada.com/liste/automix-renault-megane-ii-0303-0509-arasi-maun-kaplama-seti/productDetails.aspx?productId=otsv1001630007268&categoryId=259495

http://www.mericaksesuar.com/product_detail.asp?p_id=2278

• quote:

Arkadaşlar sorunu çok büyümeden hallettirdim. Anahtarcı o kadar uğraştı bir türlü halledemedi gittik beyini söktürdük. İçine su almış bazı bölümleri oksitlenme yapmış onları temizledi. Sorun çözüldü. Siz kesinlikle dikkat edin beyin hemen resimde görülen sigortaların sağ arka tarafında. Oraya kesinlikle sıvı girmemesi lazım. O yüzden sizlere böyle bir temizleme yöntemi tavsiye etmiyorum... Kendi adıma ucuz atlattım diyorum...

geçmiş olsun..bende kendim klima spreyi kullanmıştım,biraz tedirgin kullandım ancak bir sorun açmadı..yine de tekrarlamayı düşünmüyorum,2-3 gün sonra eski halini alıyor..oda parfümünden farkı yok..aslında gerçek temizlik alttaki tahliye borusundan verilen sıvı ile yapılıyor eski sayfalarda okuduğum kadarıyla..

• quote:

Orijinalden alıntı: erkanerler

Arkadaşlar uzun süre meg 2 forum takip ettim bir bakayım dedim,

2006 sportway hb dizel aracımı 200,000 kmde sattım yeni araç aldım ama megi üzmedi beni kahrımı çekti 20 liraya 100 km ler götürdü beni yeri geldi mazot ışığı yanmış şekilde 80 km yaptırdı yeri geldi pikniklerde başka araçların giremediği yerlerden geçti az kahrımı çekmedi araçlarınız güzel araçlar.

Hepinize iyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: legacy of kain

quote:

geçmiş olsun..bende kendim klima spreyi kullanmıştım,biraz tedirgin kullandım ancak bir sorun açmadı..yine de tekrarlamayı düşünmüyorum,2-3 gün sonra eski halini alıyor..oda parfümünden farkı yok..aslında gerçek temizlik alttaki tahliye borusundan verilen sıvı ile yapılıyor eski sayfalarda okuduğum kadarıyla..

Bu klima tahliyesi borusu nerde arkadaşlar? Benimkisi tıkanmış olacak ki sağ ön pas pasta su birikiyor. Arabayı lifte sokmadan temizleyebilir miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: vural_kral

quote:

Orijinalden alıntı: legacy of kain

quote:

Bu klima tahliyesi borusu nerde arkadaşlar? Benimkisi tıkanmış olacak ki sağ ön pas pasta su birikiyor. Arabayı lifte sokmadan temizleyebilir miyim?

Çok güzel fotosu vardı ama netten uçmuş.

**Aracı lifte kaldırın ya da siz yağ çukuruna inin. Bi 50-60cm kalkması şart güzl çalışabilmek adına. Ben altına yatarak yapamadım.

2- Egzost ile kabin arasonda kalan alüminyum parçanın, aracın yolcu kapısana bakan tarafındaki tırnaklarını çıkartın 2 adet biri önde kalıyor biri de ortada.

3- Bu alüminyum muhafazayı,esnetin, kolunuzun gireceği kadar ve görebilecek kadar :)

Orada tam konsolun ortasına gelen yerde, siyah plastik tahliye ağzını göreceksiniz, muhtemelen, egzostun sıcaklığından yamulmuş ve açılmaz hale gelmiştir. Ağzındaki kağaüı koparıp atın benim gibi :) Zaten o anda su inecek aşağıya, yani tepenize :) O yüzden parçayı koparmadan önce, kendiniz geri çekilin sadece kolunuz ıslansın.

• yolda giderken birden vitesi 5 e atayim dedim debriyaja bastim bastim his yok sertlik gitmis vites gecmiyo , hemen kenara cektm durdum debriyaj gitmis bildigin gaz pedali gibi olmus hic his yok viteste gecmiyor kaskoyu aradim servise kadar cektik bi debriyaj arizamiz eksikti oda oldu tamda tatildeyken , neyse su an servisteyim mais'in adamlar bakti bakti bisi anlamadi sanziman sokucez dediler yarin oglene kadar belli olucakmis gider ayak is cikti ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Momo-Oz -- 26 Temmuz 2012; 17:09:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 872873874875876
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.