Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (550. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.054.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 548549550551552
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yaklaşık bir yıl önce 2004 Megane II Dyn. Sunroof + Xenon aldım. Aldığım gibi de Atiker sıralı sistem taktırdım. Araba 85.000 km deydi LPG taktırdığımda şimdi 112.000 km de şu ana kadar bir sorun yoktu ama 2 hafta önce araç aynı benzini bitmiş gibi davrandı ve çalışmadı. Tamirciye çekici ile götürdük (ön tamponda çekme çubuğunun gireceğ delik çıkmadı) tamircide LPG ile çalıştırabildik. ( Bu arada arkadaşlar sıralı sistem atikerde LPG anahtarının üzerinde ışıklar yanarken marşa basıp gaz verince direk LPG ile çalışıyor araba) Dediğim gibi araç LPG ile çalışmaya başladı ancak beniznde çalışmıyordu hatta benzin pompasına elektrik gelmiyordu. Benzin pompasının sorasını burasını kurcalarken araç benzinde de çalıştı. Kurtuldum sanmıştım ama son pazar araba yine benzinde çalışmadı tekrar sanayiye gittiğimde tekrar benzin pompasına elektirk gelmiyordu ancak kurcalarken çalıştı yine.

1. Öncelikle bu durum başına gelen arkadaşlar var mı?
    2. Kaptörden olabilir diye bir şeyler okudum. Kaptör pompaya giden elektriği kesebilir mi?
    3. Konu hakkında her hangi bir tecrübesi önerisi olan arkadaşlar var mı?

Son olarak 4 yıl LPG li Marea Exclusive 2004 kullandım. Hiç bu tip sorunlar yaşamamıştım. Aracım bir gün bile kontak basmamazlık yapmamıştı. Bu son olayla beraber megane ıı nin beni farkılı sebeplerle 6. kez yolda bırakması oldu 1 senede...
  • megane yedekz anahtar çalışmıyor arkadaşşlar

aracı ikinci el aldık neyse ilk sahibi aracın yedek anahtarını kaybedince yenisini yaptırtmış fakat gel gelelim bu yedek anahtar sadece aracı çalıştırıyor. kapıları camları falan açıp kapatmıyor.. sahibi servisten kapıları kodladmak gerek falan demişti.. bu iş kaça patlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: nova730

arkadaşlar ben de verdim bakalım araç için ilan. arabam gerçekten çok temiz. bu fiyat sizce nasıl?
    sahibinden link...

Bende 2000TL civarı fazla fiyat olduğunu düşünüyorum..,ne oldu son durum ne verdiler..Piyasadan haberimiz olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: s.bota

merhabalar...

Arkadaslar megane 2 1.4 hb aracıma yeni hava filtresi, buji, yağ değişimi falan yaptırdım aradan bir ay geçti bugün aracımın sesi sanki traktör gibi cıkyordu ve arabam gitmiyor o ucan araba gitmiyor 3. vitesde anca 50 yapabiliyorum ve rölantide ara da bi araba titriyor siz ce bu nedendir?

Buji ya da ateşleme bobini. Titreme çoksa bobinden.
  • bi hafta önce 2004 model megan aldık şehir içinde 8.5 litre yakıyo şehir dışında 110-130 km hızla 7.4 litre yakıyo bu araç için en uygun hız nekadar acaba az yakması için ne önerirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolfemre

bi hafta önce 2004 model megan aldık şehir içinde 8.5 litre yakıyo şehir dışında 110-130 km hızla 7.4 litre yakıyo bu araç için en uygun hız nekadar acaba az yakması için ne önerirsiniz

Ne kadara aldınız aracı? Dynamic mi???

Edit : Ben de 1.6 Dynamic alabilirim LPG'li. Bu araçların otomatik şanzımanları nasıldır? Kullanan arkadaş var mı hakkında bilgi verirse sevinirim...
    İkinci el olunca insan şanzımandan kuşkulanıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wurtz -- 4 Ağustos 2010; 20:01:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: skypowernet

megane yedekz anahtar çalışmıyor arkadaşşlar

aracı ikinci el aldık neyse ilk sahibi aracın yedek anahtarını kaybedince yenisini yaptırtmış fakat gel gelelim bu yedek anahtar sadece aracı çalıştırıyor. kapıları camları falan açıp kapatmıyor.. sahibi servisten kapıları kodladmak gerek falan demişti.. bu iş kaça patlar

arkadaşlar cevap veren olmasada bir sorum daha var. megane nın yol bilgisiyarı ekranı kayboldu.. dün ekranda tuhaf tuhaf karakterler çıkıp çıkıp kayboluyodu bugün ekran tamamen karanlığa gömüldü. küçük bir sorun olduğunu düşünüyorum. nasıl çözeriz bilmiyorum ama
  • ekrana hafifçe bastır düzelme ihtimali var...
  • quote:

quote:

megane yedekz anahtar çalışmıyor arkadaşşlar

arkadaşlar cevap veren olmasada bir sorum daha var. megane nın yol bilgisiyarı ekranı kayboldu.. dün ekranda tuhaf tuhaf karakterler çıkıp çıkıp kayboluyodu bugün ekran tamamen karanlığa gömüldü. küçük bir sorun olduğunu düşünüyorum. nasıl çözeriz bilmiyorum ama

Kardeş göstergelerin nasıl söküldüğü geçmiş sayfalarda var sökebilirsen söküp soketi kontrol edebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wurtz

quote:

bi hafta önce 2004 model megan aldık şehir içinde 8.5 litre yakıyo şehir dışında 110-130 km hızla 7.4 litre yakıyo bu araç için en uygun hız nekadar acaba az yakması için ne önerirsiniz

Edit : Ben de 1.6 Dynamic alabilirim LPG'li. Bu araçların otomatik şanzımanları nasıldır? Kullanan arkadaş var mı hakkında bilgi verirse sevinirim...

23.250 tl ye aldık araç çok temiz daha 43 binde o 250 lirayı inmedi bi türlü :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: wurtz

quote:

23.250 tl ye aldık araç çok temiz daha 43 binde o 250 lirayı inmedi bi türlü :)

Hayırlı olsun. Araç temizse değer 250TL daha vermeye boşverin
    İyi günlerde kullanmanız dileğiyle darısı başıma diyorum...
  • arkadaşlar 6 lı cd çalarım bugün beni üzdü.sadece bir cd alıyor diğer cd yerlerine cd koyamıyorum. boş bi yer seçiyorum insert yazıyor.cd yi koymaya çalışınca cd yi içine almadan load cd yazıyor haliyle cd içine girmeyince cd hatası veriyor. bu neden olabilir.
  • başlık boş kalmış..
    mesaj geldi bana arkadaşlar fren vs bakımı %15 indirimli diye....
  • quote:

Orijinalden alıntı: hay-bey

quote:

Orijinalden alıntı: nova730

arkadaşlar ben de verdim bakalım araç için ilan. arabam gerçekten çok temiz. bu fiyat sizce nasıl?
    sahibinden link...

Bende 2000TL civarı fazla fiyat olduğunu düşünüyorum..,ne oldu son durum ne verdiler..Piyasadan haberimiz olsun...

piyasadan 1-1,5 civarı fazla gibi. şuana kadar 23 veren oldu ama pazara götürmediğim için tam aralığı bilmiyorum. ben de 23,5 gibi düşünüyorum zaten.
  • Herkese Selamlar,

2009 model Megane Authentique sahibiyim,bir kaç aydır harici mp3 çalar bağlamak için AUX kablosu arıyorum ancak bir türlü bulamadım. Araç garanti dahilinde olduğu için servislerden orjinal kablo bulmaya çalıştım ancak başarılı olamadım. Böyle bir kablo olup olmadığını bilen arkadaşlar varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim.

Eğer orjinal kabloyu bulamazsam,serviste bu kablonun takıldığını belli etmeyecek hernangi yer varsa bu işi yapacak oraya da yaptırabilirim. Bunu yaptırmış yada kabloyu kendisi alıp takmış arkadaşlar varsa da İstanbulda bu kabloyu alabileceğim yada taktırabileceğim yerler biliyorlarsa yardımcı olabilirlerse sevinirim.

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: breakerman

Herkese Selamlar,

2009 model Megane Authentique sahibiyim,bir kaç aydır harici mp3 çalar bağlamak için AUX kablosu arıyorum ancak bir türlü bulamadım. Araç garanti dahilinde olduğu için servislerden orjinal kablo bulmaya çalıştım ancak başarılı olamadım. Böyle bir kablo olup olmadığını bilen arkadaşlar varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim.

Eğer orjinal kabloyu bulamazsam,serviste bu kablonun takıldığını belli etmeyecek hernangi yer varsa bu işi yapacak oraya da yaptırabilirim. Bunu yaptırmış yada kabloyu kendisi alıp takmış arkadaşlar varsa da İstanbulda bu kabloyu alabileceğim yada taktırabileceğim yerler biliyorlarsa yardımcı olabilirlerse sevinirim.

Teşekkürler.

dostum aksesuar kataloğunda bu ürünü görüp merak edip sormuştum işcilik hariç 350 lira gibi bir ücret istemişlerdi değermi orası sana kalmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: battalgazi33

quote:

Orijinalden alıntı: breakerman

Herkese Selamlar,

Teşekkürler.

dostum aksesuar kataloğunda bu ürünü görüp merak edip sormuştum işcilik hariç 350 lira gibi bir ücret istemişlerdi değermi orası sana kalmış

Onu gösterdi servisler. O baya donanımlı bir kit,bluetooth ve USB girişide sağlıyor ancak sana katılıyorum bence de değmez. Benim aradığım bir ucu teybin arkasındaki aux girişine takılacak diğer ucuda standart line-in girişi olacak tek bir kablo.
  • arkadaşlar bir haftadır tatildeydim uzun yolda yine beni hiç yormadı benzinli olmasına rağmen yakıt yönünden de çok memnun kaldım klima ara sıra açık+4 kişi+bagaj ağzına kadar dolu kmde 210 krş yaktı hız sabitleyiciyide kullandım yalnız bu arada giderken sol arka lastik basınç sensörü hatası verdi sonra kendiliğinden düzeldi gidip gelene kadar 10 defa böyle olmuştur bunların pili varmış heralde pili değişir mi ne yapmam gerekiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

arkadaşlar bir haftadır tatildeydim uzun yolda yine beni hiç yormadı benzinli olmasına rağmen yakıt yönünden de çok memnun kaldım klima ara sıra açık+4 kişi+bagaj ağzına kadar dolu kmde 210 krş yaktı hız sabitleyiciyide kullandım yalnız bu arada giderken sol arka lastik basınç sensörü hatası verdi sonra kendiliğinden düzeldi gidip gelene kadar 10 defa böyle olmuştur bunların pili varmış heralde pili değişir mi ne yapmam gerekiyor?

Kaç km hızla gittiginiz öğrene bilirmiyim benim araç 270 krş yakıyo uzun yolda
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

arkadaşlar bir haftadır tatildeydim uzun yolda yine beni hiç yormadı benzinli olmasına rağmen yakıt yönünden de çok memnun kaldım klima ara sıra açık+4 kişi+bagaj ağzına kadar dolu kmde 210 krş yaktı hız sabitleyiciyide kullandım yalnız bu arada giderken sol arka lastik basınç sensörü hatası verdi sonra kendiliğinden düzeldi gidip gelene kadar 10 defa böyle olmuştur bunların pili varmış heralde pili değişir mi ne yapmam gerekiyor?

Kaç km hızla gittiginiz öğrene bilirmiyim benim araç 270 krş yakıyo uzun yolda

180-190 km hıza çıktığımda oldu ama 100 km den aşağı düşmedim genelde 100-120 km hızla gittim sizinkinde mutlaka bir sorun var geçen senede aynı yolu gitmiştim km de 170 krş yakmıştı
  • 
Sayfa: önceki 548549550551552
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.