Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.055.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: t_i_t

birde servise gitmeden 1 hafta önce aracı dyno'ya soktum.
    sonuç benim için şaşırtıcıydı araç 104 bg 238 nm çıktı(fabrika verisi 100 bg 200 nm)
    acaba diyorum yanlışlıkla benim araca yurtdışına giden megane motorlarından mı taktılar(bu durumda ben kazıklamış oluyorum)
    motor indeksi ve modelinin yazılı olduğu yere baktım(kullanma kılavuzunda gösterdiği yere)hiç bir etiket yok
    motor etiketi nerdedir ve motor m odeli ne olması gerekir.

Dostum bu 'dyno' da neyin nesi, nerde sokuluyo araba buna .
    Hayır bende arabamın 100 HP olduğundan ciddi şüphedeyim de ; ilk defa sizden duydum ölçüm yapılabildiğini..

• quote:

Orjinalden alıntı: _SANTRAL_

quote:

Orjinalden alıntı: t_i_t

birde servise gitmeden 1 hafta önce aracı dyno'ya soktum.
    sonuç benim için şaşırtıcıydı araç 104 bg 238 nm çıktı(fabrika verisi 100 bg 200 nm)
    acaba diyorum yanlışlıkla benim araca yurtdışına giden megane motorlarından mı taktılar(bu durumda ben kazıklamış oluyorum)
    motor indeksi ve modelinin yazılı olduğu yere baktım(kullanma kılavuzunda gösterdiği yere)hiç bir etiket yok
    motor etiketi nerdedir ve motor m odeli ne olması gerekir.

Dostum bu 'dyno' da neyin nesi, nerde sokuluyo araba buna .
    Hayır bende arabamın 100 HP olduğundan ciddi şüphedeyim de ; ilk defa sizden duydum ölçüm yapılabildiğini..

arabanın motor etiketinde ne yazıyor ya da seri no sunda buradan hangi motor olduğunu çıkarabilirsin
    Ben normalde kod yazan yerde motor kodu görmedim ruhsatta yazan motor numarasını servise sorduğumda ise servis bizde böyle bir kod tanımlı değil dedi.
    dyno yani dinomometreyle aracın gücünü ölçtürüyorsun genelde servislerde bunu yapmıyorlar dışarıda yaptırman lazım

• evet arkadaşlar en sonunda ön taraftan gelen tıkırtılara dayanamayıp aldım çekici elime parçaladım ön konsolu sesler kesildi tabiiki değil küçük bir operasyonla hallettim zor değil gayet basit bir olay sizlerle paylaşmak istedim umarım faydalı olur

kırmızı okların gösterdiği yerden tutarak yukarı doğru çekiyorsunuz(ince yerlerden tutmayın kırılabilir) sarı okların ordan ayrılacaktır
    tırnaklar çıktından sonra öne doğru ilerleyerek yanlardan yavaşça cıkartın
     MEGANE II BÖLÜMÜ

bu iki parça ayrı olmasına rağmen arka taraftan birbirine vidali çıkartınca göreceksiniz zaten
     MEGANE II BÖLÜMÜ

gri oklarda işaretlenmiş yerlerdeki tırnaklar işte ses yapan bunlar parça tam sabit durmadığı için titremelerde hemen ses yapıyorlar
    parçanın birleşme noktalarına gri oklarla işaretlenmiş yerlere iki parca arasındaki gıcırtı seslerini kesebilecek şey sıcaklık, sarsıntı yada soğuktan etkilenmeyecek nedir? ve aklıma yağlama geldi kapı gıcırtıları içinde yağlarız ya ordan esti resimdeki gri okların gösterdiği yerlere yada sizlerde sökecek olursanız göreceksiniz zaten parçaların birleşme noktalarına kapı falan yağladığınız ( seyyar satıcılarda vardır ya 1-2 ytl ye satılan ucuz yağlar işinizi görür ) yağla damlatarak değil dışına yada arka kısımlarına taşırmadan değdirirseniz olay tamamdır parçaları esnettiğinizde sesten eser kalmadığını göreceksiniz... soğuktan sıcaktan etkilenmez ve sarsıntı yüzünden yerinden çıkmaz. resimlerde araya kağıt sıkıştırmıştım ama etkisiz oldu doğal olrak yağlama daha etkili

MEGANE II BÖLÜMÜ

MEGANE II BÖLÜMÜ

MEGANE II BÖLÜMÜ

MEGANE II BÖLÜMÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tturnusol -- 9 Mayıs 2008; 0:01:51 >

• bunu en başta yazmalıydım unutmuşum parçayı tamamen ayırmak için ekranı çıkartmalısınız üzreinde bir kaç tane tırnak var çok kolay çıkıyor zaten
     MEGANE II BÖLÜMÜ

EXTRA :bu arada oklarla işaretlerdiğim yerlerden ekranın üzerindeki kasanın tırnaklarını attırarak çıkartabilirsiniz geriye beyaz parça kalıyo onun üzerindeki tırnaklarına attırırsanız ekranın elektronik devresine ulaşırsınız ve işte aydınlatma ledleri tam orada rengini değiştirmek isterseniz diye hani söyliim dedim

tüm işlemleri yaptıktan sonra söktüğünüz sırayla yani önce ekranı takın sonra cam tarafını yarlaştirin ve yavaşca bastırın kendisi oturacaktır ve artık tıkırtı sesleri tarihin tozlu sayfalarında kayboldu

NOT: arkadaşlar eğer yapacaksanız lütfen dikkatli yapın yada eli bu işlere yatkın birine yaptırın herhangibir zarar görmenizi istemem burada yazdıklarımı kendim uyguladım sizlerinde bilgi edinmeniz amacıyla yazdım saygılar

MEGANE II BÖLÜMÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tturnusol -- 16 Nisan 2007; 10:04:34 >

• @tturnusol arabayı parçalamışsın resmen dostum Anlatımınla bende yapabilirim hissine kapıldım bir anAma şimdilik bir sorun yok olduğunda kesin denicem
  • eyvallah kardeş sağol elimden geleni yapıyorum
  • elin baya bir yatkınmış paylaşım için çok saol
  • ahanda buda sigorta kutusu bilmeyen arkadaşlara slm olsun
    sol yandan tutun ve çekin

MEGANE II BÖLÜMÜ

MEGANE II BÖLÜMÜ

edit:imla

MEGANE II BÖLÜMÜ

MEGANE II BÖLÜMÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tturnusol -- 6 Mart 2007; 13:12:13 >

• tturnusol;

dostum yakında motoru indirirsen şaşmam
  • MEGANLARIN BUJİ VE ENJEKTÖRLERİ NASIL SÖKÜLÜYOR ACABA...BİRDE KRANK MİLİNİ MERAK EDİYORUM.
  • quote:

Orjinalden alıntı: xradiancex

tturnusol;

dostum yakında motoru indirirsen şaşmam

Valla indirirmi indirir eli yatkın bu işlere
  • motoru indirdim resimerli yarın ekliyorum buji enjektör krank falan hepsi helal olsun size (aslında motordan anlamam bile yapabilseydim iyi olurdu )

sağolun arkadaşlar kendi çapımızda yapıyoruz bişiler sizlerin destekleriyle tabii
  • korkulur senden ya
  • quote:

Orjinalden alıntı: emregulec_1905

korkulur senden ya

+1923
  • motor falan indirmedim haa nerde bizde o yetenek henüz okadar ustalaşmadık ama imkanım olsa bilinki dalarım motor falan dinlemem kralını tanımam dermişiiiiiiiiiiiiiiiiiimmmmmmm (hiçte sevmem bu dermişim lafını )
  • arkadaşım bu seslerden dolayı arabayı 2 defa servise götürdüm.hemen yine başladı.bende parçalayım şu göğüsüde deneyelim bakalım.ama benim en çok sesgöstergelerin üzerindeki parçadan geliyor.orayıda sökebiliyormuyuz.şu ara zamanım yok ama ilk fırsatta sökecem o parçaları.
  • yakında herkes tek tek parçaları söküp servise koşacak. bu puzzle'ı ben birleştiremedim diye
  • tturnusol arkadaşım,

çok güzel bir bilgi paylaşımı yapmışsın teşekkür ederim.

mesajını resimleriyle birlikte bilgisayarıma kopyalayıp tıkırtılar başlayınca ben de uygulayacağım.

bir de arka kapıdaki hoparlör yuvalarının nasıl söküleceğini resimleriyle anlatabilirsen sana çok dua edeceğim.

şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: msumsu

tturnusol arkadaşım,

çok güzel bir bilgi paylaşımı yapmışsın teşekkür ederim.

mesajını resimleriyle birlikte bilgisayarıma kopyalayıp tıkırtılar başlayınca ben de uygulayacağım.

bir de arka kapıdaki hoparlör yuvalarının nasıl söküleceğini resimleriyle anlatabilirsen sana çok dua edeceğim.

şimdiden teşekkürler.

ustad onu daha önce 14.sayfada anlatmıştımhttp://forum.donanimhaber.com/m_6890275/mpage_14/key_/tm.htm
    -----------------------------------------
    quote:

Orjinalden alıntı: Araneida
    yakında herkes tek tek parçaları söküp servise koşacak. bu puzzle'ı ben birleştiremedim diye

arkadaşlar hepiniz çok sağolun ama tekrar ediyorum lütfen ya çok dikkatli yapın yada eli yatkın birine yaptırın zarar görmenizi istemem

quote:

Orjinalden alıntı: green78
    arkadaşım bu seslerden dolayı arabayı 2 defa servise götürdüm.hemen yine başladı.bende parçalayım şu göğüsüde deneyelim bakalım.ama benim en çok sesgöstergelerin üzerindeki parçadan geliyor.orayıda sökebiliyormuyuz.şu ara zamanım yok ama ilk fırsatta sökecem o parçaları.

gösterge paneli nasıl sökülüyor bilmiyorum ( henüz) ama bulursam emin olun dh renault sayfalarını süsleyecektir

hepinize kolay gelsin

EDİT: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tturnusol -- 7 Mart 2007; 14:15:33 >

• quote:

Orjinalden alıntı: tturnusol

ustad onu daha önce 14.sayfada anlatmıştımhttp://forum.donanimhaber.com/m_6890275/mpage_14/key_/tm.htm
    -----------------------------------------

evet okumuştum, ancak kumaş kaplı kısımlardaki plastik tırnaklardan vs bahsetmişsin. eğer resim varsa kırıp dökmeden yapalım istemiştim.

ön kapı için güzel bir resim koymuşsun. onun gibi bir resim işe yarardı. (ayrılacak yerleri, tırnakların yerini vs gösteren)

tabi sana iş çıkartmak istemem. yinede teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.