Şimdi Ara

GALAXY NOTE 2 EKRAN CAMI KIRILDI !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
524
Cevap
22
Favori
126.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu sabah 1 aydır kullandığım Note2 , yaklaşık 35-40 cm yükseklikten yere fayansın üstüne düştü.
    Cihazı elime aldığımda sol üst köşede çatlak çatlak olmuştu. Moralimi çok bozdu. Daha yeni aldığım ve çok severek kullandığım telefonum sanırım servise gidecek. Turkcellden almıştım, kutuda da Genpa ismi var.
    Forumda da s3 için 500-600 TL istediklerini okumuştum. Buna ne isterler diye düşündükçe daha da sinir oluyorum. Topu topu 35 cm. den düştü, ses bile çıkmadı . Cihazda cam kırığı dışında hiçbir sorun yok. Sizce özel servis mi yoksa yetkili servise mi vermeliyim ? Ayrıca kaça patlar bu iş bana ,bilgisi olan varmı acaba ?

GALAXY NOTE 2 EKRAN CAMI KIRILDI !!

• Hocam çok geçmiş olsun.
  • Yetkili servis komple ekran değişimi ister. Başka bir servise göster sadece camı kırıldıysa ucuza halledebilirsin.
  • Gecmis olsun. Herhangi bir kılıf kullanıyor muydunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Twanche

Hocam çok geçmiş olsun.

Teşekkür ederim. Evet yetkili servis çok para isteyecek biliyorum, ama daha önce başıma hiç böyle birşey gelmediği için servis tanımıyorum ki!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tamarak

Gecmis olsun. Herhangi bir kılıf kullanıyor muydunuz?

Evet, orijinal Samsung''un kapaklı kılıfıydı fakat kılıfı arkaya katlıydı
  • Geçmiş olsun ben atrix'imin ses kısma butonu bozuk diye kaç gündür canım sıkkın siz ekrandan bahsediyorsunuz bide Note II. Allah sabır versin.
  • Xda da ekranin nasil degistirildigini anlatan bir yazi vardi.Yedek parca ebaydan alip tanidik bir telefoncu bulup taktiratabilirsiniz.
    Su an cepten yaziyorum linki bulup yazmaya calisacagim.
  • forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1609937
    Iste bu linkteki gibi halletmeye calisin.
    Servisler size yeni bir tel maliyeti cikarir
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaferaxu

Xda da ekranin nasil degistirildigini anlatan bir yazi vardi.Yedek parca ebaydan alip tanidik bir telefoncu bulup taktiratabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deburky -- 7 Aralık 2012; 11:09:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deburky

quote:

Xda da ekranin nasil degistirildigini anlatan bir yazi vardi.Yedek parca ebaydan alip tanidik bir telefoncu bulup taktiratabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim.

Linki yazdim cami 20 dolara satiyorlarmis ebayda 1 haftaya eline ulasir.20 dolarda kargo desen 20 lira da telefoncuya ver.En ucuz yol bu olur.Aslinda bu parcadan alip bir kenara koymak lazim.
    Gecmis olsun tekrar
  • quote:

quote:

quote:

Çok teşekkür ederim.

Linki yazdim cami 20 dolara satiyorlarmis ebayda 1 haftaya eline ulasir.20 dolarda kargo desen 20 lira da telefoncuya ver.En ucuz yol bu olur.Aslinda bu parcadan alip bir kenara koymak lazim.
    Gecmis olsun tekrar

Alıntıları Göster
    geçmiş olsun üzüldüm

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Tamarak

Gecmis olsun. Herhangi bir kılıf kullanıyor muydunuz?

Evet, orijinal Samsung''un kapaklı kılıfıydı fakat kılıfı arkaya katlıydı

Ben de aynı kılıfdan kullaniyorum. Tedirgin etti bu durum simdi beni de. Protective cover cok kaba, flip cover koruması zayıf. Yok mu ortasi bunun yahu? Tekrar geçmiş olsun. Umarım ucuza halledersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-96B6D01A8

geçmiş olsun üzüldüm

Alıntıları Göster
    Dışarıda telefonu kurcalattığın anda telefon garanti dışı kalacaktır unutma.

ilk önce servise gönder; genpa ya veya telefon aç; ekspertiz raporu çıkart. eğer ki maliyeti yüksek oluyorsa; yaptırmazsın olur biter.

100tl için gidip garantiyi yakma boşuna. nitekim o 100tl yi dert etmemişsin ki yurtdışı değil, genpa cihazı almışsın.

geçmiş olsun

Not: s2 imi bu yüzden seviyorum. damdan düşse bişi olmuyor mübarek :Dhttp://www.youtube.com/watch?v=dDtNCiBQ8lc

• Yav bende Flip cover kılıfla note 2 kullanıyorum. Korktum şimdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaptainWerly

Yav bende Flip cover kılıfla note 2 kullanıyorum. Korktum şimdi

Arkadaşlar çok teşekkürler.
    Flip cover kapalı olsa belki de böyle olmazdı. Hata büyük ihtimalle bende, çünkü flip cover arkaya kıvrılıydı. Yani birşey bakıp kapatmadan koymuştum. Daha sonra açık olarak alırken elimden kaydı gitti.
    Sakar da değilimdir ama demeki ki her an herkesin başına gelebilirmiş.
    Şimdilik birkaç servis buldum arkadaşlarımın tanıdığı. Onlardan fiyat bekliyorum. Belki de öğleden sonra gidip Genpa serviste tespit yaptırabilirim, ne kadara patlar diye. Ona göre karar vermeyi düşünüyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CaptainWerly

Yav bende Flip cover kılıfla note 2 kullanıyorum. Korktum şimdi

Arkadaşlar çok teşekkürler.
    Flip cover kapalı olsa belki de böyle olmazdı. Hata büyük ihtimalle bende, çünkü flip cover arkaya kıvrılıydı. Yani birşey bakıp kapatmadan koymuştum. Daha sonra açık olarak alırken elimden kaydı gitti.
    Sakar da değilimdir ama demeki ki her an herkesin başına gelebilirmiş.
    Şimdilik birkaç servis buldum arkadaşlarımın tanıdığı. Onlardan fiyat bekliyorum. Belki de öğleden sonra gidip Genpa serviste tespit yaptırabilirim, ne kadara patlar diye. Ona göre karar vermeyi düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    Biraz önce internetten bu adresi buldum ;
    http://www.blackberryteknikservisi.net/samsung-galaxy-note2-on-cam-degisimi/

520 TL fiyat verdi.
    Şimdiye kadar 1 ayda ,12-13 adet cam değiştirdik dedi yetkili. Demek ki çok çabuk kırılabiliyormuş. Aman dikkat edin arkadaşlar.

• quote:

520 TL fiyat verdi.
    Şimdiye kadar 1 ayda ,12-13 adet cam değiştirdik dedi yetkili. Demek ki çok çabuk kırılabiliyormuş. Aman dikkat edin arkadaşlar.

Bakmadan bir servis karar veriyorsa anlayın ki; maliyeti 50 lira, işçilik 10 lira.

Gerisi kar... Ne olduğu çok da önemli değil yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kongor

quote:

520 TL fiyat verdi.

Bakmadan bir servis karar veriyorsa anlayın ki; maliyeti 50 lira, işçilik 10 lira.

Evet, haklısınız.
    Bir arkadaşım da tanıdık servisten 360$ ya da 650 TL. fiyat aldı.
    Hepsi kucağını açmış bekliyor.
    Geçen gün yine burada S3'ün camını kıran bir arkadaş ta aynı konudan bahsetmişti. Hatta " Bu fiyata LCD TV alırım" diyordu. Haklı da ;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deburky -- 7 Aralık 2012; 14:06:54 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kongor

quote:

520 TL fiyat verdi.

Evet, haklısınız.
    Bir arkadaşım da tanıdık servisten 360$ ya da 650 TL. fiyat aldı.
    Hepsi kucağını açmış bekliyor.
    Geçen gün yine burada S3'ün camını kıran bir arkadaş ta aynı konudan bahsetmişti. Hatta " Bu fiyata LCD TV alırım" diyordu. Haklı da ;

Alıntıları Göster
    Geçen benim note 2 pc kasasının üzerinden seramik zemine düştü mesafe 50 cm filan dı ve ben de protective kılıf var dı amma birşey olmadı çok şükür.Yani birşey olacağı var sa oluyor bunu hayatta engelleyemezsiniz,her şey olacağına varıyor işte nabacan,sonuçta sağlık olsun diyelim.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.