Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (277. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.185
Cevap
394
Favori
926.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 275276277278279
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • işte hocam karşınızdakinin vicdanlı! olmasını garantilemek için evlilik sözleşmesi şart
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stuka Bismarck

quote:

Orijinalden alıntı: .Predatör.

icine ettiniz konunun be. alakasiz seyler yazip

Bu konuda altında eğer Türk düşmanları varsa, onlar için yazdım arkadaşım. Üstüne alınmana gerek yok. Türk düşmanları alınsın üzerine.

Bir de Türk dusmani ettin ya bizi zuhauahahaha guluyorum sadece sana.

Tartismanin bir yerinde araya din vs sokusturmussun. Hz Muhammed bir hadisinde irkcilik yapanlara lanet ediyor bunu bilir misin peki ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu hafta sonu allak bullak olduk.hangi duyguyu yaşayacğaıma karar veremedim.

1.eşimin akrabağlarından birisi bi kaç yıl önce "evlenmiş".kıza bildğin köle muamelesi yapmışlar.hep iş hep iş hep iş.çocuk doğurmuş kız.çocuğunu bile sadece emzirme sırasıdna görebilecek kadar izin vermişler.anne-oğul bir olup kızı ezmişler.ezeze eze çalıştıra çalıştıra kız 1 ay dayanabilmiş ve intihar etmiş.bu tür davranışların da hapis cezası alması gerekli.

2. beni deli gibi evermek isten annem hem şuanki eşimi bana gösterip,hem övüp hem de aslında ben istemiyorum demesi,kaynanama söylemiş...valla ne diyeceğimi bilemedim.babam istiyo diye göstermiş kızı.tabi bunun nedeni eşimin epilepsi olması.bi yandan da inanamıyorum acaba eşim bana oynuyor mu diye soruyorum kendime.daha bugün 1 ay oldu ama şok etkisi oldu.

memlekete gidip ağlayarak geri dönmek yordu artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: montevo

bu hafta sonu allak bullak olduk.hangi duyguyu yaşayacğaıma karar veremedim.

1.eşimin akrabağlarından birisi bi kaç yıl önce "evlenmiş".kıza bildğin köle muamelesi yapmışlar.hep iş hep iş hep iş.çocuk doğurmuş kız.çocuğunu bile sadece emzirme sırasıdna görebilecek kadar izin vermişler.anne-oğul bir olup kızı ezmişler.ezeze eze çalıştıra çalıştıra kız 1 ay dayanabilmiş ve intihar etmiş.bu tür davranışların da hapis cezası alması gerekli.

2. beni deli gibi evermek isten annem hem şuanki eşimi bana gösterip,hem övüp hem de aslında ben istemiyorum demesi,kaynanama söylemiş...valla ne diyeceğimi bilemedim.babam istiyo diye göstermiş kızı.tabi bunun nedeni eşimin epilepsi olması.bi yandan da inanamıyorum acaba eşim bana oynuyor mu diye soruyorum kendime.daha bugün 1 ay oldu ama şok etkisi oldu.

1. kısma çok üzüldüm hocam,umarım Allah tez zamanda belalarını verir ikisinin.

Baktın olmuyor memlekete gitme hocam valla,gideceksen de sık gitme.Bence artık senin önceliğin karın ve çocukların olmalı,ona göre davranmalısın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• heymanberry kullanıcısına yanıt
    abim diyordu aktraba demek sorun demek diye.o mantıklı odun olduğu için çok önemsemiyordum.bi süre gitmeyiz sanırım.zaten git gel 100tlye yakın para gidiyor.
  • Tsikalgo Okoronkwo kullanıcısına yanıt
    merhaba,
    henüz flört aşamasındayken türbanı zorunlu tutmanız sizin için negatif geri dönüşlere sebep olur. bence türbandan daha önemli olan şey giyim tarzıdır. eğer giyim tarzı sizin kafa yapınıza uymuyor ise ve bu alışkanlıklarından taviz vermiyor ise, o ilişki uzun ömürlü olmaz. bazı insanlar baskı karşısında aşırı tepkili olurlar, yapacağı şeyleri de yapmazlar.
    ülkemizde kürt,laz,çerkez hepsi yıllarca kardeşçe yaşamışlar. benim için insanların ırkı yada dili önemli değildir. önemli olan tek kriter vardır, vatan sevgisi. ayrım yapılacak kişiler vatanına ihanet edenlerdir.
    örgütü destekleyen, ekmek yediği topraklara ihanet edenlerin yeri her zaman ayrdır. bunun ırkçılık ile alakası yoktur.
    konumuz ırkçılık olmadığı için, bu konuyu fazla uzatmak istemiyorum.
    birlikte geçirdiğiniz zamanın bir değerlendirmesini yapmalısın. eğer artıları, eksilerinden fazla ise, son bir kez daha fikirlerini belirtirsin. evlilikten ve eşinden beklentilerini söylersin. taviz veremeyeceğin konuların altını çizersin. her insanın hayatında olmazsa olmazları vardır. evlilik öncesi her konuyu açık açık konuşup, bir sonuca ulaştırmanız evlilik sürenizde çok büyük etken olacaktır.

• montevo kullanıcısına yanıt
    birinci konu; böyle insan müsfettelerinin nefes alması bile zarar. insanlar mutlu bir yuva kurabilmek için evleniyorlar, başkalarının kölesi olmak için kimse evlenmez. buna benzer bir sürü haber görüyoruz, gencecik insanlar, hayatlarının baharında canına kıymak zorunda kalıyorlar. tek kurtuluşlarının intihar olduğunu düşünüyorlar.

ikinci kon; sizi huzursuz eden ortamlardan uzak durun. mecburi durumlar dışında ziyaretlerden kaçının. boş zamanlarınızı eşinize ve birbirinizi daha yakından tanımaya harcayın.
  • mert1905x kullanıcısına yanıt
    Hocam tesettür konusunda,simdi tesettüre gir demiyorum zaten söz,nisan durumu falan olursa diyorum.Yani gelecekle ilgili bi söz istiyorum ondan.
    Ailesi ile ilgili,henüz tanismisligimiz yok sadece kurt olduğum için önyargılı davranacaklarini düşünüyoruz.Onlarin hal ve tavirlarindan dolayi bu yprumu yaptik sadece.

Ayrıca dün akşam konuştuk.O da geleceğimiz olmadığını evlenemeyecegimizi düşünüyor.Ama cok seviyorum ayrilmak istemiyorum diyor. Kafam karıştı iyice.Benim bildiğim seven insan sevdiği için herşeyi yapar fedakârlıksa fedakârlık. Ama yok yani dedigi şey "ilerde ayrilicaz biliyorum zamana bıraktım. Senin de uzulmeni istemiyorum. Ayrilmaya da cesaret edemiyorum"

Bu arada bütün kızlara kaşar demedim. Hatta kaşar lafını kullanmadım bile. Dedigim sey çevremde düzgün bi kız yok. Bana uygun değiller.

• Şimdi kapansın demiyorum zaten. Söz nisan vs. gibi bi durum olursa kapan diyorum.Önceleri tamam istemesem de senin için yapicam diyordu. Son olaylardan sonra istemiyorum yapmicam diyo.Asıl sorun da o zaten.

Artılari eksileri düşünme konusunda,kafam cok karışık yani sevdiğimiz apaçık ortada.Ama bazı şartlar da ortada.asıl düşündüğüm bu saatten sonra değişir miyiz? Benim için bişeyler yapar mi? Suan da cok ümitsiz kesin ayrilicaz kafasiyla bakıyo duruma. Eskiden ya ayrilirsak diye düşünüp ağlayan biri. Şimdi rahatlıkla biz ayrilicaz zamana biraktim. Ayrılmaya cesaret edemiyoruz falan diyo.

Ayrıca dün akşam konuştuk.O da geleceğimiz olmadığını evlenemeyecegimizi düşünüyor.Ama cok seviyorum ayrilmak istemiyorum diyor. Kafam karıştı iyice.Benim bildiğim seven insan sevdiği için herşeyi yapar fedakârlıksa fedakârlık.Insanlar sevdiği için dinini bile değiştiriyo. Bizim bu sorunlarımız asilmayacak sorunlar degil gibi geliyo nedense. Ama karşımdaki çözmeye de çalışmıyo. Yakın zamanda ailesiyle yada en az annesiyle tanışmak istediğimi soyliyicem.Belki annesinin tavırları gelecekle ilgili fikir verir. Bizde ona göre tavır alırız.

• Tesettür konusunda dün akşam soyledim dedim namaza başlıyoruz. Ne zamandir benim başlamaya niyetim vardi zaten. Onu da bu şekilde namaza başlattım.Namazda tesettüre girdiği için belki alışır da kalbi yumuşar diye düşünüyorum.Bu sayede namaza da başlamış da olduk. Allah yardımcımız olsun,hakkimizda hayırlısı olur inşallah

• Tsikalgo Okoronkwo kullanıcısına yanıt
    aşırı sevgi,aşk evlenmek için yeterli olabilir ama bu tür evlilikler uzun ömürlü olmaz. bence evliliğin temel taşlar;karşılıklı saygı ve karşılıklı fedakarlık. sevgi ve aşk zaman ile oluşan ve gelişen duygulardır.
    ben eşime asla kapan demedim, huyunu suyunu bildiğim için ona güvenim tam. dinimize bakış açısını da biliyorum. elbet bir gün içinden gelerek kendi iradesiyle kapanacaktır.
    baskı ile yaptırılan işten hayır gelmiyor,insanın içinden gelecek.
    kimse vazgeçilmez değildir, eğer karşınızdaki insana gereğinden fazla değer verirseniz şımarır ve kendini bulunmaz hint kumaşı sanıp tutarsız hareketlerde bulunur.
    hakkınızda hayırlısı olur inşallah.
  • Evlilik konusunda bende öyle düşünüyorum hocam. Zaten bahsettigim sorunlar çözülmezse. Evlenince düzelir deyip evlenmeye niyetim yok.Sonuçta kaderimizi yaşayacağız. Hakkimizda hayırlısı olsun. Teşekkür ederim tavsiyelerinizden dolayi

Gerçeklerin acı olduğunu biliyorum.Ama diğer yorum yapan kişiler de yanlı konuşmuyor neyse onu diyor. Bende gerçeklerin farkindayim ki açık açık yazdım buraya. Zaten tek sorunumuz da o değil.Sadece o olsa keşke. Ailesinin beni istememe gibi bi durumu yok ki tanımıyorlar bile beni.Annesinin kürt arkadaşları falan varmış.Söylediklerinden yola çıkarak Kürt bi damat istemezler diyoruz,sadece tahmin yani. Belki bi tanımak isterler,tanıyınca da severler.Bilmiyoruz. Sonuc olarak kaderimiz neyse onu yaşayacağız ne eksik ne fazla.
    Cevap verdiklerim dışında tartismaya yonelik yazmışsınız. Bu tavrınızdan vazgeçerseniz sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: montevo

bu hafta sonu allak bullak olduk.hangi duyguyu yaşayacğaıma karar veremedim.

Abi hani gitmeyecektin evlendikten sonra akrabalara hatırlarmısın evlenmeden önce demiştim abi napacan bu akrabalarla nası başa çıkacan diye sende evlendikten sonra yüzünü göstermem zaten demiştin o aklıma geldi haklı çıktın bak gittin gene sorun :)

Bende 4 senedir aktif olarak bu forumu kullanıyorum zaten. Nerde nasıl konuşacağımı cok iyi biliyorum.Sen beni anlamamissin ki böyle konuşuyosun.Bu çelişkiler benle ilgili olsa zaten durum bu kadar karışık olmazdi dimi? Ailesinin kürt arkadaşları var ama bi damadı kendilerine layık gormeyebilirler diyorum.Çünkü başka kürt damatlari yok ve kurtlere karsi bi onyargilari var.Diger yandan arkadaslari varsa belki bi tanimak isteyebilirler diyorum.Simdilik sadece tahmin yürütüyorum normal olarak. Annesiyle tanışmak istediğimi soyliyicem diyorum yakın zamanda tavırlarimiz buna göre şekillenecek diyorum.Yani bi sorunu tamamen çözücez yada çözülmeyecegi kesinlesecek. Önceki yazdıklarımı okusaydin böyle konuşmazdın.
    Bu arada sen hariç kimse bu tarz konuşmadı. Ravelli abi ve diger yorum yapan abiler beni dozunda eleştirdi diyeceğini de dedi verdikleri tavsiyeler için tekrar teşekkür ederim

Sonuç olarak yazdığım çelişkiler benim değil. Kiz arkadaşımın ailesinin içinde bulunduğu çeliskiler çünkü şimdilik sadece yorum yapabiliyorum,çelişki olmasi doğal.Anlamadan sadece okuyarak cevap yazmışsın.

Lutfen sen iyilik de yapma maraz da doğmasın. Çünkü yaptığın tartışma ortamı yaratmak ve ben hic havamda değilim

• quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Knight

hocam bilgilerinizin bir kısmı doğru olsa da eksikler var.

evlilik esnasında eve giren tüm para; maaş,kira geliri vs vs. (eşiniz çalışmasa dahi) ortak, boşanma halinde paylaşımda ona göre

mirastan geçen eşinize ait değil. satar bişey alırsanız o da ona ait değil ancak üzerine para koyar birşey alırsanız gösterdiğiniz bedele göre(satın almalarda değerler genelde düşük gösterilir) o kısmın güncel bedelinin yarısı eşinizin.

elde edilen kira ve gelirleri yarısı eşinizin(boşansanız dahi böyle o kiranın yarısını alamaya devam eder miras olsa dahi)

bu gelirlerle araç vs alın karınızın hiç desteği olmasın desteği olduğunu da iddia edip katkı sunduğu değerin güncel değeri gene onun.

tamam bu kadar hesapçı olmaya belki gerek yok ancak yasalar kadından çok yana. artı boşanırken çirkefleşen o kadar kadın gördüm ki özellikle de annesi etkisiyle ben korkuyorum ve anlaşma yapacağım

bir arkadaşım boşandı. eski eşinin kirasını ödüyor, kadın ve çocuk için nafaka ödüyor. kadında o evde sevgilisiyle kalıyormuş. evlenmez o kadın niye evlenirse nafaka gider. ispatlamaya çalışıyor şimdi durumu

Aynen öyle bizim ailede bir kuzende oldu benzer durum çok iyiydiler ama boşanma işi olunca herşey değişti altındaki arabasının yarısına kadar istedi.Boşanma olayı girince devreye hak hukuk kalmıyor arada demekki şeytan giriyor içlerine. En cok koyanda o olmuştur adam evin parasını ödüyor bakım masraflarını ödüyor kadın sevgilisiyle çatır çatır yiyor gelde katil olma..

• @Tsigalko okoronkwo ne yaptın hocam sen keşke biriyle küfürleşseydinde bunla tartışmaya girmeseydin bu nasıl bişey biliyonmu hani tartışma programlarnda lütfen gerginlik olmasn diyip lafını söyleyip giden tiplerden bu ama yüzyüze gelse abi ha hu hdjhhgb kem küm der Allah yardımcın olsun.

• Bana arkadaşlarını söyle sana kim oldugunu söyleyeyim diye boşuna dememişler anlaşıldı kimin yandaşı oldugu

Utku sen yeterince rezil olmadınmı yahu eski konularda ? herkes sana laf söylemedimi o sayfalardan ss ler alıp mı koysak buraya sayfalarca kime döşemiş herkes ? :)) Arkadaş ne yüz var sizde ya

Klavye delikanlısı seni 1ay önceki tartışmalarda herkes nasıl rezil oldugunu gördü senin hakkında atılan pmleri de koyarım istersen :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert1905x

Bana arkadaşlarını söyle sana kim oldugunu söyleyeyim diye boşuna dememişler anlaşıldı kimin yandaşı oldugu

Utku sen yeterince rezil olmadınmı yahu eski konularda ? herkes sana laf söylemedimi o sayfalardan ss ler alıp mı koysak buraya sayfalarca kime döşemiş herkes ? :)) Arkadaş ne yüz var sizde ya

Klavye delikanlısı seni 1ay önceki tartışmalarda herkes nasıl rezil oldugunu gördü senin hakkında atılan pmleri de koyarım istersen :))

Oğlum görende çıplak fotolarm yayınlandı sanar lan hayatn boyunca hiç bişey elde edemeyince bunla avunuyorsun bu arkadaşa ilk defa mesaj yaAzdım hani bilsin tehlikeyi insanları tahrik eden birisin bu forumda napiyon yani montevo ravelli bunlara sor beni sen daha topaç çevirirken biz bu sitede ne dostluklar arkadaşlıklar kurduk bıcı bıcı :)))) evlilikte cinsellik önemli diyip rezil oluyorsam o zaman tüm ürolog psikolog psikiyastrist terapistler rezil oluyor:) klavye delikanlısı diyene bak erkeksen gel görüşelim diyen bendim sana :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ManyetikRenozans -- 5 Eylül 2016; 21:20:46 >

• Nasıl rezil oldugunu 80 . sayfadan itibaren herkes okuyabilir 1kişi bile seni doğru bulmadı rezil oldun günlerce yazmadın bu konudakilere akılsız dedin hakaret ettin şimdi yüzsüzce gelip yazıyorsun nasıl bir şeysin sen :))) Keşke çıplak foton olsaydı en azından yalan olmazdı karakterin ortaya cıkmazdı :)

Sana açık çek eğer benim dediklerim gerçek dışı ise o sayfalarda yazdıklarını ve sana ben degil diğer insanların yazdıklarını alıp buraya atalım eğer seni haklı görmüşse cogunluk ben üyeliği kapattırayım eğer degilse sen aynı işlemi yapabilirmisin yürek varmı yürek ? :)))

Neyse madem sen öyle kralsın haklısın yürekde varsa sende azcık bakalım önceki tartışma ortamında meseleleri çıkartan saçmalayan karaktersizlik yapan kim. Herkes kimi eleştirmiş ve haksız bulmuş eğer bensem ben üyeligi kapattırcam varmı sende bu yürek ? 1 kere delikanlı ol hayatında kıvırmadan cevap ver

Not mesaj yazdıktan sonra kıvırıp değiştirme lütfen mesjlarını rezil olma daha falza :) sen evlilik cinsellikte önemli demedin. Kadınlar sex için evleniyor dedin çakal gene rezil oldun yapma kendine yazık etme artık.

BENİ SOR DEDİGİ ARKADAŞIN SENİN HAKKINDAKİ YORUMU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert1905x -- 5 Eylül 2016; 21:39:11 >

• 
Sayfa: önceki 275276277278279
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.