Şimdi Ara

Son çarem bu forum, telefonum HTC yazısında kalıyor.[Lütfen bakın]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
24.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2 gündür geceli gündüzlü aramadığım yer kalmadı. Hala hiç uyumadım desem yeridir. Tek isteğim şu sorunu çözüp rahat bir uyku uyumak.

Ben 2 gün önce Desire HD'min bootloader kilidini bi şekilde açtım, gayet iyi buraya kadar.. Ardından CWM yükledim.. tamam burasıda harika. Ondan sonra custom rom yükledim ve yüklendi dedi bana cwm de. ve ne olduysa oldu telefon bir daha açılmadı hep HTC yazısında kalıyor. 3 farklı cwm, 4 farklı rom denedim sonuç aynı. Wipeler'i unutmuş olabilirsin diyenler mutlaka ki olacaktır, onlarıda yaptım. CWM de rom yüklendi gözüküyor ama açılmıyor lanet olsun ki. S-OFF yapacağım onuda yapamıyorum usb hata ayıklama moduna alamadığım için telefonu.

Lütfen en son çarem bu forum. Buradan da yardım çıkmaz ise telefonu çöpe atacağım. Herkesin net bir cevabı şu; cwm ye felan giriyorsa umudunu kesme elbet açılır. Ama açılmıyor.. Yalvaracak konuma kadar geldim.

Sizden bir diğer ricamda, üşenmeden ne olursa olsun cevabınızı esirgemeyin arkadaşlar. Her cevabı değerlendiririm ben, yeter ki umudum bitmesin. Öğrenci olmasam inanın hiç böyle bir konu açma gereği duymam ama bu telefonu bir daha açamazsam yaklaşık 1 yıl telefonsuz kalacağım.

Takipteyim...

• Hocam konuyla ilgisi yok ama eski Samsung galaxy s imi full brick etmiştim ben de sadece giriş yazısındaki samsung ekranında kalıyordu

işte senin gibi bu custom rom firmware zart zurt olaylarıyla uğraşırken oldu.. Sonra Allahtan samsungların makinesi varmış ta ona takılıp telefon düzeltilebiliyormuş. Ama htc için o makineden Türkiyede yok diye biliyorum

Telefon Brick olduysa geçmiş olsun bi servis ile şansınızı deneyin onlarda vardır illaki bu makineden
  • Hocam garantim felan yok.... Başka bir yere yaptırıyım desem kafadan 100 lira isterler. İnanın bunu verecek halim bile yok. Tahminime göre sorunumun kaynağı S-ON, S-OFF olayı. S-OFF'a alabilsem halledeceğim her şeyi ama alamıyorum telefonu açamadığım için. :S
  • Hocam RUU kurmayı deneyin. Olmadı PD98IMG.zip şeklinde stock romu(Biraz araştırmayla bulabilirsiniz) sd karta atıp, bootloader'a girin. Kurulumu başarısız oluyorsa nerede başarısız oluyor bir bakın.
  • hocam ruu dosyası denediğimde bootloader sürüm hatası veriyor. bootloader sürümünü düşüremiyorum da çok can sıkıcı bir durum. diğer dediğiniz yöntemide denedim sonuç değişmedi. sorunsuz yükleniyor ama açılmıyor. :S o kadar bunaldım ki artık gidip atıcam bi yere telefonu ya.
  • rom yüklenince benim telefonda Desire s te o romun bootunu flashlamak lazım HD modelinde faklı mı bilmiyorum. yoksa htc yazısında kalır. boot dosyası indirdiğin rom dosyasının içinde olmalı.
  • deneyeyim hemen hocam. teşekkürler bu arada bilgi için. sonucu yazarım direk.
  • Cwm de wipe data dalwik yapmamissin romu yüklemeden once

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KediTartaklayanBodyciFare -- 2 Aralık 2012; 17:54:05 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: u.r.k.

rom yüklenince benim telefonda Desire s te o romun bootunu flashlamak lazım HD modelinde faklı mı bilmiyorum. yoksa htc yazısında kalır. boot dosyası indirdiğin rom dosyasının içinde olmalı.

Sana diyecek laf bulamıyorum ben ya. Çok çok çok teşekkür ediyorum kardeşim. ilk denemem de hallettim ve açıldı. kanatlarım olsa uçacaktım o derece. :D 2 gündür gülmeyen yüzümü güldürdün ya sen, Allah'da hep senin yüzünü güldürsün. :) hızır gibisin. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: KediTartaklayanBodyciFare

Cwm de wipe data dalwik yapmamissin romu yüklemeden once

şükürler olsun hallettim hocam u.r.k. hocamın sayesinde... :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: peocawe

quote:

Orijinalden alıntı: u.r.k.

rom yüklenince benim telefonda Desire s te o romun bootunu flashlamak lazım HD modelinde faklı mı bilmiyorum. yoksa htc yazısında kalır. boot dosyası indirdiğin rom dosyasının içinde olmalı.

Sana diyecek laf bulamıyorum ben ya. Çok çok çok teşekkür ediyorum kardeşim. ilk denemem de hallettim ve açıldı. kanatlarım olsa uçacaktım o derece. :D 2 gündür gülmeyen yüzümü güldürdün ya sen, Allah'da hep senin yüzünü güldürsün. :) hızır gibisin. :)

Rica. İlk rom yüklememde HTC ekranında kalınca bende senin gibi olmuştum :D

• pişmanmısın cwm yüklediğine
    fazla merak iyi değildir
    xda da yeni cwm çıkmış denemekte fayda var
  • quote:

Orijinalden alıntı: dephyr

pişmanmısın cwm yüklediğine
    fazla merak iyi değildir
    xda da yeni cwm çıkmış denemekte fayda var

Ya hayır, ben cwm yüklemekten felan sorun yaşamadım. Daha önce 3-4 tane Android cihaz kullandım ve rom portlama felan yapıyorum normalde ama HTC ilk defa kullandım ve çok farklı çalışan bir sistemi var bootloader kısmında. Yok bootloader açma, yok s-off yapma felan derken çok karışıyor işler. GoogleAndroid'de Co-Adminlik, bir çok ekipte port işlerine de baktım. Dediğim gibi HTC çok karışık geldi.. Zaten cihazı alalı 1 hafta olmuştu daha yeni yeni çözüyordum. xda'da bile çözüm bulamayınca dedim bitti, buraya kadarmış. :D boot.img flashlamak hiç aklıma gelmemişti.. taa ki u.r.k. hocam karşıma çıkana kadar. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Duratec

Hocam konuyla ilgisi yok ama eski Samsung galaxy s imi full brick etmiştim ben de sadece giriş yazısındaki samsung ekranında kalıyordu

işte senin gibi bu custom rom firmware zart zurt olaylarıyla uğraşırken oldu.. Sonra Allahtan samsungların makinesi varmış ta ona takılıp telefon düzeltilebiliyormuş. Ama htc için o makineden Türkiyede yok diye biliyorum

Telefon Brick olduysa geçmiş olsun bi servis ile şansınızı deneyin onlarda vardır illaki bu makineden

s-on htcler brick olmuyor o yonden iyi ama rom yukleyeceginiz zaman biraz daha ugrastiriyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar bende böyle bir sorunla karsı karsıyayım bugün bir htc desire hd aldım fakat ice cream yüklü diye eskiye dönmek istedim boot meniye girdim bilinçsizce birseyler yaptım telefon acılmıyor HTC yazısında kalıyor bahsettiğiniz root ve rom işlemlerinide bilmiyorum yardımcı olabilirmisiniz.. bir cok yere baktım root ve rom işlemleri için hepsi cihazın acık olması gerektigini söylüyor cihaz bu şekildeyken bu işlemi yapmanın bir yolu varmı
  • arkadaşlar bende de aynısı oldu 3 gündür sorun aynı ve htc yazısında kalıyor.. rootladım yeni rom yükledim sorun aynı bu kez de kendiliğinden cwm moduna giriyor bilem biri yardım etsin lütfen
  • Arkadaşlar yardım lütfen ndroid_Revolution_HD-One_M9_20.0_9a5ad5.zip rom yüklerken htc yazısında kalıyor telefon. telefon supersu 5.1 aldımıştım. 6.0 yükseltim sorunsuz geçti fakat tekrar başlatırken sorun oluştu. Yani htc yazısında kalıyor telefon...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.