Şimdi Ara

Paragraf sorularında püf noktalar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar YGS de türkçeden 25-30 arası ancak yapabiliyorum.35 üstü yapabilmem için paragraf sorularında dikkat etmem ve yapmam gerekenleri söyler misiniz?

• Bu konu her gün 9737621673346 kere açılıyor.Biraz sayfaları karıştırsan?.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onlymann

Bu konu her gün 9737621673346 kere açılıyor.Biraz sayfaları karıştırsan?.

Abi doğru düzgün bi cevap gelmedi. Takip
  • Ezberledik artık yazayım.Hergun aksatmadan paragraf testi çözeceksin, çok kötü ise bu 60-90 soru civarı olabilir.Bol bol kaynak çöz ve düzelsin varmi başka yolu, yok.Çalış çalış çalış.

• quote:

Ezberledik artık yazayım.Hergun aksatmadan paragraf testi çözeceksin, çok kötü ise bu 60-90 soru civarı olabilir.Bol bol kaynak çöz ve düzelsin varmi başka yolu, yok.Çalış çalış çalış.

kitap okuda diyorlar ama kesin faydasını göürmüyüm ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amerikan mandası

quote:

Ezberledik artık yazayım.Hergun aksatmadan paragraf testi çözeceksin, çok kötü ise bu 60-90 soru civarı olabilir.Bol bol kaynak çöz ve düzelsin varmi başka yolu, yok.Çalış çalış çalış.

Ygs ye 3.5 ay kala kitap okunmaz, sana önerenler kendileri okusun.Onceden okuyan birisi isen faydası elbet olur ama şu an başlanmaz o iş gecti.Tek yapabileceğin test çözmek şu saatten sonra.

• Bol soru çözmek kardeş.Paragrafın bir tekniği falan yok.Benim paragrafım güzeldi.Geçen sene hiç dil bilgsi bilmiyor olmama rağmen ygs türkçede 33 net yaptım.Sırf paragraflarla . Onun için yüklen paragraflara bol soru çöz.Çözümlü istersen körfez yayınlarının ygs dvd çözümlü soru bankasını al veya celal aydın paragraf fasikülü de olabilir.İstersen akıllı adam yayınlarının çözümlü son 47 türkçe vs gibi kaynaklardan da faydalanabilirsin.Hadi kolay gelsin.
  • quote:

quote:

quote:

Ygs ye 3.5 ay kala kitap okunmaz, sana önerenler kendileri okusun.Onceden okuyan birisi isen faydası elbet olur ama şu an başlanmaz o iş gecti.Tek yapabileceğin test çözmek şu saatten sonra.

Aslında kitap okumak için geç değil. Adam durmadan ders çalışacak değil ya? Günde 20 - 30 sayfa kitap okuyabilirsin özellikle anlaşılması biraz güç olan romanları okumanı tavsiye ederim

• quote:

Arkadaşlar YGS de türkçeden 25-30 arası ancak yapabiliyorum.35 üstü yapabilmem için paragraf sorularında dikkat etmem ve yapmam gerekenleri söyler misiniz?

Dil bilgisi olsa çalışmakla test çözmekle olur derdim de paragrafı bilemiyorum. Hızlı okuman için ya da anlamını bilmediğin kelimeler çıkıyorsa onlar için kitap okuman gerekir ama öyle değilse hızlı okuyor, anlıyor ama yanlış çözüyorsan yapılacak çok da bir şey yok diye düşünüyorum ne yazık ki. Mantıklı düşünmeye çalış sınavda. Hiç olmadı matematik vs. hızını arttır türkçeye bol bol zaman ayır. İyice düşün. Felsefe gibi kafa karıştırıcı da olmuyorlar. Ama çok test çözmekle paragrafın yapılabileceğine de inanmıyorum. Çok test çözmekle hızlı okumaya başlarsın falan ama doğru çözmek mantığına kalmış. Sonuçta her paragraf farklı bir şeyi anlatıyor farklı bir düşünceyi veriyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.