Şimdi Ara

Beyaz Eşya Önerileri (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.524
Cevap
78
Favori
1.507.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: gsbilgi

Gurcan Bey:
    SItede yaptiginiz yorumlardan dolayi tebrik ve tesekkur ediyorum. Insanlar icin yardimlarinizin onemi cok buyuk...Bende mumkunse yardiminizdan yararlanmak istedim.

Acikcasi cok yakinda evleniyorum ve beyaz esyalari almanin zamani geldi. Butcemin kisitli olmasinida goz onunde bulundurarak ELEKTROLUX urunlerine baktim.

Almak istedigim urunler Buzdolabi, Camasir makinasi (kurutmali), bulasik makinasi ve firin.

Elektroluxten bu urunleri almami tavsiye edermisiniz. Alirsam hangi modeller sizce iyi olur.

Tesekkur eder iyi gunler dilerim

sayın arkadaşım kusura bakmayın geç farkettim biraz aile saglıgı problemleri yaşıyoruz

arkadaşım elektrolux çamaşır makinesi alınabilir ama kurutma özelligini fazla kullanmayacaksanız bence almayın çünkü çok elektrik çekiyor kurutma makineleri,birde hem yıkama hem kurutma beraber oldumu örnegin 5 kilo yıkıyorsa 3-4 kilosunu anca kurutabiliyor ama marka olarak alınabilir,fırınınıda,bulaşık makineside alınabilir ama buzdolabını tavsiye etmem burada üretim yapılıyor ben begenmedim kalitesini arçelik buzdolabı bakın daha iyi ama biraz bütçeyi yukarı çekebilirseniz samsung buzdolabıda alınabilir

hangi modele ise siz hengisini begenirseniz bi,r bakın en son gene sorarsanız daha iyi olur kendiniz bir ön eleme yapın sonra tekrar konuşalım ama dedigim gibi buzdolabını düşünmeyin iyi olanları ise aşırı pahalı

iyi geceler dilerim

• Gürcan bey VAtan bilgisayardaki Elecrolux ithal üretimdi. Galiba italyan. Ayrıca Whitewestinghouse bdolabı kullanma kılavuzu üzerinde Electrolux yazıyordu. Malzeme kalitesi çok güzel W.Westinghouse un. Fiyatlar 2000-2500 YTL arasında. Arçelikten çok da pahalı sayılmaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: abavf

Gürcan bey VAtan bilgisayardaki Elecrolux ithal üretimdi. Galiba italyan. Ayrıca Whitewestinghouse bdolabı kullanma kılavuzu üzerinde Electrolux yazıyordu. Malzeme kalitesi çok güzel W.Westinghouse un. Fiyatlar 2000-2500 YTL arasında. Arçelikten çok da pahalı sayılmaz.

W.Westinghouse ürünleri dünyanın bir çok yerinde üretilir kore dahil ve genelde saglam ve dayanıklıdırlar,ve buzdolabı olarak tabiiki arçelikten daha iyidir alınması açısından

elktrolux'ün bazı buzdolaplar burada üretiliyor her ne kadar kendilerini arayıp sorsamda bilgi vermediler ama yukardada dedigim gibi yalan söyleyemezler etikette ve ürünün üzerinde nerede üretildigi yazıyor bunlara bakarak alınabilir iyi bir markadır

bu vatan bilgisayara birde ben gideyim bakalım hi,ç gitmedim izmirdede açılmış gerçi o tip yerde çalışanlarla tartışıyor ama olsun

• Ben çamaşır makinalarının yeterli yıkamayı yapmadığını düşünüyorum,çünkü ;
    ana yıkamadan sonra 1 devir sıkma yapması gerek,böyle marka yok.
    Durulamaya geçince deterjanlı sudan arınmadan bolca su alıp atıyor 3 -4 defa en son da
    yumuşatıcıyla su alıyor ve sıkmaya öyle geçiyor.
    Benim manuel olarak müdahelemle istediğim zaman durulama ,istediğim zaman sıkma yapabildiğim
    çamaşır makinam olmasa faturalar daha kabarık gelir.
    Böyle bi sistem geliştirecek olan çamaşır makinası markası iyi bir pazarlama tekniği ile piyasadaki bütün rakiplerini siler bence
    Teknik adamlar üzerinde bir çalışma yapmalılar

• quote:

Orjinalden alıntı: suzi dilara

Ben çamaşır makinalarının yeterli yıkamayı yapmadığını düşünüyorum,çünkü ;
    Durulamaya geçince deterjanlı sudan arınmadan bolca su alıp atıyor 3 -4 defa en son da
    Benim manuel olarak müdahelemle istediğim zaman durulama ,istediğim zaman sıkma yapabildiğim
    Böyle bi sistem geliştirecek olan çamaşır makinası markası iyi bir pazarlama tekniği ile piyasadaki bütün rakiplerini siler bence

ben size çamaşır makinemden bahsedeyim
    siemens IQ 1633

eger ön yıkama yaparsanız ana yıkamaya geçmeden mutlaka ara sıkma yapar,ön yıkama seçmezseniz ana yıkamadan sonra ara su alarak gene sıkmaya geçer bir güzel su ile sıkarak esas durulamaya geçer ve durulama sayısınıda kendi belirler eger deterjanlı ise bir kez daha olmak üzere 4 kez durular eger fazla deterjanlı degilse 2-3 durulamada keser durulamayı bunuda aquasensör sayesine yapıyor tamburun içinde iki kızıl göz çamaşırın kirliligini ve deterjanlımı degilmi ölçerek buna karar veriyor,

eger 4 sefer durulamasına ragmen biz çok attıgımız için deterjanlı kaldı ise çamaşırlarımız çamaşır bitiminde bize bilgi verir ve bunun gibi daha bir çok özelligi var sizinde bein çamaşır makinesine terfi etmenizi dilerim

iyi geceler

• quote:

Aynen ben de eski makinemde ön yıkamadan sonra ana yıkamadan sonra sıkmaya alır ondan sonra programa devam ettirirdim.Yani otomatik değil manuel gibiydi.Ama eski makinem 2. durulamadan itibaren ara sıkma yapardı.

Şimdiki Siemens Siwamattan bu konuda çok memnunum.Hassas/ipek programı hariç her aşamadan (ön yıkama,yıkama ,durulama)sonra ara sıkma yapıyor.(sentetik prog da dahil)Hatta pamuklu programında ara durulamalarda 800 devire kadar hızlanıyor.Böylece durulama performansı artıyor.En sevdiğim yanı da suyu boşaltır boşaltmaz dağıtım yapıp sıkmaya geçiyor ve kademeli hızlanarak suyu yüklenmeden azar azar atıyor.Yani paldır küldür sıkmaya geçmiyor ya da parça parça sıkarak ve uzun uzun dağıtarak zaman kaybetmiyor.Yani diğer makineler birkaç saniyede 600 devire hızlanırken bendeki 20 saniyede yavaş yavaş hızlanıyor.Kademeli hızlandığı için cama da su atmıyor motor da zorlanmıyor.Bu yönleriyle ben de çok memnunum.Köpük tespit ederse de 3 yerine 4 durulama yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 12 Mart 2007; 0:14:01 >

• dostum aristonu alternatif tut paran varsa whirpool al siemens bosch ariston arasında kalırsan ariston al vestele hiç yaklaşma zaten servisinde çalıştıysan bayinin kapısından 10 metre aralan geçersin gold star var buz dolabı üretiyor kore malı oldukça kaliteli gold starda ala bilirsin ama bulman zor.
  • Bosch ile Ariston asla denk değil dileyen fiyat performans ve kalite açısından karşılaştırsın.Ariston'un öne çıktığı teşk şey tasarımdır.Onun dışında berbat.Bence çm'de

Miele>Whirlpool(dreamspace Alman)>Bosch(siemens/profilo)>Electrolux>Samsung>Whirlpool(İtalyan modelleri)>Arçelik(beko)>Ariston(indesit)>Whirlpool(Türk malı)>Vestel(regal)>Altus(Arçelik'in üretimi ama ona göre çok daha kötü)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 12 Mart 2007; 22:16:48 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Bosch ile Ariston asla denk değil dileyen fiyat performans ve kalite açısından karşılaştırsın.Ariston'un öne çıktığı teşk şey tasarımdır.Onun dışında berbat.Bence çm'de

Miele>Bosch(sie/pro)>Electrolux>Samsung>Arçelik(beko)>Ariston(indesit)>Vestel(regal)>Altus(Arçelik'in aynısı ama çok daha kötü)

size katılıyorum ama whirpool 9 kilo makineyi atlamışsınız
  • quote:

Orjinalden alıntı: gurcan1

quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Bosch ile Ariston asla denk değil dileyen fiyat performans ve kalite açısından karşılaştırsın.Ariston'un öne çıktığı teşk şey tasarımdır.Onun dışında berbat.Bence çm'de

Miele>Bosch(sie/pro)>Electrolux>Samsung>Arçelik(beko)>Ariston(indesit)>Vestel(regal)>Altus(Arçelik'in aynısı ama çok daha kötü)

size katılıyorum ama whirpool 9 kilo makineyi atlamışsınız

evet bence de miele ile bosch arasında düzelteyim
  • quote:

sayın suzi dilara sanırım sizde eski model bir çamaşır makinesi var. yeni çıkan modellerin çoğunda bu özellik var ön yıkama, ana yıkama ve durulama aralarında sıkma yapar. hatta aeg'nin eski lavamat serilerinde bile vardır bu özelik ama arçelik 2100 lerde yoktu.

• Evet AEG Lavamatlarda vardı ama benimki 2600 serisinden ,herşeyinden memnundum ama haftasonu yazdığım mesajdan sonra şımardı ve bozuldu, sanırım kayışı kopardı bakıcam birazdan nesi varmış artık halledemezsem forumdan birinin servisine müracaat ederim
  • Buzdolabı için samsung bakıyorum ama bayi bulamazsam (küçük bir şehirdeyim çünkü) whirlpool tavsiye eder misiniz
  • Evet Samsung ilk tercihiniz olsun.Bendeki 13. senesinde maşallahı var hiçbir sorun yaşatmadı çok şükür.Plastik aksamı,soğutması falan çok iyi.Ama bulamazsanız Whirlpool ya da Siemens KS59U920NE'yi (ithaldir)de rahatlıkla alabilirsiniz.Hatta Whirlpool'dan öncelikli tercihiniz o olsun.Ama ilk olarak Samsung

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=234838&productid=mtsieks59u920ne
  • tavsiyeniz için şimdiden teşekkürler
  • Önemli değil şimdiden hayırlı olsun
  • Evimdeki tüm beyaz eşyalar Bosch marka ve 8 senedir kullanıyorum. Hiçbiri arıza yapmadı. Ayrıca bence en önemli farklarından biri de tüm yan gövdelerinin plastik alaşımlı olması sebebi ile hiç bir şekilde pas yapmıyor. Bu da çok önemli bir fark. Diğer markaların hepsi de 3-5 sene de paslanıyor. Çamaşır makinesi ve elektrikli süpürgesi de acayip sessiz çalışıyor. Diğer odadan bile sesleri duyulmuyor.

Bence Bosch.

Sayglar...
  • Teknika size aynen katılıyorum.Benim de evimde çoğu beyaz eşyam Siemens(Bosch'un aynısıdır) ben de evime montaj harici hiç servis çağırmadım.Umarım hep böyle gider.Tavsiye yoluyla aldırdığım onlarca insan da çok memnun.Kalite fiyat performans satış sonrası hizmet bir arada düşünüldüğünde beyaz eşyada en iyi markalar Bosch Siemens ve Profilo
  • Tesadüfen siteye girdim de ben öğretmenim ve iki aya kadar evleniyorum ve beyaz eşyalarımızı alalı 2 hafta oluyo...henüz gelmedi bayide bekliyo...yalnız ben arçelik aldım yani hata mı ettim şimdi...
    aldığım modeller:
    5094 NFG buzdolabı
    7104 SJS çamaşır makinası
    9741 S triplex fırın
    6240 S bulaşık makinası
    Lütfen birileri bişiyler söylesin...neden bu siteyi daha önce görmedim kii...
  • Ayrıca beyaz mı gri mi bi türlü karar veremedim o yüzden bekletiyorum bayide...şu an grileri almış görünüyorum ama herkes beyaz al diyor...silver dan kimse memnun değil diyolar ama kullanan kişilerden bizzat duymadım...ne önerirsiniz...
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.