Şimdi Ara

Beyaz Eşya Önerileri (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.524
Cevap
79
Favori
1.507.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: a.r 156

arkadaşlar inox ile paslanmaz çelik arasındaki fark nedir? hangisi daha iyidir? whirlpol arc 8140 da iki seçenekte gözüküyorda hatta birde alimiyum diyor o ne?

inox ; diğer paslanmazlar veya mutfak paslanmazı gibi bir ayrım olmayıp östenitik çelikler'in genel ismidir.işlenmesi diğer paslanmazlara gore daha zordur.Beyaz esyada ise inox ankastre mutfak esyalarinda şıkligindan oturu tercih edilen, bildigimiz paslanmaz celigin eli yuzu duzeltilmis halidir aslinda ve leş gibi de parmak izi birakir en ufak dokunusla bile . nasil sinir bozucu bir goruntu oldugunu hayal etmek icin su anda monitoru parmaklayip sonra da ekrana bakmak yeterlidir.Parmak izi olusturmayanlarida inox'un uzerine kapladiklari bir tabakayla halletmeye calisiyorlar
    Bence insanin kendi evi olmadigi muddetce yani kiraciysa solo herzaman icin daha pratik ve kullanislidir
  • quote:

Orjinalden alıntı: sedasem

merhaba,
    siemens buzdolabı KSU59U920 NE kullanan varmı kore malı.peki KS40U631NE demi kore malı.bilen arkadaşlar lütfen ayrıntısıyla bana yazarmı?çünkü KDN40NE aldım onu değiştirmelimiyim.çok ses ve arıza olusuyormus.bilgilerinizi paylasırmısınz.çokk önemli!!

Benim bildigim kadariyla Siemens'in XXL serisi KS59U920NE,KS63U920NE,KS70U920NE buzdolapları ve gardırop tipi dolaplarıi ithal kore malıdir.
    Buzdolabinda samsung,sharp,whirpool ve electrolux (ithal) gibi markalara bakarsan daha verimli sonuclar alirsin.
  • yukarida bi yerde cardfinans'a ozel fiyat uygulanan site ismi verirken webdenal demis olabilirim onu duzeltiyorum weblebi.com olacakti tekrar kusura bakmayin
  • merhaba arkadaşlar bende tercihimi siemens'ten yapacağım seçtiğim ürünlere yorum yaparsanız.Özellikle candoğan bey ve memolix bey çok sevinirim.

ÇAMAŞIR MAKİNASI:WM 10 E 461 TR
    BULAŞIK MAKİNASI :SE 24 E 232 TR
    FIRIN :HM 64 D 200 T üçü için 2,800 ytl fiyat verdi
    BUZDOLABI :KS 59 U 920 NE

BUZDOLABI İLE BERABER TOPLAM 4 ÜRÜNE 4,250 YTL FİYAT ALDIM + BLUEHOUSE FRİTÖZ HEDİYE SÖZÜ VERDİ SİZCE ÜRÜNLER VE VERİLEN FİYAT UYGUNMUDUR?

ÇAMAŞIR MAKİNASINDA WHİRLPOOL AWO 9561 VEYA PROFİLO CM 1000 CTR DEN HANGİSİNİ SEÇSEM İYİ OLUR ÇAMAŞIR MAKİNASINDA ÇOK KARASIZIM YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM.
  • 10 AY VADELİ FİYATI BU ARKADAŞLAR
  • quote:

Orjinalden alıntı: eIgHt

Merhaba
    Candogan62 tavsiyeniz ve bilgileriniz için çok teşekkür ederim.
    alıcağım çoğu beyaz eşyayı kafamda netleştirdim.
    Sadece ;

-Bulaşık makinesi konusunda ;
    Profilo 5201 EG ve 5201 G modelini buldum nette,
    5201g de 1/2 yarım yük yıkama özelliği var mıdır?
    (Elektroworld deProfilo 6201 Modeli 675 ytl idi.)

Eğer 5201 G bulamazsam 6201 i öneririmisiniz ?

http://www.profilo.com/UrunKarsilastir.asp?intCategoryID=9&intIlkUrunID=915&intSonUrunID=984&image1.x=25&image1.y=16

-Buzdolabı konusunda ;
    Siemensin KD40NV00 NF un iç malzemeleri açık renk olduğundan hoş görünüyordu.
    Siz Samsung RT 45EASW Önermişsiniz.

(Darty nin sitesinde Siemens Ks 40u623ne-999 ytl ve Siemens KD 30NVOONE-979 VAR)

Buzdolabı konusunda öneriniz ne olur ?
    Soğutma alt katlara indikçe azalmayan, antibakteriyal özellikte olan vb artısı içeren
    bi ürün olarak öneriniz ne olur ?

Teşekkürler Saygılarla

BM5201EG eski modeldir.Alacaksanız BM5201G modelini tercih edin.Bu modelde yarım yük yıkama tuşu bulunmaktadır.BM5201 öncelikli tercihiniz olsun.800YTL altına bulabilirseniz BM6201 de olabilir.Ama 800den fazla fiyat verirlerse kesinlikle Bosch SGS65M02EU modelini tercih edin.
    Siemens'in bahsettiğiniz buzdolabı iyi değildir.Samsung'u rahatlıkla alabilirsiniz.Bu fiyata daha iyi alternatif yok.

quote:

merhaba arkadaşlar bende tercihimi siemens'ten yapacağım seçtiğim ürünlere yorum yaparsanız.Özellikle candoğan bey ve memolix bey çok sevinirim.

BUZDOLABI İLE BERABER TOPLAM 4 ÜRÜNE 4,250 YTL FİYAT ALDIM + BLUEHOUSE FRİTÖZ HEDİYE SÖZÜ VERDİ SİZCE ÜRÜNLER VE VERİLEN FİYAT UYGUNMUDUR?

ÇAMAŞIR MAKİNASINDA WHİRLPOOL AWO 9561 VEYA PROFİLO CM 1000 CTR DEN HANGİSİNİ SEÇSEM İYİ OLUR ÇAMAŞIR MAKİNASINDA ÇOK KARASIZIM YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM.

Buzdolabı içi aldığınız fiyat iyi.Ama diğer üçünün toplamı fazla gibi geldi bana.Bulaşık makinesi 650-750YTL,çamaşır 800-900YTL, fırın da 800YTL civarlarında olması lazım.
    Çamaşır makinesinde verdiğiniz Siemens ile Poriflo oldukça benzerdir.Profilo'yu önermemin nedeni daha uygun fiyatlı olması.Ben olsam profilo'yu tercih ederdim üçü arasında.Porfilo şu an Darty'de 760YTL'ye satılıyor.

Bulaşık,fırın ve buzdolabı tercihleriniz oldukça iyi.Çamaşır makinesine Porfilo'ya yakın fiyat verirlerse onu da Siemens alabilirsiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Agnia

Çok teşekkürler Candoğan bey.
    Bulaşık makinasında bi karışıklığa düştüm, siemens SE24E232 TR tipi 1050 TL görünüyor bana çok yüksek geldi, diğer tipi SE24E232 EU ise 750 YTL. TR veya EU olmanın farkı nedir ki bunca büyük fiyat farkı oluşuyor?
    http://www.****.com/HizliListele.aspx?CatID=273&SList=13769=Siemens;
    http://www.siemensevaletleri.com/Default.aspx?29=10&28=26%3d2320&page=2

Bir de simens fırın HM524201 T modeli 500 lira fiyatla bana makul geldi, onu da siz önermiştiniz değil mi?

Siemens SE24E232TR modelini birçok yerde 750YTL civarlarına hatta 650YTL'ye bile bulabilirsiniz.

SE24E232EU 2 sene evvel satılan eski modeldir.Ama Orijinal Alman malıdır.O da oldukça kalitelidir.İçinde katlanan sepet teli yok ve az bulaşık olduğunda sadece üst sepet yıkamalı.Yarım yük yıkama yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: çimen01

merhaba arkadaşlar bende tercihimi siemens'ten yapacağım seçtiğim ürünlere yorum yaparsanız.Özellikle candoğan bey ve memolix bey çok sevinirim.

Bencede fiyati biraz pahali geldi yani verdiginiz urunlerin ucu toplamda 2.250 ile 2400 YTL arasi olur.Heralde bi fritoz 400 YTL tutmaz oyle degil mi!Bence pazarliginizi iyi yapin hemen atlamayin arastirin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sedasem

siemens bulaşık makinasında E serisi ve M serisi var aradaki fark nedir?2 program yeterlimi, yoksa fazla programlımı olmalı?

M serisi Variospeed program hızlandırma,sensör ve gelişmiş sepetli modellerdir.Ayrıca dakikaların geriye sayıldığı ekran vardır.
    Porgram konusu tamamen sizin arayışınızla alakalı.Eğer 110 dakikalık normal program ve 140 dakikalık eko program sizin için yeterliyse.Acil hızlı yıkamaya ihtiyaç duymayacaksanız rahatlıkla 2 programlı alabilrisiniz.Ama boşuna Siemens'e 500YTL vermeyin birebir aynısını Porfilo BM2001E olarak 435YTL'ye alabilirsiniz.,

4 programlı Siemens SE24E232TR ise daha sessiz,su tüketimi ve diğer programlarda elektrik tüketimi daha az,alt sepette tencere koymak için sepet telleri katlanabiliyor ve az bulaşık için yarım yük yıkama tuşu var.Ayrıca çok kirli bulaşıkları 55 dakikada A sınıfı performans ile yıkıyor.

Tercih sizin.Hangisi ihtiyacınıza cevap veriyorsa en iyisi odur.

Bence bütçeye göre alınabilecek üç model var.
    Ya Profilo BM2001E, ya Siemens SE24E232TR(Bosch sgs43e12tr) ya da Siemens SE26M250EU(Bosch SGS65M02EU)
  • Candogan bey merhaba nasilsiniz?

Italyan mallari ile Alman mallari hakkinda ne dusunuyosunuz acaba? Yada soyle diyelim toparlayacak olursak;Turkiyeye giren ithal mallari arasindaki farklilik varmidir ve dusuncelerinizi ogrenmek istiyorum bu konuyla ilgili.
  • TEŞEKKÜR EDERİM CANDOĞAN BEY,
    BEN ADANADA YAŞIYORUM DARTY YOK BURDA:( HAFTASONU CAREFOURSA YA BAKCAM EVET BANA DA ÇOK GELDİ 3 Ü İÇİN 2,800 YTL ONUN İÇİN ÇAMAŞIR MAKİNASINDA PROFİLO'YU DA GÖZ ÖNÜNE ALDIM TEK MAKİNAYA (SIEMENS WM 10 E461 TR) 1,275 YTL FİYAT VERMİŞTİ BAYİİ YALNIZ 3 ÜRÜN FİYATINI VERİN DEDİĞİMDE 2,800 YTL OLUR DEDİ. PROFİLO OLURSA MAKİNA SORUN YAŞAMAM UMARIMM AYNI MAKİNAYA SIRF MARKA ÖNE ÇIKTIĞI İÇİN FAZLA PARA VERMEK İSTEMİYORUM
  • quote:

Orjinalden alıntı: memolix

Candogan bey merhaba nasilsiniz?

Italyan mallari ile Alman mallari hakkinda ne dusunuyosunuz acaba? Yada soyle diyelim toparlayacak olursak;Turkiyeye giren ithal mallari arasindaki farklilik varmidir ve dusuncelerinizi ogrenmek istiyorum bu konuyla ilgili.

İyiyim teşekkürler,umarım siz de iyisinizdir.
    Açıkçası bu konu markalara göre değişiyor.
    İtalyan malları çoğunlukla fırın(özellikle ankastre ürünler) ve çamaşır makinesinde meşhurdur.
    Çamaşır makinesinde İtalyan malı olan Electrolux(AEG,Zanussi,Rex,Tricity Bendix gibi yan markaları vardır) ve Whirlpool iyidir.Ama aynı zamanda İtalyan malı olan Ariston ve ülkemize birçok Simtel,Frigidaire,Teba,Viva gibi markalarla giriş yapmış olan Merl... (ismini tam hatırlayamadım)adlı bir firmanın üretmiş olduğu çamaşır makineleri son derece kalitesizdir.
    Fırında ise Zanussi,Electrolux,Whirlpool gibi markalar düşünülebilir.Arsiton da fena değldir ama bu markalar kadar kaliteli değil.Ancak Electrolux'ün ocak bekleri Sabaf marka olmadığından pek kullanışlı değil.Piyasada sabaf bek kullanan firmaların fırınları daha iyidir.Ama fırın bölmesinde Electrolux oldukça iyidir,sağlığa duyarlı yalıtım malzemeleri kullanır.

Bulaşık makineleri ise iyi değildir.

Alman malı olarak ise hepsinin iyi olduğunu söyleyebilirim.Ben Alman malı olup da kötü çıkan beyaz eşya görmedim.
    Bildiğiniz gibi bu konuda en meşhur firma Bosch(Siemens)eskiden AEG vardı ama o şimdi Electrolux grubuna geçti.Ayrıca Whirlpool'un Alman malı olan ürünleri bariz olarak diğer ülkede üretilenlere göre daha kaliteli.Ve tabi Miele vardı ki bu markanın geçtiği kalite testlerinden hiçbir firma geçememiştir.
    Bosch ve Siemens'in Almanya'dan ithal ettiği ürünler genellikle tek kodlu oluyor.Yani aynı.Bunu da kullanma kılavuzundaki dillerden anlamak mümkün.
    Alman malı olarak da çamaşır-bulaşık makinesi ve elektrikli süpürgeler çok kalitelidir.

İngiliz malları da her zaman rezalettir.Sadece mikrodalgaları iyidir.Özellikle Arçelik'in bu İngiltere'de Hotpoint'ten ithal ettirdiği kurutmalı çamaşır makinesinden çok kişinin başı yanmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 19 Mart 2008; 12:04:00 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: çimen01

TEŞEKKÜR EDERİM CANDOĞAN BEY,
    BEN ADANADA YAŞIYORUM DARTY YOK BURDA:( HAFTASONU CAREFOURSA YA BAKCAM EVET BANA DA ÇOK GELDİ 3 Ü İÇİN 2,800 YTL ONUN İÇİN ÇAMAŞIR MAKİNASINDA PROFİLO'YU DA GÖZ ÖNÜNE ALDIM TEK MAKİNAYA (SIEMENS WM 10 E461 TR) 1,275 YTL FİYAT VERMİŞTİ BAYİİ YALNIZ 3 ÜRÜN FİYATINI VERİN DEDİĞİMDE 2,800 YTL OLUR DEDİ. PROFİLO OLURSA MAKİNA SORUN YAŞAMAM UMARIMM AYNI MAKİNAYA SIRF MARKA ÖNE ÇIKTIĞI İÇİN FAZLA PARA VERMEK İSTEMİYORUM

O zaman internetten veya pazarlıkla Profilo bayisinde alabilirsiniz.
    Forumda alan çok kişi oldu ve memnuniyetle kullanıyorlar.
  • ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM SİZ OLMASAYDINIZ NE YAPARDIK ACABA?? (DİREK ARÇELİK-BEKO YA GİDERDİM HERALDE:)) ÇOK GÜZEL YÖNLENDİRİYORSUNUZ ÇOK SAĞOLUN
  • Ne demek yardımcı olmak benim için zevk.Maksat paranızı hakeden mallar alın.
    İyi günler dilerim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

quote:

Orjinalden alıntı: memolix

Candogan bey merhaba nasilsiniz?

İyiyim teşekkürler,umarım siz de iyisinizdir.
    Açıkçası bu konu markalara göre değişiyor.
    İtalyan malları çoğunlukla fırın(özellikle ankastre ürünler) ve çamaşır makinesinde meşhurdur.
    Çamaşır makinesinde İtalyan malı olan Electrolux(AEG,Zanussi,Rex,Tricity Bendix gibi yan markaları vardır) ve Whirlpool iyidir.Ama aynı zamanda İtalyan malı olan Ariston ve ülkemize birçok Simtel,Frigidaire,Teba,Viva gibi markalarla giriş yapmış olan Merl... (ismini tam hatırlayamadım)adlı bir firmanın üretmiş olduğu çamaşır makineleri son derece kalitesizdir.
    Fırında ise Zanussi,Electrolux,Whirlpool gibi markalar düşünülebilir.Arsiton da fena değldir ama bu markalar kadar kaliteli değil.Ancak Electrolux'ün ocak bekleri Sabaf marka olmadığından pek kullanışlı değil.Piyasada sabaf bek kullanan firmaların fırınları daha iyidir.Ama fırın bölmesinde Electrolux oldukça iyidir,sağlığa duyarlı yalıtım malzemeleri kullanır.

Bulaşık makineleri ise iyi değildir.

Alman malı olarak ise hepsinin iyi olduğunu söyleyebilirim.Ben Alman malı olup da kötü çıkan beyaz eşya görmedim.
    Bildiğiniz gibi bu konuda en meşhur firma Bosch(Siemens)eskiden AEG vardı ama o şimdi Electrolux grubuna geçti.Ayrıca Whirlpool'un Alman malı olan ürünleri bariz olarak diğer ülkede üretilenlere göre daha kaliteli.Ve tabi Miele vardı ki bu markanın geçtiği kalite testlerinden hiçbir firma geçememiştir.
    Bosch ve Siemens'in Almanya'dan ithal ettiği ürünler genellikle tek kodlu oluyor.Yani aynı.Bunu da kullanma kılavuzundaki dillerden anlamak mümkün.
    Alman malı olarak da çamaşır-bulaşık makinesi ve elektrikli süpürgeler çok kalitelidir.

İngiliz malları da her zaman rezalettir.Sadece mikrodalgaları iyidir.Özellikle Arçelik'in bu İngiltere'de Hotpoint'ten ithal ettirdiği kurutmalı çamaşır makinesinden çok kişinin başı yanmıştır.

Bende iyiyim tsk ederim hatta sizi gorduk daha iyi olduk
    Oncelikle sizi insanlara karsi bu yardimsever ve dogru yonlendirme ve karsiliksiz iyiliklerinizden dolayi gercekten tebrik ediyor ve size imrenerek bakiyorum..Bende insanlara yardimci olmayi cok severim ve yanlis yonlendirilmelerinede asla tahammulum yoktur dogru yonledirenide saygiyla karsilarim.Ve hep bas ustunde tutarim.Sizinde basimin ustunde yeriniz oldugunu bilmenizi isterim.Bunuda soylemekten gurur duydugumu bilmenizi isterim.
    Memlekete sizin gibileri gerek..!!
    Konuya gelince
    Bende almanlarin uretimlerine kalitelerine stratejilerine hayranim.Calip cirpma yok.Ama sanki italyanlarda biraz bize benziyorlar bu konuda yani bi alman firmasi gibi 100% bi guven hissi vermiyor bu da 6.hismidir nedir boyle hissediyorum.Ve enteresandir boyle hissetmeme ragmen ceyizlik esyalarimi Electrolux'ten yana kullanacagim.Tekrar tesekkurler Candogan bey
  • Candoğan bey siz ne diyorsunuz...Eloctrolux den END 5298 X(buzdolabı) ile 16981 W(çamaşır makinesi) almayı düşünüyorum....sizce nasıl daha iyilerine bakmalımıyım...
    Birde bulaşık makinesi - set üstü ocak- ve mini fırın almak istiyorum bu konuda siemens i tavsiye ediyorsunuz genelde ne dersiniz hangi modelleri tavsiye edersiniz fiyat olarak electrolux un o modelleri seviyesinde olsun diyorum birde mutfak eşyaları inox olursa çok iyi olur...
    Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EczDarkJackal -- 19 Mart 2008; 12:43:28 >
  • Candoğan bey size çok teşekkür ediyorum, bir de fırın ile ilgili sormuştum: simens fırın HM524201 T modeli uygun mudur sizce?
    (çok yordum sizi kusura bakmayın)
  • candoğan bey biliyorsunuz eşyaları 2 ay sonra teslim alıcam siemensten almıştım.çamasır maki(7 kilo 1000 dv) ve bulasık 2 programlı(şimdi kararsız kaldım SE24E240 EU)ile değiştirebilirim.bide buzdolabı daha yeni olduğu için pek kimse kullanmamış herhalde.iyimi kötümü bilemiyorum beğenerek aldık.(KD40NA00NE )ama sizin uyarınızı dinlemekte istiyorum üzülmek istemiyorum acıkcası.eşimlede dün konustum.oda bir bakmamız lazım dedi.siz buzdolabında KS59U920NE önerdiniz .peki bunu kullanan varmıydı etrafınızdaama anti bacterial falan değil.sanırım değiştiricem.ama umarım sonra pişman olmam.NE ZORMUS BEYAZEŞYA ALMAK.
  • Candoğan 62 ,
    Bilgi birikiminizi paylaştığınız ve bilmediğim konularda beni aydınlattığınız için gerçekten çok teşekkür ederim.
    Saygılarla
  • 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.