Şimdi Ara

Beyaz Eşya Önerileri (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.524
Cevap
79
Favori
1.507.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: candogan62

quote:

Orjinalden alıntı: ebru06

candogan bey tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Ne demek.Hangisini almaya karar verdiniz?

whirlpool da karar kıldım yardımlarınız için tekrar tşk ederim
  • Tavsiyeler için teşekkürler. Allah'tan daha vakit var. Modelleri inceleyip karar verebilirsem iyi. Peşin almak daha avantajlı olduğu için birikimi beyaz eşya ve yettiğince mobilyaya kanalize edeceğiz artık. Maluym piyasada yaprak kımıldamıyor. Nakit deyince her satıcının yüzünde gülücükler açıyor. Adamlar da haklı. Peşin veya 1-2 ay vade ile malı yığ. Sonra satacağım diye uğraş. Allah onlara da kolaylık ersin.
  • Arkadaşlar eminim benim yaşadığım sorunu biçoğunuz yaşıyordur. Bu konuda özellikle Candoğan Bey'in görüşlerine ihtiyacım var. Herkesin bu konuda mutlaka bir fikri vardır.

Yakın bir zamanda evleniyorum ve tüm beyaz eşyalarımı almak zorundayım. Forumu ve ayrıca piyasayı olabildiğince takip etmeye çalışıyorum. Tüm ürünleri için hepsi kalitelidir, gönül rahatlığıyla alabilirsin diyebileceğimiz "tek bir marka" ismini söylemenin zor olduğunun farkındayım. Örneğin bulaşık makinesinde Siemens'in şu serisi, buzdolabında samsung, sharp, whirpool'un şu serisi v.s, fırında siemens, profilo v.s diye ifadeler kullanıyoruz. Faklı ürünlerde farklı marka seçimleri yapmanın hatta farklı seri tercihlerinin yapılmasının en mantıklı yol olabileceğinin de farkındayım.

AMA...

Kampanya, indirimlerden faydalanma, tüm ürünleri aynı yerden almanın getirdiği çeşitli avantajları değerlendirme ve elinde olan parayı en iyi şekilde kullanmak isteyen bir memur açısından bakıldığında kendimi tek bir markaya odaklamaya çalışıyorum.

Şöyle bir durum da var; tüm ürünlerin en yüksek kalitede olduğu bazı marka grupları var, örneğin: miele v.b. o markaları alacak bütçem de yok.

Şimdi cevabını merakla beklediğim soru şu: yukarıdaki tabloya göre, acaba hangi markayı tercih edersem, avantaj sağlamış olur, ürün türlerinde çıkan olumsuzlukları uzağımda tutmuş olurum, yani en az zararla çıkmış olurum????

Diğer net bir ifadeyle : Türkiye'de montajı veya üretimi yapılan bazı serilerinden uzak kalman koşuluyla "şu markayı alırsan tüm ürünleri seni aşağı-yukarı memnun eder.." diye bir ifade duymak istiyorum

Lütfen arkadaşlar biliyorum tek bir marka söylemek zor, tek bir markaya yönelmenin olumlu-olumsuz yönlerini de biliyorum ama ben tek bir marka istiyorum sizden, bu marka ne olurdu??
  • Merhaba can bey. siemens IQ yu almayı düşünüyorum. aklımdaki tek pürüz neden üretimini durdurdukları bunun hakkında bir bilginz var mı?İkinci olarak ta buzdolabı olarak sizce ELEKTROLUX END 5298 X mi yoksa GENERAL ELECTRIC PTE 22SS Mİ fiyat farkı az. buna göre bana hangisini almamı tavsiye edersiniz? teşekkür ederim.
  • 23.01.2008 tarihinde beyazesyam.com dan wm12s760tr çamaşır makinesi aldım arkadaşlar bügn getirmiş aras kargo ürünü anneme teslim etmiş. anneme üzerindeki ambalajda yırtık yada üründe çizik varsa alma dedim geri gönder dedim. adamlar dinlemeden bırakıp gitmişler ürünü. üstelik ters bir şekilde koymuşlar içinden su damlamış makinenin. akşam eve geldiğimde çok sinir oldum firmayı o saatte arayamadım.

şimdi arkadaşlar
    bu çiziği ilgisiz ve dikkatsiz kargo cular mı yaptı firma ile görüşeceğim sonra da cargo firması ile görüşecem bu ilgisiz ve dikkatsiz taşımalarından dolayı. ilk defa internetten beyaz eşya alma işine girdim daha ilk günden sinir oldum. sizden ricam netten alırken kargo firmasını iyi tercih etmeniz.

daha önce böyle bir sorun ile karşılaşam var ise bana anlatırsa sevinirim.
  • bugün izmir arca dan 1.799 ytl ye siemens IQ yu aldım umarım memnun kalırım.yaza düğüne hazırlık yapıyorum. can bey bu genral electric pte 22ss modelini gözümle görmem kısmet olmadı. siz olsanız hangisini alırdınız G.E PTE 22SS Mİ ELECTROLUX END 5298X Mİ? FİYAT YAKLAŞIK AYNI
  • Profilo 4604 ANFE No frost buzdolabı aldık, almaz olaydık

10 yılönceki buzdolapları gibi sesli çalışıyor

candogan62'ye sorum: profilo buzdolabındaki bu sesli çalışma normal mi,?(dolabı içi boş olarak çalıştırdık)

Şayet normali böyle ise;

Beyaz eşya alacaklara burdan önerim : profilonun buzdolaplarından uzak durun !!!

Biz yandık siz yanmayın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Powershot S2 -- 26 Ocak 2008; 22:34:10 >
  • @PowershotS2: Sorun yaşamanıza üzüldüm. Burada, Bosch-Siemens-Profilo grubunun yerli model buzdolaplarının iyi olmadığını belirtiyoruz zaten. Anneannemde de 8 senelik Bosch buzdolabı var, o da aynı şekilde gürültülü çalışıyor. Ancak servise göre bu ses normalmiş (!)

@maviyildizinoglu: Çamaşır makinenizi güle güle kullanın, piyasadaki en iyi makine olduğundan emin olabilirsiniz. Buzdolabı konusuna gelince, General Electric'in geniş model buzdolaplarının içi biraz kullanışsız oluyor. Gerek elektrik tüketiminin azlığı, gerekse sessizliği ile öne çıkan Electrolux bence daha iyi

@bekirhalici: Geçmiş olsun öncelikle. Sorununuz muhtemelen makinenin yanlış taşınmasından meydana gelmiş. Yoksa ambalajı içinde bişey olacağını zannetmiyorum.

@isildurunvadisi: Dediğiniz gibi her marka her ürünü iyi yapamıyor. Eğer tek marka ne olurdu diye soruyorsanız, fiyatından dolayı Profilo derdim. Eğer bütçemi biraz daha yukarı çekebilirim diyorsanız Siemens de olabilir. Ama çoğu ürünü aynıdır zaten.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Powershot S2

Profilo 4604 ANFE No frost buzdolabı aldık, almaz olaydık

candogan62'ye sorum: profilo buzdolabındaki bu sesli çalışma normal mi,?(dolabı içi boş olarak çalıştırdık)

Keşke almadan evvel burada sorsaydınız.Almayın derdim.Aldığınız modele verdiğiniz para ile Sharp alabilirdiniz.
    Benim bildiğim bu modelde ses seviyesi 44dB.Yani normal çalışıyorsa rahatsız edecek bir sesi olmaması gerekiyor.(bir akrabamda BD4303ANFE modeli var ses düzeyi az)
    Ama kompresör sesli olmasa da ileride çaturt katurt diye buz kırma sesi ile karşılaşacaksınız.
    Bence yeni almışken hemen 2 hafta geçmeden iade edin.Memnuniyetsizlikten iade hakkınız var.

Profilo'nun buzdolaplarını sadece no frost buzdolabında 800YTL'den fazla ödeyemeyenlere öneririm.Sebebi de aynı fiyatta olan Altus,Indesit ve Regal'in daha donanımsız ve kalitesiz olması.1200YTL verebiliyorsanız en iyi alternatif Sharp ve Whirlpool.

quote:

Merhaba can bey. siemens IQ yu almayı düşünüyorum. aklımdaki tek pürüz neden üretimini durdurdukları bunun hakkında bir bilginz var mı?İkinci olarak ta buzdolabı olarak sizce ELEKTROLUX END 5298 X mi yoksa GENERAL ELECTRIC PTE 22SS Mİ fiyat farkı az. buna göre bana hangisini almamı tavsiye edersiniz? teşekkür ederim.
    Çok iyi bir makine seçmişsiniz.2 buzdolabı arasından da daha düşük enerji tükettiğinden ve iç hacmi daha kullanışlı olduğundan Electrolux derim.Ama illa hacmi daha fazla olsun diyorsanız GE de olabilir.

quote:

Kampanya, indirimlerden faydalanma, tüm ürünleri aynı yerden almanın getirdiği çeşitli avantajları değerlendirme ve elinde olan parayı en iyi şekilde kullanmak isteyen bir memur açısından bakıldığında kendimi tek bir markaya odaklamaya çalışıyorum.
    Şimdi cevabını merakla beklediğim soru şu: yukarıdaki tabloya göre, acaba hangi markayı tercih edersem, avantaj sağlamış olur, ürün türlerinde çıkan olumsuzlukları uzağımda tutmuş olurum, yani en az zararla çıkmış olurum????

İnanın kampanyalarda promosyonlu ürün fiyatlarını sizden fazlasıyla çıkarıyorlar.Bu açıdan kampanyalarla almak çok da gerekmiyor.Size tavsiyem hepsini bir yerden alacaksanız Bosch veya Siemens alabilirsiniz.Buzdolabını başka markadan almak şartıyla diğer ürünleri Profilo alırsanız oldukça karlı çıkarsınız.
    Belirli bütçe verirseniz değişik markalardan da öneririm.İkisini karşılaştırırız.Hangisi daha uygunsa o şekilde alırsınız.
    quote:

23.01.2008 tarihinde beyazesyam.com dan wm12s760tr çamaşır makinesi aldım arkadaşlar bügn getirmiş aras kargo ürünü anneme teslim etmiş. anneme üzerindeki ambalajda yırtık yada üründe çizik varsa alma dedim geri gönder dedim. adamlar dinlemeden bırakıp gitmişler ürünü. üstelik ters bir şekilde koymuşlar içinden su damlamış makinenin. akşam eve geldiğimde çok sinir oldum firmayı o saatte arayamadım.

şimdi arkadaşlar
    bu çiziği ilgisiz ve dikkatsiz kargo cular mı yaptı firma ile görüşeceğim sonra da cargo firması ile görüşecem bu ilgisiz ve dikkatsiz taşımalarından dolayı. ilk defa internetten beyaz eşya alma işine girdim daha ilk günden sinir oldum. sizden ricam netten alırken kargo firmasını iyi tercih etmeniz.

Makine ambalaj içindeyken hasar görmesi zordur.kurmaya servis çağırdığınızda cihazı inceleyin ve bir problem varsa rapor tutturun.Böylece değiştirirler zaten.
  • BİZ yaza evleniyoruz ve beyaz eşya alıcaz. bugün bosch mazasına gittik nişanlımla.zamanımızda kısıtlı 15 tatil sürecinde alcaz.seçtiklerimiz.
    buzdolabı
    KDN40X70->1830YTL
    ÇAMAŞIR MAKİNASI
    WAE20461->1250YTL
    BULAŞIK MAKİNASI
    SGS43E12->1040YTL
    BULAŞIK MAKİNASI NIN 4 PROĞAMLIDAN FAZLASI KULLANILMADIĞI İÇİN BUNU SEÇTİK.
    BAKTIĞIMIZ BUZDOLAPLARI İÇİNDE KSU69920NE DE VARDI AMA ÇOK BÜYÜK GELDİ. BUNUN KÜÇÜK OLANI VARMIŞ O YOKTU BAKTIĞIMIZ YERDE. KATOLAGTA VAR AMA 2 RAFLI OLMASI DÜŞÜNDÜRÜYOR BİZİ.BOSCH ÜRÜNLERİNDEN BU FİYATLAR CİVARNDA ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM.LÜTFEN BU SEÇTİKLERİMİZİ KALİTE YÖNÜNDEN DEĞERLENDİRİRMİSİNİZ. OCAKTA SET ÜSTÜ+ MİNİ FINMI YOKSA FIRINLIOCAK MI TAVSİYE EDERSİNİZ.ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ŞİMDİDEN.
  • hüseyin bey buzdolabında BOSCH önermiyorum. bence elektrolux end 5298x e bakın derim. yoksa sharp veya samsung da olabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

quote:

23.01.2008 tarihinde beyazesyam.com dan wm12s760tr çamaşır makinesi aldım arkadaşlar bügn getirmiş aras kargo ürünü anneme teslim etmiş. anneme üzerindeki ambalajda yırtık yada üründe çizik varsa alma dedim geri gönder dedim. adamlar dinlemeden bırakıp gitmişler ürünü. üstelik ters bir şekilde koymuşlar içinden su damlamış makinenin. akşam eve geldiğimde çok sinir oldum firmayı o saatte arayamadım.

şimdi arkadaşlar

Makine ambalaj içindeyken hasar görmesi zordur.kurmaya servis çağırdığınızda cihazı inceleyin ve bir problem varsa rapor tutturun.Böylece değiştirirler zaten.

CAN BEY FIRMA ILR GORUSTUM DEGISIM OLMAZ DEDILER BENDE IADE EDECEGIM DEDIM.

SERVIS MONTAJ GELDIGINDE O CIZIK ICIN NE YAPABILIRLER?
  • arçelik i fazla abartan arkadaşlara bi örnek vereyim.
    geçen sene en düşük model bi arçelik otomatik çamaşır makinesi aldım spotçulardan. servis geldi, açtı kurdu gitti. ben iki üç ay boyunca doğru dürüst performans alamadım makineden. çok kötü yıkıyordu. bir de kapatıp açtığınızda siz düğmeye basmadan kuru kuru yıkamaya başlıyordu. sonra bi arkadaş su ısıtıyormu bi kontrol et dedi. baktım 90 derecede yıkarken su soğuktu.

neyse servisi çağırdık bunları anlattık. çok bilmiş arkadaş bişeyler yaptı, test yıkama falan. sonra sorun yok dedi )) sadece başta su sıcak olur falan dedi. işte programı yarıda kesiyosunuz ondan başlıyor dedi.

ben de dedim ki beyefendi o zaman siz bi yıkama yapın, kapatıp açalım bi bakalım dediğiniz gibiyse tamam. denedik tabi makine direk kuru kuru yıkamaya başladı. sonra servisçimiz "bu makinenin beyni değişecek" dedi. bu beyin ön panelin arkasındaki anakart benzeri bi parça, tahminim 450 ytl lik makinenin yarısı budur.

gittiler 1 hafta sonra yeni kartı taktılar şimdilik problem yok, ama yıkamasından çok da memnun değilim hala.

bu da benden bi tecrübe olsun yeni makine alacaklara. tabi anlatım karışık olmadıysa
  • quote:

Orjinalden alıntı: huseyinalt42

BİZ yaza evleniyoruz ve beyaz eşya alıcaz. bugün bosch mazasına gittik nişanlımla.zamanımızda kısıtlı 15 tatil sürecinde alcaz.seçtiklerimiz.
    buzdolabı
    KDN40X70->1830YTL
    ÇAMAŞIR MAKİNASI
    WAE20461->1250YTL
    BULAŞIK MAKİNASI
    SGS43E12->1040YTL
    BULAŞIK MAKİNASI NIN 4 PROĞAMLIDAN FAZLASI KULLANILMADIĞI İÇİN BUNU SEÇTİK.
    BAKTIĞIMIZ BUZDOLAPLARI İÇİNDE KSU69920NE DE VARDI AMA ÇOK BÜYÜK GELDİ. BUNUN KÜÇÜK OLANI VARMIŞ O YOKTU BAKTIĞIMIZ YERDE. KATOLAGTA VAR AMA 2 RAFLI OLMASI DÜŞÜNDÜRÜYOR BİZİ.BOSCH ÜRÜNLERİNDEN BU FİYATLAR CİVARNDA ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM.LÜTFEN BU SEÇTİKLERİMİZİ KALİTE YÖNÜNDEN DEĞERLENDİRİRMİSİNİZ. OCAKTA SET ÜSTÜ+ MİNİ FINMI YOKSA FIRINLIOCAK MI TAVSİYE EDERSİNİZ.ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ŞİMDİDEN.

Öncelikle kolay gelsin, Mutluluklar dilerim.
    Buzdolabında Bosch'un sadece Kore malı olan modelleri iyidir. Diğerlerini tavsiye etmem. Siz en büyük modele bakmışsınız. Onun benzerinin ufak hacimli olanı bu modeldir ve tavsiye ederim
    http://www.boschevaletleri.com/?5=KSU56920NE&28=7%3d1%269%3d26%253d4606_22%253d1%2629%3d1%2628%3d26%253d4606

Çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi seçimleriniz ise iyi. Ancak aynı modellerin dengini Profilo'da daha ucuza bulabilirsiniz. Fakat bu sefer buzdolabınız ile makineleriniz farklı markalardan olacak. Bu sizin için sorun olmazsa profilo'daki modelleri incelemenizi tavsiye ederim.

Fırın konusuna gelince, eğer yeriniz yoksa bulaşık makinesinin üzerine setüstü ocak almak daha mantıklıdır. Yerim var diyorsanız bu ürünleri inceleyebilirsiniz:
    http://www.boschevaletleri.com/?5=HSV745021T&28=7%3d1%269%3d26%253d4688_22%253d1%2629%3d1%2628%3d26%253d4688
    http://www.profilo.com.tr/Urun.asp?intCategoryID=10&intProductID=923

setüstü ocak ve mini fırın:
    http://www.profilo.com.tr/Urun.asp?intCategoryID=12&intProductID=615
    http://www.boschevaletleri.com/?5=NGT612DTR&28=7%3d1%269%3d26%253d4714_22%253d1%2629%3d1%2628%3d26%253d4714
    http://www.boschevaletleri.com/?5=HKP110120&28=7%3d1%269%3d26%253d4700_22%253d1%2629%3d1%2628%3d26%253d4700

Bu ürünleri inceleyin, görüşlerinizi daha sonra tekrar belirtirsiniz. İyi günler.
  • Merhaba ,
    2 Gün önce siemens bayisinden 1 aylık teşhir ürünlerini aldım %30 indirimli olarak ...
    Buzdolabı+Fırın+Bulaşık Mak.+Çam. makinası.
    Herbirinin ayrı ayrı garanti belgesi var ama , firma bunları kaşelemenin gereksiz olduğunu verecekleri faturanın garanti için yeterli olduğunu belirtti...

Ayrıca teslim aldığım Siemens KD49NA70NE modelinin kapı açma kolunun vida kapama plastiklerinin dördünden sadece yarısının yerinde olduğunu ürünler eve servis getirdiğinde fark ettim.Ürünler şu an eve getirildi saat geç olduğu için yarın montaja gelecekler ve satıcı firma servisle beraber faturayı göndereceğini ve ayrıca istenirse ek ücretle +4 yıl daha servis garantisini arttırabileceğimi belirtti.

Ürünleri daha test etmedik çalışıp çalışmadıklarını , samimiyetten dolayı güveniyorum ama içimden de bir ses yanlış birşey yaptığımı söylüyor.Bu kapı kolondaki 2 vida kapaklarının sizce servis yada firma tarafından temin edilebilir mi? Teslim imzası atmadığım bu ürünleri istersem gönderebilirmiyim gerisi geri? Ayrıca fırının köşesinde azcık bir çizik var, bunuda evde fark ettim.

Kısaca istersem şu 2 ürünü kabul etmeyip değiştirebilirmiyim , yada o küçük vida kapaklarını temin ettirebilirmiyim?

Yardım lütfen acele arkadaşlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ForaFulut -- 1 Şubat 2008; 22:42:36 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ForaFulut

Merhaba ,
    2 Gün önce siemens bayisinden 1 aylık teşhir ürünlerini aldım %30 indirimli olarak ...
    Buzdolabı+Fırın+Bulaşık Mak.+Çam. makinası.
    Herbirinin ayrı ayrı garanti belgesi var ama , firma bunları kaşelemenin gereksiz olduğunu verecekleri faturanın garanti için yeterli olduğunu belirtti...

Ayrıca teslim aldığım Siemens KD49NA70NE modelinin kapı açma kolunun vida kapama plastiklerinin dördünden sadece yarısının yerinde olduğunu ürünler eve servis getirdiğinde fark ettim.Ürünler şu an eve getirildi saat geç olduğu için yarın montaja gelecekler ve satıcı firma servisle beraber faturayı göndereceğini ve ayrıca istenirse ek ücretle +4 yıl daha servis garantisini arttırabileceğimi belirtti.

Ürünleri daha test etmedik çalışıp çalışmadıklarını , samimiyetten dolayı güveniyorum ama içimden de bir ses yanlış birşey yaptığımı söylüyor.Bu kapı kolondaki 2 vida kapaklarının sizce servis yada firma tarafından temin edilebilir mi? Teslim imzası atmadığım bu ürünleri istersem gönderebilirmiyim gerisi geri? Ayrıca fırının köşesinde azcık bir çizik var, bunuda evde fark ettim.

Kısaca istersem şu 2 ürünü kabul etmeyip değiştirebilirmiyim , yada o küçük vida kapaklarını temin ettirebilirmiyim?

Yardım lütfen acele arkadaşlar...

Satıcı doğru söylemiş. Artık garanti belgesini pek imzalamıyorlar, eğer aldığınız ürünün faturası varsa garanti kapsamında oluyor zaten.
    Buzdolabının vida kapakları konusuna gelince, ambalajsız ürün olduğu için muhtemelen taşınırken düşmüş olmalı. Çok sorun edilecek bir durun değil bence. Servislerde vardır mutlaka. Alıp yerlerine takabilirsiniz.
  • Merhaba Candoğan Bey.

Evlilik hazırlığı içerisinde olmam sebebiyle sizden daha önce beyaz eşya konusundaki tecrübeleriniz doğrultusunda bilgi almıştım. Bu doğrultuda; GENERAL ELECTRİC PTX 570 te karar kılmıştık fakat çok sade olması ve kapı yüzeyinin inox (parmak izi koruma katmanının olmayan) olması sebebiyle vazgeçtik. Diger markalarda, ELECTROLUX, WHİTEWESTHİNGHOUSE ve WHİRLPOOL da sadece kapısı çelik gövdesi siyah olduğundan bakmadık. Geriye sadece bizim türk markaları ve SHARP ve SAMSUNG kaldı. Yerli malı üretime yada montaja güvenmediğimden dolayı onlarıda eledik. SHARP ve SAMSUNG'u inceledim, SHARP ın 3 modelininde renginin açık gri olması sebebiyle alacağımız gri renkli veya inox bulaşık makinasının yanında renk uyumsuzluğu yüzünden kötü duracaktı ve enerji tüketimide B sınıfı idi. Tek tercih SAMSUNG kaldı geriye. Gri renk istediğimiz içim RT62KAMT modelinde kara kıldık, diğer muhtelif bayilerin son fiyat olarak peşin 2.100 YTL ye inmesine rağmen tanıdık bir bayiden, RT62KAMT ve yanında WF7600NAV 1000 devir, 6kg çamaşır makinasını 2.250 YTL ye aldım (Çamaşır makinası için kampanya varmış, yarı fiyatına geldi). Henüz kurulmadı ama bayiden incelediğim kadarıyla iç dizaynı itibariyle piyasadaki en iddalı modellerden. Dış yüzeyininde diğer markaların aksine koyu gri olması sebebiyle alacağımız bulaşık makinasının inox veya gümüş olması renk uyumu açısından sorun yaratmayacak sanıyorum.

Sizce Candoğan Bey, fiyat ve kalite açısından doğru tercihmidir_?

Cevaplarınız doğrultusunda benim gibi beyaz eşyayı, beyaz değilde gri veya inox tercih edenler için umarım faydalı olur. Teşekkür ederim yardımlarınız için...
  • Merhabalar..
    11 yıldır kullandıgım beko 2720 C camasır makinamız sıkmaya gecince muthis gurultu yapıyor(yoldan gecen donup bakıyor:))ve son olarak iflas etti tambur donerken takılıyor,simdiye kadar da hic arıza yapmamıstı.

Benim sorum yeni bir camasır makinesi alıcaz ama bosch marka ürünleri ni arastırırken plastik kazanlı olduklarını ogrendim ve yakın cevremden kazan arızası cıkardıklarını duydum,eski makinelerin kazanları paslanmaz celikten oldugunu ve uzerinde kireclenme olusmadıgını ama plastik kazanlılarda tam tersi bi durum oldugunu ogrendim.

Dusundugum diger bir marka elektrolux te patenti kendilerine ait olan carboran kazan varmıs ama bu markayıda yakından inceledim malzeme kalitesi vasat geldi bana belkide ucuz bir modeliydi.

Neyse simdi miele dusunuyorum oda biraz pahalı ama,yada eski makine yi tamir ettiricez.

Miele marka camasır makineleri kalite olarak nasıldır? onerileriniz icin tesekkur ederim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: tunc61

Merhabalar..
    11 yıldır kullandıgım beko 2720 C camasır makinamız sıkmaya gecince muthis gurultu yapıyor(yoldan gecen donup bakıyor:))ve son olarak iflas etti tambur donerken takılıyor,simdiye kadar da hic arıza yapmamıstı.

Benim sorum yeni bir camasır makinesi alıcaz ama bosch marka ürünleri ni arastırırken plastik kazanlı olduklarını ogrendim ve yakın cevremden kazan arızası cıkardıklarını duydum,eski makinelerin kazanları paslanmaz celikten oldugunu ve uzerinde kireclenme olusmadıgını ama plastik kazanlılarda tam tersi bi durum oldugunu ogrendim.

Dusundugum diger bir marka elektrolux te patenti kendilerine ait olan carboran kazan varmıs ama bu markayıda yakından inceledim malzeme kalitesi vasat geldi bana belkide ucuz bir modeliydi.

Neyse simdi miele dusunuyorum oda biraz pahalı ama,yada eski makine yi tamir ettiricez.

Miele marka camasır makineleri kalite olarak nasıldır? onerileriniz icin tesekkur ederim..

ya,miele,ya elektrolux,ya siemens(ithal olanlar),ya whirpool,gerisi hikaye
  • Arkadaşlar herkese selam.

Bosh WAS 24760TR ve Siemens WM12S760TR çamaşır makinelerini

ve

Bosh SGS65M02EU ve Siemens SE26M250EU bulaşık makinelerini

En uygun fiyata nerede bulabilirim.Kendi bayiilerinde pahalı internettende almak istemiyorum bildiğiniz yerler varsa spotta olabilir yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.