Şimdi Ara

Yeni Clio 4 benzin tüketimi paylaşımı 1.2 16V 75bg ve Turbo 90 bg motorlar (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
598
Cevap
19
Favori
211.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1.2 16 v ile aynı gibi tüketim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynı olup olmadığı konusunda bir fikrim yok hocam. fakat aynı güzergahı ve aynı kullanım şeklini 1,2 ile yapsam 7 nin altını göremezdim gibi geliyor. tabi emin de değilim. yalnız araçtan memnunum, yakıtından da, gidişinden de.
  • Clio 4 joy paket fiyatı bayide kaç para ?

Sitesinde bakınca Yeni Clio Joy 1.2 16v 75 bg 37.900 TL gözüküyor, bazı arkadaşlar 30.000 tl lerden bahsetmiş hangi bayi veriyor bu fiyatı merak ettim.

Biz 4 adet alacağız şirket için.
  • forro F kullanıcısına yanıt
    Mesajların atıldığı tarihe bak hocam
  • Arkadaşlar 1100 km'yi devirdim.
    1.2 75bg benzinli aracım şuan 8.2 litreye sabitlendi. İlk başlarda yüksekti, ama son 500 km'dir 8.2'de gidiyor araba. Hergün aynı yolu yapıyorum.
    Acaba daha da düşüyormu ?
    Motor açılmamış olabilirmi bayi motor açılma diye birşey yok diyor. Daha 100'ü geçmedim hiç arabayla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karacoder

Arkadaşlar 1100 km'yi devirdim.
    1.2 75bg benzinli aracım şuan 8.2 litreye sabitlendi. İlk başlarda yüksekti, ama son 500 km'dir 8.2'de gidiyor araba. Hergün aynı yolu yapıyorum.
    Motor açılmamış olabilirmi bayi motor açılma diye birşey yok diyor. Daha 100'ü geçmedim hiç arabayla.

motor açılma diye birşey yok sadece araca alışma var ,7lt civarına düşer yakıt kaliteside önemli tabi

• Güncel bilgi :
    0.9 tce ile ekonomik sürüşte şehir içi trafiği ortalama hız 29.8km/saat, yakıt tüketimi 6.1lt/100km. Araba 2500 km de. %60 klima açık.
    Arabayı sürekli 4000-5000 devirlerde şehir içinde sıkıştırarak kullanınca gene klima açıkken 9.1 lt yaktım.
    şehirler arasına gelince 100km/saat hıza kadar 4.8 - 4.7 lt gördüm, ama 100 ü aşınca 5.5-6 lt lere çıkıyor araba.
    Tipik küçük motorlu arac problemi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karacoder

Arkadaşlar 1100 km'yi devirdim.

Otomotiv Bölümünden bir Doçent ''yeni nesil araçlarda motor açma diye bir şey olmadığını, hatta motor açacağım diyerek motor yeniyken zorlamanın daha zararlı olacağını'' söyledi.
  • illakihb İ kullanıcısına yanıt
    yüzün üstünden kastınız kaç gibi acaba? 120-130 ile gidildiğinde 6 lt civarı yakar diyebilir miyiz?
  • 90 ile yaklaşık 4.5 lt civari yakıyordu ama 110 da bu 5.5-6 lara geliyordu ve zaten devir 3000 geçiyordu.130 lara çıkacak bir ortamım olmadı aracı Fransa'da kiraladım ve 110 üstü hız limiti olan bir alanda kullanamadım.
    bir video çekmiştim onu youtube ye yükleyince buradan paylaşırım.
  • pek 0.9 motor tüketim ile ilgili paylaşım olmamış. bari benden gelsin son bir deneyimim oldu eskişehir antalya arası git gel yaptım bayramda. gidiş dönüş farklı stillerde sürdüm arabayı. giderken cc 80'ne sabitledim uzun bir yolculuk oldu ama antalya girişinde ortalama değer 3,4 gösteriyordu. rakım farkını hesaba katmak gerek tabi. dönüşte bu sefer cc 110'na sabitledim ve afyona kadar bu şekilde gittim bu sefer 5,1 gösteriyordu ortalama değer. yakıt opet 95 oktan ve klima, eco kapalı her iki yolculukta gece yolculuğu. sıcakların da etkisi vardır bu düşük değerlerde diye düşünüyorum.
  • -kain- - kullanıcısına yanıt
    çok iyi değerler,bu motor icin çok farklı tüketimlerden bahsediyorlar kimi 5 derken kimisi 8-9 diyor tuhaf yorumlar var .acaba eco mod tüketimi artırıyor olabilirmi.diğer araclarda bu kadar fark olmuyor

• kesin bişe diyemem ama forumlarda kimileri eco'nun da cc'nin de uzun yolda tüketimi artırdığını söylüyolar. rakım çıkarken cc'nin tüketimi artırdığı doğru ama gaz pedalını etkin kullanmakta beceri işi bence
  • Bendede joy 1.2 var 2014 model 3 ay oldu alalı yakıt yenı 6.0 lt - 6,5lt arasında degısıyor ıstanbul sehır ıcı ,

• Amiral34 A kullanıcısına yanıt
    yakıt için hangi markayı tercih ediyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk343458

yakıt için hangi markayı tercih ediyorsunuz

evımın aşagısında usped var genelde hep ordan fullluyorum

• yav beyler, 7 sayfa tek tek okudum, 90 beygir mi yoksa 1.2 motor mu olsun kararına vardıramadınız beni..
    0.9 turbo da biraz daha sıcağım gerçi...

kişisel verilerim: bartın-zonguldak arası ayda 1-2 defa yapar gider gelirim, uzun yol olarak en fazla bartından düzce-sakarya yaparım, malumunuz bir yokuş yerim zonguldak etrafı var, öyle performansmış işte süratmış hiç oralı olmam. biraz ağır abiyim. duruşu yetsin asaleti konforu az biraz hız, ve çokca zevk veren yakışıklı bir araba derdindeyim. yakıt konusunda da beni tatmin etsin yeter.

lütfen önerilerinizi bekliyorum.. VE AYRICA, bu Icon Touch ve joy, bunların farkları ne Clio da ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boccereco -- 10 Ağustos 2014; 15:56:26 >
  • boccereco kullanıcısına yanıt
    yakıt olarak aynı gibi,0.9 daha güçlü işimi görsün yeter derseniz 1.2 ideal düz yolda yüksek hızlarada çıkabiliyor

• boccereco kullanıcısına yanıt
    bireysel fikrim atmosferik motorların devri geçti her şartta 90 tce derim.
    aracın gidişi ve yakıtı güzel. uzun yolda her küçük motor gibi hız arttıkça fazla yakmaya başlıyor.
    1.2 motor yıllar oldu kullanılıyor artık ömrünü tamamlamak üzere.
  • illakihb İ kullanıcısına yanıt
    uzun yolda 1.2 daha az yakıyor

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.